Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ELAdzik komentarzy: 250826.10.2021, 19:21

@GunnerKaspi: karne są od razu. Nie ma już dogrywki itd.

Alonso komentarzy: 1282426.10.2021, 19:13

@Dominik17: Ma pochodzenie więc ma prawo do obywatelstwa i tym samym do gry dla reprezentacji ale też nie ma się co oszukiwać, gra u nas bo nie ma szans na powołanie od Anglii. On ma już 24 lata, to nie jest historia jak tego chłopaka z Romy co się szybko zadeklarował gdzie chce grać.

Śmieszne jest tylko to że znowu są przyspieszane procedury przyznania obywatelstwa bo to piłkarz, powinien być potraktowany jak każda inna osoba. Angażuje się pzpn, prezydent, Sousa przekłada ogłoszenie powołań, zabijamy się dla średniego piłkarza premier league a nie jakiegoś top grajka. Na pewno będzie wzmocnieniem kadry, oby szybko ogarnął język.

Garfield_pl komentarzy: 2778926.10.2021, 18:18

Charlie Patino misses out tonight after sustaining a minor ankle injury in training

sickstick komentarzy: 275926.10.2021, 17:32

@Matelko napisał: "Kingsley Coman jest do wyciągnięcia z Bayernu.
Jak myślicie gdzie trafi? Kierunek PL bardzo możliwy."

Jest świetny, ale przy jego historii kontuzji to chyba lepiej nie.
BTW Coman wygrywał mistrzostwo w swoim każdym sezonie seniorskiej kariery (PSG, Juventus, Bayern), myślę że dla samego PR jego agent umieści go w jakieś Chelsea.

Jack_Herrer komentarzy: 6191 newsów: 19226.10.2021, 17:12

Ja poproszę dzisiaj kosmiczny tercet Martinelli-Nketiah-Balo

Garfield_pl komentarzy: 2778926.10.2021, 16:49

@Dominik17 napisał: "Panowie wasze zdanie na temat Casha ? Dla mnie to akurat jest dobre , wiadomo że gość gdy nie dostał powołania do Anglii wybrał nas , ale to coś złego że chce zagrac w kadrze na mundialu , euro ? Na ten moment myślę ma pierwszy skład pewny , a czytając Twitter itp to wiadomo każdy może mieć swoje zdanie , ale tyle hejtu itp ktoś tych ludzi mega chyba w życiu skrzywdził że tak w necie się wyżywaja bo innego wytłumaczenie nie mam . Ja jestem na tak i nie jest to koleś przyszywany tylko mama to 100% polka nie jak w przypadku rogera perguisa , obraniaka"
Dziwisz się hejtom? A pamiętasz Ramsdale'a i jego transfer do AFC i jazdę po nim też tutaj, choć tu jeszcze ludzi ostrzeżenia pewnie hamowały ;) jak zagra fajnie to nagle zapomną co gadali, standard, mi to nie przeszkadza, ale dziwi mnie, że matka nie uczyła go polskiego, no ale to jej wybór ( dla mnie nie do zrozumienia)

Slaviola komentarzy: 1237726.10.2021, 16:28

No i mamy swojego Salaha xD, który dzisiaj zadebiutuje w składzie Arsenalu:

Salah-Eddine Oulad M'Hand

BTW, pisać pełne imię i nazwisko to masakra ;)

Dominik17 komentarzy: 313626.10.2021, 16:16

DzejCoop komentarzy: 326426.10.2021, 16:09

@bizooon:
Napisałeś to jakbym ich porównywał. Komentarz dodałem w momencie gdy patrzyłem na jego staty w tym sezonie. Może się okazać, że niedługo będzie wymiatał. Póki co jest inaczej.

DzejCoop komentarzy: 326426.10.2021, 16:07

@bizooon:
A co ma piernik do wiatraka? XD

bizooon komentarzy: 687226.10.2021, 16:01

@DzejCoop: Tak patrzę i Odegaard na razie też nie bardzo świeci - jeden gol a 3 ostatnie mecze dramat

DzejCoop komentarzy: 326426.10.2021, 15:49

Tak patrzę, coś ten Buendia się nie wyróżnia póki co. Start taki o.

Mastec30 komentarzy: 620826.10.2021, 15:48

@Matelko: Liverpool go chciał

Matelko komentarzy: 320526.10.2021, 15:40

Kingsley Coman jest do wyciągnięcia z Bayernu.
Jak myślicie gdzie trafi? Kierunek PL bardzo możliwy.

Garfield_pl komentarzy: 2778926.10.2021, 15:39

Exclusive: Anass Salah-Eddine called up to Arsenal squad for tonight’s Carabao Cup tie against Leeds

Garfield_pl komentarzy: 2778926.10.2021, 15:31

Official and confirmed. Aston Villa right back Matty Cash received the Polish passport and he’ll now be able to play for Poland instead of England. #Poland #AVFC @mattycash622

Vardimus komentarzy: 17826.10.2021, 15:26

@bizooon: Masz rację. My wyjdziemy mocną 11 a Leeds pewnie dzieciakami. Tam jest mała kadra, kontuzje i w sobotę mają mecz o "6 punktów" z kanarkami. Wleci chyba jakiś kuponik na handi-1, -2.

Vardimus komentarzy: 17826.10.2021, 15:24

Chciałbym zobaczyć od pierwszej minuty Baloguna. Tyle mówi się o jego talencie, w lidze bez szans na grę to chociaż w pucharze niech jakieś doświadczenie zdobywa.

bizooon komentarzy: 687226.10.2021, 15:23

@Vardimus: Potwierdzenie tego co pisałem wcześniej. 3-4 zmiany w porównaniu z piątkiem. Może Leno w bramce do tego

Tavares___Mari_____Holding___Chambers
__________________Leno___________________"

Nie widzę Mikela rezygnującego z walki o FA CUP czy CARABAO. To może być łatwiejsza droga do Europy niż liga

Mastec30 komentarzy: 620826.10.2021, 15:13

@Rafson95: On ma 30 lat :D żaden koniec jego kariery ani stare lata. Jakby miał 35 to ok ale przecież to żaden dziadek.

MATIKIUSZpl komentarzy: 12626.10.2021, 15:01

@sickstick: Ludzie mu chodziło o to że na Euro był 2 bramkarzem.

sickstick komentarzy: 275926.10.2021, 14:58

Martinelli_________Balogun__________Hart
__________________Leno___________________

sickstick komentarzy: 275926.10.2021, 14:56

@lordpat napisał: "Leno jest drugim bramkarzem reprezentacji Niemiec."
Wyprzedził w twojej hierarchii Neuera czy ter Stegena? :P

jedi133 komentarzy: 146826.10.2021, 14:55

@mruw: Widać Arteta podchodzi poważnie do tych rozgrywek.

zdyp komentarzy: 452826.10.2021, 14:50

@GunnerKaspi: 90 i karniaki

Rafson95 komentarzy: 1051626.10.2021, 14:46

@Mastec30 napisał: "Co wy z tym Lacazette w pomocy. To napastnik, po co 30latkowi pozycje zmieniać."

To jest akurat dość powszechne zjawisko w piłce nożnej. Na stare lata kiedy napastnicy nie imponują już tak fizycznością i dynamiką za to są w szczycie zdolności mentalnych - są cofani bliżej środka pola i grają jako 10.

bizooon komentarzy: 687226.10.2021, 14:43

@pierre_afc: chyba że my wyjdziemy Flo, Odegaardem, Nketiahem i jakimś młodym na skrzydle - to ciężko będzie o gole.
Moim zdaniem można w ciemno stawiać że dzisiaj Pepe strzeli gola

Mastec30 komentarzy: 620826.10.2021, 14:43

No lubi się cofnąć rozegrać ale nie wiem czy samo ustawienie go głębiej coś pomoże. Jednak dobrze jest mieć kogoś takiego z przodu. Baloguna mogli testować na Wimbledonie albo WBA

GunnerKaspi komentarzy: 70726.10.2021, 14:41

W przypadku remisu jest dogrywka, czy rewanż?

DB10Bergkamp komentarzy: 47726.10.2021, 14:32

@Mastec30: troche cofniety gra zdecydowanie lepiej! przynajmniej jak sie jemu chce ;)

pierre_afc komentarzy: 1207126.10.2021, 14:30

Moim zdaniem dzisiaj wygramy. Leeds ma problemy w lidze, więc Bielsa odda ten mecz. A dokładniej zagra na tyle zmienionym składem, że poradzimy sobie z nimi.

GunnerKaspi komentarzy: 70726.10.2021, 14:29

Arteta może jeszcze ewentualnie wymyślić grę na 3 środkowych obrońców i wtedy wahadełka:

Tavares________________________________Niles
______Mari_____Holding_____Chambers______
_________________Leno_______________________

ale bardzo bym nie chciał dzisiaj oglądać takiego ustawienia.

Mastec30 komentarzy: 620826.10.2021, 14:29

Co wy z tym Lacazette w pomocy. To napastnik, po co 30latkowi pozycje zmieniać. Na nr 10 mamy Odegaarda który w ostatnim meczu grał mniej. Niech teraz się wykaże.

Mastec30 komentarzy: 620826.10.2021, 14:27

@lordpat: Właściwie to się zgadzam ale z tym Elnenym to przesadziłeś :D Raczej czekamy na dzień aż go już tutaj nie bedzie

DB10Bergkamp komentarzy: 47726.10.2021, 14:24

moje drzewko na dzisiaj:

Martinelli_________Balogun__________Pepe
______________LACA _______Odegard______
_________ Lokonga___________________

Grać ofensywnie i pokazać jaja a nie po strzeleniu bramki jakieś autobusy stawiać wypinać sie i prosić o...kłopoty

Srodek pola trzeba ogarnąć i tam trzeba kogos co utrzyma sie przy piłce (Ode) i kolejnego co bedzie gryzł i szarpał trawe (Laca)

wg mnie z przodu Eddi swojego poziomu nie przeskoczy i trzeba kilka razy sprobować Baloguna zeby wiedziec czy warto stawiac na niego czy zima wypożyczac

równiez ogrywać Lokonge i Tavaresa w takich meczach żeby nabrali pewności ze beda u nas szefami bo taki Elneny to maks na ławkę nic wiecej

lordpat komentarzy: 336526.10.2021, 14:21

@MCX018:
No na euro ter stegen miał kontuzję, więc przynajmniej wtedy Leno był drugim bramkarzem.
Natomiast, bardzo się cieszę, że mamy eksperta od reprezentacji Niemiec :)

pLYTEK komentarzy: 411826.10.2021, 14:20

@Matelko:

Jeśli chodzi o kontrakt Guendo :

"according to L'Equipe [...] Marseille will sign Guendouzi permanently as long as they remain in Ligue 1 this season. "

Czyli juz mozna zapomniec o Francuzie. Marsylia na pewno sie utrzyma, wiec beda zobligowani do kupna. Pogonilismy mlodego kota za 11 milionów. Jakkolwiek by nie kwasił w szatni, kolejny pokaz nieudolności zarządu. Mozna bylo wyciagnac duzo wiecej.

Neuer, Ter Stegen, Leno.

Proszę policzyć jeszcze raz od 1 do 3 :)

mruw komentarzy: 413326.10.2021, 14:15

@grzegorz1211: jak zszedl w 68 minucie ze skurczami to chyba znaczy ze to jeszcze nie jest top forma fizyczna. Pamietaj ze on mial koronke na poczatku sezonu wiec mogl stracic kondycje wypracowaną w preseasonie

Joker_224 komentarzy: 519826.10.2021, 14:13

Balogun w pierwszym? Jak myślicie?

Matelko komentarzy: 320526.10.2021, 14:11

@Rowerinho: Odpoczynek się przyda takim zawodnikom jak: Ramsdale, Gabriel, White, Tomiyasu, Partey, ESR czy Aubameyang. Mecz z Leicester będzie pojedynkiem cięższej wagi. Da nam również kilka odpowiedzi co do naszej obecnej formy.

lordpat komentarzy: 336526.10.2021, 14:10

Jakby mój syn doszedł w połowie do poziomu Leno, to byłby jednym z lepszych polskich bramkarzy. No, ale globalizacja poniżej daje się we znaki.

varatas komentarzy: 256526.10.2021, 14:09

@Garfield_pl: świetna wiadomość dla naszej ofensywy

lordpat komentarzy: 336526.10.2021, 14:08

@Rowerinho:
Leno jest drugim bramkarzem reprezentacji Niemiec.
Holding jest naprawdę porządnym obrońcą, nie jest to klasa światowa i nie ma prawa się zbliżyć do tego poziomu, ale stanowi dla nas solidne zaplecze.
Elneny odstaje od reszty stawki Premier League, ale nadal jest to poważany piłkarz, któremu należy się szacunek.

Nazywanie tych piłkarzem szrotem, jest po prostu słabe.
Piłka nożna nie składa się z samych deBruynów, Ranaldów, Messich, a nawet im zdążają się kiepskie występy.

Rowerinho komentarzy: 225226.10.2021, 13:59

@Matelko napisał: "Leno, Mari, Holding, AMN, Elneny"

Mój Boże, co za szrot jak się na to patrzy

Rynkos7 komentarzy: 674826.10.2021, 13:49

@illpadrino napisał:
Chłopie... ten gość nie ma prawa już się na boisku pojawić. O czym Ty mówisz.
Zobacz sobie jego ostatni występ.

Jeden lub dwa występy nie powinny przekreślać żadnego zawodnika. Tacy piłkarze jak Xhaka i Auba mają na swoim koncie mnóstwo beznadziejnych występów i nikt ich na zbity pysk z klubu nie wyrzucił. Ostatnie występy AMN owszem były kiepskie, ale to nie znaczy że nie zasługuje na choćby jeszcze jedną szansę.

grzegorz1211 komentarzy: 1028326.10.2021, 13:48

@mruw: Zagrał 68 minut w ostatnim meczu, we wcześniejszym 25 minut, a przed tymi meczami siedział na ławie8. I musi odpocząć??? Cały ten sezon to dla niego jeden wielki odpoczynek