Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0

Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0 02.04.2016, 17:03, Sebastian Czarnecki 3252 komentarzy

Zgodnie z przewidywaniami Kanonierzy pewnie uporali się z beniaminkiem z Watfordu i zdobyli kolejne 3 punkty do ligowej tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera powoli wracają do swojej najwyższej dyspozycji i zaczynają grać tak, jak przyzwyczaili do tego kibiców, jednak wciąż pozostaje rozczarowanie, że powrót zaczął się w tak późnej fazie sezonu, kiedy szanse na mistrzostwo są już niewielkie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Elneny - Iwobi (73. Walcott), Özil, Alexis (79. Campbell) - Welbeck (69. Giroud)

Watford: Gomes - Nyom, Prödl, Cathcart, Ake - Capoue (41. Anya), Watson, Suarez - Abdi (69. Guedioura) - Deeney, Ighalo (46' Amrabat)

Londyńczycy bardzo dobrze weszli w spotkanie i już od pierwszych minut zaczęli naciskać na swojego przeciwnika. Od samego początku zepchnęli go do defensywy i zamknęli na jego własnego połowie.

Już w 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie! Iwobi świetnym dośrodkowaniem uruchomił wybiegającego Alexisa Sancheza, który uderzył głową prosto w interweniującego Gomesa, jednak Brazylijczyk wybił piłkę prosto przed siebie, co technicznym strzałem wykorzystał chilijski skrzydłowy. 1-0!

W 7. minucie kibice Arsenalu oddali hołd zmarłemu 15 lat Davidowi Rocastle'owi, który bronił barw The Gunners z numerem 7 na plecach. Na trybunach zagrzmiało donośne Oh, Rocky, Rocky!

Podopieczni Arsene'a Wengera dalej byli stroną dominującą i nawet na moment nie oddawali inicjatywy swojemu rywalowi. Przed upływem pierwszego kwadransa do siatki mógł trafić Alex Iwobi, ale dobrą interwencją popisał się Heurelho Gomes, który przerzucił piłkę ponad poprzeczką.

Zaledwie minutę później były bramkarz Tottenhamu mógł kolejny raz wyciągać piłkę z bramki. Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Özila do Welbecka i strzałem Anglika z pierwszej piłki. Jego uderzenie zostało jednak w porę zablokowane.

Dopiero w 19. minucie Szerszenie przeprowadziły pierwszą akcję, która na dodatek nie sprawiła Ospinie żadnego problemu. Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę posłaną przez Deeneya, który otrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła od Nyoma.

W 24. minucie Kanonierzy otrzymali rzut wolny z dogodnej pozycji. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który oddał bardzo dobre uderzenie, jednak Heurelho Gomes skutecznie interweniował.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy uspokoili tempo meczu i kontrolowali grę w środkowej części boiska. Szerszenie bardzo rzadko dochodziły do głosu, a nawet jeśli już zdecydowali się ruszyć z jakimś atakiem, zostawał on zduszany w zarodku. Arsenal za to spokojnie budował swoje akcje.

W 38. Arsenal podwyższa prowadzenie! Z prawego skrzydła do środka zszedł Alexis Sanchez, który wycofał futbolówkę do wybiegającego Iwobiego, a ten pewnym strzałem pokonał Gomesa. 2-0!

W 41. minucie Quique Flores został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. W miejsce Capoue, który odniósł jakiś uraz, wszedł Ikechi Anya.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal zszedł do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Szerszenie przystąpiły do drugiej części meczu bez Odiona Ighalo, którego zastąpił Nordin Amrabat.

W 48. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Strzał Hectora Bellerina odbił się od nogi Allana Nyoma, zmylił Gomesa i znalazł drogę do bramki. 3-0!

Trzy minuty później londyńczycy mogli zdobyć kolejnego gola. Rozgrywający świetne spotkanie Alex Iwobi znalazł sobie drogę do bramki Gomesa i huknął w poprzeczkę. Nigeryjczykowi zabrakło naprawdę niewiele do ponownego wpisania się na listę strzelców.

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. Chwilę po akcji Iwobiego podopieczni Arsene'a Wengera ruszyli z kolejną akcją, która zmusiła Gomesa do interwencji. Brazylijczyk najpierw sparował strzał Sancheza, a po chwili złapał dobitkę Welbecka.

Dopiero w 58. minucie Szerszenie zdołały odpowiedzieć na agresję swojego przeciwnika, jednak strzały Akego i Amrabata minęły się z bramka Ospiny.

W 69. minucie zmiany o obu stronach. Giroud zastąpił Welbecka, a Guedioura wszedł za Abdiego.

Chwilę później piłkarze z Watfordu stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną akcję w tym meczu, która zakończyła się mocnym strzałem Troya Deeneya. Fantastyczną interwencją popisał się jednak David Ospina.

W 73. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Aleksa Iwobiego, który opuścił murawę przy owacji na stojąco. Sześć minut później Joel Campbell zastąpił Alexisa Sancheza.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Kanonierzy zadali ostateczny cios! Świetna akcja zmienników; Joel Campbell przeprowadził rajd lewą stroną boiska i podał piłkę prosto do dobrze ustawionego Walcotta, który jedynie dostawił nogę i pokonał Gomesa. 4-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Watford 4-0 i zdobył kolejne ważne 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.04.2016, 21:02

LFC i wygrana w LE? Jakos w to nie wierze, po drodze jest jescze Villarreal, Sevilla/Bilbao.

mistique

Kiedyś lubiłem Liverpool, ale przez ich polskich fanów-idiotów moja sympatia do The Reds znacząco zmalała i chyba będę za BVB.

Lateralus komentarzy: 90307.04.2016, 20:54

Jakże naiwnie wierzący jestem i liczę na remis. A tak na poważnie to 3-0 BVB spokojnie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.04.2016, 20:54

Eurosport jakie intro dotyczące Kloppa pokazuje.Bardzo miło sie o nim kibice BVB wypowiadają

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.04.2016, 20:52

Za kim za chwile będziecie?Ja kibicuję Jurgenowi i jego LFC

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 20:48

Sylvain Wiltord poinformował, że wznawia karierę.

"Po dokładnym namyśle zdecydowałem się powrócić do piłki. Zapraszam 20 kwietnia na moją konferencję prasową" - napisał enigmatycznie na Twitterze.

Urodzony w 1974 roku Wiltord karierę zakończył po sezonie 2011/2012 w barwach Nantes.

Wiltord wcześniej grał też dla Rennes, Bordeaux, Arsenalu, Lyonu, Marsylii, Metz. W zespole "Kanonierów" spędził cztery lata, a kibice wspominają go bardzo dobrze, choćby ze strzelonej Manchesterowi United bramki, która dała mistrzostwo Premier League w sezonie 2001/2002. W kadrze Francji zaliczył aż 92 występy i 26 bramek.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 107.04.2016, 20:43

Fabs

+1

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.04.2016, 20:42

Dzis niezle meczyki.

Dobrze, ze 2 najlepsze ekipy nie trafily na siebie w losowaniu. Wybieram BvB- Lfc i licze, ze nie okaze sie to mecz przyjazni.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 107.04.2016, 20:38

maciekbe

Teraz to jest różnie, np. u mnie na kierunku studenci niestacjonarni mają normalnie zajęcia jak reszta, a nie w weekendy.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.04.2016, 20:38

thide
Zalezy na co isc, bo samo studiowanie dla zasady mija sie z celem. Chyba ze chcesz miec znizki .

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 107.04.2016, 20:37

thide

Nie lepiej wynająć jakąś stancje i nie musieć spędzać codziennie 4 godziny w samej podróży?

maciekbe komentarzy: 1245807.04.2016, 20:35

@thide zaoczne i codziennie? W sumie skonczylem studia dobrych parę lat temu ale o ile pamiętam zaoczne odbywają się w weekendy

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 20:35

Hanzo88h

No pewnie że są wporzo. Gdyby ich było więcej to dopiero byś się przekonał o ich prawdziwej stronie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.04.2016, 20:33

myślicie, że warto iść na studia zaoczne? do najbliższych uczelni mam 50km w jedną stronę i nie wiem, czy dałbym radę wstawać codziennie o 5 i dojeżdżać właściwie 2 godziny, bo po drodze są zwykle 2 duże korki, i jeszcze wracać kolejne 2 godziny

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 20:32

Ja ma ziomków z Syrii i Alergii w Krakowie i złego słowa o nich nie powiem normalne chłopaki mimo tego ze są wyznawcami religii wojny i wszelkiego zła na świecie islamu.

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 20:26

"Jezu" co za debata tutaj. Pomieszkajcie obok muzułmanów to sobie zdanie wyrobicie.

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 20:19

w starym i nowym testamencie mamy wszystko spójne? zresztą one też ociekaj krwią a Bóg nawołuje do mordowania tych którzy są mu przeciwni zwłaszcza w ST. Nigdy nie interpretujesz świętych ksiąg w sposób dosłowny a to że jest grupka poj... nie znaczy że cała społeczność tak wygląda.

AlexVanPersie komentarzy: 806407.04.2016, 20:17

Kiedy Mahomet był początkującym prorokiem to nakazywał miłować braci, kiedy został wygnany z Mekki i zaczął swoje nawracanie siłą, to zaczął nakazywać mordowanie innych religii.

Dla muzułmanów jego późniejsze słowa są ważniejsze jako bardziej przemyślane i dojrzalsze, ale całemu światu przedstawiają te z początków działalności Mahometa, mające świadczyć o pokojowym nastawieniu ich religii.

Manipulują, ale dobrze wiedzą w co naprawdę wierzą i do czego dążą...

roni komentarzy: 91607.04.2016, 20:09

Jasna sprawa, dzięki. Za dużo człowiek pracuje i się dni tygodnia pierniczą już.

ONA81 komentarzy: 84007.04.2016, 20:08

@roni
Mecz jest jutro.

roni komentarzy: 91607.04.2016, 20:07

Wiecie może, jak wejść w link do oglądania meczu U-21?

Fanatic komentarzy: 599107.04.2016, 20:07

Ta medialna propaganda to koran. W tej księdze jest mnóstwo sprzeczności i to już od danego muslima zależy jak sobie go zinterpretuje. Są sury nazywające "braćmi" żydów i chrześcijan a także są takie, które nawołują do nawet ich zabijania.

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 20:05

chrześcijanie mordowali chrześcijan i dalej to robią muzułmanie mordowali muzułmanów i dalej to robią jak mawiał Hobbes człowiek człowiekowi wilkiem.

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 20:02

simpllemann

nie wiem do czego pijesz ale gdybyś był fajna laska to dalej moglibyśmy gadać o moich jajach a tako czuje się niekomfortowo ;)

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 20:00

Rafson95

pewnie tak kojarzysz bo na wikipedi nie było o tym mowy. Przed krucjatami w Jerozolimie mieszkali Żydzi Muzułmanie I Chrześcijanie i mimo wielu incydentów niekoniecznie na tle religijnym panował tam względny spokój bo Żydzi i Chrześcijanie nie są niewiernymi w oczach Muzułmanów tak jak się to przedstawia w medialnej propagandzie

ONA81 komentarzy: 84007.04.2016, 19:54

@Simao
Poważnie pytasz?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.04.2016, 19:53

gg wp, zamiast kliknąć na okienko od wiadomości to kliknąłem dodaj komentarz

chcę jeszcze dodać, że czuję się, jakbym grał w CSA przeciw cheaterom, ale przecież na tym polega poziom trudności w fifie. zamiast być po prostu trudniej, jest oszukańczo, bo przeciwnik zna wszystkie moje przyszłe ruchy i dostaje dziwne boosty do szybkości, strzelania czy bronienia

oczywiście skrypty takie pienkgne, że aż z moich oczu płyno łzy

Okazaki strzela mi bramkę z 25 metrów, piłka ledwo się toczy po ziemi, a Cech ląduje na ziemi xD
4 sytuacje sam na sam i zawsze Schmeichel wyciąga w jakiś dziwny sposób

gram sobie kolejny mecz z Olympiakosem. Olympiakos wszędzie mnie potraja, przechwytują wszystkie piłki, nie da się nawet wyprowadzić jednego podania, a oni napierdzielają medzik pasy ze swojej połowy xD

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 19:51

Wymieniajcie mi dalej przykłady z odległe historii kiedy ja wyraźnie zaznaczam że mówie o czasach teraźniejszych. No to ma wielki sens.

A z tego co kojarze to np IRA ani Ustasze nie mordowali w imię religii

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 19:48

orlik zajęty średnia wieku 12 lat za starzy jak dla Wenger oficjalnie nie będzie transferów

AlexVanPersie

faktycznie zajmij się chwaleniem Wenger bo dalej nie wiesz o co mi chodziło ale masz racje przeczytałem wikipedie i się wymądrzam

Rafson95

Krucjaty na Bw na Inflantach w Czechach, Inkwizycja, kontrreformacja, Franko i jego kościelny sojusznik, biskup Hubal, podbój nowego świata, IRA, Ustasze i parę innych wydarzeń

simplemann

moje jaja są za duże i się tam nie zmieszczą za to głowa Wengera pasuje idealnie

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 19:47

pauleta
No ja wiem że to śmieszne, szczególnie że prowodyrem tych wszystkich wojen byli muzułmanie.

ONA81 komentarzy: 84007.04.2016, 19:47

@Simao
Bóg jest sprawiedliwy, to Jezus jest miłosierny. Sam nie wiesz czego się czepiać moim zdaniem. Są ludzie, którzy wierzą i powinno się to szanować i są tacy, którzy nie wierzą i to też jest ich indywidualna sprawa.

Fanatic komentarzy: 599107.04.2016, 19:47

Mentalność pewnych państw muzulmanskich nie pozwoli na postęp w oświeceniu, tam są specjalne islamskie szkoły, które nie nauczają obietywnie i zgodnie z prawdą tylko zgodnue z koranem, dlatego to się szybko u muzulmaów nie zmieni i jeszcze długo bedzie ta mentalność średniowiecza tkwiła w wieu muslimach.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 19:43

Rafson95, Główny argument to że chrześcijanie 800 lat temu prowadzili wyprawy krzyżowe w celu odbicia Ziemi Świętej? Na faktycznie "religia wojny" w hooj.

Sympatyczny komentarzy: 170707.04.2016, 19:42

Gryzek

Nie myl wiary z religią, bo to ze sobą nie ma za wiele wspólnego.

A tak poza tym, to, ciekawy temat ...

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29707.04.2016, 19:42

Co myślicie o meczu Athletic z Sevilla? Na kogo stawiacie w tym spotkaniu?

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 19:42

" Ale obrona czy atak, to nie ma nic wspólnego z wcześniej postawionym przez Rafsona stwiedzeniem.
Chrześcijanie mordowali w imię religii, czy to atakując czy broniąc miejsc świętych, co za różnica.