Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0

Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0 02.04.2016, 17:03, Sebastian Czarnecki 3252 komentarzy

Zgodnie z przewidywaniami Kanonierzy pewnie uporali się z beniaminkiem z Watfordu i zdobyli kolejne 3 punkty do ligowej tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera powoli wracają do swojej najwyższej dyspozycji i zaczynają grać tak, jak przyzwyczaili do tego kibiców, jednak wciąż pozostaje rozczarowanie, że powrót zaczął się w tak późnej fazie sezonu, kiedy szanse na mistrzostwo są już niewielkie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Elneny - Iwobi (73. Walcott), Özil, Alexis (79. Campbell) - Welbeck (69. Giroud)

Watford: Gomes - Nyom, Prödl, Cathcart, Ake - Capoue (41. Anya), Watson, Suarez - Abdi (69. Guedioura) - Deeney, Ighalo (46' Amrabat)

Londyńczycy bardzo dobrze weszli w spotkanie i już od pierwszych minut zaczęli naciskać na swojego przeciwnika. Od samego początku zepchnęli go do defensywy i zamknęli na jego własnego połowie.

Już w 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie! Iwobi świetnym dośrodkowaniem uruchomił wybiegającego Alexisa Sancheza, który uderzył głową prosto w interweniującego Gomesa, jednak Brazylijczyk wybił piłkę prosto przed siebie, co technicznym strzałem wykorzystał chilijski skrzydłowy. 1-0!

W 7. minucie kibice Arsenalu oddali hołd zmarłemu 15 lat Davidowi Rocastle'owi, który bronił barw The Gunners z numerem 7 na plecach. Na trybunach zagrzmiało donośne Oh, Rocky, Rocky!

Podopieczni Arsene'a Wengera dalej byli stroną dominującą i nawet na moment nie oddawali inicjatywy swojemu rywalowi. Przed upływem pierwszego kwadransa do siatki mógł trafić Alex Iwobi, ale dobrą interwencją popisał się Heurelho Gomes, który przerzucił piłkę ponad poprzeczką.

Zaledwie minutę później były bramkarz Tottenhamu mógł kolejny raz wyciągać piłkę z bramki. Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Özila do Welbecka i strzałem Anglika z pierwszej piłki. Jego uderzenie zostało jednak w porę zablokowane.

Dopiero w 19. minucie Szerszenie przeprowadziły pierwszą akcję, która na dodatek nie sprawiła Ospinie żadnego problemu. Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę posłaną przez Deeneya, który otrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła od Nyoma.

W 24. minucie Kanonierzy otrzymali rzut wolny z dogodnej pozycji. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który oddał bardzo dobre uderzenie, jednak Heurelho Gomes skutecznie interweniował.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy uspokoili tempo meczu i kontrolowali grę w środkowej części boiska. Szerszenie bardzo rzadko dochodziły do głosu, a nawet jeśli już zdecydowali się ruszyć z jakimś atakiem, zostawał on zduszany w zarodku. Arsenal za to spokojnie budował swoje akcje.

W 38. Arsenal podwyższa prowadzenie! Z prawego skrzydła do środka zszedł Alexis Sanchez, który wycofał futbolówkę do wybiegającego Iwobiego, a ten pewnym strzałem pokonał Gomesa. 2-0!

W 41. minucie Quique Flores został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. W miejsce Capoue, który odniósł jakiś uraz, wszedł Ikechi Anya.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal zszedł do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Szerszenie przystąpiły do drugiej części meczu bez Odiona Ighalo, którego zastąpił Nordin Amrabat.

W 48. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Strzał Hectora Bellerina odbił się od nogi Allana Nyoma, zmylił Gomesa i znalazł drogę do bramki. 3-0!

Trzy minuty później londyńczycy mogli zdobyć kolejnego gola. Rozgrywający świetne spotkanie Alex Iwobi znalazł sobie drogę do bramki Gomesa i huknął w poprzeczkę. Nigeryjczykowi zabrakło naprawdę niewiele do ponownego wpisania się na listę strzelców.

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. Chwilę po akcji Iwobiego podopieczni Arsene'a Wengera ruszyli z kolejną akcją, która zmusiła Gomesa do interwencji. Brazylijczyk najpierw sparował strzał Sancheza, a po chwili złapał dobitkę Welbecka.

Dopiero w 58. minucie Szerszenie zdołały odpowiedzieć na agresję swojego przeciwnika, jednak strzały Akego i Amrabata minęły się z bramka Ospiny.

W 69. minucie zmiany o obu stronach. Giroud zastąpił Welbecka, a Guedioura wszedł za Abdiego.

Chwilę później piłkarze z Watfordu stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną akcję w tym meczu, która zakończyła się mocnym strzałem Troya Deeneya. Fantastyczną interwencją popisał się jednak David Ospina.

W 73. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Aleksa Iwobiego, który opuścił murawę przy owacji na stojąco. Sześć minut później Joel Campbell zastąpił Alexisa Sancheza.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Kanonierzy zadali ostateczny cios! Świetna akcja zmienników; Joel Campbell przeprowadził rajd lewą stroną boiska i podał piłkę prosto do dobrze ustawionego Walcotta, który jedynie dostawił nogę i pokonał Gomesa. 4-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Watford 4-0 i zdobył kolejne ważne 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 14:19

Z kontuzjami jest cudownie jak zawsze. Cazorla miał wrócić na Barcelone, później miał być gotowy 1 kwietnia a teraz nawet nie jest blisko do tego żeby zacząć trenować. My po prostu nie chcemy być mistrzem...

Kaczaza komentarzy: 722407.04.2016, 14:05

Czy Cazorla na skrzydle byłby strzałem w 10?

Kluivert komentarzy: 29607.04.2016, 13:59

Ja tam czekam na Cazorlę a nie na tego wirtuoza i gwiazdora Futbolu Ramseya

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370007.04.2016, 13:49

A co z Cazorlą? Było już jakieś info o jego powrocie? To jego kontuzja wyrzuciła nas z walki o mistrzostwo :(

suntimes komentarzy: 1907.04.2016, 13:40

Nie ma to jak się krzywić na powrót piłkarza.

Lucas6Z komentarzy: 182207.04.2016, 13:38

Ramsey wraca na WHU :/
Mam tylko nadzieje, że nie do jedenastki :/

suntimes komentarzy: 1907.04.2016, 13:29

Nie no padnę zaraz jak ten s****esyn po łokciu Sanogo. Poważnie tylko żółtą? A coś po meczu? Przecież to czysty bandytyzm.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52407.04.2016, 13:26

I więcej nie dostanie, bo nie można dwukrotnie karać zawodnika za to samo przewinienie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.04.2016, 13:21

suntimes
Dostal uwaga

Zolta kartke.

Z jednej strony dobrze ze mecz BvB v The Reds na Eurosporcie bo bedzie mozna obejrzec bez lagow. Z drugiej jednak strony jak pomysle o usypiajacym komentarzu to...

Trzeba bedzie wyciszyc dzwiek ^^

suntimes komentarzy: 1907.04.2016, 13:20

A ten psychol Kay dostal/dostanie jakąś karę? TVN24: "Żyro znów cierpi." - pierwszy raz to my cierpieliśmy oglądając jego poczynania.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 107.04.2016, 13:17

@simpllemann: No to wszystko wyjaśnia. Unlucky Yaya.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52407.04.2016, 13:13

Ciekawa rzecz - zawodnik, który faulował Żyrę, w marcu otrzymał cios od Sanogo, po którym Francuz zobaczył czerwoną kartkę.

suntimes komentarzy: 1907.04.2016, 13:00

Przecież obie ekipy siadły po 60 minucie, nikt by nie wytrzymał takiego tempa. A PSG co oddało inicjatywę to straciło bramkę. Bronić to oni wczoraj nie umieli. Dobrze, że za tydzień Marquinhos za Luiza wskoczy.

Irytujący musi być Di Maria. Piękne zagrania, wspaniałe sztuczki piłkarskie, ale co z tego jak daje jedną piękną akcje na dwie proste straty. Coś jak w Arsenalu Sanchez tylko Argentyńczyk jest lepiej wyszkolony technicznie.

Ibrahimovic i jego 3 setki? Chyba walnął przed meczem te setki, bo pierwszy raz widziałem tak nieskutecznego Szweda. Może mu się zakręciło w głowie albo myśli już o Arsenalu.

Jak wcześniej można było wychwalać Rabiota, tak w tym meczu oprócz dobitki przy golu nie zrobił nic. PSG atakowało to chłopaka w ogóle widać nie było, aż dziś, że Blanc tak go długo trzymał.

Oby Veratti się wykurował, wtedy ni myślę, by City miało jakieś szanse na awans.

ziomek1245 komentarzy: 106707.04.2016, 13:00

Ten ranking reprezentacji jest co najmniej nie poważny. Mistrz świata jest piąty, a przed nim ekipy, które nic nie wygrały ostatnio(poza Chile).

TlicTlac komentarzy: 601907.04.2016, 12:32

@ mizio

City nie ma szans wygrać LM z taką obroną - Chelsea mimo tego, że mieli 6 miejsce w PL - wygrała LM - bo miała czym - obrona + niezawodny Drogba;

PSG wczoraj zagrało bardzo słabo; a City tak do 60 minuty było zdecydowanie gorsze, wyglądało to tak, jakby im się nawet pressingu nie chciało zakładać;

porównując do meczu Barca-Atleti - niebo(Hiszpanie) a ziemia;

tyle, że City w tym sezonie "wyjątkowo" daje tyłka na wyjazdach, a u siebie wygląda to zdecydowanie lepiej, więc może i szanse na półfinał mają(dla mnie 50/50).

PietrasM komentarzy: 249507.04.2016, 12:30

Belgia jest przereklamowana.

Ogarnijcie to:
facebook.com/Arsenal/videos/10153831083047713/

xDDD

suntimes komentarzy: 1907.04.2016, 12:26

A kogo ty byś chciał, Anglię czy Holandię? No zastanów się czemu oni są tak wysoko.

camsbruken komentarzy: 125807.04.2016, 11:12

Siemka, mam nietypowe pytanie. Czy ktoś z was pracuje na inżynieringu ? Niedługo zaczynam staż i chciałbym wiedzieć z czego się przygotować, chodzi mi konkretnie o zakres mechaniki ;d

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 10:17

Leicester expect to lose Mahrez or Kante

Leicester City expect to lose Riyad Mahrez or N'Golo Kante this summer. Mahrez has attracted interest from Manchester United, Tottenham and Barcelona, while Chelsea, Arsenal, Spurs and Juventus want Kante.

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 09:14

Whoscored.com źle nalicza odbiory i przechwyty. To wiem bo z ciekawości kiedyś sam liczyłem. Z dryblingami też są niedokładni ale już tak dużej różnicy nie ma jak z odbiorami. Jednak jak by nie było to w tej pierwszej 10 najlepszych piłkarzy PL cześć z nich się zgadza więc na pewno też statystyki poniekąd odzwierciedlają to jak kto grał.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52407.04.2016, 08:24

mizio
Będzie losowanie.

mizio komentarzy: 65707.04.2016, 07:54

Manchester City widzę się obudziło. Fajnie by było gdyby to oni właśnie wygrali LM! Pstryczek dla szejków wyrzucających trenera w połowie sezonu, dla piłkarzy itd. A poza tym zawsze to Anglia miała by trochę więcej pkt, większe bezpieczeństwo na kolejne sezony przed Włochami.

A wiadomo jakie będą pary półfinałowe czy też będzie losowanie?

praptak komentarzy: 882107.04.2016, 02:47

lays
Sanchez na szpicy w Realu czy Barsie bądź Bayernie byłby kotem. W Arsenalu nie pasuje na tę pozycję bo od pewnego czasu tutaj gra się tylko skrzydłami więc musi być nie zawsze skuteczna, ale wieża. Zepsuty system od czasów Robina.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 307.04.2016, 02:34

Byłem na koncercie i mignął mi wynik Wolfsburga. Naprawdę RM był taki słaby czy Wilki takie mocne?

Fanatic komentarzy: 599107.04.2016, 02:29

Jak na razie para Kosa-Gabriel daje rade, w sumie dobrze, że Wenger się nie ugiął i nie przywrócił pera kosztem Gabriela, bo pewnie i tak per gralby to co grywal - slabizne a Gabriel się ogarnął.

lays komentarzy: 3987107.04.2016, 01:44

Jego seria fatalnych wystepow zaczela sie tak typowo od meczu z Soton 4-0...

Wengera tez diabli wzieli.

Gabriel powinien grac po tym meczu z Bou gdzie był niesamowity i nawet gola strzleil... mogl nawet z 3. I jak tu zawodnik ma byc pewny jak po takim meczu ląduje na ławce/

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 01:36

Kosa w tym sezonie to cień samego siebie z poprzednich kilku. Niestety ale gra na podobnym poziomie co Per i Gabriel

lays komentarzy: 3987107.04.2016, 01:25

To tak jak ludzie piszący, że Nacho zanotował spory regres.

Moim zdaniem grał na takim mega poziomie, że teraz gdy notuje słabsze wystepy to ludzie piszą o spadku formy, a on i tak gra na bardzo dobrym poziomie, gdzie niektórzy gracze u nas za taki mecz byliby chwaleni.

Akurat do bocznych obroncow nic nie mam. Tragedia to środek obrony... przydałby się tam nowy zawodnik, bo juz nawet Kosa nie gwarantuje sukcesu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 01:23

lays, to jeszcze nic. Andy Carroll wg. whoscored jest jednym z najlepszych piłkarzy Premier League. Gdy grał w podstawowym składzie miał średnią not około 7.5. To przez to że wygrywa 9-10 pojedynków powietrznych na mecz.

Z moich obserwacji wynika, że algorytm przykłada za dużą wagę do wygranych główek, a za małą do straconych piłek.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 01:17

Powrót Auriera do składu na najważniejszy mecz po dwóch miesiącach nie grania z zespołem i poważnej aferze to był majstersztyk. Najbardziej zagubiony piłkarz na boisku. Nie wiem czego oni oczekiwali.

lays komentarzy: 3987107.04.2016, 01:14

Rafson

No ja wiem, wiem :D Popieram Cię. Ale tak ogólnie mówię. Jak czytam tutaj, że Alexis powinien grac na szpicy bo w diamencei ma fajne statystyki na whoscored... albo inne *******y to mnie zalewa.

Najlepsze i tak jest jak ktoś chce amatora jakiegos kupic kto fajne staty na whoscored kreci i okrzykuje go gwiazda.

whoscored to promuje w tym roku Sznederle, słabo gra w United, a oceny i tak fajne.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 01:11

Rafson95, to że oceniam grę w obronie Danilo po samych statystykach sam sobie dopisałeś.

Dla mnie Danilo to w 80% skrzydłowy, a w 20% obrońca. W ofensywie jest świetny, widać że zaczynał od ofensywnych pozycji. Technikę ma b.dobrą, podania także, wejścia ofensywne czy zmysł do gry kombinacyjnej również. Jednak dla mnie za bardzo jest widoczne że jest skrzydłowym wystawianym na boku obrony. Carvajal jest ofensywnym bocznym obrońcą, ale Danilo jeszcze więcej korzysta z gry ofensywnej. Przy Marcelo na lewej stronie za dużo tego, a za mało obrony.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29707.04.2016, 01:01

Widzę, że Aurier grał z City. Powrócił do składu?

lays komentarzy: 3987107.04.2016, 01:00

Rafson

Nic nie pisz o tym gownie mi tu, bo mnie irytuja te statystyki tak, że szok. Ja oglądam mecze, a nie patrze na staty. Chyba, ze widze, ze odzwierciedlaja to co widze to jest ok

enrique komentarzy: 1919207.04.2016, 00:58

Przepisy powinny się zmienić - każda symulka = kartka.
Problem polega jednak na tym, że jak położy się X to jest kartka, ale jak położy się ktoś znany to nie dość że kartki nie ma, to jeszcze dostanie ją przeciwnik za coś czego nie zrobił.
Tak więc może warto kupić sędziom okulary i regularnie badać wzrok.

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 00:54

"Nacho Monreal (67%) has the best career win percentage of any player currently playing in the Premier League."

To też jakiś bubel, bo sprawdziłem pierwszego zawodnika który mi przyszedł do głowy, że ma większy procent no i faktycznie ma. Marcus Rashford - 5 meczów 80% wygranych :P

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 00:50

pauleta
No właśnie, ja o tym wiem, a statystki ma gorsze wg whoscored. Więc idąc tym tropem, statystyki są bardzo niemiarodajne, a co za tym idzie podawanie wybiórczych statystyk z jednego meczu i opieranie na nich oceny danego zawodnika nie ma sensu. a Ty tak zrobiłeś :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 00:49

Nacho Monreal (67%) has the best career win percentage of any player currently playing in the Premier League. (z dzisiaj)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 00:43

Rafson95, Monreal zajda Danilo bez popity.

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 00:42

Monreal w tym sezonie 2,2 tackles na mecz, Danilo 3,2.

Danilo >>> Monreal ;/

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 00:40

pauleta
Naprawdę Ty tu przytaczasz statystki z jednego meczu i na ich podstawie oceniasz czy ktoś jest obrońcą i potrafi bronić?

lays komentarzy: 3987107.04.2016, 00:26

AFCPressWatch™ @AFCPressWatch 4 godz.
Dimitri Payet: “Arsenal are a special club for many French supporters. I watched them a lot especially during the 'Invincible' era."

Arsene tez Cie oglądał 40 razy na żywo i 50 razy skauci i ni uja, nei zasluzyles na transfer Dimitri :D