Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke

Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke 11.01.2015, 15:35, Łukasz Wandzel 4894 komentarzy

Niedzielne popołudnie udane dla każdego kibica Arsenalu. Zdobyta pełna pula punktów z rywalem ze środka tabeli w sposób, jakiego życzylibyśmy sobie za każdym razem. Zdominowany mecz przez podopiecznych Arsene'a Wengera na czele z fantastycznie dysponowanym Alexisem Sanchezem. Mimo utraty Mathieu Debuchy'ego, który przedwcześnie musiał opuścić murawę, cieszący powrót Theo Walcotta i Mesuta Ozila. Dodatkowo czyste konto zachowane przez Davida Ospinę.

Arsenal po prostu nie mógł pozwolić sobie na przegraną ze słabszym rywalem. Dzięki szybko strzelonej pierwszej bramce cel mógł zostać osiągnięty bez niepotrzebnie podejmowanego ryzyka oraz nerwowej końcówki. Londyńczycy rozstrzygnęli dzisiejsze spotkanie już na początku drugiej połowy strzelając trzecią bramkę.

Arsenal: Ospina, Debuchy (13. Bellerin), Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Oxlade-Chamberlain (68. Walcott), Rosicky, Cazorla, Alexis, Giroud (73. Ozil).

Stoke: Begovic, Cameron, Wollscheid, Shawcross, Pieters (46. Muniesa), Nzonzi (46. Sidwell), Whelan, Arnautovic, Bojan (72. Ireland), Walters, Crouch.

Zaczęło się od bezkompromisowego przejścia do ofensywy przez Arsenal. Efektownymi strzałami, które zmusiły Begovicia do wysiłku popisali się Alexis a chwilę później Rosicky.

Rzut rożny po strzale Czecha pozwolił wykorzystać dotychczasową dominację! Sanchez po stałym fragmencie gry posłał piłkę wprost na głowę Koscielnego, który się nie pomylił! 1-0!

Zaledwie po dziesięciu minutach poturbowany w walce o piłkę został Debuchy. Okazało się, że Francuz nie mógł kontynuować gry, więc w jego miejsce pojawił się Bellerin.

Tymczasem Arsenal nie zwalniał tempa. W kolejnych minutach swobodne rozgrywanie piłki kończyli strzałami Chamberlain, Alexis i Giroud. Po tych próbach The Gunners oddali trochę pola. Dzięki temu nieskutecznie swoich szans szukał zespół Stoke.

Londyńczycy przebudzili się w 33. minucie! Świetną wymianą podań między sobą odznaczyli się na lewej stronie boiska Rosicky z Sanchezem. Niezawodny Chilijczyk szybko znalazł się w polu karnym i oddał strzał w pobliżu trzech zawodników rywala, 2-0!

W 41. minucie po znakomitym dośrodkowaniu Camerona do futbolówki przed Crouchem dopadli zawodnicy Arsenalu. Kilka minut później Crouch mijając obrońcę znalazł szansę na strzelenie bramki, lecz oddał niegroźny strzał.

Sędzia po 5. doliczonych minutach zakończył pierwszą połowę.

Niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy oglądaliśmy bramkę! Rzut wolny dla Arsenalu na gola zamienił...oczywiście, Alexis Sanchez. Najlepszy piłkarz na boisku umieścił piłkę między słupkiem a ręką golkipera, który nieskutecznie interweniował! 3-0!

The Gunners przy korzystnym wyniku uspokoili grę. Przez kolejne 10 minut oba zespoły tworzyły niegroźne sytuacje. W porównaniu do poprzedniej połowy szczególnie ospały futbol prezentował Arsenal.

Kanonierzy wnioskując z postawy zespołu Stoke City zaczęli dążyć do strzelenia kolejnej bramki. Przebłyskami talentów popisywali się Chamberlain czy Cazorla. Tymczasem na boisko za tego pierwszego wszedł Walcott. Ostatnią zmianą Arsene'a Wengera było wejście Ozila za Girouda w 73. minucie.

W 77. minucie goście byli blisko zdobycia bramki honorowej. Futbolówka nawet wylądowała w siatce, lecz Cameron znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później piłkę na wolną pozycję otrzymał Walcott, lecz Anglik uderzył z okolic szesnastego metra bardzo niecelnie.

Po spokojnej końcówce sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.01.2015, 15:34

Real Sociedad boss David Moyes has rejected the chance to sign Man Utd winger Adnan Januzaj on loan. (Source: ESPN)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.01.2015, 15:32

Witowo95
Nie zauważyłem, że tam jest.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 316.01.2015, 15:32

Szkoda,że Metro to taki dziennik któremu nie można wierzyć ale transfer Schneiderlina do Nas tak jak Kloopa po Wengerze jest dość prawdopodobny bo nie wierzę,że nagle w obu starciach z Nami przypadkowo nie zagrał a w drugim przypadku wyleciał za głupotę w ostatnich min przed meczem z Arsenalem. Jedna z dwóch najlepszych kandydatur do środka pola obok Carvalho bo mimo,że nie ma tak świetnych otwierających podań to w def jest trochę lepszy.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.01.2015, 15:31

AaronJamesRamsey
Berg jest na 42 miejscu.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 116.01.2015, 15:30

@AaronJamesRamsey: ,,W tym rankingu równie dobrze można by umieścić Garrego Monka lub nawet trenera Legii Henninga Berga.'' Sprawdź kto jest na 42 miejscu.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.01.2015, 15:29

W tym rankingu równie dobrze można by umieścić Garrego Monka lub nawet trenera Legii Henninga Berga. Ciekawe kto to układał.

weszlo.com/2015/01/15/odpalamy-kolejny-ranking-najlepsi-trenerzy-w-2014-roku/

Brak Wengera i Rudy'ego Garcii oraz Pulis i van Gaal w top 10...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.01.2015, 15:15

dissault
W piłce ręcznej nie ma punktów, są bramki.

OFFO komentarzy: 354516.01.2015, 15:14

FabsFAN ha to niech wenger zostanie trenerem rezerw bo gdy osiągają top level to juz go tak nie lubią

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.01.2015, 15:09

Widzieliscie wypowiedzi tych 2 mlodych? "To dzieki Wengerowi" . Widac, jak pilkarze lubia pape i na pewno beda chcieli mu sie odwdzieczyc za zaufanie, jakim ich obdarzyl :)

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 15:07

Yaya Toure: "I don't know if I will stay at Manchester City"

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.01.2015, 15:06

No to Wenger miał jednak rację, 2 transfery już zrobił.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 15:05

To ja jeszcze dodam, że ostatnia porażka z Niemcami w meczach o punkty miała miejsce na MŚ w 2009

dissault komentarzy: 326816.01.2015, 14:59

tak z ciekawości zobaczyłem ostatnich 5 wyników Polska-Niemcy w ręczną, 4 razy zwycięzca miał tylko 1 punkt przewagi, więc można się dobrego meczu dzisiaj spodziewać

dissault komentarzy: 326816.01.2015, 14:57

o Nasri kontuzja, jaka szkoda :)

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 14:50

Ale o 17 ręczna. Mam nadzieję, że zwycięstwa Polski nad Niemcami zostaną podtrzymane ;)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.01.2015, 14:47

No tak. Dzięki za upomnienie. Dziś o 16:00 kończą się zakłady na ten turniej, stąd ten błąd.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 14:44

Dzisiaj są kwalifikacje w Zakopanem, jutro konkurs drużynowy, a w niedziele konkurs indywidualny

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.01.2015, 14:43

Anglicy w premier legaue sa drodzy, wiec nie wiem skad te oburzenie, ze Welbeck kosztowal te 10-12 mln funtów. AFC bez trudu za 3 lata gdyby chcialo opchnie go spokojnie za minimum 15 mln.

Przypominam casus Carrolla, ktory kosztowal 35 mln czerwonke, a potem WHU wiedzac jak gra wylozylo 15 mln funtów.

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 14:42

gra ktos w fife word??

OFFO komentarzy: 354516.01.2015, 14:41

WilSHARE
??????

chyba w zakopanym i tylko kwalf dzis a po za tym raczej odwołają halny przybył :/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.01.2015, 14:33

Co ciekawe defoe podpisal 3,5 letni kontrakt, a ma 32 lata.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.01.2015, 14:30

Welbeck za 2 lata za 30 mln do jakiś lamusow typu Sunderland.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.01.2015, 14:28

Rivaldo700

haahah serio? przecież to kabaret.. to my za Welbza do Stoke czy AV mozemy powiedziec z 20 lekko.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.01.2015, 14:26

KOL

zrodla najczesciej podaja 14 mln funtów.

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 14:26

Pato tez lubie mógłby wrócic do Ac milan

MarcinQT komentarzy: 260416.01.2015, 14:25

@FabsFAN Ale Morgan gra zawsze jak może grać więc nie jest tak, że ma dobry rating bo raz zagrał i dobrze wypadł tylko to średnia z wielu występów.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.01.2015, 14:25

Ciekawe za ile poszedł ten Defoe. macie jakies info?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.01.2015, 14:25

Alexis17
Kurcze strasznie szkoda Pato. Z nim jest trochę jak z Reusem. Nie da się go nie lubić :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.01.2015, 14:23

MarcinQT
Wybacz , nie ufam statystykom , bo wg nich Mathieu wykonuje wolne najlepiej na świecie. ( 1 strzał , 1 gol)
Wolę sam obejrzeć piłkarza i go ocenić. Imo najlepszy CDM świata to chyba Mascherano. On na MS grał poezję.

Riv700
Altidore = Balo.

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 14:22

pamiętacie czy było kiedys w ac milan
Robinhio-Ronaldo-Ronaldinhio-Pato-Kaka razem ??

MarcinQT komentarzy: 260416.01.2015, 14:20

@FabsFAN To tylko 1 przykład. w 2 przykładzie jest whoscored, które liczy statystyki więc wogole nie ma oceny ludzkiej.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.01.2015, 14:20

apropo altidore facet rozegral do tej pory w sunderlandzie 50 meczów i strzelil...3 gole.

A gdy gral w Hull City kiedys to na 30 meczów strzelil 2 gole.

Facet oprocz AZ Alkmaar gdzie nastrzelal przez 2 sezony 50 bram , w innych klubach srednio strzelal...3 bramki na sezon.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.01.2015, 14:18

MarcinQT
Goal.com jest strasznie nieobietywne. Ostatnio po meczu Barca- Atletico Neymarowi dali taka samą ocenę co większości piłkarzom Atleti. Ja tam już nie wchodzę . To samo Arsenalowi zaniżają.

MarcinQT komentarzy: 260416.01.2015, 14:18

Wg. statystyk Morgan też jest najlepszym graczem Soton:

whoscored.com/Teams/18/

Wanyama dopiero 6.

MarcinQT komentarzy: 260416.01.2015, 14:16

Wanyama jest bardziej widoczny, co nie znaczy że jest lepszy akurat na takiej pozycji.