Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke

Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke 11.01.2015, 15:35, Łukasz Wandzel 4894 komentarzy

Niedzielne popołudnie udane dla każdego kibica Arsenalu. Zdobyta pełna pula punktów z rywalem ze środka tabeli w sposób, jakiego życzylibyśmy sobie za każdym razem. Zdominowany mecz przez podopiecznych Arsene'a Wengera na czele z fantastycznie dysponowanym Alexisem Sanchezem. Mimo utraty Mathieu Debuchy'ego, który przedwcześnie musiał opuścić murawę, cieszący powrót Theo Walcotta i Mesuta Ozila. Dodatkowo czyste konto zachowane przez Davida Ospinę.

Arsenal po prostu nie mógł pozwolić sobie na przegraną ze słabszym rywalem. Dzięki szybko strzelonej pierwszej bramce cel mógł zostać osiągnięty bez niepotrzebnie podejmowanego ryzyka oraz nerwowej końcówki. Londyńczycy rozstrzygnęli dzisiejsze spotkanie już na początku drugiej połowy strzelając trzecią bramkę.

Arsenal: Ospina, Debuchy (13. Bellerin), Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Oxlade-Chamberlain (68. Walcott), Rosicky, Cazorla, Alexis, Giroud (73. Ozil).

Stoke: Begovic, Cameron, Wollscheid, Shawcross, Pieters (46. Muniesa), Nzonzi (46. Sidwell), Whelan, Arnautovic, Bojan (72. Ireland), Walters, Crouch.

Zaczęło się od bezkompromisowego przejścia do ofensywy przez Arsenal. Efektownymi strzałami, które zmusiły Begovicia do wysiłku popisali się Alexis a chwilę później Rosicky.

Rzut rożny po strzale Czecha pozwolił wykorzystać dotychczasową dominację! Sanchez po stałym fragmencie gry posłał piłkę wprost na głowę Koscielnego, który się nie pomylił! 1-0!

Zaledwie po dziesięciu minutach poturbowany w walce o piłkę został Debuchy. Okazało się, że Francuz nie mógł kontynuować gry, więc w jego miejsce pojawił się Bellerin.

Tymczasem Arsenal nie zwalniał tempa. W kolejnych minutach swobodne rozgrywanie piłki kończyli strzałami Chamberlain, Alexis i Giroud. Po tych próbach The Gunners oddali trochę pola. Dzięki temu nieskutecznie swoich szans szukał zespół Stoke.

Londyńczycy przebudzili się w 33. minucie! Świetną wymianą podań między sobą odznaczyli się na lewej stronie boiska Rosicky z Sanchezem. Niezawodny Chilijczyk szybko znalazł się w polu karnym i oddał strzał w pobliżu trzech zawodników rywala, 2-0!

W 41. minucie po znakomitym dośrodkowaniu Camerona do futbolówki przed Crouchem dopadli zawodnicy Arsenalu. Kilka minut później Crouch mijając obrońcę znalazł szansę na strzelenie bramki, lecz oddał niegroźny strzał.

Sędzia po 5. doliczonych minutach zakończył pierwszą połowę.

Niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy oglądaliśmy bramkę! Rzut wolny dla Arsenalu na gola zamienił...oczywiście, Alexis Sanchez. Najlepszy piłkarz na boisku umieścił piłkę między słupkiem a ręką golkipera, który nieskutecznie interweniował! 3-0!

The Gunners przy korzystnym wyniku uspokoili grę. Przez kolejne 10 minut oba zespoły tworzyły niegroźne sytuacje. W porównaniu do poprzedniej połowy szczególnie ospały futbol prezentował Arsenal.

Kanonierzy wnioskując z postawy zespołu Stoke City zaczęli dążyć do strzelenia kolejnej bramki. Przebłyskami talentów popisywali się Chamberlain czy Cazorla. Tymczasem na boisko za tego pierwszego wszedł Walcott. Ostatnią zmianą Arsene'a Wengera było wejście Ozila za Girouda w 73. minucie.

W 77. minucie goście byli blisko zdobycia bramki honorowej. Futbolówka nawet wylądowała w siatce, lecz Cameron znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później piłkę na wolną pozycję otrzymał Walcott, lecz Anglik uderzył z okolic szesnastego metra bardzo niecelnie.

Po spokojnej końcówce sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.01.2015, 17:03

Bielik: Hamburg SV zaproponował mi lepsze warunki kontraktu, ale ja wybrałem Arsenal.

Kanonier

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.01.2015, 17:00

Ogólnie ciężko jest mi kogoś lubić z Chelsea. Może jedynie do Cech'a mam szacunek.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 16:58

Iwański nie komentuje :O Ale ten też dobry :)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.01.2015, 16:58

Nie lubię go coś.

chelsea989 komentarzy: 26716.01.2015, 16:56

A co masz do Drogby? Bo o fabsa nie warto pytac.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.01.2015, 16:55

Henry z kim ty się bujasz ...

chelsea989 komentarzy: 26716.01.2015, 16:54

takie tam zdjecie :

facebook.com/ChelseaFC/photos/a.217015422258.132731.86037497258/10153124638187259/?type=1&theater

Dominik11 komentarzy: 2023516.01.2015, 16:54

Alexis Sanchez powiedział Wengerowi, aby ten nawet nie myślał o tym, żeby dać mu przerwę, ponieważ jej nie potrzebuje.
[Daily Star]

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.01.2015, 16:53

simpllemann
Masz rację.

Czas na Orłów! :

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.01.2015, 16:52

Al Ahli Doha - Zenit 0:5 po 20 minutach meczu.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.01.2015, 16:50

WilSHARE
Myślę, że na jakąkolwiek dyscyplinę sportu by się postawiło to z miejsca stałaby się atrakcyjniejsza.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.01.2015, 16:48

simpllemann
Zdecydowanie. Momentalnie tenis staje się atrakcyjniejszym sportem.

Paniu76
Świetny nie tylko dla Ciebie. NHL nie oglądam bo nie mam jak (choć i tak wolę NBA) ale MŚ w hokeju lubię sobie obejrzeć. Jest różnica, gdy zobaczy się choć jeden mecz rangi mistrzowskiej a potem spojrzy na spotkanie PHL.

RIVALDO700
Dla mnie smutne jest, że MŚ w Katarze nie są transmitowane, a bywa tak, że mecze towarzyskie w piłce nożnej różnych nacji pokazują.

Paniu76 komentarzy: 1246416.01.2015, 16:30

simplle

jakieś bijatyki i tak się zdarzają, ale sam hokej na najwyższym poziomie jest świetny IMO.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.01.2015, 16:30

Wiecie, że żona Jamesa Rodrigeza ( tego z Realu Madryt- sorry, że przekręciłem nazwisko) to siosta Davida Ospiny ?

Lukkoss komentarzy: 44216.01.2015, 16:29

NBA i NCAA świetnie się obstawia. Spróbujcie sobie postawić kupon z samego NCAA. Dajcie około 8 spotkań na gospodarzy z kursami od 1.1 do 1.35. Bez żadnej analizy bilansów. Wczoraj wygrałem 400zł stawiając 30zł na 13 spotkań ncaa. Sprawdźcie sobie na livesporcie wyniki. Wszyscy gospodarze-faworyci wygrali ( poniżej 1.4 kurs), a mowa tu o ok. 20 spotkaniach. Dzisiaj w nocy się nie udało, 1 spotkanie na 10 nie weszło. Na nba też można trochę zarobić, ale jednak trzeba poanalizować statystyki i kontuzje.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.01.2015, 16:28

Paniu76
Akurat na meczach rangi mistrzowskiej hokeiści nie mogą się bić. Od razu sędziowie wkraczają do akcji.

WilSHARE
Jak zwykle na wszystkich Polaków. A poza nimi? Chciałbym by wygrał Roger Federer.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.01.2015, 16:26

Mnie zawsze intrygowała liczba zawodników w drużynach NFL. Mam pamiątki jednego z klubów a tam na zdjęciu całej drużyny widnieje... 63 graczy.

simpllemann
Dobrze mówisz. A mecz 1v1 byłby świetnym widowiskiem stąd nie mam zarzutów, by taka drabinka faktycznie była. A w ATP na kogo liczysz?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.01.2015, 16:21

Ja w Tenisie lubię sobie popatrzeć na zawodniczki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.01.2015, 16:21

Paniu76

tu liderem jest NFL jesli chodzi o przerwy w grze. Tam gwizdek sedziego jest co 6 sekund.

Paniu76 komentarzy: 1246416.01.2015, 16:20

a tak przeważnie to robię kupony na 30, 40 zł do wyjęcia :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.01.2015, 16:20

WilSHARE
Masz rację. Nie ma co patrzeć na rywalki a tylko grać swoje. A zwycięstwo nad Williams w Pucharze Hopmana to dobry prognostyk przed AO.

gozdzik

jak gram rekreacyjnie :) nie obstawiam, tak jak niektórzy, 200 bodajże :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.01.2015, 16:19

RIVALDO700
Rozumiem Cię doskonale.
I tak długo wytrzymałeś. W tenisie co 2 gemy jest przerwa.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.01.2015, 16:18

QPRvsMANU wyczuwam stratę punktów Diabłów.

Ta kolejka jest genialna. Każdy mecz godny uwagi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.01.2015, 16:18

WILSH

Boom pewnie przez gortata , choc nie chcialem isc za trendem tak poprostu wyszlo. Gry amerykanskie dla mnie maja ten minus, ze maja od groma przerw czy to reklam.

Ja mecz tenisa najdluzej ogladalem chyba gora 40 minut, bo kiedys gral chyba Janowicz czy Radwanska, ale calego mimo to nie dalem rady obejrzec.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2216.01.2015, 16:17

Paniu
Jaki rekord u buka? :)

Paniu76 komentarzy: 1246416.01.2015, 16:16

chociaż przyznam, te przerwy są wkurzające.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.01.2015, 16:16

simpllemann
Nie wygląda to bajecznie, ale są wszystkie do pokonania, a jeśli chce wygrywać wielkie szlemy to trzeba też i takie rywalki pokonywać. Nic tylko oglądać.

Jeszcze mam 2 kupon, za 3 zł, do wyjęcia 120:

Algieria, Kamerun, WKS, Australia, Ghana, Iran :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.01.2015, 16:15

danielosik
No jednego dnia trochę ciężko byłoby rozegrać tak długi mecz.

RIVALDO700
A czemu tylko 5 minut i koniec? Za dużo przerw, reklam?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.01.2015, 16:14

WilSHARE
Jeśli się nie mylę to w swojej drabince ma Williams, Kvitową, Wozniacke.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2216.01.2015, 16:13

paniu
Zdecydowanie bardziej oplaca sie postawic na eksperta, tzn cala kolejke w dowolnej lidze . Dajesz 5 zl a do wygrania niekiedy nawet 20 tys. Ale kwota oscyluje mniej wiecej na poziomie 6-8 tys.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.01.2015, 16:12