Pewne zwycięstwo Arsenalu, 3-0 z WBA

Pewne zwycięstwo Arsenalu, 3-0 z WBA 05.11.2011, 17:09, Sebastian Czarnecki 1875 komentarzy

Kanonierzy pewnie poradzili sobie z rywalami z West Bromwich, aplikując im trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Kibice zgromadzeni na The Emirates nie mieli prawa narzekać na brak wrażeń, nawet pomimo bardzo słabej pierwszej połowy, w której notabene padły dwie bramki. Druga odsłona meczu stała już na bardzo wysokim poziomie, w której Kanonierzy pokazali to, do czego przyzwyczaili już kibiców - czyli do radosnej i ofensywnej gry.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsene Wenger desygnował dziś do gry następujący skład: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Koscielny, Jenkinson - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Od samego początku zawodnicy obu drużyn nie rozpieszczali nas efektownymi zagraniami, które zachwyciłyby kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium. Przy piłce przez większość czasu utrzymywali się gospodarze, jednak nie potrafili w żaden sposób zaskoczyć defensywy The Baggies, żeby skutecznie przedostać się w pole karne Bena Fostera.

Na pierwszą efektowną akcję musieliśmy czekać aż do 22. minuty, kiedy to Aaron Ramsey posłał KAPITALNE prostopadłe podanie do wybiegającego Walcotta. Anglik nie potrafił jednak umieścić futbolówki w bramce Fostera, ale na całe szczęście we właściwym miejscu czekał Robin van Persie, który skierował ją do pustej bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Wydawało się, że po tej bramce podopieczni Roy'a Hodgsona ruszą do odrabiania strat, jednak współpraca na linii Koscielny-Vermaelen była fenomenalna i żaden z graczy West Bromu nie umiał stworzyć odpowiedniego zagrożenia. Goście byli tak zdesperowani, żeby doprowadzić do wyrównania, że po jednej z akcji Jerome Thomas wywrócił się w polu karnym Kanonierów po zgodnym z przepisami wejściu Koscielnego. Mina Vermaelena po próbie wymuszenia karnego była bardzo wymowna i nie trzeba w żaden sposób jej komentować.

W 39. minucie Kanonierzy podwyższają rezultat. Alex Song rozciągnął grę na prawe skrzydło, gdzie czekał dobrze ustawiony Van Persie. Holender w bardzo efektowny sposób dograł do wybiegającego Vermaelena, który atomowym uderzeniem pokonał Bena Fostera. 2-0!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi, poza strzałem z dystansu Mikela Artety w 47. minucie. Strzał Hiszpana okazał się jednak niecelny, a podopieczni Arsene'a Wengera zeszli do szatni z niezwykle zasłużonym dwubramkowym prowadzeniem.

Po piętnastominutowej przerwie zawodnicy ponownie wyszli na murawę. Drużyna gości wreszcie zaczęła dochodzić do głosu, co zaprocentowało pierwszymi strzałami na bramkę Szczęsnego, jednak zarówno uderzenie Dorransa, jak i to Brunta okazały się niecelne.

W 60. minucie Kanonierzy mieli dogodną okazję, by podwyższyć prowadzenie i przypieczętować już zwycięstwo. W polu karnym WBA świetnie odnalazł się Aaron Ramsey, jednak Walijczyk nieczysto uderzył w piłkę. Wciąż 2-0 na The Emirates.

Pięć minut później gospodarze kolejny raz nie wykorzystali dobrej okazji. Podanie Artety trafiło prosto pod nogi Gervinho, jednak kąt dzielący go od bramki był zbyt ostry, by mógł skierować doń piłkę.

Widowisko na The Emirates zdecydowanie się rozruszało, a podopieczni Arsene'a Wengera za wszelką cenę chcieli zdobyć jeszcze jedno trafienie, by poprawić bilans bramkowy w ligowej tabeli. Tym razem prawą stroną boiska szarżował Gervinho, po czym wyłożył futbolówkę prosto pod nogi Songa. Atomowy strzał Kameruńczyka jednak z wielkim trudem sparował przed siebie Foster. Wciąż bez bramek w drugiej odsłonie meczu.

W 71. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę w swoich szeregach. Murawę boiska opuścili Ramsey i Gervinho, zaś zastąpili ich odpowiednio Rosicky i Benayoun.

Stało się! Ciągłe ataki Arsenalu wreszcie przyniosły oczekiwany skutek. Rosicky z prawego skrzydła dograł prosto pod nogi Van Persiego, który od razu wycofał piłkę w stronę nabiegającego Artety. Hiszpan świetnie odnalazł się w tej sytuacji i mocnym strzałem tuż przy słupku nie dał dojść do słowa stojącemu na straży Fosterowi. 3-0!

W 78. minucie Andriej Arszawin zastąpił na boisku Theo Walcotta.

W 86. minucie drużyna gości miała dobrą sytuację na honorową bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę dobrze ustawionego Stevena Reida, jednak Wojciech Szczęsny pewnie obronił jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i udowodnili swoje wysokie aspiracje. Liczymy na kolejne zwycięstwa naszych ulubieńców i stopniowe poprawianie ligowej pozycji.

Premier LeagueWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Persio komentarzy: 23806.11.2011, 22:18

Ale sweet farca zremisowała to normalnie takie uczucie jakby mi ktoś dał fife 20

bobslej22 komentarzy: 832406.11.2011, 22:15

Ch... z wszystkimi z Citi.

bobslej22 komentarzy: 832406.11.2011, 22:14

o nawet w Hiszpańskiej nie idzie mu to dobrze . No może nie ma za dużego wsparcia .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.11.2011, 22:14

Theo Walcott powołany do kadry Anglików .
AOC jednak nie jest powołany .
Micah Richards zawiedziony ,że nie dostał powołania .
Nie dziwie się ,bo ostatnio dobrze grał ,a w kadrze jest Glen Johnson ,który ostatnio nie gra jakoś dobrze ,a w dodatku jest po kontuzji .

bobslej22 komentarzy: 832406.11.2011, 22:13

pajdi - też tak myśle. Szczerze to gdyby był dobry to by strzelał ... :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.11.2011, 22:12

ToMo_18 > Właśnie , te jego crossy na 40 metrów :D
Lepiej od Xaviego czy Xabiego :P

Mizzou komentarzy: 605306.11.2011, 22:11

Trawa była o cm za krótka, ot cała tajemnica przegranej Barcy

pajdi komentarzy: 378006.11.2011, 22:10

Takie gadanie, że na ligę Hiszpańską dobry na PL nie .. Tak może i było kiedyś, Silva, Aguero, Mata itd obalili ten mit. Jeśli piłkarz jest dobry sprawdzi się w każdej lidze.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.11.2011, 22:09

bobslej22 > Dobrze ,że napisałeś ,że 4 lata temu :D
Na ligę hiszpańską jest dobry ,ale nie na Premier League .

bobslej22 komentarzy: 832406.11.2011, 22:07

To fakt że ciężko z Bilbao kogoś wyciągnąć. To może kogoś z Sociedad :P Np Griezman??? Albo VEela ( słyszałem 4 lata temu że dobry )

pajdi komentarzy: 378006.11.2011, 22:06

na fcbarca.com zganiają wszystko na murawę hahah :D

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 106.11.2011, 22:06

Aj, szkoda, ze Bilbao nie dowiozlo zwyciestwa.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1506.11.2011, 22:05

@A_1886
No, a przede wszystkim o jego super podaniach^^
@Marex
Nom, niestety AB jest uparte i ciężko się z nimi targuje.

Mizzou komentarzy: 605306.11.2011, 22:05

A wy tylko o tym kogo można by kupić w zimie... zejdźcie na ziemię

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16406.11.2011, 22:05

no to bramkarz Bilbao podarował Barcelonie zwycięstwo

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.11.2011, 22:04

Conrado888 > Będzie z pewnością ;p
Na Martineza nie ma tylu chętnych co na Hazarda czy Gotze .

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 906.11.2011, 22:02

i tak pewnie przyjdzie ktoś pokroju Parka czy Santosa, chociaż chciałbym się mylić.

Martinez obstawiam 18 - 25 mln

bobslej22 komentarzy: 832406.11.2011, 22:01

Mvilla też gwiazdorzy a ten bask byłby oddany klubowi :P Tak sądze :)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 906.11.2011, 22:01

fajt, Martinez jest konkretny gość. i nie ździwię się jeśli będzie tańszy od Hazarda czy Gotze.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.11.2011, 22:00

bobslej22 > M'Vila też tak potrafi jak Martinez ;p

Reamoner komentarzy: 467406.11.2011, 21:59

Farsa tylko remis :) !!!!!!!
W dodatku powinni przegrać ten mecz ...

bobslej22 komentarzy: 832406.11.2011, 21:59

Wiecie co w Martinezie jest zajebiste . To że może zastąpić Cesca, Songa i nawet Kościelnego . Takiego kogoś potrzebujemy a nie Hazarda którego widziałem w kilku meczach i gwiazdorzy nie z tej ziemi. Skonczymy z nim jak z Nasrajem

arthas74 komentarzy: 234306.11.2011, 21:58

co Wy sie tam jaracie ze Barca zremisowała 2:2? lepiej martwcie sie o siebie;]

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1506.11.2011, 21:58

Ja was nie rozumiem, jak możecie wyzywać Barcelone. Przecież to najlepszy klub na globie, a to, że mają takich piłkarzy jak Messi to nie oznacza, że musimy ich wyzywać -.- Zdobywają trofea i są najlepsi ;*** VeB !

Gunner_93 komentarzy: 25306.11.2011, 21:57

Ale mieli fuksa Barca z tym golem ale Bilbao też ze swoim więc po równo. Remis i Real liderem z 3 pkt przewagą.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1506.11.2011, 21:55

Ja to jestem jednak mesjasz :D Może dostane złotą piłkę ?

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12606.11.2011, 21:55

No jeden dla Pana Boskiego - jest okejka.

bobslej22 komentarzy: 832406.11.2011, 21:55

ToMo - :P Tak myślałem

damian199656 komentarzy: 762606.11.2011, 21:55

Ale nieporadność obrony. Szkoda że wyrównali

David92 komentarzy: 640006.11.2011, 21:55

Komunikacja na linii bramkarz - obronca mega !

mazibos komentarzy: 80706.11.2011, 21:55

pieprzone fatkarze barsiarze... Oby skonczyki sue remisem.

@Boblslej22
No dlatego nie mam nic przeciwko transferom dwóch wymienionych przez ciebie piłkarzy:P

bobslej22 komentarzy: 832406.11.2011, 21:53

ToMo_18 A dlaczego nie . Zawodnik bardzo uniwersalny, młody i utalentowany. Zapewne też drogi :P

arthas74 komentarzy: 234306.11.2011, 21:53

tak w ogole to w tabeli jest błąd. Koguty wygrał i mają 3 pkt przewagi nad nami ...