Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke

Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke 11.01.2015, 15:35, Łukasz Wandzel 4894 komentarzy

Niedzielne popołudnie udane dla każdego kibica Arsenalu. Zdobyta pełna pula punktów z rywalem ze środka tabeli w sposób, jakiego życzylibyśmy sobie za każdym razem. Zdominowany mecz przez podopiecznych Arsene'a Wengera na czele z fantastycznie dysponowanym Alexisem Sanchezem. Mimo utraty Mathieu Debuchy'ego, który przedwcześnie musiał opuścić murawę, cieszący powrót Theo Walcotta i Mesuta Ozila. Dodatkowo czyste konto zachowane przez Davida Ospinę.

Arsenal po prostu nie mógł pozwolić sobie na przegraną ze słabszym rywalem. Dzięki szybko strzelonej pierwszej bramce cel mógł zostać osiągnięty bez niepotrzebnie podejmowanego ryzyka oraz nerwowej końcówki. Londyńczycy rozstrzygnęli dzisiejsze spotkanie już na początku drugiej połowy strzelając trzecią bramkę.

Arsenal: Ospina, Debuchy (13. Bellerin), Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Oxlade-Chamberlain (68. Walcott), Rosicky, Cazorla, Alexis, Giroud (73. Ozil).

Stoke: Begovic, Cameron, Wollscheid, Shawcross, Pieters (46. Muniesa), Nzonzi (46. Sidwell), Whelan, Arnautovic, Bojan (72. Ireland), Walters, Crouch.

Zaczęło się od bezkompromisowego przejścia do ofensywy przez Arsenal. Efektownymi strzałami, które zmusiły Begovicia do wysiłku popisali się Alexis a chwilę później Rosicky.

Rzut rożny po strzale Czecha pozwolił wykorzystać dotychczasową dominację! Sanchez po stałym fragmencie gry posłał piłkę wprost na głowę Koscielnego, który się nie pomylił! 1-0!

Zaledwie po dziesięciu minutach poturbowany w walce o piłkę został Debuchy. Okazało się, że Francuz nie mógł kontynuować gry, więc w jego miejsce pojawił się Bellerin.

Tymczasem Arsenal nie zwalniał tempa. W kolejnych minutach swobodne rozgrywanie piłki kończyli strzałami Chamberlain, Alexis i Giroud. Po tych próbach The Gunners oddali trochę pola. Dzięki temu nieskutecznie swoich szans szukał zespół Stoke.

Londyńczycy przebudzili się w 33. minucie! Świetną wymianą podań między sobą odznaczyli się na lewej stronie boiska Rosicky z Sanchezem. Niezawodny Chilijczyk szybko znalazł się w polu karnym i oddał strzał w pobliżu trzech zawodników rywala, 2-0!

W 41. minucie po znakomitym dośrodkowaniu Camerona do futbolówki przed Crouchem dopadli zawodnicy Arsenalu. Kilka minut później Crouch mijając obrońcę znalazł szansę na strzelenie bramki, lecz oddał niegroźny strzał.

Sędzia po 5. doliczonych minutach zakończył pierwszą połowę.

Niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy oglądaliśmy bramkę! Rzut wolny dla Arsenalu na gola zamienił...oczywiście, Alexis Sanchez. Najlepszy piłkarz na boisku umieścił piłkę między słupkiem a ręką golkipera, który nieskutecznie interweniował! 3-0!

The Gunners przy korzystnym wyniku uspokoili grę. Przez kolejne 10 minut oba zespoły tworzyły niegroźne sytuacje. W porównaniu do poprzedniej połowy szczególnie ospały futbol prezentował Arsenal.

Kanonierzy wnioskując z postawy zespołu Stoke City zaczęli dążyć do strzelenia kolejnej bramki. Przebłyskami talentów popisywali się Chamberlain czy Cazorla. Tymczasem na boisko za tego pierwszego wszedł Walcott. Ostatnią zmianą Arsene'a Wengera było wejście Ozila za Girouda w 73. minucie.

W 77. minucie goście byli blisko zdobycia bramki honorowej. Futbolówka nawet wylądowała w siatce, lecz Cameron znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później piłkę na wolną pozycję otrzymał Walcott, lecz Anglik uderzył z okolic szesnastego metra bardzo niecelnie.

Po spokojnej końcówce sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 14:12

dla mnie tez Wanyama lepszy

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.01.2015, 14:10

Nasri wypadł na 3 tygodnie.

Pewnie Milner w składzie, a on już potrafi szybciej zakrecić.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.01.2015, 14:08

Nie wiem, czy podzielacie moja opinię, ale jak oglądam ostatnio Soton, to Wanyama imponuje bardziej niż Morgan. No i dobry z niego byczek.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 14:05

PELLEGRINI: Unfortunately, Samir Nasri has a calf injury so he will not be fit. I think he will be out for around three weeks to a month.

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 14:02

jak gra sie w takim klubie kazdy powinien sie starac!!

mallen komentarzy: 2123916.01.2015, 14:01

Wenger on Gündoğan: "He's not a defender! At the moment we look to the defensive department."

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34116.01.2015, 13:56

Co do Graiciara - niby 15 lat, niby chucherko, a na siłowni się stara :p tnij.org/graiciar

MarcinQT komentarzy: 260416.01.2015, 13:53

Ale Morgan by przechodził między dwoma bezpośrednimi rywalami do top4, więc nie może być promocji.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34116.01.2015, 13:51

Naskrobałem coś o Graiciarze :)

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 13:50

no niby fakt ale Matica kupowała Chelsea która ma abramowicza

MarcinQT komentarzy: 260416.01.2015, 13:48

Matic kosztował 25mil, to dlaczego Morgan miałby nie kosztować tyle?

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 13:47

tamten ponad 10 mln a ten 7 mln chyba

schnor25 komentarzy: 1854616.01.2015, 13:46

25 mln rozumiem, że euro to jeszcze całkiem normalna cena za Morgana S. Na rynku jest niewielu dobrych DP do wyciągnięcia, stąd też ceny są nieco wywindowane.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 13:45

Swoja drogą ten Alan ładne staty wykręcił w Salzburgu w 129 meczach strzelił 93 bramki i do tego dołożył 38 asyst

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 13:44

Alan ??

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 13:43

Za dużo ? Teraz już są takie czasy, że trzeba tyle płacić za piłkarzy

schnor25 komentarzy: 1854616.01.2015, 13:43

kamilo

ostatnio jakaś gwiazdka z Brazylii też obrała kierunek chiński ($$) zamiast trafić do europy ;)

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 13:36

Alonso 25 mln to o wiele za dużo

Alonso komentarzy: 1282416.01.2015, 13:33

@bmwz5
Transfer marzenie, lepszej opcji na DM dla nas nie ma. Szkoda bo pewnie to fake :(

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 13:32

Pamietacie dzis urodziy Nicklas Bendtner

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 13:30

Martin Graiciar zostanie piłkarzem Arsenalu.
Znacie go ?? 15 lat

Alexis17 komentarzy: 10616.01.2015, 13:29

ale dziś newsów dodano

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34116.01.2015, 13:26

Metro trąbi o transferze Schneiderlina do nas za 25 milionów.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.01.2015, 13:22

Tak patrze to fani Argentyny moga byc zadowoleni , bo w tym sezonie ladnie wystrzelil Dybala, Icardi i Vietto, wiec jakies zastepstwa za Higuaina i Aguero juz sa.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 216.01.2015, 13:00

Welbeck jest strasznie przeplacony. Max 10 mln za niego. Wg mnie zła inwestycja, mogliśmy te pieniądze o wiele lepiej spożytkować.

Ale mam nadzieje, ze coś się w nim odblokuje i wystrzeli ;)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 216.01.2015, 12:58

Welb

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 216.01.2015, 12:57

transfery.info/72851,graiciar-w-arsenalu

Chyba transfery jego i Bielika są efektem pracy tego naszego nowego polskiego skauta co pracuje u nas od lata.

Choć moim zdaniem więcej uwagi powinniśmy poświęcić na młode talenty z Niemiec i Belgii.

Kaczaza komentarzy: 724916.01.2015, 12:53

Ciekawe kto zrobi out z City. Aguero latem do realu?? Czy może Jovo do Arsenalu ??

Dominik11 komentarzy: 2023516.01.2015, 12:40

dla mnie Welbz to pomyłka

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2015, 12:39

jak w takim tempie Arsenal będzie się rozwijał to kto wie, może zagra za kilka lat w klubie z dolnej części tabeli

Alonso komentarzy: 1282416.01.2015, 12:21

Gdyby nie był Anglikiem to by grał w jakimś klubie z dołu tabeli.

KanonieR_ST komentarzy: 85416.01.2015, 12:19

Najgorsze jest to, że Welbeck nie strzela bramek w takiej ilości jakiej powinien, ale jeszcze go nie skreślam. Może będzie super współpraca z Ozilem do tych prostopadłych piłek ;)

Kaczaza komentarzy: 724916.01.2015, 12:12

Może Theo będzie teraz na szpicy.

gothegunners1886 komentarzy: 309816.01.2015, 12:05

Dobra ale nam potrzeba najważniejsze kupić obrońcy..

Kaczaza komentarzy: 724916.01.2015, 12:02

Kupić kogoś i wypożyczyć do BPL Welba, to by było idealne rozwiązanie.

gothegunners1886 komentarzy: 309816.01.2015, 11:56

thide

Racja..

Ja też do Welbecka nic nie mam ale wolałbym kogoś lepszego..

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2015, 11:54

jak możecie nic nie mieć do zawodnika, od którego wręcz wymaga się zdobywania bramek? dali wam słabego napastnika, a wy: ee tam, ja nic do niego nie mam. nie przyjdzie nikt inny w jego miejsce, a Welbeck to kolejny transfer na odwal się.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 11:50

Ja tam nic do Welbecka nie mam

KanonieR_ST komentarzy: 85416.01.2015, 11:49

Liczyłem, że Welbeck odpali jak Sturridge... No cóż póki co nic takiego nie miało miejsca a jego grę można ocenić jako przeciętną.