Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rynkos7 komentarzy: 676425.10.2021, 21:10

@lordpat:

Ostatni mecz jest wygrany, więc teraz wszyscy wierzą w proces Artety, że drużyna się rozwija itd. Następna porażka i zobaczysz teksty typu: "Już od początku mówiłem, żeby go zwolnić", "Arteta Out", "Czemu on tak długo jeszcze tu jest" itd. :D

Motto użytkowników kanonierzy.com to:

"Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz".

lordpat komentarzy: 336525.10.2021, 21:04

Co jak co, ale baristę trzeba jednak za ten mecz z AV pochwalić.
Pamiętacie drużynę w Premier League z górnej części tabeli, która zagrała systemem 4-4-2 cały mecz?
Wydaje mi się, że właśnie zmierzamy w tym kierunku, jest to coś zupełnie nowego i nawet śmiem rzec, że niepowtarzalnego.

Zespoły typu Chelsea, Aston Villa właśnie i inne wykazują tendencję do przejścia w system z 3 obrońców z tyłu, ułatwia to rozegranie i jest rozwiązaniem bezpieczniejszym.
My w momencie, w którym wychodzimy 4 zawodników z przodu + Tavares doskakuje do PO (Cash, James) stwarzamy naprawdę spore problemy, co było widoczne szczególnie w 1 połowie.

Aston Villa była zupełnie nieprzygotowana do tego zagrania taktycznego, co dało nam ogromną przewagę. Niestety, pokazaliśmy już asa w rękawie i inne drużyny będą miały dużo więcej czasu, żeby przygotować się do naszego systemu.
Zobaczmy, jak długo tak pojedziemy. Ja mam nadzieję, że jak najdłużej.

Paul77 komentarzy: 974725.10.2021, 20:59

Ja bardzo liczę że jednak Martinelli odpali i na lewym ataku, oraz na środku wniesie wiele dobrego.
Jakoś zawsze staram się kibicować tym co są w klubie, ale nie zawsze się udaje tym chłopakom. Bardzo żałuję że Guendouzi, czy Toreirra nie potrafili się odnaleźć w Arsenalu. Kibicowałem tym chłopakom.

zniwiarz01 komentarzy: 9425.10.2021, 20:54

@Bukayoforever: Kleszcz świetnie nawija ze śląskiej sceny

Paul77 komentarzy: 974725.10.2021, 20:52

@arsenallord: oglądałem kilka meczy Sociedad i wyróżniał się. Zresztą ma spory wkład w miejsce jego klubu w tabeli

lordpat komentarzy: 336525.10.2021, 20:49

@kamil47 napisał: "Arsenal zalicza progres więc zwolnienie go byłoby teraz totalnym nieporozumieniem. Mamy ekipę na 6-7 pozycję w lidze."

Aktualnie zajmujemy 10. miejsce. Jeśli Arsenal przez te wszystkie lata przyzwyczaił Cię do przeciętności, męczenia buły z przeciętniakami i dostawania bęcków od najlepszych, to nic dziwnego.

Ja cały czas mam przed oczami The Invincibles i ich grę. Nie było zawsze różowo, ale Ci goście mieli jaja. A co się robi z ludźmi, którzy mają jaja? Wysyłamy jedno z najlepszych młodych środkowych obrońców i Guendouziego do Francji na wypożyczenie i może jeszcze sprzedamy ich za 33% ich wartości.

Wierzysz w ten proces Arsenalu, jak babcia z Mołdawy w Nowy Ład.

losnumeros komentarzy: 1318925.10.2021, 20:48

Ogólnie przesłuchaj jego 2 płyty: Brzydka sztuka i Nowa sztuka.

Nie wiem ile ma płyt, ale ja mam: Oczy szeroko zamknięte i Pandora.

A z starych polecam Pono, dla mnie nr1. Kilka miesięcy temu wydał płytę Pondemia, genialna jest.

Gawel922 komentarzy: 64725.10.2021, 20:48

@Matelko: Katar rządzi w PSG od 2011 roku transfer Mbapee to chyba 2017. Nie wiem jak to sie ma do ich budżetu ale od razu tego transferu nie zrobili

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11725.10.2021, 20:47

@Paul77: Widziałem tych kilka jego meczów. Nie powala. Na Euro bardzo przeciętny. Zero goli a kreowali go na najlepszego napastnika mistrzostw. Vlahovic wydaje się fajną opcją na mecze z topornymi drużynami.

Paul77 komentarzy: 974725.10.2021, 20:44

@arsenallord: Tak, od roku staram się chłopakowi przyglądać, jeśli tylko mam okazję. Gdy głośno się o nim zrobiło. Dlatego piszę to z pełną świadomością.
Viahovicia widziałem w tym sezonie dwa razy, więc za mało by go ocenić.

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11725.10.2021, 20:40

@Paul77: Wiem że ty pewnie go co tydzień oglądasz i go chcesz. Ja go widziałem może z 5 razy i ani razu mnie nie zachwycił. Widzę też statystyki które są przeciętne. Taki Vlahovic dla mnie dużo lepsza opcja.

Paul77 komentarzy: 974725.10.2021, 20:35

@arsenallord: oglądałeś więcej niż jeden mecz młodego Szweda?

Matelko komentarzy: 320525.10.2021, 20:30

@Gawel922: Myślisz, że PSG stać było na transfer Mbappe gdyby nie zamożni właściciele? Transfer poszedł z kasy klubowej a nie z prywatnego portfela szefa klubu.

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11725.10.2021, 19:48

IsaK? Ludzie co w nim widzicie?

Paul77 komentarzy: 974725.10.2021, 19:37

Była tu mowa o napastnikach. Moim skromnym to trzeba dojechać do końca sezonu tym co mamy, abo np Lacazette na pewno nie chce tu grać i nie przedłuży. W lecie może być dostępny Isac, bo niby przedłużył kontrakt, ale sporo jest informacji że go puszczą.
Na pewno nie En-Nesriy, facet jest drewniany, piłka go nie szuka, taki napastnik średniego poziomu. W Anglii go zjedzą.
Isac umie na poklepać fajnie odnajduje się w grze kombinacyjnej,a do tego jest wysoki i dobrze gra głową.
Vlachovicia nie widziałem za wiele razy, więc nie będę się wypowiadał.
Calvert Lewin, niby fajny pomysł, ale spuścił z tonu i kontuzje.

domino178 komentarzy: 242325.10.2021, 18:34

W polskiej piłce leży trenerka i odpowiednie prowadzenie zawodnika od juniora do seniora. Większość piłkarzy wyjeżdżając z eklapy po sezonie konia do silniejszych lig zderza się ze ścianą. Mówią o tym otwarcie. To jest inny trenerski świat. Agenci piłkarscy również robią swoje, bo lepiej im sprzedać zawodnika zagranicę niż zadbać o to, by został jeszcze sezon lub 2 i lepiej przygotował się na to co go czeka, lub sprzedać do np Legii, czy Lecha. A tak wyjeżdżają jako królowie, a wracają z podkulonym ogonem.
A melanżowcy byli zawsze i zawsze będą. Nie każdy jest jak CR7 robiąc 1000 pompek przed treningiem. Są tacy co walą klina i na trening/mecz gdzie dają z siebie wszystko.

Spejsik komentarzy: 341225.10.2021, 18:29

@Bukayoforever: Bober, Gąbka

Spejsik komentarzy: 341225.10.2021, 18:26

@sWinny napisał: "Tylko w naszym kraju jakoś wyjątkowo jest to bliżej celu niż sukces sportowy. Albo takie mam wrażenie."
To akurat bardzo możliwe

Bukayoforever komentarzy: 353625.10.2021, 18:26

Polecacie jakiegos mlodego fajnego rapera (nie chodzi mi o tych piszczacych bo takim to moge isc i zostac w 5 minut)

sWinny komentarzy: 781225.10.2021, 18:23

@Spejsik: myślę, że wszędzie balują. Tylko w naszym kraju jakoś wyjątkowo jest to bliżej celu niż sukces sportowy. Albo takie mam wrażenie.

Matelko komentarzy: 320525.10.2021, 18:16

@Spejsik: Newcastle ma aktualnie najwiekszy budżet w klubowej piłce, zobaczymy kiedy coś wygrają.

Spejsik komentarzy: 341225.10.2021, 18:14

@sWinny napisał: "Ale potem jak czytałem wywiady, że Kosowski, Żurawski itd robili sobie pół litra noc przed meczem np z takim Lazio Rzym to się rozpadł cały mój świat z tym związany. Jak widać wiele się nie zmieniło."
Dobrze, że w Anglii piłkarze nie baluja :D

Spejsik komentarzy: 341225.10.2021, 18:13

@kamil47 napisał: "I patrząc na punkty a nie na pozycje w tabeli, należy ocenić sytuację w połowie lub na koniec sezonu."
Już to słyszałem w tamtym sezonie.
I co? Arteta nawet nie zdołała awansować do Ligi Konferencji no ale przecież nic się nie stało. "Zespół jest w przebudowie i trzeba dać mu kolejny rok szansy".

Spejsik komentarzy: 341225.10.2021, 18:10

@Matelko napisał: "Skoro w Legi imprezuja od około 20 lat a w co drugim sezonie statystycznie zdobywali mistrzostwo to co mają powiedzieć aniołki z innych zespołów?"
Że nie mają takiego budżetu, a i tak czasami są w stanie wygrać ligę

sWinny komentarzy: 781225.10.2021, 18:07

Powiem Wam, że kiedyś też mocno kibicował i interesowałem się Polską piłką klubową. Piękne czasy jak Wisła Kraków pokonała Schalke, Parme, czy Lazio. Ale potem jak czytałem wywiady, że Kosowski, Żurawski itd robili sobie pół litra noc przed meczem np z takim Lazio Rzym to się rozpadł cały mój świat z tym związany. Jak widać wiele się nie zmieniło.

Gdyby nie alkohol to ten kraj by był mocarstwem, nasza piłka również.

Matelko komentarzy: 320525.10.2021, 18:05

@Marzag: Skoro w Legi imprezuja od około 20 lat a w co drugim sezonie statystycznie zdobywali mistrzostwo to co mają powiedzieć aniołki z innych zespołów?

kamil47 komentarzy: 268525.10.2021, 17:57

@lordpat: nie ma szans na taki ruch. Michniewicza zwolnili po wielu porażkach to raz. A dwa to uwłaczające że wybrali zgraję chlajusow a nie trenera.

I to jest ta różnica między naszymi klubami. Zdają sobie sprawę że na czas przebudowy Arteta jest dobrym rozwiązaniem. Do tego żeby na spokojnie wyczyścić szrot. I to mi się podoba że ktoś tutaj w końcu ma jaja. Jak bezmózgie talencie Guendo rozwalał szatnie, to nie było że sportowo tracimy tylko ma być jakaś kultura i wypad dziecko.
Arsenal zalicza progres więc zwolnienie go byłoby teraz totalnym nieporozumieniem. Mamy ekipę na 6-7 pozycję w lidze. Przy dobrych wiatrach 4-5 pozycja. I patrząc na punkty a nie na pozycje w tabeli, należy ocenić sytuację w połowie lub na koniec sezonu.

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 125.10.2021, 17:53

@Matelko: Woda w bałtyku ma dziś około 20 stopni celcjusza, natomiast temperatura wody pod prysznicem lub w wannie wynosi zazwyczaj od 26 do 35 stopni.

malyglod komentarzy: 648725.10.2021, 17:50

Niesportowe zachowanie to rozwiazanie kontraktu z winy gracza. I w Legii tak powinni zawodnicy polecieć. A nie trener.

Matelko komentarzy: 320525.10.2021, 17:47

@domino178 napisał: "W Ległej zawsze byli melanżowcy. Widać nic się nie zmieniło przez ostatnie 15-20 lat :D"
Od sezonu 2001/2002 czyli przez 20 lat Legia wygrała 9 razy mistrzostwo.
6 razy Wisła Kraków, 2 razy Lech Poznań, po razie: Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław i Piast Gliwice.

enrique komentarzy: 1908725.10.2021, 17:45

To jest właśnie polskie piekiełko - piłkarz balują, trzeba zbierać ich pijackie ście... z podłogi i potem nie mają siły grać, a wylatuje trener.
I co następny niby z nimi lepszego zrobi ? Przykuje do kaloryfera by nie skoczyli na flaszkę ?

silvano95 komentarzy: 980025.10.2021, 17:43

Antonio Conte would be open to understanding the project at #mufc if the club contact him #mulive [
@FabrizioRomano
]

Alonso komentarzy: 1282425.10.2021, 17:36

@ZielonyLisc: Wiadomo że z pucharami jest trudniej ale bez przesady że siedzisz obok strefy spadkowej z takim klubem.

domino178 komentarzy: 242325.10.2021, 17:18

@sWinny napisał: "Piłkarze legii dostali lenia i poszli w melanż a zwolnili trenera. W tym kraju to nigdy nie będzie dobrze."

ZielonyLisc komentarzy: 2027525.10.2021, 17:12

@Alonso: bo skupił się na LE, niestety ale polskie drużyny jak widać nie są w stanie udźwignąć dwóch rozgrywek na raz (trochę smieszne) ale skoro taką taktykę obrał to powinien mieć poparcie. Nie wiem czy w tej Legii to istnieje w ogóle jakis dialog pomiędzy właścicielem, a trenerem? Legia wyszła by z grupy, to i tak już sukces, potem może jakaś walka w fazie pucharowej i pełna moc na ligę. Po przerwie zimowej i tak by wrócili do czołówki, a teraz co? Przyjdzie nowy trener i jak oni mają grać w tej LE? Amatorka...

sWinny komentarzy: 781225.10.2021, 17:09

lordpat komentarzy: 336525.10.2021, 16:57

@ZielonyLisc napisał: "Zwonlili Michniewicza?"

@arsenallord:
Według mnie mocny klub potrzebuje przede wszystkim silnego menadżera, który cały ten burdel tutaj poukłada. Możemy mieć nawet 10 opcji w ataku i najlepszych piłkarzy, ale co to da, skoro trener nadaje się jedynie na asystenta Guardioli i w pojedynkę nic nie jest w stanie zrobić.

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11725.10.2021, 16:23

Według mnie mocny klub potrzebuje mieć dwie różne opcje w ataku. Jakiegoś dużego gościa co fajnie zagra tyłem do bramki i wygra każdą główkę i drugie mniejszego za to szybszego z jakimś dryblingiem. Takie fajne połączenie.

Lamoreaux komentarzy: 343625.10.2021, 16:13

@Rafson95: w sumie to nie wiem. Wydaje mi się, że kilka postów niżej było narzekanie na Aube i się ogólnie do tego odniosłem

@mruw: Fiorentina nie jest drużyną która jakoś dominuje rywala ale ja akurat na taktyce to się nie znam. Oglądam meczyki totalnie dla rozrywki i mi się ten Vlahovic rzucał w oczy. Jeszcze rok temu Fiorentina miała Simeone na ataku to większego drewniaka chyba nie widziałem

Chlopek komentarzy: 3587 newsów: 125.10.2021, 16:08

Wolę Isaka albo Kulusevskiego.

mruw komentarzy: 413325.10.2021, 16:01

@Lamoreaux: a jak Vlahovic sobie radzi w grze kombinacyjnej? Tego na YT nie widac, a to bardzo wazna umiejętność dla napastnika w Arsenalu

Dzulian komentarzy: 254525.10.2021, 15:59

@Rafson95:
I dobrze że nie robił bo nie ma żadnych podstaw.
Żeby Oli strzelił w życiu tyle goli co Auba, to musiałby się na nowo zrespić i drugą karierę rozegrać.
Ostatnie 5 lat jeden 146 goli, drugi 62.

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11725.10.2021, 15:48

@GenzoArs: Luataro? Który to? Ten przereklamowany piłkarz Interu?

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00