Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke

Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke 11.01.2015, 15:35, Łukasz Wandzel 4894 komentarzy

Niedzielne popołudnie udane dla każdego kibica Arsenalu. Zdobyta pełna pula punktów z rywalem ze środka tabeli w sposób, jakiego życzylibyśmy sobie za każdym razem. Zdominowany mecz przez podopiecznych Arsene'a Wengera na czele z fantastycznie dysponowanym Alexisem Sanchezem. Mimo utraty Mathieu Debuchy'ego, który przedwcześnie musiał opuścić murawę, cieszący powrót Theo Walcotta i Mesuta Ozila. Dodatkowo czyste konto zachowane przez Davida Ospinę.

Arsenal po prostu nie mógł pozwolić sobie na przegraną ze słabszym rywalem. Dzięki szybko strzelonej pierwszej bramce cel mógł zostać osiągnięty bez niepotrzebnie podejmowanego ryzyka oraz nerwowej końcówki. Londyńczycy rozstrzygnęli dzisiejsze spotkanie już na początku drugiej połowy strzelając trzecią bramkę.

Arsenal: Ospina, Debuchy (13. Bellerin), Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Oxlade-Chamberlain (68. Walcott), Rosicky, Cazorla, Alexis, Giroud (73. Ozil).

Stoke: Begovic, Cameron, Wollscheid, Shawcross, Pieters (46. Muniesa), Nzonzi (46. Sidwell), Whelan, Arnautovic, Bojan (72. Ireland), Walters, Crouch.

Zaczęło się od bezkompromisowego przejścia do ofensywy przez Arsenal. Efektownymi strzałami, które zmusiły Begovicia do wysiłku popisali się Alexis a chwilę później Rosicky.

Rzut rożny po strzale Czecha pozwolił wykorzystać dotychczasową dominację! Sanchez po stałym fragmencie gry posłał piłkę wprost na głowę Koscielnego, który się nie pomylił! 1-0!

Zaledwie po dziesięciu minutach poturbowany w walce o piłkę został Debuchy. Okazało się, że Francuz nie mógł kontynuować gry, więc w jego miejsce pojawił się Bellerin.

Tymczasem Arsenal nie zwalniał tempa. W kolejnych minutach swobodne rozgrywanie piłki kończyli strzałami Chamberlain, Alexis i Giroud. Po tych próbach The Gunners oddali trochę pola. Dzięki temu nieskutecznie swoich szans szukał zespół Stoke.

Londyńczycy przebudzili się w 33. minucie! Świetną wymianą podań między sobą odznaczyli się na lewej stronie boiska Rosicky z Sanchezem. Niezawodny Chilijczyk szybko znalazł się w polu karnym i oddał strzał w pobliżu trzech zawodników rywala, 2-0!

W 41. minucie po znakomitym dośrodkowaniu Camerona do futbolówki przed Crouchem dopadli zawodnicy Arsenalu. Kilka minut później Crouch mijając obrońcę znalazł szansę na strzelenie bramki, lecz oddał niegroźny strzał.

Sędzia po 5. doliczonych minutach zakończył pierwszą połowę.

Niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy oglądaliśmy bramkę! Rzut wolny dla Arsenalu na gola zamienił...oczywiście, Alexis Sanchez. Najlepszy piłkarz na boisku umieścił piłkę między słupkiem a ręką golkipera, który nieskutecznie interweniował! 3-0!

The Gunners przy korzystnym wyniku uspokoili grę. Przez kolejne 10 minut oba zespoły tworzyły niegroźne sytuacje. W porównaniu do poprzedniej połowy szczególnie ospały futbol prezentował Arsenal.

Kanonierzy wnioskując z postawy zespołu Stoke City zaczęli dążyć do strzelenia kolejnej bramki. Przebłyskami talentów popisywali się Chamberlain czy Cazorla. Tymczasem na boisko za tego pierwszego wszedł Walcott. Ostatnią zmianą Arsene'a Wengera było wejście Ozila za Girouda w 73. minucie.

W 77. minucie goście byli blisko zdobycia bramki honorowej. Futbolówka nawet wylądowała w siatce, lecz Cameron znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później piłkę na wolną pozycję otrzymał Walcott, lecz Anglik uderzył z okolic szesnastego metra bardzo niecelnie.

Po spokojnej końcówce sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2313916.01.2015, 18:38

Niemcy nie powinni grać na tych mistrzostwach, niestety przegrywamy z nimi dzisiaj. Byli zespołem lepszym, my mieliśmy za dużo własnych błędów i to się zemściło.

marz
Są potęgą, ich liga jest jedną z najlepszych na świecie, a ich porażka z Polakami mogła doprowadzić do pierwszego od iluśdziesięciu lat bez udziału w mistrzostwach, ale oczywiście oficjele musieli podziałać...

KochamArsenal88 komentarzy: 100316.01.2015, 18:36

Modle sie kazdego dnia o Schneiderlina, wybitny DM.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 18:36

Simple

Kiedyś tak było ale teraz już jest system pucharowy

OFFO komentarzy: 354516.01.2015, 18:34

Transfer Centre ‏@CentreTransfer 2 min2 minuty temu
BREAKING: Arsenal have reportedly agreed terms with Southampton over a £25 million deal for Morgan Schneiderlin. (Daily Express)

zrodlo:/

Simao12 komentarzy: 775216.01.2015, 18:34

ma ktoś jakiś fajny kupon na dziś?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.01.2015, 18:32

kamilo_oo
Nie będzie systemu pucharowego po tym etapie. Zostaną ułożone kolejne grupy. A każdej drużynie zostaną doliczone punkty z meczów z drużynami, które też awansowały.

marz2 komentarzy: 521916.01.2015, 18:31

Po meczu :/ Szkoda, bo akurat w recznej niemcy nie sa potęgą

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2216.01.2015, 18:29

KOL
Na szczescie metro

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.01.2015, 18:28

Celtic defender Virgil van Dijk has welcomed reports linking him with a move to Arsenal this month. (Source: Metro)

Piękne uczucie nawet w Qatarze słyszeć: Gramy u siebie! XD

W piłce nożnej awansujemy to też można liczyć na liczne wsparcie w każdej części kuli ziemskiej :D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.01.2015, 18:16

Te zdjecie czasem nie jest jakies stare ? Wydaje sie jakby Wenger byl jeszcze w dresach Nike ;d

lays komentarzy: 3987116.01.2015, 18:13

1 na pewno będzie. Ciekawe kto :)

Wenger odpowiedział, że nie chce def pomocnika i chce kogoś na obrone ;/ Liczyłem jednak na def pomocnika jakiegoś.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.01.2015, 18:12

lays
To takowych nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będą.

lays
Mamy już 2 transfery. Bielik i 15-latek z Czech.

GROMALL komentarzy: 509016.01.2015, 18:06

Polacy wracają :>

lays komentarzy: 3987116.01.2015, 18:05

Jakieś plotki transferowe dziś był? Bo dopiero wróćiłem

marz2 komentarzy: 521916.01.2015, 18:04

Ale Polacy dostali kopa! Wyszomirski ratuje, swietnie bronimy i atakujemy. Jak zawsze w drugiej polowie gdy musimy odrabiac!

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.01.2015, 18:04

Al Ahli Doha - Zenit, w 55 minucie było już 11:0 dla Rosjan a teraz widzę, że mecz odwołany.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 18:04

Ziebka

Właśnie tak

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.01.2015, 18:02

Qarol
Nikomu tyle goli nie strzelił co Arsenalowi. 13 przeciwko nam. Następnym ulubionym rywalem jest Liveprool - 11.

marz2 komentarzy: 521916.01.2015, 17:59

Dziwne uczucie podczas tego meczu Polski. Wygrywasz baraż o awans na imprezę z Niemcami i potem grasz z nimi pierwszy mecz w grupie..

Ziebka komentarzy: 265916.01.2015, 17:59

ale jak 4 z 1? 2 z 3?

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 17:56

System pucharowy później

Ziebka komentarzy: 265916.01.2015, 17:52

jak to wyglada? 4 wychodza z grupy i co dalej? laczy sie jak w siatkowce czy jak to wyglada?

Qarol komentarzy: 1450216.01.2015, 17:50

Drogba to tyle nam goli nastukał, że ciężko go lubić.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.01.2015, 17:50

Żeby tylko nasi zdążyli z odrabianiem.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 17:47

Poprawimy grę w defensywie i będzie dobrze

Qarol komentarzy: 1450216.01.2015, 17:45

Dobrze będzie, to jest Polska. Zaczniemy od 40 minuty odrabiać i jeszcze wygramy ; D

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 116.01.2015, 17:43

Przejście do Arsenalu byłoby przejściem do jednego z najlepszych klubów w Europie. Czy kanonierzy są Twoim wymarzonym zespołem, czy te miejsce zajmuje jakiś inny klub?
- Gra w barwach Arsenalu nigdy nie była moim marzeniem, choć oczywiście jest on wielkim klubem, i mogę tylko być dumny z tego, że tak potężny zespół zainteresował się moją osobą. W lidze angielskiej najbardziej kibicuję Manchesterowi City, ale jedynie dlatego, że gra w nim mój idol – Yaya Touré, którego oglądanie sprawia mi niesamowitą frajdę. Moim największym marzeniem są jednak występy w barwach Realu Madryt.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 17:25

Możliwe że jakieś problemy z połączeniem mają i pewnie dlatego jest Zawacki i ten Matysik

kamilo_oo
Wg rozpiski ten mecz mieli komentować Piotr Dębowski i Maciej Iwański ale tak nie jest. Szczerze mówiąc nie wiem jak nazywają się ci komentatorzy.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.01.2015, 17:09

Co jak co, ale w Chelsea to są największe buraki :D

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 17:03

Jak się nazywa ten komentator z TVP ? Bo jak go usłyszałem to od razu przypomniał mi się mecz Lech - Austria Wiedeń. :D