Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rafson95 komentarzy: 1051625.10.2021, 15:48

@Lamoreaux napisał: "Wypominacie Aubie że dużo bramek strzela do pustej lub dostawia nogę? A pamiętacie takiego Oliwierka??"

No pamiętam nawet doskonale i co w związku z tym?
Z Oliego w przeciwieństwie do Auby nikt nie robił topowego napastnika.

Lamoreaux komentarzy: 343425.10.2021, 15:43

a ja Wam powiem, że chciałbym tu Vlahovica. Lubię Fiorentinę z serie A i czasem ich meczyk obejrze. Dusan jest naprawdę niezły. Na pewno wiele do poprawy przed nim ale mam jakieś przeczucie, że za kilka lat będzie w top 5 napastników na świecie.

Dzulian komentarzy: 254325.10.2021, 15:36

@Barney:
Sziku miał dobre euro. Bodaj 5 goli i król strzelców razem z CR7. Teraz w Bundes 8 goli po 9 kolejkach, pokazuje że turniej to nie przypadek.
Na pewno będzie pod lupą wielu klubów.

Lamoreaux komentarzy: 343425.10.2021, 15:31

Barney komentarzy: 2085225.10.2021, 15:18

@Dzulian: l

Z tych to tylko Vlahovica bym zaryzykowal.
Zaden z nich to nie jest top class i niektorzy malo strzelaja jak ten el nesryi w la lipie.

Dzulian komentarzy: 254325.10.2021, 15:14

@Barney:
Vlahović, Isak, Schick, En-Nesyri, Calvert-Lewin.
Czy ten młody De Ketelaere z Bruggi.

johnnycage1909 komentarzy: 106825.10.2021, 15:11

@Alonso: chodziło mi raczej o zmniejszenie ryzyka kontuzji u kluczowych zawodników, a wiadomo jak to u nas ostatnio wygląda.
Ponadto zbliża się PNA wielkimi krokami, a i terminarz robi się trudniejszy

Barney komentarzy: 2085225.10.2021, 15:04

@Dominik17:

Auba juz w prime nie jest ,ale w porownaniu do zeszlego sezonu bardzo dobrze sobie radzi.

Ciekawe kim zastapia Lacazette szczerze ja na rynku oprocz Lautaro nie widze dobrych napastnikow do wyciagniecia

Matelko komentarzy: 320525.10.2021, 15:00

i cyk Michniewicz zwolniony z Legii.

henry1996 komentarzy: 131725.10.2021, 14:58

@losnumeros: rozgryzłeś mnie watsonie

Dominik17 komentarzy: 313625.10.2021, 14:40

@Barney: dokładnie, widocznie gość wiedział gdzie ma być w danym miejscu i czasie , ja wiem że my gramy słabo sam się wkurzam ale tutaj po meczu czas do następnego meczu przemija w sposób żeby kogoś oceniać że słaby ten że slaby ten

Bukayoforever komentarzy: 353625.10.2021, 14:26

@mruw: Te wcinki Auby do Smitha to cudo

Rafson95 komentarzy: 1051625.10.2021, 14:25

Auba to zawsze był piłkarz który strzelał gole, ale w innych aspektach gry był po prostu słaby.
W poprzednim sezonie był dramat bo nawet goli nie strzelał to już kompletnie z nim graliśmy jak w 10. Oby utrzymał taką skuteczność jak teraz

mruw komentarzy: 413325.10.2021, 14:21

Auba w sumie gra tak jak w pierwszym sezonie Artety. Jak ogladalem finał pucharu FA to mowilem kumplowi ze nie lubie jak Auba jest przy piłce dalej niz kilka metrow od bramki, bo zazwyczaj traci albo robi cos nic nie wnoszącego do gry. Teraz mogę nawet powiedziec ze troche sie poprawił w grze poza polem karnym, a skuteczność zaczyna być niezła. Zobaczymy jak to sie potoczy dalej

Barney komentarzy: 2085225.10.2021, 14:15

Argumenty ,ze ktos strzela do pustej to taka zenada ,ze ja pierduuu

Ech0z komentarzy: 1039725.10.2021, 14:10

No jakbym przyszedł na mecz który kosztuje 800zl to też bym wspierał drużynę xD

djmacius komentarzy: 377925.10.2021, 14:07

Przecież Auba zalicza naprawdę dobry początek, w porównaniu z poprzednim sezonem. O wiele mądrzej zakłada pressing, zdarza mu się fajnie wrócić do obrony. Zaliczył dwie super asysty/asysty drugiego stopnia w meczu z Spurs i AV. Oczywiście nie jest to ten sam Aubameyang jak w pierwszym sezonie po przyjściu, ale widać, że jeszcze jest nam w stanie dużo zaoferować.

Mastec30 komentarzy: 620825.10.2021, 14:00

@Matelko: Wyniki dość możliwe do osiągnięcia jednak z drugiej strony praktycznie na każdym mozemy zaliczyć potknięcie. Mieć te 35 punktów na koniec roku nie byłoby złym osiągnięciem

Ups147 komentarzy: 345425.10.2021, 13:59

@sickstick napisał: "Gol z Norwich z metra do pustej.
Gol z CP z metra do pustej.
Gol z AV z dobitki własnego niestrzelonego karnego.
Jeden z najgorszych piłkarzy na boisku w każdym z 8 występów.

Auba ładne nabił cyferki, ale nie zakłamujmy rzeczywistości. Gość jest przeraźliwie słaby."

A niech wyciągnie że 20 bramek nawet dobijając z metra i będę zadowolony. Gole z 3 metrów się liczą podwójnie ?

lordpat komentarzy: 336525.10.2021, 13:52

@Rafson95:
W tym sezonie, w przeciwieństwie do poprzednich, poziom wypowiedzi kibiców znacząco wzrósł. Prowadzą analizy przedmeczowe, pomeczowe, Robbie zaczął się wypowiadać, a on jest bardzo mądry i jego oceny są zazwyczaj w punkt.
Albo dawno nie oglądałeś AFTV, albo wybierasz tylko fragmenty, gdzie są idioci (których nie jest mało, nie oszukujmy się).
Na pewno to lepiej wygląda, niż przez te wszystkie lata.

jedi133 komentarzy: 146825.10.2021, 13:51

@sickstick: niby racja, ale asysta do Smith-Rowe rewelacyjna. Ma chłop te 2 zagrania w meczu, które nadal robią różnicę. Oczywiście to za mało, żeby myśleć poważnie o top4

Rafson95 komentarzy: 1051625.10.2021, 13:48

@lordpat: jakoś w AFTV robią wywiady z ludźmi właśnie ze stadionu i nie widać tam tego wsparcia dla Arsenalu :)

lordpat komentarzy: 336525.10.2021, 13:44

@sickstick:
W zupełności się zgadzam, świetna analiza.

@Rafson95:
Doskonale pamiętam nasz pierwszy mecz w tym sezonie na Emirates, w którym komentatorzy spodziewali się chłodnego przywitania zespołu przez kibiców.
Ku ich i też mojemu zdziwieniu wszyscy kibice wspierali Arsenal pomimo bolesnej porażki. Na Twitterze natomiast i w innych zakątkach internetu (także polskiego) mocno ciśnięto Arsenal, jak to stopniowo coraz większa ilość osób zauważa, niesłusznie.

losnumeros komentarzy: 1318925.10.2021, 13:41

@henry1996: Chyba Niedzielski ma konto na kanonierach. Dziki nie jest moim źródłem informacji, ale wypowiada się z sensem.

sickstick komentarzy: 275925.10.2021, 13:41

@Bukayoforever napisał: "Auba - 4 bramki

chyba za szybko zostal skreslony, biorac pod uwage gdzie i w jakiej formie sa kluby wyzej wymienionych napastnikow to Auba wyglada naprawde dobrze"

Gol z Norwich z metra do pustej.

Rafson95 komentarzy: 1051625.10.2021, 13:37

@lordpat:
Bo płacą za bilety?

To nie zmienia faktu że kibice na stadionach nadwyraz często zachowują się jak zwierzęta, obrażają wszystko i wszystkich na prawo i lewo, nie są w stanie racjonalnie myśleć ani argumentować.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 925.10.2021, 13:34

Emiliano Martinez? jaki Emiliano Martinez?

Lautaro Martinez tak, ale jakiś Emiliano? nie kojarzę...

@Rafson95:
lepsi kibice ze stadionu, niż kibice z Twittera czy innych internetów.

Rafson95 komentarzy: 1051625.10.2021, 13:30

@sWinny: bo kibice na stadionie to jak zwierzęta.

lordpat komentarzy: 336525.10.2021, 13:29

@Barney:
Panie, no jak…

Barney komentarzy: 2085225.10.2021, 13:26

@sWinny:

Jesteś tylko g*wnianym Aaronem Ramsdale!"

To ma byc obelga w naszego brankarza czy w Emiego Martineza? W sumie to chyba w obu xD

Ups147 komentarzy: 345425.10.2021, 13:23

Kurde myślałem, że piracenie filmów się skończyło z 10 lat temu xd

sWinny komentarzy: 780225.10.2021, 13:20

@Barney: nic nie widzę co by mialo się pomieszać. Po drugie to nie mój tekst :)

Barney komentarzy: 2085225.10.2021, 13:13

@sWinny:

Cos ci sie. chyba pomieszalo ; d

Dominik17 komentarzy: 313625.10.2021, 13:13

@GunnerKaspi: właśnie też jestem ciekawy co schodził z opaska na ręce

sWinny komentarzy: 780225.10.2021, 13:12

Jak się okazuje, kibice Arsenalu bez wątpienia są pamiętliwi i z całą pewnością nie pozostali obojętni na kolejne komentarze Emiliano Martineza o tym, jak to nie został skrzywdzony w północnym Londynie, a także jego prowokacyjne zachowanie wobec Alexa Lacazette'a, kiedy ten wywalczył rzut karny dla Arsenalu. Niech za oddanie nastawienia Kanonierów do argentyńskiego golkipera posłużą przyśpiewki, jakie usłyszał on z trybun Emirates w piątkowy wieczór.

"Aaron Ramsdale - on jest od Ciebie lepszy!"

"Jesteś tylko g*wnianym Aaronem Ramsdale!"

Trzeba przyznać, że tak diametralna zmiana nastawienia kibiców wobec zawodnika, który spędził wiele lat w klubie na przestrzeni zaledwie roku to bez wątpienia wielkie osiągnięcie. A jakie Wy macie nastawienie do obecnego golkipera Aston Villi?

Zr armatki

Slaviola komentarzy: 1237725.10.2021, 13:08

@AFC1208:

Na exsite24.pl są różne wersje z wmuxiwanymi napisami PL.

Od 480p do 4k/hdr

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.10.2021, 13:07

@enrique:

Kiedyś ściągałem filmy z neta i nawet 3/4 ripów blueray nie miało wgranych w film napisów. Także nie, nie jest tak jak mówisz.

cieniak14 komentarzy: 172325.10.2021, 13:06

@AFC1208: ściagnij wtyczke napisy24.pl, mi znalazł na ich stronie

Dominik17 komentarzy: 313625.10.2021, 12:49

Gość na fortunie obstawil za 300 zł , 6 meczów z dokładnym wynikiem i trafił wszystko , wygrał 600 tyś złotych xd

AFC1208 komentarzy: 137025.10.2021, 12:48

@enrique: pobrałem gołą wersję z torrentów

enrique komentarzy: 1905725.10.2021, 12:45

@AFC1208: Przecież 3/4 ripów na necie ma wgrane napisy.

AFC1208 komentarzy: 137025.10.2021, 12:45

Wie ktoś gdzie znajdę napisy pl do Dune ? Na napiprojekt nie ma.

kaman17 komentarzy: 497825.10.2021, 12:44

@GunnerKaspi:
Nikomu, zapomniał zdjęć.

henry1996 komentarzy: 131725.10.2021, 12:42

pomijajc juz fakt, ze typ sie powoluje na swoje subiketywne odczucia i laczy fakty, które mu sie wydaja za stosowne, a efekt urąga kazdemu kto ma jakiekolwiek pojecie o historii czy zdrowym rozsadku. dramat

henry1996 komentarzy: 131725.10.2021, 12:41

@losnumeros: nie no, autorytet w ****. JEsli koles od fitnessu jest dla ciebie wiarygodnym zrodlem informacji w tematach politycnzo-spoleczno-gospodarczo-zdrowotnych, to jak ma byc w Polsce dobrze. co za tuman

djmacius komentarzy: 377925.10.2021, 12:36

@losnumeros: Oby nie - przychodzi Conte i z miejsca robi zespół na top4 lub nawet walkę o mistrzostwo. Ale prawda jest taka, że ktokolwiek tam nie przyjdzie to w porównaniu z Solskjaerem będzie to duże wzmocnienie, zwłaszcza z takimi piłkarzami. Chyba, że wpadną na genialny pomysł z jakimś asystentem, np. z Carrickiem/Phelanem to wtedy jesteśmy uratowani, ale pewnie szansa minimalna.

losnumeros komentarzy: 1318925.10.2021, 12:33

Jak informuje MEN - Antonio Conte jest otwarty na przejęcie roli menedżera Manchesteru United, lecz ma on swoje zastrzeżenia co do struktury klubu.

Fabrizio Romano uzupełnia informacje co do aktualnej sytuacji Ole Gunnara Solskjaera, informując, iż następne kilka godzin będzie kluczowe względem ewentualnego zwolnienia Norwega. Osoby decydujące w klubie z Old Trafford prowadzą rozmowy za kulisami i poświęcają czas na podjęcie decyzji.

Hipotetycznie, widzielibyście powrót Conte na ławkę trenerską Premier League?

Tłumaczenie: Koneserzy Ligi Angielskiej.

Dla nas bardzo złe info, a na pewno OGS wyleci i wezmą konkretne nazwisko.