Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient

Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient 02.03.2011, 21:42, Rafal Mazur 1350 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru do północnego Londynu, na Emirates Stadium przybyła drużyna Leyton Orient, na co dzień występująca na boiskach League One, aby rozegrać rewanżowe spotkanie w ramach V rundy FA Cup. Po upływie 90 minut Kanonierzy pewnie wygrali z przeciwnikiem 5-0, a Nicklas Bendtner zaliczył hat-tricka.

Zobacz wszystkie bramki z tego pojedynku

Przypomnijmy, że w pierwszej potyczce na stadionie gości padł remis 1-1, a w VI rundzie na zwycięzce dzisiejszego meczu czeka już Manchester United. Natomiast przed środowym pojedynkiem londyńczycy musieli niezwykle zmobilizować się i wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokazać swoją siłę mentalną i psychiczną po przegranym finale Carling Cup.

Pierwsza jedenastka, którą desygnował Arsene Wenger na mecz z Leyton mogła nieco zaskoczyć. Francuski szkoleniowiec zupełnie zmienił wyjściowy skład w porównaniu do poprzednich spotkań, gdyż na boisko od pierwszych minut wybiegli tacy gracze, jak Conor Henderson i Ignasi Miquel. Ponadto na murawie pojawili się Marouane Chamakh i Nicklas Bendtner. Oczywiście skład skompletowała niezwykle silna ławka rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 Lee Mason rozpoczął gwizdkiem spotkanie, po czym Kanonierzy ruszyli do ataku.

Już w 8. minucie, po okresie wzmożonego ataku Kanonierów, rozwiązał się worek z bramkami. W środku pola dobrą akcję przeprowadził Henderson, który zgrał futbolówkę do Rosicky'ego. Czech pewnie wbiegł w pole karne, po czym zgrał piłkę do nadbiegającego Chamakha, który strzałem po ziemi wpakował ją do siatki. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy gol Marokańczyka od listopada. 1-0!

Po zdobyciu bramki podopieczni Wengera wydawali się kontrolować przebieg gry, mimo że przeciwnik miał kilka swoich szans na doprowadzenie do remisu. Jednak to Arsenal był lepiej zorganizowany w obronie, nie pozwalając na wiele Leyton Orient. Warto również odnotować, że coraz lepiej wyglądał postawa Chamakha, który rozgrywał całkiem dobre zawody.

W 29. minucie było już 2-0. Piłkę na lewym skrzydle holował Abou Diaby, który przez dłuższą chwilę na zmianę wymieniał podania z Hendersonem. Po zagraniu futbolówki przez Francuza do Gibbsa, który nabiegał z lewej strony, Anglik zdecydował się na wrzutkę. W polu karnym czekał już Nicklas Bendtner. Duńczyk znakomitym uderzeniem głową pokonał Jamiego Jonesa.

3 minuty przed zakończeniem pierwszej części gry, Bendtner dołożył drugą bramkę. Wpierw Tomas Rosicky wykorzystał niefrasobliwość obrońców gości, zabierając futbolówkę Forbesowi. Czech odegrał do Bendtnera, który po krótkim dryblingu bez wahania uderzył na bramkę Jonesa, trafiając idealnie w lewy róg bramki. 3-0

Do końca pierwszej połowy nic ciekawego nie miało już miejsca, a Kanonierzy schodzili do szatni z dużą przewagą bramkową, ale także psychiczną.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę, by rozegrać drugie, decydujące o losach spotkania, 45 minut.

Po raz kolejny sytuacja się powtórzyła. Mianowicie, londyńczycy przejęli całkowitą kontrolę na spotkaniem, cały czas będąc w posiadaniu piłki. W 50. minucie świetną dwójkową akcją popisali się Chamakh z Diabym, który po wyjściu na czystą pozycję zmarnował stuprocentową okazję.

W 59. minucie Nicklas Bendtner skompletował hat-tricka. Po fenomenalnym rajdzie Kierana Gibbsa, Anglik został brzydko sfaulowany przez jednego z obrońców gości. Sędzia nie wahał się z podyktowaniem karnego. Do piłki podszedł więc Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy i zdobył gola.

Po chwili strzelec trzech bramek opuścił boisko, a na jego miejscu pojawił się znakomity Jack Wilshere. Dodatkowo na murawie pojawili się Samir Nasri i Gael Clichy, którzy zastąpili Diaby'ego i Rosicky'ego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, której doznał po starciu z jednym z graczy Leyton.

15 minut przed zakończeniem gry ekipa The Gunners dołożyła piątą bramkę. Tym razem z prawego skrzydła dośrodkowywał Emmanuel Eboue, a piłka dość szczęśliwie minęła wszystkich graczy, trafiając pod nogi Gaela Clichy. Francuz bez zastanowienia kropnął w lewy róg bramki i tym samym zdobył swoją drugą bramkę w barwach Arsenalu.

Spotkanie zbliżało się do końca, a londyńczycy nadal nie zwalniali z tempa. Podopieczni Wengera ciągle starali się atakować i stwarzać groźne sytuacje w okolicach pola karnego gości. Dopiero w doliczonym czasie gry londyńczycy pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, co zaowocowało lekką przewagą Leyton.

Po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, arbiter zakończył spotkanie. Trzeba przyznać, że Kanonierzy zaprezentowali się dziś z bardzo dobrej strony, kontrolując przebieg gry od pierwszego do ostatniego gwizdka. Cieszy dobra postawa Bendtnera, który skompletował hat-tricka, a także powrót do formy Chamakha, który to także zaliczył udany występ. Z całkiem pozytywnej strony pokazali się młodzi Kanonierzy - Miquel i Henderson. Teraz to The Gunners czeka wyjazd na Old Trafford w ramach ćwierćfinału tychże rozgrywek.

Kapitan Arsenalu wysoce zainteresowany spotkaniem:

Leyton Orient autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Vein komentarzy: 5602.03.2011, 23:07

@pingguite
wlacza, to akurat wiecej niz pewne.

Pozatym faster jest juz tu troche z tego co widze , po co mialby sie osmieszac?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3002.03.2011, 23:06

@arsenalGT
Zależy w co. Jeśli chodzi Ci o to czy wierzę w zbawienny wpływ trawy rosnącej w Peru na leczenie ludzkiej choroby pasożytniczej potocznie zwanej ciążą, to odpowiedź brzmi - nie.

Henry_14 komentarzy: 117702.03.2011, 23:06

Śmiałbym się jak by wlączyli więcej niż zraszacze :P

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16402.03.2011, 23:06

Oceny goal.com są już. Fajne jak zawsze :)

wronka25 komentarzy: 224502.03.2011, 23:06

nie pozostaje nic jak wierzyc w naszych...

GunnerForLife komentarzy: 335502.03.2011, 23:05

patrzcie z tego co tu pisza chłopak nie gra w zadnym dobrym klubie , jest kibicem Arsenalu . nagle jego mazrenia sie spelniaja trenuje z arsenalem , potem wysyłaja mu pismo zeby sie stawił w Londynie , niewiarygodne ale jeśli tak jest naparwde to ma chlooooopak duze szczescie xd

Pinguite komentarzy: 1502002.03.2011, 23:05

A propos zraszaczy. Jak myślicie, czy jak Arsenal po meczu będzie świętował awans to włączą oni te cudowne więcej niż zraszacze? :D

Theo44 komentarzy: 427602.03.2011, 23:04

Jedynie czego dzis zaluje, to ze nie zagral dzisiaj Aaron, no ale najwazniejsze ze chlopaki w zasadzie bez prysznicu pojada do domu.

Arsenal1994 komentarzy: 749702.03.2011, 23:04

grand92 > a z czego mieli się cieszyć jak 3 dni temu przegrali najbardziej pewne trofeum w tym sezonie, pomyśl...

Nafciarz1990 komentarzy: 90602.03.2011, 23:04

Mi się nie podobał dzisiejszy mecz. Strasznie sztywno i mało kreatywnie grali nasi piłkarze. Ale co tu sie dziwić. Benio, Chamakh, Diaby+Rosa i Henderson. Tak naprawdę Niclas zrobił co do niego należało. Jego umiejętnosci wystarczyły na Leyton, ale z Barcą czarno to widzę, jeśli oczywiscie bedzie gral tak jak dzisiaj.

beny komentarzy: 103902.03.2011, 23:04

chociaz nie to zebym zazdroscil po prostu wydaje sie to byc niewiarygodne ze akurat ARSENAL mu przyslal pismo cos mi sie wydaje ze arsenal nie wysyla skautow na 5-tą czy 4-tA ligę polską ale tak dam 15% ze to prawda

Vein komentarzy: 5602.03.2011, 23:04

@gunner
ciekawa propozycja aczkolwiek ja zostane przy mojej tezie :)

Szef komentarzy: 1303502.03.2011, 23:04

fakt po dzisiaj troche spokojniejszy jestem o to jak Benio zastapi Robina na Camp Nou

em_creater komentarzy: 73202.03.2011, 23:04

beny, vein
wy chyba sami nie wierzycie w to co piszecie...

arsenalGT komentarzy: 17002.03.2011, 23:04

Charles--> czyli że co? nie wierzysz?

Gunner_995 komentarzy: 655002.03.2011, 23:03

W sumie to dlaczego mu nie wierzyć? Z tego co kojarzę to FasterthanWalcott jest stałym bywalcem na tej stronie więc po co miałby robić z siebie idiotę? :D

GunnerForLife komentarzy: 335502.03.2011, 23:03

@Vein

to właśnie to mnei dziwi , a może wygrał po prostu konkurs w disney XD i pojedzie na trening( z kontuzjowanym ) Fabianskim xd

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3002.03.2011, 23:02

U la la.

Samych światowców mamy na K.com. A niby nikt znany nie czytuje tej stronki, phi.

Ogarnijcie się...

Vein komentarzy: 5602.03.2011, 23:02

@gunnerforlive
moze faktycznie tak jest?
Jesli tak to zycze mu powodzenia chociaz przyznaje ze to dosc dziwne ze nie gra w zadnym klubie a w jakims okregowym nie lapal sie do skladu ale moze tak wyszlo - troche wiary w ludzi!

beny komentarzy: 103902.03.2011, 23:02

no a może rzeczywiscie wyslali mu to pismo niewiadomo

Gunner_995 komentarzy: 655002.03.2011, 23:01

Wow! To będziemy mieli 3 polaka w Arsenalu :D

Pinguite komentarzy: 1502002.03.2011, 23:01

A ja uruchomiłem te zraszacze na Camp Nou ;)

grand92 komentarzy: 793702.03.2011, 23:01

Zauważyliście że po zdobytych bramkach piłkarze praktycznie się nie cieszyli ?

Topek komentarzy: 13948 newsów: 12602.03.2011, 23:01

Matheo14, Rosa "lekkie wstrząśnienie, będzie w porządku" - Wenger.

GunnerForLife komentarzy: 335502.03.2011, 23:00

@Arsean

to była ironia nawiązan do tekstu fastera ze był na testach w londynie i Arsenal wysłał mu pismo żeby w poniedziałek stawił sie w londynie xd

armata88 komentarzy: 63102.03.2011, 23:00

Gibbs to w sumie na lewej pomocy by mógł grać;)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16802.03.2011, 23:00

To była taka rozgrzewka Bendtnera, by godnie zastąpić Van Persiego. Prawdziwy sprawdzian nadejdzie w sobotę.

Matheo14 komentarzy: 55102.03.2011, 23:00

Aaron siedział dziś obok Ceska, więc ja się go spodziewam w sobotę w meczowej 18. A co do Rosy to mam nadzieję, że to nic poważnego !

beny komentarzy: 103902.03.2011, 23:00

gunnerforlive
no a do mnie przyszlo pismo ze szukaja ogrodnika na emirates i czy moglbym strzyc trawniki zeby wenger nie narzekal na konferencjach po porazce na murawe...

vanperszing komentarzy: 24702.03.2011, 22:59

co do Hendersona to zagral niezle a trzeba brac pod uwage ze to praktycznie gracz gdzies ze 3 garniuturu pomocnikow ;p nie zapominajmy o wypozyczonych Lansbury'm czy Ramsey'u.

rudy13jol komentarzy: 40602.03.2011, 22:58

bardzo dobry mecz ;D cieszy mnie ogromnie to zwyciestwo ;)) teraz z sunderlandem musza tak zagarc i bedzie 1 pkt straty tylko do ManU ;] ;D

stanley komentarzy: 3902.03.2011, 22:58

dostaje 10 za kazdego durnego komenta jakiego wstawiam, a za odpisywanie takim jak ty 50:)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.03.2011, 22:58

Dziś z obrony naszej najlepsi byli Miguel i Gibbs .
Hiszpan pewny w defensywie ,a Kieran zaliczył asystę przy golu Bendtnera i wywalczył karnego .
Z ofensywy to oczywiście Bendtner najlepszy .
Ogólnie cała drużyna dobrze zagrała ;p
Oby tak skutecznie jak dzisiaj zagrali z Sunderlandem w sobotę ;p
Oby nic nie było Tomasowi .
Jak nie będzie gotowy na Sunderland , to oby był gotowy na Barcę . Potrzebny jest nam ten gracz . Teraz nie możemy mieć już więcej kontuzji , jeżeli marzymy o trofeach :)
C'MON ARSENAL !!!

GunnerForLife komentarzy: 335502.03.2011, 22:57

ja osttanio bylem na testach w Barcelonie i pisali do mnie zebym przyjechal bo Messiemu slabo idzie i zmiennika dl niego potrzebuja , ale zrezygnowalem bo jestem za Arsenalem xdddd

kamil_malin komentarzy: 933202.03.2011, 22:57

@ Charles

Cytując skecz do którego nawiązujesz:
"GRATISZ". ;)

aRamsey komentarzy: 948602.03.2011, 22:57

@A1994,
W sumie to ta powtórka IMO wyszła nam na dobre.

Topek komentarzy: 13948 newsów: 12602.03.2011, 22:57

Hednerson zagrał kupe na poziomie Eastmonda w wersji ofensywnej. Czasem coś błysło, ale masa niedokładności. Za wcześnie.

grand92 komentarzy: 793702.03.2011, 22:57

Po dzisiejszym meczu strata 2,5 mln odrobiona :D

arsenalGT komentarzy: 17002.03.2011, 22:56

wychodzi polska zawiść.. tylko komuś się uda i już jest posadzany o kłamstwa i lekcewazony.. więcej wiary w swoich rodaków ;p

GunnerForLife komentarzy: 335502.03.2011, 22:56

@Faster

a masz moze zdjecia z treningu z Arsenalem ? xd

a i pismo dostales z Arsenalu ? xd to wez pyknij fotke i wrzuć tu zdjeice tego pisma od Asrenalu i po sprawie ;)

kamil_malin komentarzy: 933202.03.2011, 22:56

@ Gunner_995

Ja chwilkę oglądałem jednym okiem to spotkanie i powiem, że słabiutko prezentuje się 3 ekipa "najlepszej ligi na świecie!". Oni chyba w ogóle nie mają obrony... :|
Mogliby zagrać trochę ostrzej, a nie grają jak panienki.

Gunner_995 komentarzy: 655002.03.2011, 22:56

stanley----> Weź goń się! ;)

Arsenal1994 komentarzy: 749702.03.2011, 22:56

I nie można było tak od razu? W pierwszym mecz? :)
Nareszcie rezerwy pozytywnie zaskoczyły :)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3002.03.2011, 22:55

@stanley
Ty jesteś taki głupi sam z siebie czy ktoś ci za to płaci?

arsenalGT komentarzy: 17002.03.2011, 22:55

Henderson chyba sie za bardzo zestresował bo czasami wyglądał jakby bał się piłki i od razu ją oddawał.. strasznie pilnował swojej pozycji , ustawienia itd.. mało kreatywności ;p

vanperszing komentarzy: 24702.03.2011, 22:55

dobra spacerek z Leyton wypadl bardzo dobrze. mam nadzieje ze w sobote tak jak dzis nie bede musial sie zamartwiac wynikiem przez wiekszosc meczu.

Lavekall komentarzy: 43202.03.2011, 22:54

Ładny mecz, dobry występ Benka i to cieszy przed meczem na CN ;> Teraz czas na Sunderland!