Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient

Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient 02.03.2011, 21:42, Rafal Mazur 1350 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru do północnego Londynu, na Emirates Stadium przybyła drużyna Leyton Orient, na co dzień występująca na boiskach League One, aby rozegrać rewanżowe spotkanie w ramach V rundy FA Cup. Po upływie 90 minut Kanonierzy pewnie wygrali z przeciwnikiem 5-0, a Nicklas Bendtner zaliczył hat-tricka.

Zobacz wszystkie bramki z tego pojedynku

Przypomnijmy, że w pierwszej potyczce na stadionie gości padł remis 1-1, a w VI rundzie na zwycięzce dzisiejszego meczu czeka już Manchester United. Natomiast przed środowym pojedynkiem londyńczycy musieli niezwykle zmobilizować się i wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokazać swoją siłę mentalną i psychiczną po przegranym finale Carling Cup.

Pierwsza jedenastka, którą desygnował Arsene Wenger na mecz z Leyton mogła nieco zaskoczyć. Francuski szkoleniowiec zupełnie zmienił wyjściowy skład w porównaniu do poprzednich spotkań, gdyż na boisko od pierwszych minut wybiegli tacy gracze, jak Conor Henderson i Ignasi Miquel. Ponadto na murawie pojawili się Marouane Chamakh i Nicklas Bendtner. Oczywiście skład skompletowała niezwykle silna ławka rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 Lee Mason rozpoczął gwizdkiem spotkanie, po czym Kanonierzy ruszyli do ataku.

Już w 8. minucie, po okresie wzmożonego ataku Kanonierów, rozwiązał się worek z bramkami. W środku pola dobrą akcję przeprowadził Henderson, który zgrał futbolówkę do Rosicky'ego. Czech pewnie wbiegł w pole karne, po czym zgrał piłkę do nadbiegającego Chamakha, który strzałem po ziemi wpakował ją do siatki. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy gol Marokańczyka od listopada. 1-0!

Po zdobyciu bramki podopieczni Wengera wydawali się kontrolować przebieg gry, mimo że przeciwnik miał kilka swoich szans na doprowadzenie do remisu. Jednak to Arsenal był lepiej zorganizowany w obronie, nie pozwalając na wiele Leyton Orient. Warto również odnotować, że coraz lepiej wyglądał postawa Chamakha, który rozgrywał całkiem dobre zawody.

W 29. minucie było już 2-0. Piłkę na lewym skrzydle holował Abou Diaby, który przez dłuższą chwilę na zmianę wymieniał podania z Hendersonem. Po zagraniu futbolówki przez Francuza do Gibbsa, który nabiegał z lewej strony, Anglik zdecydował się na wrzutkę. W polu karnym czekał już Nicklas Bendtner. Duńczyk znakomitym uderzeniem głową pokonał Jamiego Jonesa.

3 minuty przed zakończeniem pierwszej części gry, Bendtner dołożył drugą bramkę. Wpierw Tomas Rosicky wykorzystał niefrasobliwość obrońców gości, zabierając futbolówkę Forbesowi. Czech odegrał do Bendtnera, który po krótkim dryblingu bez wahania uderzył na bramkę Jonesa, trafiając idealnie w lewy róg bramki. 3-0

Do końca pierwszej połowy nic ciekawego nie miało już miejsca, a Kanonierzy schodzili do szatni z dużą przewagą bramkową, ale także psychiczną.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę, by rozegrać drugie, decydujące o losach spotkania, 45 minut.

Po raz kolejny sytuacja się powtórzyła. Mianowicie, londyńczycy przejęli całkowitą kontrolę na spotkaniem, cały czas będąc w posiadaniu piłki. W 50. minucie świetną dwójkową akcją popisali się Chamakh z Diabym, który po wyjściu na czystą pozycję zmarnował stuprocentową okazję.

W 59. minucie Nicklas Bendtner skompletował hat-tricka. Po fenomenalnym rajdzie Kierana Gibbsa, Anglik został brzydko sfaulowany przez jednego z obrońców gości. Sędzia nie wahał się z podyktowaniem karnego. Do piłki podszedł więc Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy i zdobył gola.

Po chwili strzelec trzech bramek opuścił boisko, a na jego miejscu pojawił się znakomity Jack Wilshere. Dodatkowo na murawie pojawili się Samir Nasri i Gael Clichy, którzy zastąpili Diaby'ego i Rosicky'ego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, której doznał po starciu z jednym z graczy Leyton.

15 minut przed zakończeniem gry ekipa The Gunners dołożyła piątą bramkę. Tym razem z prawego skrzydła dośrodkowywał Emmanuel Eboue, a piłka dość szczęśliwie minęła wszystkich graczy, trafiając pod nogi Gaela Clichy. Francuz bez zastanowienia kropnął w lewy róg bramki i tym samym zdobył swoją drugą bramkę w barwach Arsenalu.

Spotkanie zbliżało się do końca, a londyńczycy nadal nie zwalniali z tempa. Podopieczni Wengera ciągle starali się atakować i stwarzać groźne sytuacje w okolicach pola karnego gości. Dopiero w doliczonym czasie gry londyńczycy pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, co zaowocowało lekką przewagą Leyton.

Po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, arbiter zakończył spotkanie. Trzeba przyznać, że Kanonierzy zaprezentowali się dziś z bardzo dobrej strony, kontrolując przebieg gry od pierwszego do ostatniego gwizdka. Cieszy dobra postawa Bendtnera, który skompletował hat-tricka, a także powrót do formy Chamakha, który to także zaliczył udany występ. Z całkiem pozytywnej strony pokazali się młodzi Kanonierzy - Miquel i Henderson. Teraz to The Gunners czeka wyjazd na Old Trafford w ramach ćwierćfinału tychże rozgrywek.

Kapitan Arsenalu wysoce zainteresowany spotkaniem:

Leyton Orient autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
concrete13 komentarzy: 869802.03.2011, 22:37

Aaarsenal - > mówisz, ze tak to się skończy ? ^^

dennis93 komentarzy: 107202.03.2011, 22:37

Aaarsenal, chociaz tyle z wyjazdu :) No i super przezycie :)

Cesc1994 komentarzy: 447202.03.2011, 22:37

milopm---> Na 20 kwietnia

damian199656 komentarzy: 762602.03.2011, 22:37

milopm-> chyba 27 marca

Aaarsenal komentarzy: 305702.03.2011, 22:36

Zebrał autograf Kenego Millera i przyleciał z powrotem do polski..

milopm komentarzy: 15202.03.2011, 22:36

Ja tak z innej beczki!

Wie ktoś może na kiedy przełożono spotkanie Tottenham - Arsenal??

Cesc1994 komentarzy: 447202.03.2011, 22:36

Brawo Miguel!!!

Aaarsenal komentarzy: 305702.03.2011, 22:35

Całkiem możliwe. Mo kolega z klasy był 2 lata temu(miał 16 lat) na jakiś tam testach w Derby County, które grało wtedy w Premiership..

Nasri_8 komentarzy: 27602.03.2011, 22:35

Faster, za 3 lata masz byc jak Wilshere jak prawda ;d

damian199656 komentarzy: 762602.03.2011, 22:35

szym254-> druga

rufixon komentarzy: 30002.03.2011, 22:34

Teraz ciśnie mi na usta jedno zdanie : Nie można tak było ku.wa w Finale Carling Cup ? ja rozumiem że trudniejszy rywal , stres , stadion Wembley finał, i w ogóle .. kurdeee noo :/

grand92 komentarzy: 793702.03.2011, 22:34

FasterThanWalcott

Serio mówisz ? a na jakiej pozycji grasz ?

ThisIsOurSeason komentarzy: 234702.03.2011, 22:34

@FasterThanWalcott
tak i jeśli to prawda to jeszcze raz powodzenia :D

madjer komentarzy: 553402.03.2011, 22:34

fasterthanwalcott... Kłamca czy chwalipięta ??

szym254 komentarzy: 255602.03.2011, 22:34

Panowie jak sie nie mylę to 1 bramka Clichy'ego w Arsenalu ?

Maciekkk10 komentarzy: 258302.03.2011, 22:34

Slower -> Ta, wszyscy uwierzyli..

nie wieżę, jednak jeśli to prawda to życzę powodzenie. Jak się dostałeś? Grasz w jakimś klubie?

Szef komentarzy: 1303502.03.2011, 22:33

damian>> wlasnie wiem ze pauzowanie po czerwonych kartkach obejmuje puchar anglii, ale nie wiem czy zolte kartki z pucharu wliczaja sie do ligi?

Nasri_8 komentarzy: 27602.03.2011, 22:33

GRATULACJE! ale dostales sam oferte? czy jedziesz tak z wlasnej inicjatywy

Aaarsenal komentarzy: 305702.03.2011, 22:33

Jedziesz samolotem ?

dennis93 komentarzy: 107202.03.2011, 22:33

FasterThanWalcott---> Serio czy jaja sobie robisz? :)

FasterThanWalcott komentarzy: 27302.03.2011, 22:31

Chwaliłem sie już wam że w poniedziałek jade do Londynu na testy do u-16 ? :D:D:D:D ale sie ciesze może sie uda !!!

damian199656 komentarzy: 762602.03.2011, 22:31

Szef-> liczą, np. Diaby pauzował w FA Cup za czerwoną w meczu ligowym z Newcastle (ale i tak miał kontuzję)

Niech i Jack coś ukąsi przyda mu się.

Gunner48 komentarzy: 792902.03.2011, 22:30

ładnie grają dzisiaj nasze rezerwy. Najsłabiej Eboue.

grand92 komentarzy: 793702.03.2011, 22:30

Czy Benek to nie jest już królem strzelców w F.A Cup ?

Szef komentarzy: 1303502.03.2011, 22:30

ehhh po co te kartki ? dobrze ze to nie liga bo chyba sie nie licza te kartki do ligi o ile sie nie myle

Kaziu09 komentarzy: 325302.03.2011, 22:28

Co za koleś :/

Theo10 komentarzy: 832302.03.2011, 22:28

Jaki sens ma faulowanie przy 5-0 ?

grand92 komentarzy: 793702.03.2011, 22:27

Może i gramy ze słabą drużyną ale z kolei gramy rezerwami a mimo to tyle goli , fajnie

Szef komentarzy: 1303502.03.2011, 22:26

9 minut na boisku nominalny boczny obronca na skrzydle i gol xD

rufixon komentarzy: 30002.03.2011, 22:26

mypremium.tv/stream/?id=1655&1295624704 tylko z lekkim opóźnieniem

Aaarsenal

Normalnie - pociągnął za spust jak Aszlej ^^

jarekk91 komentarzy: 7802.03.2011, 22:26

A czy mi się wydaje czy Clichy gra na lewej pomocy?

Oski03 komentarzy: 11102.03.2011, 22:25

Channel - 6001 Sopcast

rufixon komentarzy: 30002.03.2011, 22:25

2 bramka Clichiego w Arsenalu ;)

Pinguite komentarzy: 1502002.03.2011, 22:25

A jednak się myliłem. Początkowo Gibbs brylował jako pomocnik, ale to raczej Clichy nim jest dziś.

Szef komentarzy: 1303502.03.2011, 22:25

oj jest ! 5-0 i jest pieknie, tego oczekiwalem

Brac0 komentarzy: 145602.03.2011, 22:25

linka dacie?

grzegi_ndg komentarzy: 89602.03.2011, 22:25

no i jest 5, ten wynik na pewno mimo że ze słabą druzynba to cieszy, i pozwala z wiekszym spokojem patrzeć nie tylko na mecze naszej drużyny ale na młodzież w niej grającej :)