Pewne zwycięstwo Arsenalu, 3-0 z WBA

Pewne zwycięstwo Arsenalu, 3-0 z WBA 05.11.2011, 17:09, Sebastian Czarnecki 1875 komentarzy

Kanonierzy pewnie poradzili sobie z rywalami z West Bromwich, aplikując im trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Kibice zgromadzeni na The Emirates nie mieli prawa narzekać na brak wrażeń, nawet pomimo bardzo słabej pierwszej połowy, w której notabene padły dwie bramki. Druga odsłona meczu stała już na bardzo wysokim poziomie, w której Kanonierzy pokazali to, do czego przyzwyczaili już kibiców - czyli do radosnej i ofensywnej gry.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsene Wenger desygnował dziś do gry następujący skład: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Koscielny, Jenkinson - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Od samego początku zawodnicy obu drużyn nie rozpieszczali nas efektownymi zagraniami, które zachwyciłyby kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium. Przy piłce przez większość czasu utrzymywali się gospodarze, jednak nie potrafili w żaden sposób zaskoczyć defensywy The Baggies, żeby skutecznie przedostać się w pole karne Bena Fostera.

Na pierwszą efektowną akcję musieliśmy czekać aż do 22. minuty, kiedy to Aaron Ramsey posłał KAPITALNE prostopadłe podanie do wybiegającego Walcotta. Anglik nie potrafił jednak umieścić futbolówki w bramce Fostera, ale na całe szczęście we właściwym miejscu czekał Robin van Persie, który skierował ją do pustej bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Wydawało się, że po tej bramce podopieczni Roy'a Hodgsona ruszą do odrabiania strat, jednak współpraca na linii Koscielny-Vermaelen była fenomenalna i żaden z graczy West Bromu nie umiał stworzyć odpowiedniego zagrożenia. Goście byli tak zdesperowani, żeby doprowadzić do wyrównania, że po jednej z akcji Jerome Thomas wywrócił się w polu karnym Kanonierów po zgodnym z przepisami wejściu Koscielnego. Mina Vermaelena po próbie wymuszenia karnego była bardzo wymowna i nie trzeba w żaden sposób jej komentować.

W 39. minucie Kanonierzy podwyższają rezultat. Alex Song rozciągnął grę na prawe skrzydło, gdzie czekał dobrze ustawiony Van Persie. Holender w bardzo efektowny sposób dograł do wybiegającego Vermaelena, który atomowym uderzeniem pokonał Bena Fostera. 2-0!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi, poza strzałem z dystansu Mikela Artety w 47. minucie. Strzał Hiszpana okazał się jednak niecelny, a podopieczni Arsene'a Wengera zeszli do szatni z niezwykle zasłużonym dwubramkowym prowadzeniem.

Po piętnastominutowej przerwie zawodnicy ponownie wyszli na murawę. Drużyna gości wreszcie zaczęła dochodzić do głosu, co zaprocentowało pierwszymi strzałami na bramkę Szczęsnego, jednak zarówno uderzenie Dorransa, jak i to Brunta okazały się niecelne.

W 60. minucie Kanonierzy mieli dogodną okazję, by podwyższyć prowadzenie i przypieczętować już zwycięstwo. W polu karnym WBA świetnie odnalazł się Aaron Ramsey, jednak Walijczyk nieczysto uderzył w piłkę. Wciąż 2-0 na The Emirates.

Pięć minut później gospodarze kolejny raz nie wykorzystali dobrej okazji. Podanie Artety trafiło prosto pod nogi Gervinho, jednak kąt dzielący go od bramki był zbyt ostry, by mógł skierować doń piłkę.

Widowisko na The Emirates zdecydowanie się rozruszało, a podopieczni Arsene'a Wengera za wszelką cenę chcieli zdobyć jeszcze jedno trafienie, by poprawić bilans bramkowy w ligowej tabeli. Tym razem prawą stroną boiska szarżował Gervinho, po czym wyłożył futbolówkę prosto pod nogi Songa. Atomowy strzał Kameruńczyka jednak z wielkim trudem sparował przed siebie Foster. Wciąż bez bramek w drugiej odsłonie meczu.

W 71. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę w swoich szeregach. Murawę boiska opuścili Ramsey i Gervinho, zaś zastąpili ich odpowiednio Rosicky i Benayoun.

Stało się! Ciągłe ataki Arsenalu wreszcie przyniosły oczekiwany skutek. Rosicky z prawego skrzydła dograł prosto pod nogi Van Persiego, który od razu wycofał piłkę w stronę nabiegającego Artety. Hiszpan świetnie odnalazł się w tej sytuacji i mocnym strzałem tuż przy słupku nie dał dojść do słowa stojącemu na straży Fosterowi. 3-0!

W 78. minucie Andriej Arszawin zastąpił na boisku Theo Walcotta.

W 86. minucie drużyna gości miała dobrą sytuację na honorową bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę dobrze ustawionego Stevena Reida, jednak Wojciech Szczęsny pewnie obronił jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i udowodnili swoje wysokie aspiracje. Liczymy na kolejne zwycięstwa naszych ulubieńców i stopniowe poprawianie ligowej pozycji.

Premier LeagueWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kamil_9414 komentarzy: 282807.11.2011, 17:48

Sivyy666---->
I co z tego ze byl w jego wieku liderem? Fabregas nie mial rocznej przerwy w grze, a Aaron nie tak dawno w sumie wrocił do pełni sprawności.

Siwyy666 komentarzy: 55007.11.2011, 17:45

MiEvo

Mogę cię zapewnic,że Ramsey nie osiągnie tego poziomu co prezentuje Cesc,Fabregas w wieku Ramseya to był ktoś w futbolu i lider drużyny a Walijczyk?No właśnie...

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1407.11.2011, 17:42

Co wy z tym Fabregasem? Wole, żeby Ramsey grał w swoim stylu a nie go zastępował. Jeśli się postara to nawet przerośnie go umiejętnościami bo wolą walki już dawno przerósł.

Siwyy666 komentarzy: 55007.11.2011, 17:32

Moim zdaniem Real to teraz NAJLEPSZA drużyna na świecie.Ich pressing jest straszny,potrafią bardzo szybko przemiesczac się po boisku,czasami mam wrażenie ,że są wszędzie.

youtube.com/watch?v=M55nSglr95M

Popatrzcie na ten filmik nawet Barcelona ma problemy z wyjściem z swojej połowy.Mourinho to świetny taktyk(przydałby się taki w Arsenalu).

youtube.com/watch?v=M2MGPY21oew&feature=related

Tutaj drugi filmik i widzimy to samo.Chciałbym zobaczyc jak Arsenal poradziłby sobie z tak agresywną grą(pewnie powtórka z Barcą a nawet gorzej).

Geistinho komentarzy: 506 newsów: 107.11.2011, 17:08

sie nie znacie tam ;P nie no dobra :D

Zawader komentarzy: 135907.11.2011, 17:06

Wez co ty za gowna wysylasz ; D Ramsey jest dobry, ale do Fabregasa to mu daleko.

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 17:06

@Geistinho - mimo mojej wielkiej, nieograniczonej sympatii do Ramseya, jak na razie to chyba lekka przesada. ale z końcem sezonu kto wie.. :)

Geistinho komentarzy: 506 newsów: 107.11.2011, 17:03

kwejk.pl/obrazek/635772/on,nie,odszed%C5%82.html

:)

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 16:57

ja również mam taką nadzieję, od razu chłopaczyna humor poprawił :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.11.2011, 16:53

janek_4 > Również oglądałem i mam nadzieje ,że dotrzyma słowa :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.11.2011, 16:49

@janek_4
Tak, przynajmniej ja :P

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 16:46

ej,a widzieliście ten wywiad w którym Wilshere mówi, że nigdy nie opuści Arsenalu? :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.11.2011, 16:44

@xTH
Do tego ma więcej asyst niż Gomez czy Ronaldo (Z tym to chyba nie jestem pewien)

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 307.11.2011, 16:40

Goals to games in europe: Ronaldo 36/29/1.24; RvP 29/28/1.04; Gomez 29/28/1.04; Messi 28/30/0.93. RVP has the second best ratio! Wow

gooner1992 komentarzy: 57707.11.2011, 16:37

ofsajd.onet.pl/newsy/legendarny-pilkarz-arsenal-najpiekniejszy,1,4900632,artykul.html

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1407.11.2011, 16:31

Nie wiem co w tym śmiesznego. Pomylił się ok, ale ile razy można wszędzie o tym czytać

Ars3n komentarzy: 1235407.11.2011, 16:20

Wlasnie co zrobil Santos dokladnie bo nie moge nic znalezc.. :/ Co chwile cos o nim mowia , a ja nie wiem o czym xd

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 307.11.2011, 15:13

Polecam się na przyszłość. Z resztą typowy kibic City ma białą chustę na głowie, dolary w oczach i karabin w rękach. Także tym zagorzałym fanatykom klubu ciężko nawet podejść pod stadion.

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 15:10

uuf to dobrze. rozwiałeś moje wątpliwości :)

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 307.11.2011, 15:05

Chodzi mi o bilety na sektor City rzecz jasna

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 307.11.2011, 15:02

Nie wyglądasz jak kibic City zaryzykował bym stwierdzenie.Poza tym te bilety są droższe ;)

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 15:01

Szogun - 40 od głowy dokładnie ;) Mnie ciągle zastanawia czy aby przypadkiem nie posadzą mnie wśród kibiców City hahaha

Karuzel komentarzy: 35207.11.2011, 14:55

dzięki - musiał Santosowi Google translator psikusa zrobić;p

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 307.11.2011, 14:54

janek Proszę Cię bardzo ale i tak taniej zapłaciłaś bo wyszło Ci 50 od głowy. Ja 60 dych dałem za jeden tylko bez tego członkostwa.
livefootballtickets.com/carling-cup/arsenal-tickets.html

Insekt komentarzy: 148707.11.2011, 14:52

w sensie geje, a nie chlopaki jakby ktos nie skumal ;p

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 14:44

Karuzel - napisał coś tam bla bla, 'good win GAYS' zamiast guys :D

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 14:43

@Szogun - gdzie takie kupiłeś? Ja za dwa 20 funtów zapłaciłam, plus 30 za membershipa oczywiście.

Karuzel komentarzy: 35207.11.2011, 14:33

Insekt -> jakiego bubla Santos dał? O co chodzi?

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 307.11.2011, 14:33

Bez rejestracji za 60 funtów kupiłem.

arsenal33fan komentarzy: 149807.11.2011, 14:32

jak to jest mozliwe
youtube.com/watch?v=H0D5HmVddo0

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 307.11.2011, 14:28

Na mecz z City czyżby ktoś się wybierał??

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 14:27

Wajdos - tak, oni też muszą mieć :d Dzisiaj kupowałam i nad tym samym się zastanawiałam.

Wajdos komentarzy: 163507.11.2011, 14:21

SŁUCHAJCIE. Jak kupuje bilet na mecz Arsenalu, dla siebie (mam red member) i znajomych to oni też musza mieć red membership :O? Bo nie mogę nikogo dodać

Insekt komentarzy: 148707.11.2011, 14:21

prawda :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.11.2011, 14:20

Czy to prawda, że Santos dał bubla na Twecie, i przez to Arsenal był powodem dzisiejszych żartów wygłaszanych przez moich kolegów ?

veron komentarzy: 459207.11.2011, 14:12

"Wes Brown strzelił juz cztery samobójcze gole w Premier League, podczas gdy do siatki rywali trafiał do tej pory tylko trzy razy"

kilerr15 komentarzy: 69807.11.2011, 13:29

mam pytanie czy po Norwich bedziemy grac w lidze z man city ?

concrete13 komentarzy: 869807.11.2011, 12:28

usiądź w koszulce Arsenalu obok kibiców City..zapamiętasz ten dzień na długo ^^

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 12:21

niestety nie ma dwóch obok siebie ehh, więc chyba zostaje east stand

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.11.2011, 12:16

I have no idea. Ale jak masz jakieś wolne miejsca na Clock End to powinieneś wziąć tam (tak myślę).

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 12:10

właśnie north bank ma praktycznie wszystkie wolne miejsca, najwięcej zajętych jest na clock end i west stand i domyślam się, że skoro są zajęte to pewnie przez kibiców Arsenalu :D Tak w ogóle, z tego co kojarzę, oni jakoś tak powinni wyznać trybunę dla gości, tak?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.11.2011, 12:07

janek_4

Ja tam na meczu nie byłem, ale z tego co sie orientuję, to najlepiej iść na North Bank.

janek_4 komentarzy: 123507.11.2011, 12:02

ej panowie, pomocy! zamawiam właśnie bilety na mecz arsenal - man city i kurde nie wiem w jakiej trybunie usiąść XD wybrałam na east stand, ale nie wiem. nie chcę siedzieć z kibicami city.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.11.2011, 11:35

Tak sprawdziłem statystyki Gervinho w tym sezonie - w 13 rozegranych meczach strzelił 2 bramki i zaliczył 6 asyst. Moim zdaniem nieźle.

arsenal33fan komentarzy: 149807.11.2011, 09:26