Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0

Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0 02.04.2016, 17:03, Sebastian Czarnecki 3252 komentarzy

Zgodnie z przewidywaniami Kanonierzy pewnie uporali się z beniaminkiem z Watfordu i zdobyli kolejne 3 punkty do ligowej tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera powoli wracają do swojej najwyższej dyspozycji i zaczynają grać tak, jak przyzwyczaili do tego kibiców, jednak wciąż pozostaje rozczarowanie, że powrót zaczął się w tak późnej fazie sezonu, kiedy szanse na mistrzostwo są już niewielkie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Elneny - Iwobi (73. Walcott), Özil, Alexis (79. Campbell) - Welbeck (69. Giroud)

Watford: Gomes - Nyom, Prödl, Cathcart, Ake - Capoue (41. Anya), Watson, Suarez - Abdi (69. Guedioura) - Deeney, Ighalo (46' Amrabat)

Londyńczycy bardzo dobrze weszli w spotkanie i już od pierwszych minut zaczęli naciskać na swojego przeciwnika. Od samego początku zepchnęli go do defensywy i zamknęli na jego własnego połowie.

Już w 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie! Iwobi świetnym dośrodkowaniem uruchomił wybiegającego Alexisa Sancheza, który uderzył głową prosto w interweniującego Gomesa, jednak Brazylijczyk wybił piłkę prosto przed siebie, co technicznym strzałem wykorzystał chilijski skrzydłowy. 1-0!

W 7. minucie kibice Arsenalu oddali hołd zmarłemu 15 lat Davidowi Rocastle'owi, który bronił barw The Gunners z numerem 7 na plecach. Na trybunach zagrzmiało donośne Oh, Rocky, Rocky!

Podopieczni Arsene'a Wengera dalej byli stroną dominującą i nawet na moment nie oddawali inicjatywy swojemu rywalowi. Przed upływem pierwszego kwadransa do siatki mógł trafić Alex Iwobi, ale dobrą interwencją popisał się Heurelho Gomes, który przerzucił piłkę ponad poprzeczką.

Zaledwie minutę później były bramkarz Tottenhamu mógł kolejny raz wyciągać piłkę z bramki. Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Özila do Welbecka i strzałem Anglika z pierwszej piłki. Jego uderzenie zostało jednak w porę zablokowane.

Dopiero w 19. minucie Szerszenie przeprowadziły pierwszą akcję, która na dodatek nie sprawiła Ospinie żadnego problemu. Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę posłaną przez Deeneya, który otrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła od Nyoma.

W 24. minucie Kanonierzy otrzymali rzut wolny z dogodnej pozycji. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który oddał bardzo dobre uderzenie, jednak Heurelho Gomes skutecznie interweniował.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy uspokoili tempo meczu i kontrolowali grę w środkowej części boiska. Szerszenie bardzo rzadko dochodziły do głosu, a nawet jeśli już zdecydowali się ruszyć z jakimś atakiem, zostawał on zduszany w zarodku. Arsenal za to spokojnie budował swoje akcje.

W 38. Arsenal podwyższa prowadzenie! Z prawego skrzydła do środka zszedł Alexis Sanchez, który wycofał futbolówkę do wybiegającego Iwobiego, a ten pewnym strzałem pokonał Gomesa. 2-0!

W 41. minucie Quique Flores został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. W miejsce Capoue, który odniósł jakiś uraz, wszedł Ikechi Anya.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal zszedł do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Szerszenie przystąpiły do drugiej części meczu bez Odiona Ighalo, którego zastąpił Nordin Amrabat.

W 48. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Strzał Hectora Bellerina odbił się od nogi Allana Nyoma, zmylił Gomesa i znalazł drogę do bramki. 3-0!

Trzy minuty później londyńczycy mogli zdobyć kolejnego gola. Rozgrywający świetne spotkanie Alex Iwobi znalazł sobie drogę do bramki Gomesa i huknął w poprzeczkę. Nigeryjczykowi zabrakło naprawdę niewiele do ponownego wpisania się na listę strzelców.

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. Chwilę po akcji Iwobiego podopieczni Arsene'a Wengera ruszyli z kolejną akcją, która zmusiła Gomesa do interwencji. Brazylijczyk najpierw sparował strzał Sancheza, a po chwili złapał dobitkę Welbecka.

Dopiero w 58. minucie Szerszenie zdołały odpowiedzieć na agresję swojego przeciwnika, jednak strzały Akego i Amrabata minęły się z bramka Ospiny.

W 69. minucie zmiany o obu stronach. Giroud zastąpił Welbecka, a Guedioura wszedł za Abdiego.

Chwilę później piłkarze z Watfordu stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną akcję w tym meczu, która zakończyła się mocnym strzałem Troya Deeneya. Fantastyczną interwencją popisał się jednak David Ospina.

W 73. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Aleksa Iwobiego, który opuścił murawę przy owacji na stojąco. Sześć minut później Joel Campbell zastąpił Alexisa Sancheza.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Kanonierzy zadali ostateczny cios! Świetna akcja zmienników; Joel Campbell przeprowadził rajd lewą stroną boiska i podał piłkę prosto do dobrze ustawionego Walcotta, który jedynie dostawił nogę i pokonał Gomesa. 4-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Watford 4-0 i zdobył kolejne ważne 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Czeczenia komentarzy: 1248907.04.2016, 21:59

Szkoda, że Polskie zespoły nikogo nie zadziwiają. Tzn. zdarza się jakiś mecz czy dwa, raz na pięć lat, ale mówmy o całym sezonie. Dnipra, Sparty, Apoele, to nie kosmos.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52407.04.2016, 21:55

Sparta nie przestaje zadziwiać. Mogłaby awansować do półfinału.

macc komentarzy: 472807.04.2016, 21:55

origi...

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.04.2016, 21:55

Origi...

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 21:53

MaciekGooner
"A, i nigdy nie napisałem, że chrześcijaństwo to religia wojny czy cokolwiek. Zadałem kłam tylko pojedynczemu zdaniu."

No właśnie niezbyt zadałeś, bo ja pisałem wyraźnie o czasach współczesnych a Ty ze swoją wypowiedzią się cofnąłeś do krucjat.
Ja sobie zdaje sprawę z tego, że w sedniowieczu mentalność chrześcijańska też była inna i chrześcijanie byli wrogo nastawieni do muzułmanów, ale moja dzisiejsza krytyka islamu opiera się na tym, że my jako Europejczycy zrobiliśmy ogromny krok do przodu, a wielu muzułmanów pozostało w mentalnym średniowieczu i dla nich zabić kogoś kto jest innej wiary albo zgwałcić białą kobietę to jest super sprawa i do tego należy w życiu dążyć.

hanzo
"pewnie tak kojarzysz bo na wikipedi nie było o tym mowy. Przed krucjatami w Jerozolimie mieszkali Żydzi Muzułmanie I Chrześcijanie i mimo wielu incydentów niekoniecznie na tle religijnym panował tam względny spokój bo Żydzi i Chrześcijanie nie są niewiernymi w oczach Muzułmanów tak jak się to przedstawia w medialnej propagandzie "

To Twoim zdaniem IRA walczyła ze względu na religie, a nie ze względu na chęć separacji tak? To wróć do szkoły i się doucz o co tam chodziło.
A co do drugiej sprawy, nie wiem jaką Ty sobie przyjmujesz definicję słowa "niewierny", ale fakty są takie że osoby wyznające ten "wojujący islam" zabijają bardzo wielu ludzi tylko ze względu na to, że są innej wiary. W obecnym katolicyźmie tego nie ma. I nie wiem jakie w obliczu tych faktów ma znaczenie to, czy Koran uznaje chrześcijan za "niewiernych" czy nie. Wytłumacz mi

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.04.2016, 21:48

Roberto Firminho :D

Czeczenia komentarzy: 1248907.04.2016, 21:48

Zazdroszczę Liverpoolowi sukcesów. Arsenal czeka już na mistrzostwo 12 lat. A nie, zaraz...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 21:48

Tragicznie się to ogląda. Oba zespoły w 45 minut przeleżały więcej niż ukradło Atletico w meczu z Barcą.

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 21:47

Super liczę że Liverpool wygra LE

macc komentarzy: 472807.04.2016, 21:47

Zazdroszczę Liverpoolowi europejskich pucharów...

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.04.2016, 21:45

Liverpool sie trochę rozkręcił

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.04.2016, 21:42

Bez rykoszetu po nodze Piszczka bramkarz chyba by to wyciągnął

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52407.04.2016, 21:42

Niedobrze. Pora, by Dortmund wziął się do roboty.

new_star

Nawet po dobrych sezonach w OM mógł go kupić za grosze jak na te czasy.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 907.04.2016, 21:31

- Znam Payeta już naprawdę od dawna. Jeszcze gdy grał on w AS Saint-Etienne obserwowaliśmy go w wielu meczach. Payet miał wszystko, żeby stać się czołowym graczem i tak też się stało – powiedział Wenger.

Skoro miał wszystko, to dlaczego go nie kupił...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.04.2016, 21:24

Weigl jest genialny.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 21:24

BVB wygra LE. To prawie pewne od ich pierwszego meczu w tych rozgrywkach.

maciekbe komentarzy: 1245807.04.2016, 21:23

@mistiqueAFC zabrzmiało jak jakieś tanie hasło reklamowe :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.04.2016, 21:23

Teraz tak patrze rajd Walcotta ktory mial miejsce 8 lat temu (8 kwietnia 2008 wiec jutro bedzie dokladnie 8) i chcialoby sie widziec go w takiej formie jakiej byl wtedy..

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52407.04.2016, 21:12

- Borussia przegrała tylko jedno z ostatnich 22 domowych meczów we wszystkich rozgrywkach (19 wygranych)

Gorrann komentarzy: 213107.04.2016, 21:09

Macie może link do BVB-LFC? Bedę wdzieczny za stream, bo to jedyny ekran w domu :D

Gorrann komentarzy: 213107.04.2016, 21:08

FabsFAN

Wiem że spinają poślady jak ksiądz na zlocie pederastów, ale wszystko się może zdarzyć. Zobaczymy jak im pójdzie z Niemcami.

maciekbe komentarzy: 1245807.04.2016, 21:08

ok ogarnięte. Widzę, że leci na Eurosporcie. Trochę się zdziwiłem bo byłem przekonany, że NC+ ma wyłączność do LE

tyson880 komentarzy: 1049607.04.2016, 21:08

Villareal już?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.04.2016, 21:08

maciek
EUROSPORT

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.04.2016, 21:07

jeśli mam płacić za studia to chyba nie poszedłbym na nie, żeby chwalić się wszystkim wokół, że studiuję xD

maciekbe komentarzy: 1245807.04.2016, 21:07

na NC+ nie puszczają Live-BvB ?!?!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.04.2016, 21:06

Gorrann
Ale nie porownuj BPL do LE, gdzie Hiszpanie spinaja sie na 200 % , bo to dla nich hajs ;P

mitmichael komentarzy: 4924307.04.2016, 21:06

BVB wygra, sa bardzo mocni u siebie

macc komentarzy: 472807.04.2016, 21:06

Borussia rozjedzie Liverpool

Gorrann komentarzy: 213107.04.2016, 21:06

FabsFAN

Wiele osób nie wierzyło w Lisy, a wierzyło W Arsenal.

Trzymam za nich kciuki i im kibicuję. A Może Hiszpanie odpadną ze słabszymi rywalami?

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 21:05