Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0

Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0 02.04.2016, 17:03, Sebastian Czarnecki 3252 komentarzy

Zgodnie z przewidywaniami Kanonierzy pewnie uporali się z beniaminkiem z Watfordu i zdobyli kolejne 3 punkty do ligowej tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera powoli wracają do swojej najwyższej dyspozycji i zaczynają grać tak, jak przyzwyczaili do tego kibiców, jednak wciąż pozostaje rozczarowanie, że powrót zaczął się w tak późnej fazie sezonu, kiedy szanse na mistrzostwo są już niewielkie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Elneny - Iwobi (73. Walcott), Özil, Alexis (79. Campbell) - Welbeck (69. Giroud)

Watford: Gomes - Nyom, Prödl, Cathcart, Ake - Capoue (41. Anya), Watson, Suarez - Abdi (69. Guedioura) - Deeney, Ighalo (46' Amrabat)

Londyńczycy bardzo dobrze weszli w spotkanie i już od pierwszych minut zaczęli naciskać na swojego przeciwnika. Od samego początku zepchnęli go do defensywy i zamknęli na jego własnego połowie.

Już w 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie! Iwobi świetnym dośrodkowaniem uruchomił wybiegającego Alexisa Sancheza, który uderzył głową prosto w interweniującego Gomesa, jednak Brazylijczyk wybił piłkę prosto przed siebie, co technicznym strzałem wykorzystał chilijski skrzydłowy. 1-0!

W 7. minucie kibice Arsenalu oddali hołd zmarłemu 15 lat Davidowi Rocastle'owi, który bronił barw The Gunners z numerem 7 na plecach. Na trybunach zagrzmiało donośne Oh, Rocky, Rocky!

Podopieczni Arsene'a Wengera dalej byli stroną dominującą i nawet na moment nie oddawali inicjatywy swojemu rywalowi. Przed upływem pierwszego kwadransa do siatki mógł trafić Alex Iwobi, ale dobrą interwencją popisał się Heurelho Gomes, który przerzucił piłkę ponad poprzeczką.

Zaledwie minutę później były bramkarz Tottenhamu mógł kolejny raz wyciągać piłkę z bramki. Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Özila do Welbecka i strzałem Anglika z pierwszej piłki. Jego uderzenie zostało jednak w porę zablokowane.

Dopiero w 19. minucie Szerszenie przeprowadziły pierwszą akcję, która na dodatek nie sprawiła Ospinie żadnego problemu. Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę posłaną przez Deeneya, który otrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła od Nyoma.

W 24. minucie Kanonierzy otrzymali rzut wolny z dogodnej pozycji. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który oddał bardzo dobre uderzenie, jednak Heurelho Gomes skutecznie interweniował.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy uspokoili tempo meczu i kontrolowali grę w środkowej części boiska. Szerszenie bardzo rzadko dochodziły do głosu, a nawet jeśli już zdecydowali się ruszyć z jakimś atakiem, zostawał on zduszany w zarodku. Arsenal za to spokojnie budował swoje akcje.

W 38. Arsenal podwyższa prowadzenie! Z prawego skrzydła do środka zszedł Alexis Sanchez, który wycofał futbolówkę do wybiegającego Iwobiego, a ten pewnym strzałem pokonał Gomesa. 2-0!

W 41. minucie Quique Flores został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. W miejsce Capoue, który odniósł jakiś uraz, wszedł Ikechi Anya.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal zszedł do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Szerszenie przystąpiły do drugiej części meczu bez Odiona Ighalo, którego zastąpił Nordin Amrabat.

W 48. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Strzał Hectora Bellerina odbił się od nogi Allana Nyoma, zmylił Gomesa i znalazł drogę do bramki. 3-0!

Trzy minuty później londyńczycy mogli zdobyć kolejnego gola. Rozgrywający świetne spotkanie Alex Iwobi znalazł sobie drogę do bramki Gomesa i huknął w poprzeczkę. Nigeryjczykowi zabrakło naprawdę niewiele do ponownego wpisania się na listę strzelców.

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. Chwilę po akcji Iwobiego podopieczni Arsene'a Wengera ruszyli z kolejną akcją, która zmusiła Gomesa do interwencji. Brazylijczyk najpierw sparował strzał Sancheza, a po chwili złapał dobitkę Welbecka.

Dopiero w 58. minucie Szerszenie zdołały odpowiedzieć na agresję swojego przeciwnika, jednak strzały Akego i Amrabata minęły się z bramka Ospiny.

W 69. minucie zmiany o obu stronach. Giroud zastąpił Welbecka, a Guedioura wszedł za Abdiego.

Chwilę później piłkarze z Watfordu stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną akcję w tym meczu, która zakończyła się mocnym strzałem Troya Deeneya. Fantastyczną interwencją popisał się jednak David Ospina.

W 73. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Aleksa Iwobiego, który opuścił murawę przy owacji na stojąco. Sześć minut później Joel Campbell zastąpił Alexisa Sancheza.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Kanonierzy zadali ostateczny cios! Świetna akcja zmienników; Joel Campbell przeprowadził rajd lewą stroną boiska i podał piłkę prosto do dobrze ustawionego Walcotta, który jedynie dostawił nogę i pokonał Gomesa. 4-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Watford 4-0 i zdobył kolejne ważne 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 17:45

Nie chodzi o wiarę, a o szacunek. Mentalna gimbaza z was.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 107.04.2016, 17:42

O widzę, że obrońcy wiary się zbierają. Cenzopapiści, oddalamy się!!!

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 17:38

znaczy musimy się dostosować.

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 17:36

jaki klub tacy kibice dostosowujemy się do tego marnego poziomu.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 107.04.2016, 17:35

Szogun
No tak, zgadzam się, tylko moje pytanie było odnośnie statystyk w grze. Bodajże takie PSG przed kupnem Ibrahimovica miało jakieś 4 gwiazdki.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.04.2016, 17:33

Mówi się że poziom rozmowy zawsze równa do najgłupszego więc przemilczę to co widzę.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 307.04.2016, 17:32

Mico17 Mistrzostwo Anglii dla Lisów staje się powoli faktem i co kilkadziesiąt lat w każdej lidze mamy taką niespodziankę a My musimy się starać żeby wskoczyć przed KFC który ma cholernie trudną końcówkę.

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 17:23

kwiat polskiej młodzieży na tej stronie nauczony szacunku od kołyski. Szkoda tylko że osoba którą tak szanujecie ma was głęboko w poważaniu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.04.2016, 17:22

Schnor

A jestem

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 17:22

Sami widzicie podejście Wengera. On nikogo tak po prostu nie zwolni czy coś póki sam zawodnik nie zdecyduje się odejść. O skrzydłowym, napastniku można pomarzyć. Obrońca będzie jeśli Debuchy odejdzie a Jenkinson pójdzie na wypożyczenie znowu. Z kolei do pomocy ktoś trafi na pozycję Coquelina bo odejdą Flamini i Arteta, więc Wenger zrobi na pewno jeden transfer i będzie mieć wymówkę.
On ma swój świat i uzna że byliśmy bardzo blisko zdobycia tytułu więc w następnym sezonie nie trzeba robić dużych wzmocnień, żeby wygrać tytuł.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 107.04.2016, 17:02

A no rzadko wchodzę. W ogóle moja zajawka spadła do tego stopnia, że w tym sezonie widziałem może 10% meczów.
Czas się wziąć za siebie chyba :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 107.04.2016, 16:59

@Mico17: Dawno Ciebie nie widziałem koleszko :D

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 107.04.2016, 16:58

A mnie ciekawi ile Leicester bedzie miało gwiazdek w nowej fifie.

schnor25 komentarzy: 1854607.04.2016, 16:58

Znowu jakiś as widzę powrócił, Dancer, where are you?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 107.04.2016, 16:54

@suntimes: Spokojnie panczlajnerze :D

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 16:49

dla Wengera szyją strój Napoleona a finał LM w następnym sezonie w Moskwie także bójcie się narody świata wracamy do walki o najwyższe cele

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 16:46

o widzę na tym stroju nr Walcotta to jest nowy napastnik...

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 16:44

jak się zespół wykuruje na lato to zacznie gadać ze skład kompletny i nie hajsem wygrywa się trofea

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 16:32

powinni grać w sukienkach bo wszyscy nas wiadomo co...

hanzo88h komentarzy: 165907.04.2016, 16:30

Wenger kłamie w co drugim zdaniu, po takim sezonie powinna być rewolucja francuska i ostrze gilotyny leci w dół. W oczach Wengera wszyscy kibice Arsenalu to idioci.

lays komentarzy: 3987107.04.2016, 16:14

Zapytany o to czemu nie sprowadził Payeta do Arsenalu, Arsene Wenger podał jeden powód, dużą ilość graczy ofensywnych pomocników.

“Mamy wystarczająco zawodników o podobnej charakterystyce i według mnie nie potrzebowaliśmy wzmocnień na tej pozycji.”

“Przez wszystkie lata mogliśmy poszczycić się wieloma świetnymi ofensywnymi zawodnikami. Nie inaczej jest teraz, mam do dyspozycji Mesuta Ozila, Aarona Ramseya, Santiego Cazorlę oraz Jacka Wilshera.”

bla bla bla, B2B tez nie potrzebowalismy gdy Fabs mogl wrocic, a Wenger kupil teraz b2b Elnenyego, ktory imo jest swietny, ale wiadomo kogo bym wolal odrazu po powrocie z barcy :D

Fanatic komentarzy: 599107.04.2016, 16:10

Chociaż projekt tych stroi jest ciekawy, jedynie kolnierz i spodenki imo powinny byc biale, ew. jak gdzies wcisnąc ten niebieski to na getry.

Qarol komentarzy: 1450207.04.2016, 16:07

Obrzydliwe są te stroje.

Fanatic komentarzy: 599107.04.2016, 16:06

Lipa te stroje, po co niebieski kolor w domowych strojach?

suntimes komentarzy: 1907.04.2016, 16:04

Francuskie? Ale żeś wymyślił patafianie.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 107.04.2016, 16:02

Mnie osobiście się nie podobają, jakieś takie francuskie ;d

Gerwciu komentarzy: 372207.04.2016, 15:57

Bardzo ładne te stroje.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549807.04.2016, 15:49

Do internetu dzisiaj poszła taka wersja strojów, ciekawe czy prawdziwe.

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 15:48

Fanatic

Zgadzam się z Tobą.

Fanatic komentarzy: 599107.04.2016, 15:42

Fajnie, że Ramsey już wraca do składu, lecz oby Wenger się dostosował do owego powiedzenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia, bo nie ma potrzeby aby rotować składem, w końcu wyniki mówią same za siebie: dwa wspaniale wygrane, dlatego nie widze argumentów aby coś zmieniac w pierwszej 11-tce. Na razie powinien być użytecznym rezerwowym.

Gerwciu komentarzy: 372207.04.2016, 15:42

Adu
pokaż te nowe

mizio komentarzy: 65707.04.2016, 15:34

Kaczaza, tak jak Rafson pisze - w kolano. Cazorla grał już sporo na skrzydle. Grał na pozycji Ozila i Elnenyego i na skrzydle ewidentnie gorzej mu szło niż w środku.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549807.04.2016, 15:31

Widzieli niby nowe stroje na przyszły sezon :D?

Hubertus888 komentarzy: 367407.04.2016, 15:22

Po ostatniej aferze dopingowej, tym razem ofiarą stał się Zlatan. Zarzucono mu że stosuje doping ponieważ bardzo szybko przytył 10 kg. Moja osobista opinia jest taka że ktoś ma jakiś ból dupy i chce tylko zaistnieć w mediach. W 6 miesięcy spokojnie można tyle nabrać masy, a ten cały oskarżyciel uważa że w 2 lata to nie jest możliwe.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 307.04.2016, 14:57

Pietras Kapitalne to. Chłopaki mają talent aktorski.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52407.04.2016, 14:41

Rafson95
Zawodnika można by ukarać tylko wtedy, gdy przewinienie umknęłoby arbitrowi. W tym przypadku tego nie było. I tak jak wspomniałem - dlatego nie można dwukrotnie karać zawodnika za jedno zagranie.

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 14:35

A z jakiej racji Kay miałby dostać dodatkową kare?
W Anglii dodatkowe kary za faule powodujące uszczerbek na zdrowiu nie funkcjonują, przynajmniej ja sobie takich nie przypominam.

Rafson95 komentarzy: 1056507.04.2016, 14:33