Pewne zwycięstwo z Borussią. Arsenal wygrywa grupę F

Pewne zwycięstwo z Borussią. Arsenal wygrywa grupę F 23.11.2011, 21:49, Sebastian Czarnecki 839 komentarzy

Kanonierzy pewnie uporali się z Borussią Dortmund 2:1, czym zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie F. Kolejny raz fantastyczną formą strzelecką popisał się vantastyczny Robin van Persie, który dwoma trafieniami pomógł drużynie zdobyć trzy punkty. Wpływ na zwycięstwo w grupie miał także mecz pomiędzy Marsylią a Olympiakosem na Stade Velodrome, który zakończył się wygraną mistrzów Grecji 1:0.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy przystąpili do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Koscielny - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Początek spotkania zdecydowanie należał do drużyny gości, która bardzo szybko chciała wyjść na prowadzenie. Już w pierwszej minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Robert Lewandowski, ale to polski golkiper był górą w tym pojedynku. Kilka minut później z indywidualną akcją ruszył Shinji Kagawa, który, mimo że mógł podawać do lepiej ustawionego Lewandowskiego, zdecydował się na przeciętny strzał na bramkę Szczęsnego, który bezproblemowo sobie z nim poradził.

Kolejne minuty skoncentrowały się głównie w środku pola. Obie drużyny próbowały grać swój futbol, jednak wyglądało to tak, jakby cały czas się badały i szukały słabych stron. Kanonierzy zdecydowali się zaatakować dopiero w 21. minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z Wiedenfellerem znalazł się Theo Walcott. Niemiecki golkiper wyszedł z tego starcia obronną ręką i w świetnym stylu zatrzymał nacierającego Anglika.

W 25. minucie w ekipie gości doszło do zmiany. Sven Bender sfaulował biegnącego Thomasa Vermaelena, na wskutek czego... sam odniósł uraz. Jak się okazało, był on na tyle poważny, że młody Niemiec opuścił murawę Emirates Stadium. Zastąpił go 18-letni Leitner.

Minutę później ze świetnej strony pokazał się Robert Lewandowski, który odważnie huknął z okolicy 25. metra. Polak był bardzo bliski umieszczenia piłki w bramce Szczęsnego, ale zabrakło mu dosłownie kilkunastu centymetrów. Było naprawdę blisko...

W 28. minucie doszło do... kolejnej wymuszonej zmiany w szeregach Borussii. Tym razem urazu doznał Mario Goetze, którego zastąpił Ivan Perisić, który zdążył już zapisać się w pamięciach kibiców Arsenalu. To on przepięknym strzałem w 88. minucie pierwszego starcia pomiędzy obiema ekipami zapewnił mistrzom Niemiec cenny remis.

Drastycznie zmiany w szeregach BVB spowodowały, że podopieczni Kloppa zaczęli grać o wiele bardziej niepewnie. Inicjatywę natychmiastowo przejęli gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie fantastycznie spisującej się defensywy gości dowodzonej przez fenomenalnego Hummelsa.

W 44. minucie Kanonierzy stanęli przed świetną szansą na zdobycie bramki do szatni. Prawym skrzydłem szarżował Theo Walcott, po czym zdecydował się na płaskie dośrodkowanie w pole karne do wybiegającego Van Persiego. Holender był naprawdę bliski dopadnięcia do bezpańskiej futbolówki i zdobycia bramki, ale kolejny raz indywidualny popis dał Roman Weidenfeller, który pewnym wyjściem przeciął dośrodkowanie.

Druga połowa zaczęła się od szaleńczego ataku ze strony Borussi. Lewandowski świetnie uwolnił wybiegającego Kagawę, który stanął oko w oko ze Szczęsnym. Kąt dzielący go do bramki okazał się jednak zbyt duży, by Japończyk mógł w jakikolwiek sposób zaskoczyć Wojtka Szczęsnego.

W 50. minucie kapitalną solową akcją lewym skrzydłem popisał się... SONG! Kameruńczyk uruchomił tryb Songinho i pięknym rajdem przeforsował całą defensywę Borussii, po czym dośrodkował prosto na głowę wybiegającego kapitana Arsenalu. Van Persie nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce, 1:0!

Dziesięć minut później dogodną szansę na pokonanie Weidenfellera zmarnował Gervinho. Obywatel WKS wyszedł w akcji sam na sam z niemieckim golkiperem, zwiódł go i... Hummels wybił mu piłkę spod nóg.

Borussia postawiła wszystko na jedną kartę. W 64. minucie Sebastiana Kehla zmienił Lucas Barrios.

Kanonierzy zaczęli coraz bardziej naciskać. W 67. minucie dobre podanie do Walcotta posłał Aaron Ramsey. Anglik zbiegł z prawem skrzydła do środka, po czym oddał soczysty strzał na bramkę mistrzów Niemiec. Niestety był on niecelny.

W kolejnych minutach gra się wyrównała. Oba zespoły rozgrywały głównie w środkowej strefie boiska, jednak nie potrafiły stworzyć żadnego zagrożenia. W 74. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, a miejsce Gervinho zajął Benayoun. Izraelczyk mógł nawet zdobyć bramkę osiem minut po wejściu na murawę, ale nie potrafił się odnaleźć w polu karnym po podaniu z lewego skrzydła Andre Santosa.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził dwie zmiany w krótkim odstępie czasowym. Najpierw za Laurenta Koscielnego wszedł Johan Djourou, a dwie minuty później Abou Diaby zmienił Theo Walcotta. Warto dodać, że dla francuskiego pomocnika był to pierwszy występ w barwach Arsenalu w tym sezonie.

Rzut rożny wykonywany przez Mikela Artetę wreszcie przyniósł efekt! Hiszpan dośrodkował na głowę Thomasa Vermaelena, który zgrał do wybiegającego Van Persiego. Holendrowi pozostało jedynie dostawić nogę do pustej bramki, co też uczynił. 2:0 dla Arsenalu!

W doliczonym czasie gry drużyna gości jeszcze podjęła walkę. Stratę Djourou na prawej stronie boiska wykorzystał Robert Lewandowski, który dograł do wybiegającego Kagawy. Japończyk nie dał szans interweniującemu Szczęsnemu. 2:1.

Czasu na odrabianie strat było za mało, bowiem arbiter chwilę po kontaktowej bramce BVB zakończył bardzo dobre spotkanie. Oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko, w którym nie zabrakło indywidualnych akcji, jak i dobrej gry zespołowej. Kanonierzy odnieśli oczekiwany efekt i w pewnym stylu zwyciężyli swoją grupę.

Borussia DortmundLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kanonier11 komentarzy: 37026.11.2011, 11:28

no to Śląsk już Wam siadł! xDD;))

henry147 komentarzy: 136625.11.2011, 00:06

rev>Dzieki za pomoc

rev komentarzy: 161525.11.2011, 00:03

henry147 -> ja postawilem na sunderland, wigan jest w mega kiepskiej formie, nie sadze zeby dali rade ugrac chociaz remis, benek ich pocisnie ;)

henry147 komentarzy: 136624.11.2011, 23:45

A co

David92.Aco myślisz o Sunderlandzie z Wigan

David92 komentarzy: 640024.11.2011, 23:33

henry147 - mysle, ze moze wejsc tylko to Stoke troche niepokoi, a Slask wygra spokojnie moim zdaniem, ostatnio sa na fali a Wisla w niezlym dole

arsenal33fan komentarzy: 149824.11.2011, 23:11

barcelone:D

rev komentarzy: 161524.11.2011, 23:11

henry147 -> odradzam stawianie na polska lige. Tam nigdy nic nie wiadomo. Zdradze ci moje typy, za 10 postawilem i mam do wziecia 570:

West Ham - Derby 1

Panowei wygralem Lyonem LM :D:D po 1 sezonie w finale po karnych pokonali moi zawodnice 7-6

Trochę do przetłumaczenia ,ale większość to tabelki :D
Oczywiście , jeżeli ktoś z redaktorów będzie chciał się zabrać za tą informację .

henry147 komentarzy: 136624.11.2011, 22:51

Witam ma ochotę obstawic mecze i tak sobie myśle czy da rade taki kupon pomożecie
Slask Wroclaw-Wisla 1
Stoke-Blackburn 1
Rayo Vallecano-Valencia 2
Real Madryt-Atletico Madryt 1
Getafe-Barcelona 2

bokojakar komentarzy: 17924.11.2011, 22:36

a w życiu aguero czy tevez lepsi od van persiego? nie ma takiej opcji. mozesz sobie wierzyc ale jestes tylko Ty. ;)))))))))

popekns komentarzy: 742024.11.2011, 22:23

Kamil: kto wie? Może pojeździ w Force India, ale innym teame.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.11.2011, 22:20

arsenallord: Ja w mojej rodzinie jestem jedynym kibicem Arsenalu...

kamil_malin komentarzy: 933224.11.2011, 22:18

@ popekns
Obiło mi się to o uszy, ale jakoś nie zagłębiałem się w te plotki. Pożyjemy, zobaczymy.
Moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie, może to nastąpić nie wcześniej niż za 3-4 lata.

jedi133 komentarzy: 146824.11.2011, 22:17

tak też myślałem. Biorę szybki kurs gwizdania na palcach.

andrzej93 komentarzy: 119624.11.2011, 22:16

jedi
tego ostatniego napewno gwizdami, reszta jeszcze w jako takich dobrych stosunkach opuścili Arsenal.

Kanonier9p komentarzy: 99424.11.2011, 22:13

Maciekbe

Bo takie jest Moje Zdanie . Aguero , czy Tevez , to według mnie lepsi zawodnicy jak Van Persie . Wiec nie wiem po co się spinasz człowieku ..

popekns komentarzy: 742024.11.2011, 22:13

*słyszałeś

kamil_malin komentarzy: 933224.11.2011, 22:13

@ popekns
Nie kaleczymy, ale gramy z kontry. Gramy wtedy kiedy należy. Każdy wielki klub powinien umieć odpowiednio szybko przedostać się pod bramkę rywali.
Niech idealnym przykładem będzie genialnie kontrujący Real, ich przecudna akcja z (Lyonem?) to kwintesencja piłki.

popekns komentarzy: 742024.11.2011, 22:12

BTW. słyszałem, że Kuba Giermaziak ma testować bolidy F1? A jak mu dobrze pójdzie, to ktoś go przygarnie.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11724.11.2011, 22:12

Camillo144---> U mnie ojciec najbardziej lubi...Arsenal. Już wiem po kim ta miłość do Arsenalu. On może nie kocha Arsenalu tak jak ja, ale zawsze się cieszy gdy wygrywamy

jedi133 komentarzy: 146824.11.2011, 22:11

Jak myślicie jak przywitać Toure, Cichego i Nasriego we wtorek? Gwizdami czy brawami?

executer1 komentarzy: 258424.11.2011, 22:10

Bmw
Ale fajnie im to wyszlo,podsumowali w skrocie gre United jaka prezentuje w przeciagu calego sezonu

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34124.11.2011, 22:08

@executer
Wiem przecież. Ale chodziło mi o ochłodzenie tematu, lekkie odejście od niego tym żartobliwym akcentem.

platinium komentarzy: 139324.11.2011, 22:07

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/manchester-city-szykuja-oferte-za-edinsona-cavanie,1,4932812,wiadomosc.html

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.11.2011, 22:07

A ja wam powiem, że mam w rodzinie dwóch kibiców ba**y.

popekns komentarzy: 742024.11.2011, 22:07

Kamil: ale nie kaleczymy i nie gramy z kontry.

Kto wczoraj mówił że Man City po wczorajszym meczu będzie się starał o Cavaniego? :D

Ramsi komentarzy: 312924.11.2011, 22:03

ej następny mecz w LM opłacałoby się przegrać :D

kamil_malin komentarzy: 933224.11.2011, 22:01

@ popekns
Dlatego ja zawsze miałem i dalej mam gdzieś opinię kogoś kto ogląda mecze Arsenalu raz na rok (kiedy Polsat czy dawniej TVP pokazywało LM) bo wiedza takich ludzi jest zerowa.

Obecnie nie gramy tak pięknie jak dawniej, ale najważniejsze są zwycięstwa. Każde kolejne spotkanie sprawia, że zawodnicy są coraz bardziej pewni swoich umiejętności. Lepsza gra z czasem przyjdzie. Jeśli dodatkowo wrócą takie ważne ogniwa jak Wilshere czy Sagna to zobaczymy pięknie grający i skuteczny Arsenal.

executer1 komentarzy: 258424.11.2011, 21:57

bmwz
Sorry ale w tym filmiku komentatorzy nabijaja sie z klepki United to jest zwykly sarkazm,a wczorajsze komentarze jak i w meczu z Barca sa zgola odmienne

popekns komentarzy: 742024.11.2011, 21:55

Kamil: jeden mecz może się nie udać. Jak ktoś sugeruje się jednym meczem, to jest żałosne. Ale powiedz jak jest ogólnie. Kaleczymy grę?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34124.11.2011, 21:54

Co do komentarzy w czasie meczu - youtube.com/watch?v=FGtYjlySjwQ :DD

executer1 komentarzy: 258424.11.2011, 21:54

Ja sie z kumplem usmialem jak Kolton wspominal o talentach Dortmundu.Kogo nie wymienil to niesamowity talent to byl niemiecikej pilki.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.11.2011, 21:54

Martin Keown: "We trust in Wenger [on any new signings]. Perhaps we need a centre forward."

Keown: "Henry is now training with the team and it'd be nice if he came in on a loan period, but that would only be a short term solution."

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2011, 21:53

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=210285 Tu źródłem jest niby Tribal Football, ale pisali już o tym w Hiszpanii.

@ Midgardsorm
Zaczął najeżdżać na Arsenal bo jego faworyt dostawał po tyłku.
Mnie najbardziej rozbawiły zachwyty nad młodym zawodnikiem BvB, każdy jego kontakt (nawet strata) i Kołtoń miał delikatny orgazm. Nie pamiętam nazwiska gościa, ale grał z numerem 7, podobno jakiś młody niemiecki talent.

@ popekns
Wiesz, akurat wczorajszy mecz nie był najlepszym przykładem na to jak gramy. Wyraźnie nie radziliśmy sobie z BvB w ataku pozycyjnym, często piłkę przy nogach mieli obrońcy. Groźne sytuacje były właśnie po kontrach. Byliśmy bardzo nieporadni, trochę kaleczyliśmy. :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2011, 21:48

Z Polsatu dobry jest tylko Pełka. Borek też mógłby być, gdyby komentował sam - ale z nim zawsze jest albo Kołtoń albo Boniek. Bożydar też kiedyś powiedział, że Chamakha kupiliśmy za 10 milionów :]

05Marcin12 komentarzy: 65524.11.2011, 21:47

@popekns
Ja dopiero mam takiego agenta co się uznaje za znawcę Arsenalu a nie odróżnia Songa od Sagni i nie zna takich piłkarzy jak Ramsey, Arteta, Santos, Wilshere i Vermalen.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2011, 21:42

Zwykle oglądam sobie mecze na nSporcie. Ale następnym razem obejrze na Polacie. Z tego co tu widze to muszę uważać, bo jeszcze się udusze ze smiechu.

popekns komentarzy: 742024.11.2011, 21:42

Według moich genialnych kolegów Arsenal gra z kontry, jest słaby, stawia autobus na bramce, kaleczy futbol... ehh, ja to mam dopiero znawców piłki nożnej.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2011, 21:40