Pewne zwycięstwo Arsenalu, 3-0 z WBA

Pewne zwycięstwo Arsenalu, 3-0 z WBA 05.11.2011, 17:09, Sebastian Czarnecki 1875 komentarzy

Kanonierzy pewnie poradzili sobie z rywalami z West Bromwich, aplikując im trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Kibice zgromadzeni na The Emirates nie mieli prawa narzekać na brak wrażeń, nawet pomimo bardzo słabej pierwszej połowy, w której notabene padły dwie bramki. Druga odsłona meczu stała już na bardzo wysokim poziomie, w której Kanonierzy pokazali to, do czego przyzwyczaili już kibiców - czyli do radosnej i ofensywnej gry.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsene Wenger desygnował dziś do gry następujący skład: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Koscielny, Jenkinson - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Od samego początku zawodnicy obu drużyn nie rozpieszczali nas efektownymi zagraniami, które zachwyciłyby kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium. Przy piłce przez większość czasu utrzymywali się gospodarze, jednak nie potrafili w żaden sposób zaskoczyć defensywy The Baggies, żeby skutecznie przedostać się w pole karne Bena Fostera.

Na pierwszą efektowną akcję musieliśmy czekać aż do 22. minuty, kiedy to Aaron Ramsey posłał KAPITALNE prostopadłe podanie do wybiegającego Walcotta. Anglik nie potrafił jednak umieścić futbolówki w bramce Fostera, ale na całe szczęście we właściwym miejscu czekał Robin van Persie, który skierował ją do pustej bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Wydawało się, że po tej bramce podopieczni Roy'a Hodgsona ruszą do odrabiania strat, jednak współpraca na linii Koscielny-Vermaelen była fenomenalna i żaden z graczy West Bromu nie umiał stworzyć odpowiedniego zagrożenia. Goście byli tak zdesperowani, żeby doprowadzić do wyrównania, że po jednej z akcji Jerome Thomas wywrócił się w polu karnym Kanonierów po zgodnym z przepisami wejściu Koscielnego. Mina Vermaelena po próbie wymuszenia karnego była bardzo wymowna i nie trzeba w żaden sposób jej komentować.

W 39. minucie Kanonierzy podwyższają rezultat. Alex Song rozciągnął grę na prawe skrzydło, gdzie czekał dobrze ustawiony Van Persie. Holender w bardzo efektowny sposób dograł do wybiegającego Vermaelena, który atomowym uderzeniem pokonał Bena Fostera. 2-0!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi, poza strzałem z dystansu Mikela Artety w 47. minucie. Strzał Hiszpana okazał się jednak niecelny, a podopieczni Arsene'a Wengera zeszli do szatni z niezwykle zasłużonym dwubramkowym prowadzeniem.

Po piętnastominutowej przerwie zawodnicy ponownie wyszli na murawę. Drużyna gości wreszcie zaczęła dochodzić do głosu, co zaprocentowało pierwszymi strzałami na bramkę Szczęsnego, jednak zarówno uderzenie Dorransa, jak i to Brunta okazały się niecelne.

W 60. minucie Kanonierzy mieli dogodną okazję, by podwyższyć prowadzenie i przypieczętować już zwycięstwo. W polu karnym WBA świetnie odnalazł się Aaron Ramsey, jednak Walijczyk nieczysto uderzył w piłkę. Wciąż 2-0 na The Emirates.

Pięć minut później gospodarze kolejny raz nie wykorzystali dobrej okazji. Podanie Artety trafiło prosto pod nogi Gervinho, jednak kąt dzielący go od bramki był zbyt ostry, by mógł skierować doń piłkę.

Widowisko na The Emirates zdecydowanie się rozruszało, a podopieczni Arsene'a Wengera za wszelką cenę chcieli zdobyć jeszcze jedno trafienie, by poprawić bilans bramkowy w ligowej tabeli. Tym razem prawą stroną boiska szarżował Gervinho, po czym wyłożył futbolówkę prosto pod nogi Songa. Atomowy strzał Kameruńczyka jednak z wielkim trudem sparował przed siebie Foster. Wciąż bez bramek w drugiej odsłonie meczu.

W 71. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę w swoich szeregach. Murawę boiska opuścili Ramsey i Gervinho, zaś zastąpili ich odpowiednio Rosicky i Benayoun.

Stało się! Ciągłe ataki Arsenalu wreszcie przyniosły oczekiwany skutek. Rosicky z prawego skrzydła dograł prosto pod nogi Van Persiego, który od razu wycofał piłkę w stronę nabiegającego Artety. Hiszpan świetnie odnalazł się w tej sytuacji i mocnym strzałem tuż przy słupku nie dał dojść do słowa stojącemu na straży Fosterowi. 3-0!

W 78. minucie Andriej Arszawin zastąpił na boisku Theo Walcotta.

W 86. minucie drużyna gości miała dobrą sytuację na honorową bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę dobrze ustawionego Stevena Reida, jednak Wojciech Szczęsny pewnie obronił jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i udowodnili swoje wysokie aspiracje. Liczymy na kolejne zwycięstwa naszych ulubieńców i stopniowe poprawianie ligowej pozycji.

Premier LeagueWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
fcescf komentarzy: 255407.11.2011, 19:11

Tomo-> No widziałem, pisałem o tym posta.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.11.2011, 19:10

Shennikov'a*

Mizzou komentarzy: 605307.11.2011, 19:10

@NoComent
Pudło kolejki to Torres, ale czemu nas to nie dziwi :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.11.2011, 19:08

A słyszeliście, że Ruskie zrobiły specjalną grupę, która głosuje na shennikov'a ?

NoComent komentarzy: 77307.11.2011, 19:08

@Vanedetta
Jest tam też pudło kolejki itd? :)

Vendetta komentarzy: 277807.11.2011, 19:05

Widzieliście już 11stkę kolejki według Sky? Aż trzech naszych : ) Vermaelen, Arteta i Robin.

Pinguite komentarzy: 1502007.11.2011, 18:52

Osz kurde, nie tu miałem ten koment napisac. :(

Siwy > Aha. :D

No właśnie. Chłopak chyba na prochach jedzie.

Siwyy666 komentarzy: 55007.11.2011, 18:51

No cóż mogę powiedziec...gorszy dzień:)

Siwyy666 komentarzy: 55007.11.2011, 18:50

Pinquite

Sorka,chodziło mi raczej o umiejętności nie zawsze są adekwatne do wieku.

Zaloguj komentarzy: 216607.11.2011, 18:50

W sezonie, który trwa 11 lat umiejętności mogę być adekwatne do umiejętności:D

Pinguite komentarzy: 1502007.11.2011, 18:48

Siwy666 > "Umiejętności nie zawsze są adekwatne do umiejętności."

Toś sobie strzelił z tym zdaniem.

Siwyy666 komentarzy: 55007.11.2011, 18:45

MichalM

Co do Wilshere'a to jeszcze się zobaczy.Co do potencjału,kiedyś Benhhaker ,gdy zobaczył Robbena w wieku 19 lat,powiedział,że jest już ukształtowany.Ronaldo w tym samym miał świetne występy na Euro 2004(Rooney to samo).Messi w tym samym wieku był podstawowym zawodnikiem Barcelony.Umiejętności nie zawsze są adekwatne do umiejętności.W piłce jesteś dobry albo zły.Wiek nic nie ma do tego.Oczywiście nie mówią,że Ramsey to zły piłkarz,chce go widziec w Arsenalu ale nie róbmy z niego następcy Cesca,Wilshere juz mi bardziej w tej roli pasuje.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.11.2011, 18:40

Dzisiaj CodMW3 wyjdzie. Fap fap fap

MichalM komentarzy: 63107.11.2011, 18:39

Ide na basen. pa :)

MichalM komentarzy: 63107.11.2011, 18:36

C.D

Wg. mnie dyskusje o wyzszosci Ceska i w ogole o Cesku juz jest bezsensowna bo on nie gra u nas i trzeba isc dalej a nie ogladac sie co bylo kiedys.

sivy666

Tak, a i Szczesny mial obie rece zlamane. Ramseyowi tez bedzie wymiatac, tylko ze trafil z kontuzja w okropnym momencie, wtedy gdy zaczal sie rozwijac, musial przestac grac, Wilshere tez ma ogromnego pecha i watpie zeby odrazu po kontuzji zaczal fenomenalnie grac. Ci dwaj musza sie jeszcze duzo nauczyc (w sensie maja jeszcze wiele w swoim potencjale)

Porownywanie jak kto gral w jakim wieku tez jest bezsensowne. Jedni osiagaja max mozliwosci wczesniej a drudzy pozniej. Jedni graja lepiej od innych wczesniej a drudzy pozniej.
Robin ma 28 lat i jakos nikt nie pisze, ze w wieku 19 lat Neymar jest (albo i nie) lepszy.

MichalM
Nie, dziekuję :) w zasadzie lubię fizyke, ale mam straszna zagwozdke przy jednym zadaniu i potrzebuję rady.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277007.11.2011, 18:31

gogogunners

ja tez moge ci polecic ksiazke:
"L.O.T.R.".:)
w fizyce ci raczej nie pomoze, ale przynajmniej przeczytasz dobra ksiazke :)

Zaloguj komentarzy: 216607.11.2011, 18:28

@siwy
Squillaci beaten in the air:D On tak w każdym meczu, teraz nie gra, będzie lepiej.

MichalM komentarzy: 63107.11.2011, 18:28

gogogunners

polecilbym Ci koniecznie jedna ksiazke :D 230 stron tylko.

Ilya Prigogine - Kres pewnosci, czas, chaos i nowe prawa natury

Spodoba Ci sie :D

Siwyy666 komentarzy: 55007.11.2011, 18:27

MichalM

Vermaelen też nie grał rok i?Jest teraz bezsprzecznie najlepszym obrońcą w Arsenalu.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277007.11.2011, 18:26

nie:) :P

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 307.11.2011, 18:25

Dennis, czyzbyś był poszukiwanym przeze mnie wymiataczem? :)

Siwyy666 komentarzy: 55007.11.2011, 18:25

05Marcin12

Mała pomyłka.Chodzi mi oczywiście o sezon 2009/2010.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277007.11.2011, 18:24

nie:P

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 307.11.2011, 18:24

potrzebuję wymiatacza z fizyki, chętnego rozwiązać jedno zadanko. jest jakiś?

Siwyy666 komentarzy: 55007.11.2011, 18:23

armata_PL

Widzisz...Ja mam trochę inne zdanie,nie przegrywaliśmy przez naszą psychikę.Przegrywaliśmy,bo byliśmy gorsi pod względem taktycznym,fizycznym(MU-bardzo szeroka ławka ,teraz to samo MC) czy nawet w pewnym stopniu technicznym(Bendtne,Chamakh).Przez ostatnie parę lat bronił u nas Almunia!Obrońcy nie raz dawali dupy,daję filmik:
youtube.com/watch?v=zS5hYMT4hjo&list=PL81F850C13D0A71DD&index=15&feature=plpp_video

W tym czasie nie jesteśmy wstanie rywalizowac z Chelsea,MU czy MC.

MichalM komentarzy: 63107.11.2011, 18:23

Siwy

Zgadzam sie. Ale jednak rozlaka z gra w pilke nozna na rok robi swoje + dochodzenie do formy...

Teraz mi sie przypomina hehe ze Szczesny zlamamal obie rece :D. Nas klub ma pecha do zlaman.

MichalM

Chyba nie muszę przypominac przez ile kontuzji musiał przebrnąc Cesc.W sezonie 2009/2020 nie grał od marca a pamiętasz jeszcze starcie z Xabim Alonso?To nie były "przelewki",to były poważne kontuzje.

MichalM

MichalM komentarzy: 63107.11.2011, 18:17

armata

Dokladnie, Wenger uwazal ze zawodnicy z tamtego roku byli LEPSI (umiejetnosci, technika, i pewnie styl) od tych co wygrali PL 03/04.

Chwala Wengerowi za sklad z poprzednich lat. To nie jego wina ze stworzyl sklad jescze lepszy od poprzedniego a oni sie nie wywiazywali.

Teraz formuje sie 3 nowy zespol.

kamil_malin komentarzy: 933207.11.2011, 18:16

@ xThierryHenry
Fajne statystki, choć wiemy jak to z nimi jest. ;)

kamil_9414 komentarzy: 282807.11.2011, 18:12

Diaby to taki stoper jak Szczęsny napastnik.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 407.11.2011, 18:11

Siwyyy -> wiem że teraz można pisać 'co by było gdyby' ale ten Arsenal z kapitanem Fabregasem był nieodporny psychicznie, taka niepozbierana banda dzieciaków. Nie wierze że na Stamford Bridge Cesc potrafiłby ,przy stanie 2-1, krzyknąć na chłopaków że idziemy do przody bo przyjechaliśmy tutaj wygrać a nie dostać po dupie jak zawsze. Robin to wielki kapitan, człowiek i piłkarz.

scKanonier94sc komentarzy: 318907.11.2011, 18:09

xThierryHenry
noo to mamy lepszego zawodnika na stoperze w grze do przodu niz oni rozgrywajacego...;pp

MichalM komentarzy: 63107.11.2011, 18:09

Henrik Larsson jest absolutnym fenomenem dla mnie. Po zlamaniu nogi wrocil i strzelil 56 goli we wszystkich rozgrywkach bodajze w 2001 roku.