Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal

Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal 17.06.2020, 22:15, Łukasz Wandzel 968 komentarzy

Po ponad 3 miesiącach drużyny z Anglii w końcu mogą dokończyć sezon. Arsenal po powrocie na boiska Premier League rozpoczął swoje zmagania na Etihad, gdzie pojechał zmierzyć się z Manchesterem City. I choć sytuacja na świecie wymusiła na piłkarzach The Gunners przerwę od gry w piłkę, to udowodnili oni, że pewne rzeczy po prostu się nie zmieniają. Piłkarze Mikela Artety mimo słabej gry zarówno w obronie, jak i w ataku, przegrali ten mecz dopiero na początku drugiej połowy, kiedy to David Luiz nie pierwszy już raz osłabił drużynę, otrzymując czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Arsenal zagrał dziś pierwszy mecz od kilku miesięcy, ale zaliczył ogromny falstart.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mari (23' Luiz), Mustafi, Tierney - Xhaka (7' Ceballos), Guendouzi (67' Maitland-Niles) - Aubameyang, Saka, Willock (68' Nelson) - Nketiah (67' Lacazette).

Manchester City: Ederson - Walker, Garcia, Laporte (70' Fernandinho), Mendy - D. Silva (65' Bernardo), Gündoğan, De Bruyne (70' Rodri) - Mahrez (65' Foden), Jesus (80' Aguero), Sterling.

Nie najlepiej rozpoczęło się to starcie dla przyjezdnych. Już w pierwszych minutach Pablo Mari faulował tuż przed polem karnym, przez co Bernd Leno był zmuszony interweniować po strzale Kevina De Bruyne. Następnie murawę opuścił Granit Xhaka z powodu kontuzji, a zastąpił go Dani Ceballos. Mięśniowe problemy sprawiły, że przed 25. minutą Mikel Arteta wykorzystał też drugą zmianę, a David Luiz zmienił na środku obrony Pablo Mariego.

Co się tyczy samej gry, pierwsza połowa nie charakteryzowała się szalonym tempem. Wyraźną przewagę mieli podopieczni Pepa Guardioli, którzy ustawiali się wyżej i raz po raz stwarzali zagrożenie w polu karnym Arsenalu. Piłkarze The Citizens potrafili w odpowiednim momencie przyspieszyć akcję i sprawić, że defensywa Kanonierów nie nadążała. Zespół Mikela Artety miał problemy z grą w środku pola i mógł liczyć jedynie na posyłanie futbolówki za plecy obrońców. Hiszpań desygnował do wyjściowego składu sporo młodych zawodników, u których widać było zacięcie. Mimo to plan na strzelenie gola Edersonowi wydawał się niejasny.

Jedynym godnym pochwały zawodnikiem Arsenalu był Bernd Leno. Niemiecki golkiper dał pokaz formy, jednak jego koledzy zbyt często dawali się ogrywać rywalom. Słaba gra w obronie w końcu musiała skończyć się utratą bramki. Tuż przed przerwą Raheem Sterling, który nie pierwszy raz był blisko zdobycia gola, w końcu otworzył wynik spotkania. Niepilnowany Anglik dostał piłkę za plecy defensorów, a Leno w końcu skapitulował.

Arsenal nie mógł gorzej rozpocząć drugiej połowy. David Luiz sfaulował w polu karnym Riyada Mahreza, a za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Rzut karny bardzo pewnie wykorzystał Kevin De Bruyne. Kanonierzy przegrywali już 0-2 i od tej pory zmuszeni byli grać w osłabieniu. Jeszcze przed przerwą londyńczycy nie istnieli w ofensywie, ale po straceniu nie tylko kolejnego gola, ale i jednego zawodnika, marzenia o jakichkolwiek punktach się oddalały. Jedynym zawodnikiem, który pozostał w skupieniu był Bernd Leno. Pozostali piłkarze Arsenalu grali za wolno względem swoich oponentów, a ich podania były często za lekkie.

Tymczasem Manchester City nie narzucał wysokiego tempa i urządził sobie trening, co jakiś czas tworząc okazję pod bramką gości. Sytuacji Arsenalu nie poprawiły zmiany na ofensywnych pozycjach. Z boiska zeszli Eddie Nketiah i Joe Willock, a zastąpili ich Alexandre Lacazette i Reiss Nelson. Przyjezdni opuścili Etihad Stadium bez celnego strzału na bramkę Edersona.

Pod koniec meczu w starciu z własnym bramkarzem ucierpiał młody Eric Garcia. Zawodnikowi długo była udzielana pomoc medyczna, a ostatecznie opuścił murawę na noszach. Z powodu przerwy w grze sędzia doliczył do meczu 11 minut. W tym czasie na listę strzelców wpisał się jeden z piłkarzy City. Sergio Aguero otrzymał dobre podanie, po którym w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Strzał Argentyńczyka dobił jednak Phil Foden, czym ustalił wynik spotkania, 3-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
marcingus1 komentarzy: 117817.06.2020, 23:23

@rreddevilss: wiem kolego, czyms sie trzeba pocieszyc xd

D14 komentarzy: 437117.06.2020, 23:23

Arteta głupi nie jest, to był ostatni mecz luiza w koszulce Arsenalu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 23:22

Szkoda tylko straconych minut Gabiego, bo jest w takim wieku, ze musi jak najwiecej grac.

Arsenal96l komentarzy: 502717.06.2020, 23:22

@sWinny: W ich głowach niestety nic nie siedzi ..

Kanonier8 komentarzy: 198317.06.2020, 23:22

Varatas,
Dla kogo parodia dla tego parodia.

youngd komentarzy: 73817.06.2020, 23:22

No cóż... trzeba dograć ten sezon bo to jeszcze są pozostałości i scheda po Emerym. Dajmy Artecie przepracować porządnie okres przygotowawczy, kupić kilku grajków których on chce i wtedy dopiero będziemy narzekać :P

ArsenalChampion komentarzy: 812317.06.2020, 23:22

A tu już jeden przegrany mecz i Arteta do wywalenia, chorągiew tak co parę dni będą zmieniać zdanie

sWinny komentarzy: 785917.06.2020, 23:21

Boli mnie to, że przez cały mecz nie oddaliśmy celnego strzału(albo w ogóle strzału?). Widać, że to siedzi w głowach. Pytanie tylko, czy to przez mikela czy przez tych darmozjadów na boisku? Jeśli bym miał obstawiać to jednak to drugie

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 317.06.2020, 23:21

Po 29 meczach do pierwszego miejsca mamy tylko 42 pkt. Od następnego meczu walczymy o mistrzostwo. W nastęnym meczu Zack Madley.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161717.06.2020, 23:21

@FabsFAN napisał: "Gdyby tylko Arsenal prowadzil teraz Mateusz Morawiecki, to po meczu dowiedzielibysmy sie, ze klub wstaje z kolan."

Wstaje, po wypucowaniu berła.

Kanonier8 komentarzy: 198317.06.2020, 23:21

Zielonylisc,
Synku?
Ile ty masz lat? Ilość komentarzy tutaj jest najważniejszy czy co ?

youngd komentarzy: 73817.06.2020, 23:20

@thide: o nie! przegrali pierwszy mecz w tym roku dopiero w czerwcu. Statystyka jak mistrza

varatas komentarzy: 256517.06.2020, 23:20

@Kanonier8: A co złego powiedział, przecież wiadomo, że to jest większa parodia niż gra Arsenalu dzisiaj.

enrique komentarzy: 1932417.06.2020, 23:20

Czemu my zawsze gramy taką kupę. Nawet jak wygrywamy to przeważnie po fuksie cudem jedną bramką.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 23:20

Cebullos to sie nadaje na mecze U-15. Trzymac go z dala od doroslej pilki, bo chlop ma problem z przeskokiem.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 117.06.2020, 23:19

Przecież to było wiadome, że City nas objedzie na lajcie, Luiz to też było wiadome, że odj... jakiś manewr, który doprowadzi do utraty bramki jak i jego czerwonej kartki, Arsenal jest tak przewidywalny, że inne zespoły nie muszą specjalnie się wysilać, aby ich ograć. Klasyk, który trwa już parę lat i ku lepszemu nie idzie, tu jest problem od środka grubszy.

@Ranczomen:
Czekaj, udalo mu sie odpasc z LE, majac za przeciwinika P O T E Z N Y Olympiakos xD

ELAdzik komentarzy: 251617.06.2020, 23:19

@Rafson95: @Rafson95: Pamiętam jak miałem pierwszą koszulkę Bayern Mehmet Scholl. Ale człowiek postawił na Arsenal XD

caliero913 komentarzy: 125417.06.2020, 23:18

I tyle z "rozpracowania" Pepa i łatwej wygranej..

kobza22 komentarzy: 422 newsów: 69517.06.2020, 23:18

Czyli gdyby zamiast nich byli np. Pepe i Ceballos to wynik byłby zupełnie inny? @dolny:

enrique komentarzy: 1932417.06.2020, 23:18

@Traitor: A to się zdziwisz.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.06.2020, 23:18

znajdźcie pozytywy. Arsenal przegrał swój mecz po 3 miesiącach bycia niepokonanym.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466917.06.2020, 23:18

Strzaly

19-2

Celne

12-0

Mimo gry w 10 od 51 minuty to katastrofa, potrzebna wam potężna przebudowa i wiele cierpliwości, ja mimo że kibic United szczerze wspolczuje

Ranczomen komentarzy: 1236117.06.2020, 23:18

@FabsFAN: No nie wiem, ale jak mówiłem na początku, żeby się Artetą nie podniecać po jednym meczu to się na mnie hejt wylał, że jestem przewrażliwiony i wtedy też to usłyszałem :D

Traitor komentarzy: 10325 newsów: 2417.06.2020, 23:18

Z upokorzen na wyjezdzie zostaly juz tylko Totki, luzik

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.06.2020, 23:17

0:3 i najlepszym piłkarzem Arsenalu był bramkarz. Niech to wystarczy za komentarz.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 23:17

Arsenal96l komentarzy: 502717.06.2020, 23:17

Żenujące widowisko . Wstyd ... W sumie czego się mogliśmy spodziewać bo tych klaunach .

manek40 komentarzy: 117.06.2020, 23:17

Jacek1s ty idz out, co ty chcesz od niego auba nic nie gra bo mu sie juz nie chce grac w Arsenalu nie zdupca i tych dwóch kudłatych koszmar to co oni pokazuja to jest totalna masakra mustafi bez komentarza

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 117.06.2020, 23:17

Głowa do góry urwisy, przed nami jeszcze mecz z Brighton i Norwich

enrique komentarzy: 1932417.06.2020, 23:17

Arteta wygląda jakby dostał z buta prosto w twarz.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 23:16

@Ranczomen napisał: "@enrique: Co Ty, Good Ebening w 5 lat nie byłby w stanie zrobić tego co Arteta w tydzień xD"

A co takiego zrobil Arteta w tydzien?

ZielonyLisc komentarzy: 2029417.06.2020, 23:16

uj z wynikiem, ważne że klękneli i black lajfss meter się zgadza

Mam nadzieje, ze Arsenal zacznie osiagac lepsze rezultaty, albowiem wisi nad klubem widmo straty Xhaki.

dolny komentarzy: 265717.06.2020, 23:16

@kobza22: za to taki Willock czy Saka dzisiaj dali wiele w ataku i stworzyli mase sytuacji xD

noth komentarzy: 264317.06.2020, 23:16

kosmiczna roznica w jakosci pilkarzy, masakra.

Mihex komentarzy: 2360417.06.2020, 23:16

We have quality, we need to improve, we *coś co zawsze gada Arteta*

Ranczomen komentarzy: 1236117.06.2020, 23:16

silvano95 komentarzy: 984517.06.2020, 23:16

Z Luizem czy bez graliśmy identyczne , bez pomysłu na gre , bez odwagi , długa laga na napastnika , przecież to jest jakaś tragedia.

Jacek1s komentarzy: 764617.06.2020, 23:15

@kobza22 napisał: "1. Który z zawodników podstawowej jedenastki był tak tragiczny, że w wymierny sposób pomógł City w wygranej?"

Xhaka, nie było go widać przez prawie cały mecz.

Suchar2296 komentarzy: 1417.06.2020, 23:15

ile trzeba placic zawodnikom zeby druzyna nie oddala nawat pare celnych strzałów na bramke.... masakra z tego arsenalu

enrique komentarzy: 1932417.06.2020, 23:15

Ok było fajnie miło i przyjemnie, wiele pisano i mówiono o tym jak to zorganizowani jesteśmy i jak się wszystko polepszyło ale ja tego w ogóle nie widzę na boisku gramy to samo gówno jak za Good Ebeninga.

Traitor komentarzy: 10325 newsów: 2417.06.2020, 23:15

Not the result we wanted, but we together next week!