Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0

Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0 02.04.2016, 17:03, Sebastian Czarnecki 3252 komentarzy

Zgodnie z przewidywaniami Kanonierzy pewnie uporali się z beniaminkiem z Watfordu i zdobyli kolejne 3 punkty do ligowej tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera powoli wracają do swojej najwyższej dyspozycji i zaczynają grać tak, jak przyzwyczaili do tego kibiców, jednak wciąż pozostaje rozczarowanie, że powrót zaczął się w tak późnej fazie sezonu, kiedy szanse na mistrzostwo są już niewielkie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Elneny - Iwobi (73. Walcott), Özil, Alexis (79. Campbell) - Welbeck (69. Giroud)

Watford: Gomes - Nyom, Prödl, Cathcart, Ake - Capoue (41. Anya), Watson, Suarez - Abdi (69. Guedioura) - Deeney, Ighalo (46' Amrabat)

Londyńczycy bardzo dobrze weszli w spotkanie i już od pierwszych minut zaczęli naciskać na swojego przeciwnika. Od samego początku zepchnęli go do defensywy i zamknęli na jego własnego połowie.

Już w 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie! Iwobi świetnym dośrodkowaniem uruchomił wybiegającego Alexisa Sancheza, który uderzył głową prosto w interweniującego Gomesa, jednak Brazylijczyk wybił piłkę prosto przed siebie, co technicznym strzałem wykorzystał chilijski skrzydłowy. 1-0!

W 7. minucie kibice Arsenalu oddali hołd zmarłemu 15 lat Davidowi Rocastle'owi, który bronił barw The Gunners z numerem 7 na plecach. Na trybunach zagrzmiało donośne Oh, Rocky, Rocky!

Podopieczni Arsene'a Wengera dalej byli stroną dominującą i nawet na moment nie oddawali inicjatywy swojemu rywalowi. Przed upływem pierwszego kwadransa do siatki mógł trafić Alex Iwobi, ale dobrą interwencją popisał się Heurelho Gomes, który przerzucił piłkę ponad poprzeczką.

Zaledwie minutę później były bramkarz Tottenhamu mógł kolejny raz wyciągać piłkę z bramki. Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Özila do Welbecka i strzałem Anglika z pierwszej piłki. Jego uderzenie zostało jednak w porę zablokowane.

Dopiero w 19. minucie Szerszenie przeprowadziły pierwszą akcję, która na dodatek nie sprawiła Ospinie żadnego problemu. Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę posłaną przez Deeneya, który otrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła od Nyoma.

W 24. minucie Kanonierzy otrzymali rzut wolny z dogodnej pozycji. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który oddał bardzo dobre uderzenie, jednak Heurelho Gomes skutecznie interweniował.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy uspokoili tempo meczu i kontrolowali grę w środkowej części boiska. Szerszenie bardzo rzadko dochodziły do głosu, a nawet jeśli już zdecydowali się ruszyć z jakimś atakiem, zostawał on zduszany w zarodku. Arsenal za to spokojnie budował swoje akcje.

W 38. Arsenal podwyższa prowadzenie! Z prawego skrzydła do środka zszedł Alexis Sanchez, który wycofał futbolówkę do wybiegającego Iwobiego, a ten pewnym strzałem pokonał Gomesa. 2-0!

W 41. minucie Quique Flores został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. W miejsce Capoue, który odniósł jakiś uraz, wszedł Ikechi Anya.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal zszedł do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Szerszenie przystąpiły do drugiej części meczu bez Odiona Ighalo, którego zastąpił Nordin Amrabat.

W 48. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Strzał Hectora Bellerina odbił się od nogi Allana Nyoma, zmylił Gomesa i znalazł drogę do bramki. 3-0!

Trzy minuty później londyńczycy mogli zdobyć kolejnego gola. Rozgrywający świetne spotkanie Alex Iwobi znalazł sobie drogę do bramki Gomesa i huknął w poprzeczkę. Nigeryjczykowi zabrakło naprawdę niewiele do ponownego wpisania się na listę strzelców.

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. Chwilę po akcji Iwobiego podopieczni Arsene'a Wengera ruszyli z kolejną akcją, która zmusiła Gomesa do interwencji. Brazylijczyk najpierw sparował strzał Sancheza, a po chwili złapał dobitkę Welbecka.

Dopiero w 58. minucie Szerszenie zdołały odpowiedzieć na agresję swojego przeciwnika, jednak strzały Akego i Amrabata minęły się z bramka Ospiny.

W 69. minucie zmiany o obu stronach. Giroud zastąpił Welbecka, a Guedioura wszedł za Abdiego.

Chwilę później piłkarze z Watfordu stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną akcję w tym meczu, która zakończyła się mocnym strzałem Troya Deeneya. Fantastyczną interwencją popisał się jednak David Ospina.

W 73. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Aleksa Iwobiego, który opuścił murawę przy owacji na stojąco. Sześć minut później Joel Campbell zastąpił Alexisa Sancheza.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Kanonierzy zadali ostateczny cios! Świetna akcja zmienników; Joel Campbell przeprowadził rajd lewą stroną boiska i podał piłkę prosto do dobrze ustawionego Walcotta, który jedynie dostawił nogę i pokonał Gomesa. 4-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Watford 4-0 i zdobył kolejne ważne 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
hanzo88h komentarzy: 165908.04.2016, 01:13

Rafson95

podawałem Ci fakty Ty podawałeś mi opnie swoje lub swoich kolegów. Poczytaj o konflikcie sunnitów i szyitów obecnie na świecie ginie najwięcej muzułmanów z rąk muzułmanów( oczywiście na tle rel). Bilski Wschód to pole walki od tysięcy lat a skoro toczy się wojna to i padają ofiary skoro Europa i USA ich bombardują to musza się liczyć z odpowiedzią, skoro USA stworzyło pierwsze bojówki terrorystyczne to niech sobie teraz z nimi radzą,Polacy wysadzali bomby na terytorium III Rzeszy a celem ataków niejednokrotnie były miejsca publiczne. Tak działa wojna religie, różnice kulturowe, światopoglądowe itp to tylko preteksty. O IRA też nie masz ochoty się dokształcić to może zainteresuje Cię temat rzezi na Wołyniu i historii licznych mszy popów świecenia siekier, noży idp i błogosławieństw na drogę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 23:49

em_creater, nie przeczuwam, bo na papierze skład jest raczej przeciętny, po prostu by mnie to nie zdziwiło. Postawienie na słabszych piłkarzy, ale w formie może wyjść na dobre.

Faworyt: Francja. Czarny koń: Polska.

em_creater komentarzy: 73207.04.2016, 23:20

pauleta19

czyzbys przeczuwał przełamanie anglików na duzym turnieju? z vardym w tym sezonie w sumie wszystko jest mozliwe

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 23:18

Villareal, Liverpool, Sevilla i Szachtar te zespoły sobie pograją dalej. Liczę na finał LFC z Sevilla i triumf LFC

macc komentarzy: 472807.04.2016, 23:13

Donieck - miasto ogarnięte wojną
ma drużyne praktycznie w pólfinale LE

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 23:12

Kiedyś może w repce Anglii problemem była psychika. Teraz to z tym składem wyrabiają ponad normę, bo wygrane z Niemcami czy Francją tak bym nazwał.

ZielonyLisc komentarzy: 2027807.04.2016, 23:06

FabsFan
Chodzi mi o samo podejście do zawodnika i do sprawy. Wysoka kultury gry.

qwertyu123 komentarzy: 77507.04.2016, 23:06

em_creater

to dobrze, Alexis się będzie w niej czuł jak w domu.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52407.04.2016, 23:05

Takie barwy to mogą mieć stroje treningowe a nie meczowe.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 23:03

WilSHARE, whoscored.com

Sevilla to jednak Mrs. Europa League. Już są jedną nogą w półfinale.

Co do meczu BVB-Liverpool to się rozczarowałem poziomem i ogólnie widowiskiem. Lichy mecz.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.04.2016, 23:03

pauleta19, powiedz mi skąd bierzesz tego podobne statystyki w trakcie trwa meczu.

macc komentarzy: 472807.04.2016, 23:00

No i Borussia nie rozjechała...

em_creater komentarzy: 73207.04.2016, 22:59

qwertyu
sam nie wiem co myslec, niby spoko, ale fakt przypominaja troche stroje chile ;d

fabsfan
akademie to jedna sprawa, ale repka anglii to chyba jednak wciąż kwestia mentalna angoli...

hanzo
To że jakiś duchowny wspiera organizację terrorystyczną, czysto hipotetycznie nawet, to nie znaczy że mamy do czynienia z zamachami na tle religijnym. Bo tam religia była marginalnym powodem działań IRA. 90% to była chęć odłączenia się od UK i przyłączenia do Irlandii. Więc stwierdzenie że IRA zabijała na tle religijnym jest moim zdaniem kompletnie nieprawdziwe.

A co do Islamu. Co z tego, że możemy ich uważać za swoich braci, nie jesteśmy dla nich żadnymi niewiernymi, mamy wiele wspólnych motywów w religiach, skoro oni potrafią wziąć karabin i zacząć od tak sobie strzelać do niewinnych ludzi innej wiary, albo wysadzić się gdzieś żeby też spowodowac jak najwięcej strat w ludziach. Co z tego wszystkiego że oni są nam Twoim zdaniem tak bliscy skoro robią takie rzeczy.
No i żeby nie było, ja nie uważam wszystkich muzułmanów za takich psychopatów, bo na pewno są wsród nich normalni cywilizowani ludzie, ale myślę, że odsetek ludzi mogących zabić drugiego człowieka w imię swojej religii jest wśród ludzi wyznających isam duuuużo większy niż wśród ludzi wyznających wiarę chrześcijańską

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 22:50

17 kontaktów z piłka w 73 minuty to taki występ a'la Walcott.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 22:49

Hubertus888, no właśnie tak oglądam jednym okiem i prawie wcale go nie było widać.

ZielonyLisc komentarzy: 2027807.04.2016, 22:49

Wywiad z 17 letnim Kamilem Grabarą, młody bramkarz Liverpoolu. W Anglii istnieje prosta zasada 100% albo nic. A u nas to (tzn w Polsce) to dupa,a nie Akademie.