Pewne zwycięstwo Arsenalu, 3-0 z WBA

Pewne zwycięstwo Arsenalu, 3-0 z WBA 05.11.2011, 17:09, Sebastian Czarnecki 1875 komentarzy

Kanonierzy pewnie poradzili sobie z rywalami z West Bromwich, aplikując im trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Kibice zgromadzeni na The Emirates nie mieli prawa narzekać na brak wrażeń, nawet pomimo bardzo słabej pierwszej połowy, w której notabene padły dwie bramki. Druga odsłona meczu stała już na bardzo wysokim poziomie, w której Kanonierzy pokazali to, do czego przyzwyczaili już kibiców - czyli do radosnej i ofensywnej gry.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsene Wenger desygnował dziś do gry następujący skład: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Koscielny, Jenkinson - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Od samego początku zawodnicy obu drużyn nie rozpieszczali nas efektownymi zagraniami, które zachwyciłyby kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium. Przy piłce przez większość czasu utrzymywali się gospodarze, jednak nie potrafili w żaden sposób zaskoczyć defensywy The Baggies, żeby skutecznie przedostać się w pole karne Bena Fostera.

Na pierwszą efektowną akcję musieliśmy czekać aż do 22. minuty, kiedy to Aaron Ramsey posłał KAPITALNE prostopadłe podanie do wybiegającego Walcotta. Anglik nie potrafił jednak umieścić futbolówki w bramce Fostera, ale na całe szczęście we właściwym miejscu czekał Robin van Persie, który skierował ją do pustej bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Wydawało się, że po tej bramce podopieczni Roy'a Hodgsona ruszą do odrabiania strat, jednak współpraca na linii Koscielny-Vermaelen była fenomenalna i żaden z graczy West Bromu nie umiał stworzyć odpowiedniego zagrożenia. Goście byli tak zdesperowani, żeby doprowadzić do wyrównania, że po jednej z akcji Jerome Thomas wywrócił się w polu karnym Kanonierów po zgodnym z przepisami wejściu Koscielnego. Mina Vermaelena po próbie wymuszenia karnego była bardzo wymowna i nie trzeba w żaden sposób jej komentować.

W 39. minucie Kanonierzy podwyższają rezultat. Alex Song rozciągnął grę na prawe skrzydło, gdzie czekał dobrze ustawiony Van Persie. Holender w bardzo efektowny sposób dograł do wybiegającego Vermaelena, który atomowym uderzeniem pokonał Bena Fostera. 2-0!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi, poza strzałem z dystansu Mikela Artety w 47. minucie. Strzał Hiszpana okazał się jednak niecelny, a podopieczni Arsene'a Wengera zeszli do szatni z niezwykle zasłużonym dwubramkowym prowadzeniem.

Po piętnastominutowej przerwie zawodnicy ponownie wyszli na murawę. Drużyna gości wreszcie zaczęła dochodzić do głosu, co zaprocentowało pierwszymi strzałami na bramkę Szczęsnego, jednak zarówno uderzenie Dorransa, jak i to Brunta okazały się niecelne.

W 60. minucie Kanonierzy mieli dogodną okazję, by podwyższyć prowadzenie i przypieczętować już zwycięstwo. W polu karnym WBA świetnie odnalazł się Aaron Ramsey, jednak Walijczyk nieczysto uderzył w piłkę. Wciąż 2-0 na The Emirates.

Pięć minut później gospodarze kolejny raz nie wykorzystali dobrej okazji. Podanie Artety trafiło prosto pod nogi Gervinho, jednak kąt dzielący go od bramki był zbyt ostry, by mógł skierować doń piłkę.

Widowisko na The Emirates zdecydowanie się rozruszało, a podopieczni Arsene'a Wengera za wszelką cenę chcieli zdobyć jeszcze jedno trafienie, by poprawić bilans bramkowy w ligowej tabeli. Tym razem prawą stroną boiska szarżował Gervinho, po czym wyłożył futbolówkę prosto pod nogi Songa. Atomowy strzał Kameruńczyka jednak z wielkim trudem sparował przed siebie Foster. Wciąż bez bramek w drugiej odsłonie meczu.

W 71. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę w swoich szeregach. Murawę boiska opuścili Ramsey i Gervinho, zaś zastąpili ich odpowiednio Rosicky i Benayoun.

Stało się! Ciągłe ataki Arsenalu wreszcie przyniosły oczekiwany skutek. Rosicky z prawego skrzydła dograł prosto pod nogi Van Persiego, który od razu wycofał piłkę w stronę nabiegającego Artety. Hiszpan świetnie odnalazł się w tej sytuacji i mocnym strzałem tuż przy słupku nie dał dojść do słowa stojącemu na straży Fosterowi. 3-0!

W 78. minucie Andriej Arszawin zastąpił na boisku Theo Walcotta.

W 86. minucie drużyna gości miała dobrą sytuację na honorową bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę dobrze ustawionego Stevena Reida, jednak Wojciech Szczęsny pewnie obronił jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i udowodnili swoje wysokie aspiracje. Liczymy na kolejne zwycięstwa naszych ulubieńców i stopniowe poprawianie ligowej pozycji.

Premier LeagueWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pajdi komentarzy: 378007.11.2011, 09:00

Profil Piotruś-BARCA

oceniono 4 razy2 Piotruś-BARCA, 10 godzin temu:

Ten mecz pokazał że tylko Bóg może zatrzymać Barce zsyłając ulewę ale jednocześnie jej kibicuje bo jest cud w ostatniej minucie i remis !!!

Komentarz kibica więcej niż klubu po zremisowanym meczu - bezcenne ;d

arsenal33fan komentarzy: 149807.11.2011, 08:58

no tak my jestesmy narazie klubem 1 zawodnika (RVP) niestety trzeba to przyznac no te statystyki 25goli rvp w tym roku
i zaraz po niem 2 miejscie TW14 5-6 goli;]

scKanonier94sc komentarzy: 318907.11.2011, 08:35

arsenal33fan
jesli przegrywamy 8-2. 2-1 z tottenhamem.to to nie moze byc udany początek sezonu

nikt nie mowi ze to byl udany poczatek, to byl wrecz tragiczny poczatek przez te zawirowania z kadra, ale jest dobrze jeszce nie ma fajerwerkow ale wszystko jest na dobrej drodze i jak slusznie zauwazyles jak RVP dostanie kontuzji(pfu pfu) to wtedy moze byc gorzej...

arsenal33fan komentarzy: 149807.11.2011, 08:29

ja tez jestem tym co z walniali Wengiela i dalej nim jestem bo to co wengiel robi to smiechu warte...jesli przegrywamy 8-2. 2-1 z tottenhamem.to to nie moze byc udany początek sezonu a to ze teraz nam dobrze idzie to szybko sie moze zmienic jak RVP(dostanie kontuzje TFU TFU)wiec tu niema radosci.A i jestem tym kibicem ktory zwalnial i zwalnia wengiela:)

pavel_9 komentarzy: 15307.11.2011, 07:55

iroblink182--> o! tu jestem. :) 11 meczy sezonu za nami. na koncie mamy 6 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki. mamy 12 punktów straty do lidera i 3 do miejsca 4, czyli takiego, które daje nam możliwośc grania w eliminacjach ligi mistrzów.

ja w dalszym ciągu uważam, że to co zrobił Wenger przed sezonem nie zasługuje na aplauz i na ocenianie jego poczynań nadejdzie jeszcze czas pod koniec sezonu ;)

zobaczymy w jakich nastrojach wtedy będziemy :)

scKanonier94sc komentarzy: 318907.11.2011, 07:54

ArsenalArshawin
jesli to prawda to niezle ma niepoukladanie w glowie;p

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 707.11.2011, 07:48

iroblink182
Przeglądnąłem twoje komentarze i w lipcu 2009r. sam powiedziałeś, że albo arsenal coś wygra w następnym sezonie(09-10) albo Wenger powinien odejść :P

scKanonier94sc komentarzy: 318907.11.2011, 07:10

iroblink
no zes teraz wypalil z pytaniem

iroblink182 komentarzy: 6107.11.2011, 06:56

Gdzie te wszystkie dzieci które zwalniały Wengera?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.11.2011, 01:52

Podejrzewam, że bili się o to kto w przyszłości będzie kapitanem Arsenalu - a po meczu dogadali się, że jeden z nich będzie vice :]

arsenal33fan komentarzy: 149807.11.2011, 01:41

eehe widzialem to :P a teraz obaj dla nas bramy bija :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.11.2011, 01:36

Coś na YT znalazłem:

youtube.com/watch?v=RaHqTTrFgLE&feature=related

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.11.2011, 01:03

Ja tam obecnie gram tryb menadżerski w FIFIE. Kupiłem przed chwilą van der Wiela :]

arsenal33fan komentarzy: 149807.11.2011, 01:02

aha :D mi sie Xbox zepsol ring of death;///

RvPersie komentarzy: 1145807.11.2011, 00:59

33fan - mam to samo ale czasami rozmowy są tak bez sensu ;x no a czasami się jednak włączam do nich ; D a teraz gram sobie w fifke na xbox live więc rzadziej odpisuje ;d

arsenal33fan komentarzy: 149807.11.2011, 00:56

ja nie pisze duzo ale czesto obserwoje co tu piszą:D

RvPersie komentarzy: 1145807.11.2011, 00:55

ja zawsze siedzę do 4 gdzieś ale niestety dyskusje są raczej na niskim poziomie o tej godz. ;c

Ja też!:D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.11.2011, 00:54

Bez przesady, że zawsze. Ale owszem - jak już jestem obecny na stronie to często do późnych godzin nocnych.

arsenal33fan komentarzy: 149807.11.2011, 00:47

a tak p.s MID. ty to taki nocny ptak jestes;D:D zawsze w nocy cie widze:P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.11.2011, 00:44

Ja miejsce 5 uznam za sukces - do tego czasu czeka nas kilka ciężkich meczy.

arsenal33fan komentarzy: 149807.11.2011, 00:34

aaa no bo to bylo pyt do tych co sie skokami:)>
a jak myslicie jakie miejsce arsenalu do swiat ale tak obiektywnie bo mi sie wydaje ze 4-5

David92 komentarzy: 640007.11.2011, 00:32

arsenal33fan - normalnie :P Nie interesuja mnie skoki.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.11.2011, 00:31

Ja nigdy nie interesowałem się skokami narciarskimi - więc tą zimę wyobrażam sobie tak samo jak każdą inną.

arsenal33fan komentarzy: 149807.11.2011, 00:28

panowie tak odbiegajac od pilki noznej
to jak wyobrazacie sobie ta zime bez ADAMA Malysza;>?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41207.11.2011, 00:24

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=209111

No i Capello nie powołał Oxa.

gregory3213 komentarzy: 90306.11.2011, 23:52

Dumni po zwycięstwie, zmiana klubu po porażce.

Powiedzenie kibiców Manchesteru

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16406.11.2011, 23:46

to jest tez fajne
14. Theo Walcott – pół-gepard, pół-rakieta. Jak biegnie, dochodzi do załamania czasoprzestrzeni.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16406.11.2011, 23:45

samirrosicky--- ja tam wolę Twarowskiego i Nahornego ;D

gregory3213 komentarzy: 90306.11.2011, 23:43

Abou Diaby – złapany w Lesie Kabackim. Z chęcią dołączył do czarnej armii, zażądał jedynie ośmiu bananów.

@pajdi

Było chyba tyle razy co swego czasu "Wenger trenerem dekady" i "Hleb bramkę strzelił!" :P

futbol komentarzy: 42006.11.2011, 23:11

grand- jakbym miał siedzieć na fcbarca.com.. to chyba minimalnie wole tu
na szczęście śa inne miejsca w sieci

MateuszK4nonier komentarzy: 440406.11.2011, 23:10

"Nikt nie stoi, nikt nie siedzi na Camp Nou" - Dariusz Szpakowski. EPIC. Ten komentarz niszczy wszystkie teksty nawet na nonsensopedii :D

pajdi komentarzy: 378006.11.2011, 23:04

babol.pl/kat,1025465,title,Barrdzo-dobre-zwyciestwo-geje,wid,13962934,wiadomosc.html

Nie wiem czy było, ale widzieliście co nasz Santos napisał :D

grand92 komentarzy: 793706.11.2011, 23:00

futbol

osobiście do Ciebie nic nie mam ale nie mogę zrozumieć po co tu siedzisz , ja jestem kibicem AFC to siedzę tutaj a nie na fcbarca.com , a Ty zamiast tam to tu

concrete13 komentarzy: 869806.11.2011, 22:59

Arsenal Londyn – założony w 1886 roku jako Dial Square Dom Dziecka klub piłkarski z Lądka Zdroju Londynu. Angielski Francuski klub sportowy u. Wedle jednej z teorii, nazwa klubu pochodzi od imienia Arsene'a Wengera, słynnego łowcy niewolników, hochsztaplera, nauczyciela nauczania początkowego, a na końcu trenera. Druga wersja mówi, że nazwa pochodzi od arszeniku, którym Arsene truje wrogów. Istnieje trzecia wersja, mówiąca że Arsenal to kombinacja słów arse (ang.: dupa) i anal (ang.: analny, odbytniczy). Arsenal zajmuje się wychowywaniem dzieci, zajmowaniem 3-ciego miejsca w Premiership i niewygrywaniem Ligi Mistrzów.

pajdi komentarzy: 378006.11.2011, 22:58

42. Yaya Touré - po transferze Kolo Touré szejkowie zorientowali się, że kupili niekompletnego piłkarza. Po roku poszukiwani, odnaleźli w Barcelonie jego Yaya, które skwapliwie odkupili.

invincible komentarzy: 13106.11.2011, 22:57

Rzadko pisze komentarze, ale teraz myślę, że warto. Faktycznie śmieszą mnie trochę komentarze o Barcie, taka nadmierna ekscytacja jej meczami, ale rozumiem to, bo jest tera czas na off topa, więc piszę się o różnych rzeczach, także meczach innych drużyn.

Kolego futbol- więcej dystansu do siebie. Każdy ma prawo komentować to czego niezabrania regulamin strony, a z tego co kojarze to Klub F.C Barcelona nie wystapił do władz strony o zakaz komentowania meczów FCB. Obrażanie własnych byłych piłkarzy- zapraszam na strone FCB i news o Zlatanie I. i jego biografii. Po prostu nie mądruj się i nie pouczaj bo nie jesteś od tego, a jeśli chcesz to robić to zacznij od strony FCB.

Wy tak naprawdę się tak jaracie wynikami i meczami Barcy? Uff, dobrze, że mam inne, ciekawsze zajęcia w tym czasie :p

futbol komentarzy: 42006.11.2011, 22:56

tak grand, a ty masz fioletowego malucha.. nie, niemalowałeś- za mocno zamykałeś drzwi w maluchu :P

RvPersie komentarzy: 1145806.11.2011, 22:56

futbol - tak wiem ale czemu akurat wybrałeś naszą stronę? bo fajnie ci się tu dyskutuje? nie mam nic do ciebie ale myślę że nie potrzebnie tutaj siedzisz.

pajdi komentarzy: 378006.11.2011, 22:55

Teraz każdy na nonsenspedi siedzi i czyta opisy :D

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 906.11.2011, 22:55

FC Barcelona bazuje na hodowanych w warunkach laboratoryjnych wychowankach. Klub znany z przekupstwa sędziów w Lidze Mistrzów.

grand92 komentarzy: 793706.11.2011, 22:54

futbol jest jak drzwi w maluchu , jak porządnie nie trzaśniesz to nie się nie zamknie :D