Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
GunnerKaspi komentarzy: 70725.10.2021, 12:32

Komu Aubameyang przekazał opaskę po zejściu w meczu z Aston?

Alonso komentarzy: 1282425.10.2021, 12:16

@johnnycage1909: Goście ciągle grają raz w tygodni, nic im się nie stanie jak czasami zagrają co kilka dni.

Auba - 4 bramki

chyba za szybko zostal skreslony, biorac pod uwage gdzie i w jakiej formie sa kluby wyzej wymienionych napastnikow to Auba wyglada naprawde dobrze

johnnycage1909 komentarzy: 107325.10.2021, 12:11

Na Leeds drugi garnitur. Puchar beż większej presji, przyda się odpoczynek większości zawodnikom przed wyjazdem na King Power Stadium

malyglod komentarzy: 648725.10.2021, 12:11

@grzegorz1211: ja tylko mam nadzieję :)

Dominik17 komentarzy: 313625.10.2021, 12:10

@mruw: fajne jest to że na eleven sport 3 będzie , się obejrzy

Ups147 komentarzy: 346625.10.2021, 12:10

@bizooon napisał: "A jak w ManU mienią trenera to wezmą Gwiazdę Zizou czy trenera z umiejętnościami - Conte? Jak obstawiacie. Ja myślę że Zizou bo nazwisko..."

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, twierdzisz że zizou nie ma umiejętności ?

ZielonyLisc komentarzy: 2028225.10.2021, 12:09

Zakładacie już zimówki?

Alonso komentarzy: 1282425.10.2021, 12:02

Każdego tradycyjnego przedsiębiorce obejmują regulacje rynku, gigantów internetu to ominęło. Skutek jest taki że mają monopol w internecie, mogą sobie wpisać co chcą w regulaminy serwisów, handlować danymi, banować i usuwać co im się podoba, niszczyć lokalną konkurencje i ustawiać algorytm tak by podsuwać treści przez nich wyselekcjonowane. Tylko kraje UE próbują to ogarnąć, Chiny i Rosja zrobiły państwową cenzure, a Amerykanie chyba maja to w dupie bo to ich obywatele rządzą tymi wielkimi korporacjami. W końcu się to ukróci bo politycy od lewa do prawa ogarnęli że ich posady są zagrożone tym że kilku panów w krawatach przez social media może wpływać na wybory.

grzegorz1211 komentarzy: 1028425.10.2021, 11:54

Słyszeliście że na Taiwanie umarło wiecej osób z powodu szczepionki niż z powodu Covid.

mruw komentarzy: 413425.10.2021, 11:49

@varatas: to 4-4-2?

grzegorz1211 komentarzy: 1028425.10.2021, 11:46

@malyglod: Twierdzisz że wygramy wszystkie mecze u siebie??? Oj nie byłbym tego taki pewien

Pitu88 komentarzy: 216625.10.2021, 11:44

AMN to cienias, irytujący i leniwy na boisku, poziom Elnenego co najwyżej, o ile nie mniej. Już lepiej ogrywać jakichś młodych zdolnych

varatas komentarzy: 256525.10.2021, 11:38

@mruw: Leno, Cedric, Mari, Holding, Kolasinac, Elneny, AMN, Pepe, Martinelli, Nketiah, Balogun.

mruw komentarzy: 413425.10.2021, 11:29

Jaką jedenastkę chcielibyście jutro zobaczyć w meczu pucharowym? Gabi na szpicy czy na LW? Na LO Tierney czy Tavares? Dalibyscie Elnenemu powąchać murawę, czy jednak AMN powinien grać i byc moze Patino?

@Rafson95

zaciekawił mnie ten wpis i dlatego spróbowałem wpisać jeszcze jedna wersje w wyszukiwarkę, zwykle "happy woman" i wtedy otrzymałem wynik jaki można byłoby spodziewać się po wpisaniu "happy white woman", patrząc przez pryzmat poprawności politycznej to tez nie jest w porządku tym razem w druga stronę :D co za czasy, żeby w ogóle sie nad takimi kwestiami zastanawiać i analizować.

grzegorz1211 komentarzy: 1028425.10.2021, 11:26

Barista = wuefista obaj zrobią out

bizooon komentarzy: 691325.10.2021, 11:22

bizooon komentarzy: 691325.10.2021, 11:20

@FabsFAN napisał: "Barista > wuefista"
Tak, tak. Do następnej porażki i odjazdu ManU od nas na kilka punktów ...
Są równie słabi obaj - a Ole ma większe sukcesy na koncie (awans do LM, finał LE)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.10.2021, 11:18

Barista > wuefista

losnumeros komentarzy: 1318925.10.2021, 11:05

@Rafson95: Bo świat zmierza w bardzo złą stronę, idealne to ująłeś. Widziałem te zdjęcia i lepiej nie będzie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 125.10.2021, 11:02

@Rafson95: zapomniałeś o słowie klucz "White privilege"

Rafson95 komentarzy: 1053225.10.2021, 10:56

@losnumeros: Mi to nie chodzi już o PiS tylko o globalną, ogólnoświatową narrację.

W tej chwili poprawność i tolerancja inności dawno przestała być tym czym miała być pierwotnie a przerodziła się w gloryfikowanie wszystkiego co niestandardowe a dyskryminację białych ludzi o racjonalnych poglądach.

Ktoś nawet tutaj dał niedawno przykład aby wpisać w google:
- happy black woman - są szczęśliwe czarnoskóre kobiety
- happy asian woman - są szczęsliwe azjatki
- happy indian woman - są szczęśliwe hinduski
- happy white woman - murzynki, pary mieszane, białe matki z czarnymi dziećmi itd. XD

Heteroseksualni biali ludzie (szczególnie mężczyźni) to jest obecnie najbardziej dyskryminowana przez ogólnoświatowe media i politykę grupa na świecie

Reamoner komentarzy: 467425.10.2021, 10:52

@Matelko: z United nie przegramy, United nam leży ostatnio ale wiadomo że stracimy punkty z jakimiś słabiakami pewnie ... 21 ptk znaczyło by że walczymy o top 4

sickstick komentarzy: 276825.10.2021, 10:50

@Dzulian napisał: "Cash wg transfermarkt ma 1,85 wzrostu. A na tym spotkaniu w Ambasadzie jest równy z Sousą i Milą którzy mają ok 1,77.

Ja rozumiem że pewnie 90% ludzi sobie dodaje 1 cm czy 2. Ale 10? :D"

Po prosty wartość wzrostu casha jest zależna od wartości waluty w danym kraju. Na wyspach cash ma 1.85, ale w Polsce cash ma już tylko 1.77

losnumeros komentarzy: 1318925.10.2021, 10:48

@Rafson95: Dokładnie, na koniec dodam, że niektórym oczy się otworzą, a inni dalej będą wierzyć w TVPiS i manipulację w necie.

Rafson95 komentarzy: 1053225.10.2021, 10:38

@losnumeros:
Sama prawda ale szkoda już strzępić ryja na to.

Gofer999 komentarzy: 1466725.10.2021, 10:32

@arsenallord: To samo. Hazard nie dostał czerwonej za kopanie chłopaczka od piłek to dlaczego Ronaldo miałby dostać.

Dzulian komentarzy: 255525.10.2021, 10:30

Ja rozumiem że pewnie 90% ludzi sobie dodaje 1 cm czy 2. Ale 10? :D

69Hunter1997 komentarzy: 63925.10.2021, 09:50

@losnumeros napisał: "Jakby nie trafił w piłkę to dostałby czerwo i tylko to go uratowało."

i to, że jest piłkarzem ManU a sędziowie dają czerwa i karne przeważnie na ich korzyść a nie odwrotnie :D

69Hunter1997 komentarzy: 63925.10.2021, 09:49

@Garfield_pl napisał: "Rafson miał na myśli Balotelliego, chyba, tak mi się wydawało przynajmniej ;)"

ajj mój błąd :D
Ja miałem na myśli baloguna - wiele się nie pomyliłem też mu głowa zaczyna odjeżdżać

losnumeros komentarzy: 1318925.10.2021, 09:39

Jakby nie trafił w piłkę to dostałby czerwo i tylko to go uratowało.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11725.10.2021, 09:35

Serio jaka nie widzę czerwonej kartki dla Ronaldo wczoraj

losnumeros komentarzy: 1318925.10.2021, 09:35

Polecam, Dziki Trener wyjaśnia wszystko jak zawsze. W skrócie dodam, że mówi o swoich usuwanych filmikach na Twitterze i FB, oraz podaje powody naruszania zasad. Jak powiedział na końcu, " będzie tylko gorzej" i ma chłop rację.

Rafson95 komentarzy: 1053225.10.2021, 09:17

Tak, miałem na myśli Mario w tamtym zdaniu.

Dominik17 komentarzy: 313625.10.2021, 09:12

Kurde Saliba wczoraj mega dobrze wyglądał , miło mnie zaskoczył

Bukayoforever komentarzy: 353625.10.2021, 08:47

@songoku95: To Ronaldo, nie Xhaka czy inny Holding. On moze poprostu i gra w UTD wiec jeszcze lepiej.

songoku95 komentarzy: 2348625.10.2021, 08:45

Czy tylko ja uważam, że Ronaldo powinien wylecieć z boiska za chamstwo względem Jonesa? Przecież gość go skopał XD.

Garfield_pl komentarzy: 2799225.10.2021, 08:23

@69Hunter1997 napisał: "No właśnie.. Guendo ma ewidentnie coś nie tak pod kopułą ale Balo idzie w jego ślady i to mnie zaczyna martwić. Jeśli będzie taki sam to ciemno to widzę"
Rafson miał na myśli Balotelliego, chyba, tak mi się wydawało przynajmniej ;)

Garfield_pl komentarzy: 2799225.10.2021, 08:22

@Rynkos7 napisał: "To łapanie piłki akurat większość trenerów, wręcz nakazuję tobie robić jak upadasz. Co by było gdy przewracasz się, sędzia nie dyktuje faulu i przeciwnik rusza na bramkę z przewagą liczebną? Łapiesz piłkę "niby przypadkowo" i sędzia dyktuje rzut wolny. Kiedyś w Arsenalu oberwało się za to Denilsonowi, bo chciał trochę wymusić faul, przewrócił się, sędzia nie przerwał gry, rywal poszedł z akcją i padła bramką."
No niby tak, tylko, że on łapie i upada często przy lekkim drasnieciu a nie zawsze to jest faul, i idzie akcja po stracie piłki, lub łapie żółtą. Robił tak w AFC i robi w OM, no u macha wtedy łapkami, bo to nie jego wina;) i to co wczoraj widziałem, ro do przodu ok, ale jak drużyna traciła piłkę, to powrót jest na alibi, niby wraca, ale jakoś w słów motion, a wiemy co się dzieje w PL, gdy tak wracasz do obrony ;)

69Hunter1997 komentarzy: 63925.10.2021, 08:18

@Rafson95 napisał: "Mi to szczerze obojętne co z tym Guendo. Jestem tak 50/50. Potencjał piłkarski jest, ale główka trochę jak u Balo"

Rynkos7 komentarzy: 678225.10.2021, 07:55

No właśnie ta główka to problem, bo talent ma, ale ego większe niż poziom obecny, a to nie wróży dobrze. Jednego się nie oduczył, tego upadania i łapania piłki, po kontakcie z rywalem, co nie zawsze dla sędziego jest faulem ;)

Garfield_pl komentarzy: 2799225.10.2021, 07:41