Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke

Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke 11.01.2015, 15:35, Łukasz Wandzel 4894 komentarzy

Niedzielne popołudnie udane dla każdego kibica Arsenalu. Zdobyta pełna pula punktów z rywalem ze środka tabeli w sposób, jakiego życzylibyśmy sobie za każdym razem. Zdominowany mecz przez podopiecznych Arsene'a Wengera na czele z fantastycznie dysponowanym Alexisem Sanchezem. Mimo utraty Mathieu Debuchy'ego, który przedwcześnie musiał opuścić murawę, cieszący powrót Theo Walcotta i Mesuta Ozila. Dodatkowo czyste konto zachowane przez Davida Ospinę.

Arsenal po prostu nie mógł pozwolić sobie na przegraną ze słabszym rywalem. Dzięki szybko strzelonej pierwszej bramce cel mógł zostać osiągnięty bez niepotrzebnie podejmowanego ryzyka oraz nerwowej końcówki. Londyńczycy rozstrzygnęli dzisiejsze spotkanie już na początku drugiej połowy strzelając trzecią bramkę.

Arsenal: Ospina, Debuchy (13. Bellerin), Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Oxlade-Chamberlain (68. Walcott), Rosicky, Cazorla, Alexis, Giroud (73. Ozil).

Stoke: Begovic, Cameron, Wollscheid, Shawcross, Pieters (46. Muniesa), Nzonzi (46. Sidwell), Whelan, Arnautovic, Bojan (72. Ireland), Walters, Crouch.

Zaczęło się od bezkompromisowego przejścia do ofensywy przez Arsenal. Efektownymi strzałami, które zmusiły Begovicia do wysiłku popisali się Alexis a chwilę później Rosicky.

Rzut rożny po strzale Czecha pozwolił wykorzystać dotychczasową dominację! Sanchez po stałym fragmencie gry posłał piłkę wprost na głowę Koscielnego, który się nie pomylił! 1-0!

Zaledwie po dziesięciu minutach poturbowany w walce o piłkę został Debuchy. Okazało się, że Francuz nie mógł kontynuować gry, więc w jego miejsce pojawił się Bellerin.

Tymczasem Arsenal nie zwalniał tempa. W kolejnych minutach swobodne rozgrywanie piłki kończyli strzałami Chamberlain, Alexis i Giroud. Po tych próbach The Gunners oddali trochę pola. Dzięki temu nieskutecznie swoich szans szukał zespół Stoke.

Londyńczycy przebudzili się w 33. minucie! Świetną wymianą podań między sobą odznaczyli się na lewej stronie boiska Rosicky z Sanchezem. Niezawodny Chilijczyk szybko znalazł się w polu karnym i oddał strzał w pobliżu trzech zawodników rywala, 2-0!

W 41. minucie po znakomitym dośrodkowaniu Camerona do futbolówki przed Crouchem dopadli zawodnicy Arsenalu. Kilka minut później Crouch mijając obrońcę znalazł szansę na strzelenie bramki, lecz oddał niegroźny strzał.

Sędzia po 5. doliczonych minutach zakończył pierwszą połowę.

Niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy oglądaliśmy bramkę! Rzut wolny dla Arsenalu na gola zamienił...oczywiście, Alexis Sanchez. Najlepszy piłkarz na boisku umieścił piłkę między słupkiem a ręką golkipera, który nieskutecznie interweniował! 3-0!

The Gunners przy korzystnym wyniku uspokoili grę. Przez kolejne 10 minut oba zespoły tworzyły niegroźne sytuacje. W porównaniu do poprzedniej połowy szczególnie ospały futbol prezentował Arsenal.

Kanonierzy wnioskując z postawy zespołu Stoke City zaczęli dążyć do strzelenia kolejnej bramki. Przebłyskami talentów popisywali się Chamberlain czy Cazorla. Tymczasem na boisko za tego pierwszego wszedł Walcott. Ostatnią zmianą Arsene'a Wengera było wejście Ozila za Girouda w 73. minucie.

W 77. minucie goście byli blisko zdobycia bramki honorowej. Futbolówka nawet wylądowała w siatce, lecz Cameron znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później piłkę na wolną pozycję otrzymał Walcott, lecz Anglik uderzył z okolic szesnastego metra bardzo niecelnie.

Po spokojnej końcówce sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2015, 11:41

nie będzie żadnego trzeciego napastnika, bo z wypożyczenia wróci Sanogo, a Akpom będzie chciał grać w pucharach

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2015, 11:40

Welbeck nie jest pomyłką? wywalone 12 milionów funtów w błoto. gość nie potrafi przyjąć piłki. strzelił 3 bramki z Galatą, super, ale co potem? ostatnie 10 meczów to jedynie 2 bramki i asysta.

mallen komentarzy: 2123916.01.2015, 11:40

Ja tam nie narzekam tak na transfer Welbecka.
Jako 3 napadzior się sprawdzi.
Giroud jako 2 no i latem jakiś kox.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2015, 11:38

Giroud jest dobrym napastnikiem, ale potrzeba kogoś drugiego.

youngboy komentarzy: 198716.01.2015, 11:38

thide

IMO Welbeck nie jest absolutną pomyłką, pare razy pokazał się z dobrej strony. Co nie zmienia faktu, że jest to jedynie półśrodek, a nam potrzebny jest napastnik światowej klasy

Kaczaza komentarzy: 724916.01.2015, 11:35

thide
Czyli Arsenal nadal bez napastnika?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2015, 11:32

napastnika nie będize, bo kupili Welbecka, który jest absolutną pomyłką

josephik komentarzy: 46316.01.2015, 11:31

tylko że Coq rozegrał dopiero kilka meczy a Krycha gra nonstop więc średnia średniej nie równa

Kaczaza komentarzy: 724916.01.2015, 11:30

Polecam sprawdzic
squawka.com/comparison-matrix#premier_league/2014/2015/vincent_kompany/126/126/543/0/p|premier_league/2014/2015/john_terry/126/126/72/0/p|premier_league/2014/2015/laurent_koscielny/126/126/113/0/p|premier_league/2014/2015/winston_reid/126/126/905/0/p|premier_league/2014/2015/jose_fonte/126/126/729/0/p#successful_passes/tackles_won/aerial_duels_won/interceptions/clearances/blocks/errors_leading_to_goal#90

Kaczaza komentarzy: 724916.01.2015, 11:28

No to Coq i Krychowiak może też być. Nie mam nic przeciw.

mitmichael komentarzy: 4924316.01.2015, 11:24

No Krychowiak swietnie wyglada tylko pod jednym wzgledem jest gorszy od wszystkich a tak to najlepszy

Kaczaza komentarzy: 724916.01.2015, 11:19

mallen
I have no more questions...tylko jego wzrost mi ciut przeszkadzał, w sumie bez dm'a może wyżyjemy, z nowym śo i z Coqiem możemy walczyć. Jak Wheelchair wróci to też będzie mam nadzieje na DM, walka z Artetą, Coqiem, Rosą i Ramseyem powinna wystarczyc.

josephik komentarzy: 46316.01.2015, 11:16

dołączcie Krychowiaka do tego porównania to jest kocur :)

mallen komentarzy: 2123916.01.2015, 11:15

@Kaczaza

A na koniec dodaj COQUELINA ;)

mitmichael komentarzy: 4924316.01.2015, 11:07

Pellegrini i Austin najlepsi w grudniu, szkoda ze Santi nie wygrał bo na Wengera nie stawiałem

IMBULA v SCHNEIDERLIN v KONDOGBIA

squawka.com/comparison-matrix#ligue_1/2014/2015/giannelli__imbula/118/118/3548/0/p|premier_league/2014/2015/morgan_schneiderlin/126/126/724/0/p|ligue_1/2014/2015/geoffrey_kondogbia/118/118/1937/0/p#successful_passes/tackles_won/aerial_duels_won/interceptions/clearances/blocks#90

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.01.2015, 10:43

101greatgoals.com/blog/viktoria-plzen-wonderkid-martin-graiciar-15-confirms-move-to-arsenal-on-facebook/

drugi transfer!

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 10:42

Mam cichą nadzieje że Boss walczy o Imbule już teraz

Gorrann komentarzy: 213916.01.2015, 10:39

Osobiscie uwazam ze polowanie na napastnika w tej chwili nie ma sensu.
Giroud naprawde dobrze sie sprawuje przy tak agresywnej pomocy, szczegolnie grajac tylem do bramki. Welbeck jest dobrym zmiennikiem dla niego.

Zauważ jak wiele daje Koscielny, gdyby byl taki gracz, byloby o wiele latwiej nie przegrac. A to juz wiele. Per powinien byc zmiennkiem, bo nie oferuje tego co przed rokiem.

Nie orientuje sie dobrze w innych ligach, ale moim zdaniem Arsenalowi wlasnie potrzebny jest drugi koscielny, tylko przystosowany do bardziej fizycznej gry.

mallen komentarzy: 2123916.01.2015, 10:36

Ja jestem zdania, że jak jest szansa na jakiegoś kox DM'a w tym oknie to brać bo będziemy tak czekać do lata, latem powiedzą, że mamy Artete, Coquelina i Bielika i tak w kółko...

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.01.2015, 10:28

zapolować na DMa*

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.01.2015, 10:27

Coq to sam sobie nie poradzi w meczu z City, jesli drużyna wyjdzie z pełnymi majtami to Coq zaliczy co najwyżej średni występ.

W sumie rozumiem WEngera, Coq spisuje sie narazie bardzo dobrze, Flaminiego do konca roku ma. Nie ma co teraz przepłacać,a po odejsciu Flama(bo nie wyobrażam sobie przedłużania kontraktu) w lato można zapolować na napsatnika.

W tym momencie to obrońca jest ważniejszy od DMa.

KanonieR_ST komentarzy: 85416.01.2015, 10:26

Wiadomo, że czasem jest różna dyspozycja dnia a wszyscy się tak tutaj nastawili na ocenę Coqa po meczu z City jakby to miało zadecydować czy go skreślić czy zostawić.

KanonieR_ST komentarzy: 85416.01.2015, 10:23

Po 1 meczu z City też nie będzie można od razu wyciągać zbyt pochopnych wniosków co do Coqa.

Ziebka komentarzy: 265916.01.2015, 10:22

@mallen

mysle ze bardziej potrzebujemy CB niz DM na ten moment, DM moze poczekac do lata

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 10:20

No City to już nie Stoke czy Hull więc zobaczymy jak Coq sobie teraz poradzi

Gorrann komentarzy: 213916.01.2015, 10:19

Ma ktos moze dzialajacy stream na mecz Pucharu Azji?
Najlepiej 300 albo 200 nawet bo w pracy jestem, a nie chce sobie kompa zamulac.

Nie chcę rezygnować z Coquelina.
Trzymam za niego kciuki, ale chcę też żebyśmy mieli wreszcie dobrze i pewnie obsadzoną pozycję DM. COQ miałby się od kogo uczyć.

OFFO komentarzy: 354516.01.2015, 10:11

Wenger confirms Kristian Bielik is having medical, fee agreed.

Wenger says scouts are "working very hard" to find a defender.

Hmmmm.

haha czyli Wenger dm juz ma haha

Ziebka komentarzy: 265916.01.2015, 10:05

@mallen

daj szanse Coq ! robil robote w ostatnich meczach, niech sie wykaze z City, po tym meczu bedzie wiecej wiadomo

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.01.2015, 10:03

TEAM NEWS: @m8arteta and @MatDebuchy have had surgery. @aaronramsey, @theowalcott, @MesutOzil1088 available. @KieranGibbs to have test
Welbeck: "I think he has two more weeks out"

mallen komentarzy: 2123916.01.2015, 10:00

Swoją droga nazwisko ma genialne, do reprezentowania naszych barw narodowych :)

mallen komentarzy: 2123916.01.2015, 09:59

Sam Bielik twierdzi, że nie jest gotowy na pierwszy skład więc mam nadzieję, że to nie będzie jedyny DM ściągnięty w tym okienku.

"Chcę udowodnić trenerowi Wengerowi, że ściągając mnie do siebie, się nie pomylił. Na pewno jednak nie powiem, że moim celem jest już teraz gra w pierwszym składzie Arsenalu. Jeszcze nie jestem gotowy."

K. Bielik

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.01.2015, 09:52

Mądre wypowiedzi Bielika, wie ze czeka go sporo roboty. Wenger się na niego uparł, wiec ma spore szanse na zostanie pupilkiem Arsena.

Ziebka komentarzy: 265916.01.2015, 09:48

@mallen

mysle ze przyjdzie jeszcze Howedes, bo nastasica kupilo schalke ;p

mallen komentarzy: 2123916.01.2015, 09:47

"We work really hard morning until late night to try to get one or two players in." - Arsene Wenger

Myślicie, że Bielika traktują jako transfer do pierwszej drużyny?

Ziebka komentarzy: 265916.01.2015, 09:40

Bielik dopiero w poniedzialek podpisze

koczan_4 komentarzy: 330216.01.2015, 09:40

legia.sport.pl/legia/1,139320,17263162,Krystian_Bielik__Obawy__Sa__ale_wierze_w_swoje_umiejetnosci.html?as=2

KanonieR_ST komentarzy: 85416.01.2015, 09:07

No i nadszedł ten dzień, gdy dzisiaj będzie ten 1 transfer Arsenalu w zimowym okienku ;D Tyle emocji :P

shark31 komentarzy: 601316.01.2015, 08:56

Sam ‏@samuelJayC 6 min.
Arteta already agreed a 1-year contract extension with #afc before his injury. Stays until 2016, says @JWTelegraph.

marimoshi komentarzy: 473016.01.2015, 08:47

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10913526_891904590839988_278875823_n.jpg?oh=291a66c6a02a82b40ed322552504ed04&oe=54B9B2D9&__gda__=1421479492_27958a4faa4a996bb8bf1942804813eb

Wejdzie :P?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.01.2015, 08:46

simpllemann
Del Potro po 10-miesięcznej kontuzji wygląda nawet nieźle. W ATP Sydney pokonał Stachowskiego czy Gallindo. Jerzyk może już odpaść na pierwszym szczeblu.
Kurumi to niziutka kobietka, która nie ma siły i umiejętności na profesjonalny tenis.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.01.2015, 08:07

"Agnieszka Radwańska w 1. rundzie rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju Australian Open zmierzy się z japońską tenisistką Kurumi Nara."
"Argentyński tenisista Juan Martin del Potro będzie rywalem Jerzego Janowicza w pierwszej rundzie turnieju Australian Open."

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.01.2015, 07:59

Arsenal manager reveals he will 'work day and night' to use £20m transfer fund after Arteta injury blow.

scarface komentarzy: 15616.01.2015, 06:44

Kanonier204
To przestań grać na zwycięstwa i zacznij obstawiać wydarzenia np kto dostanie kartke albo kto strzeli. Ja wczora drobno postawilem na bramkę Pedro i prosze :) wczesniej wszedl over rzutów rożnych w meczu sociedadu.