Pewne zwycięstwo Arsenalu, 3-0 z WBA

Pewne zwycięstwo Arsenalu, 3-0 z WBA 05.11.2011, 17:09, Sebastian Czarnecki 1875 komentarzy

Kanonierzy pewnie poradzili sobie z rywalami z West Bromwich, aplikując im trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Kibice zgromadzeni na The Emirates nie mieli prawa narzekać na brak wrażeń, nawet pomimo bardzo słabej pierwszej połowy, w której notabene padły dwie bramki. Druga odsłona meczu stała już na bardzo wysokim poziomie, w której Kanonierzy pokazali to, do czego przyzwyczaili już kibiców - czyli do radosnej i ofensywnej gry.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsene Wenger desygnował dziś do gry następujący skład: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Koscielny, Jenkinson - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Od samego początku zawodnicy obu drużyn nie rozpieszczali nas efektownymi zagraniami, które zachwyciłyby kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium. Przy piłce przez większość czasu utrzymywali się gospodarze, jednak nie potrafili w żaden sposób zaskoczyć defensywy The Baggies, żeby skutecznie przedostać się w pole karne Bena Fostera.

Na pierwszą efektowną akcję musieliśmy czekać aż do 22. minuty, kiedy to Aaron Ramsey posłał KAPITALNE prostopadłe podanie do wybiegającego Walcotta. Anglik nie potrafił jednak umieścić futbolówki w bramce Fostera, ale na całe szczęście we właściwym miejscu czekał Robin van Persie, który skierował ją do pustej bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Wydawało się, że po tej bramce podopieczni Roy'a Hodgsona ruszą do odrabiania strat, jednak współpraca na linii Koscielny-Vermaelen była fenomenalna i żaden z graczy West Bromu nie umiał stworzyć odpowiedniego zagrożenia. Goście byli tak zdesperowani, żeby doprowadzić do wyrównania, że po jednej z akcji Jerome Thomas wywrócił się w polu karnym Kanonierów po zgodnym z przepisami wejściu Koscielnego. Mina Vermaelena po próbie wymuszenia karnego była bardzo wymowna i nie trzeba w żaden sposób jej komentować.

W 39. minucie Kanonierzy podwyższają rezultat. Alex Song rozciągnął grę na prawe skrzydło, gdzie czekał dobrze ustawiony Van Persie. Holender w bardzo efektowny sposób dograł do wybiegającego Vermaelena, który atomowym uderzeniem pokonał Bena Fostera. 2-0!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi, poza strzałem z dystansu Mikela Artety w 47. minucie. Strzał Hiszpana okazał się jednak niecelny, a podopieczni Arsene'a Wengera zeszli do szatni z niezwykle zasłużonym dwubramkowym prowadzeniem.

Po piętnastominutowej przerwie zawodnicy ponownie wyszli na murawę. Drużyna gości wreszcie zaczęła dochodzić do głosu, co zaprocentowało pierwszymi strzałami na bramkę Szczęsnego, jednak zarówno uderzenie Dorransa, jak i to Brunta okazały się niecelne.

W 60. minucie Kanonierzy mieli dogodną okazję, by podwyższyć prowadzenie i przypieczętować już zwycięstwo. W polu karnym WBA świetnie odnalazł się Aaron Ramsey, jednak Walijczyk nieczysto uderzył w piłkę. Wciąż 2-0 na The Emirates.

Pięć minut później gospodarze kolejny raz nie wykorzystali dobrej okazji. Podanie Artety trafiło prosto pod nogi Gervinho, jednak kąt dzielący go od bramki był zbyt ostry, by mógł skierować doń piłkę.

Widowisko na The Emirates zdecydowanie się rozruszało, a podopieczni Arsene'a Wengera za wszelką cenę chcieli zdobyć jeszcze jedno trafienie, by poprawić bilans bramkowy w ligowej tabeli. Tym razem prawą stroną boiska szarżował Gervinho, po czym wyłożył futbolówkę prosto pod nogi Songa. Atomowy strzał Kameruńczyka jednak z wielkim trudem sparował przed siebie Foster. Wciąż bez bramek w drugiej odsłonie meczu.

W 71. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę w swoich szeregach. Murawę boiska opuścili Ramsey i Gervinho, zaś zastąpili ich odpowiednio Rosicky i Benayoun.

Stało się! Ciągłe ataki Arsenalu wreszcie przyniosły oczekiwany skutek. Rosicky z prawego skrzydła dograł prosto pod nogi Van Persiego, który od razu wycofał piłkę w stronę nabiegającego Artety. Hiszpan świetnie odnalazł się w tej sytuacji i mocnym strzałem tuż przy słupku nie dał dojść do słowa stojącemu na straży Fosterowi. 3-0!

W 78. minucie Andriej Arszawin zastąpił na boisku Theo Walcotta.

W 86. minucie drużyna gości miała dobrą sytuację na honorową bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę dobrze ustawionego Stevena Reida, jednak Wojciech Szczęsny pewnie obronił jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i udowodnili swoje wysokie aspiracje. Liczymy na kolejne zwycięstwa naszych ulubieńców i stopniowe poprawianie ligowej pozycji.

Premier LeagueWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
SzczecinWGrze90 komentarzy: 148907.11.2011, 20:49

schade
No, to racja RvP powinien mieć zaliczone dwie asysty. Ktoś tutaj już to napisał, a że napisał słusznie to pozwolę sobie powtórzyć:Zaliczenie asyst przy bramkach Vermy (z WBA) i Aarona (z Marsylią) na konto Gervinho to tak jakby zaliczyć asystę Ramsey'owi przy golu Songa z Boltonem, bo piłka odbiła mu się od piszczela. Według mnie ten kto wykonuje podanie asystuje.

Mizzou komentarzy: 605307.11.2011, 20:30

@Axxe
zawsze wiedziałem że Wojtek taki dobry nie jest... jego zaleta to solidność, której nam brakowało, refleks to nawet Fabiański ma lepszy ;P

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 407.11.2011, 20:22

Axxxe -> bardzo ciekawe statystyki. Jak to sie mówi są kłamstwa małe, wielkie i statystyki :P czy jakoś tak ;P

PS. Niepodwarzalnie na rózne staty Wojtek to jeden z czołowych graczy naszej drużyny

Zaloguj komentarzy: 216607.11.2011, 20:15

Mi się wydaje, że to głosowanie to jakaś ściema i oni sami wybiorą zwycięzcę, albo są idiotami do kwadratu.

Dekarz123 komentarzy: 118607.11.2011, 20:13

Głosowanie na Goden Boy :
tuttosport.com/sondaggi/calcio/vota-1200/Vota+il+Golden+Boy+2011
głosować na Jacka !

Zaloguj komentarzy: 216607.11.2011, 20:13

@schade
Oni chyba zaliczyli tą jedną asystę Gervinho, bo piłka się o niego otarła. Dla mnie to bez sensu i 6 pkt mniej w FPL.

scKanonier94sc komentarzy: 318907.11.2011, 20:12

Axxxe
ale ile Wojtek mial sam na sam i takich co teorytycznie powinien wpuscic, defensorzy zbytnio nie praacowali jak powinni ...

schade komentarzy: 386207.11.2011, 20:11

Głupia FPL... Persie miał 2 asysty! I teraz mam mniej pkt. Tylko 65.

kamil_9414 komentarzy: 282807.11.2011, 20:11

Axxe---->
Ale nie można zaprzeczyc temu ze juz w tym sezonie w kilku meczach ratował nam skórę.

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11507.11.2011, 20:06

Niżej jest zestawienie bramkarzy w EPL i częstotliwość obronionych piłek na jedną bramkę. Wiadomo, że Szczęsny trzyma poziom od dawna i zalicza się do najlepszych bramkarzy w lidze angielskiej, ale czy przemawiają za nim statystyki?

Szczęsny wpuścił, jak dotąd, 21 bramek, mając przy tym 27 obronionych piłek. Poniżej wyniki pozostałych bramkarzy. Ilość save'ów na 1 gola *** 1.28