Pewne zwycięstwo z Borussią. Arsenal wygrywa grupę F

Pewne zwycięstwo z Borussią. Arsenal wygrywa grupę F 23.11.2011, 21:49, Sebastian Czarnecki 839 komentarzy

Kanonierzy pewnie uporali się z Borussią Dortmund 2:1, czym zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie F. Kolejny raz fantastyczną formą strzelecką popisał się vantastyczny Robin van Persie, który dwoma trafieniami pomógł drużynie zdobyć trzy punkty. Wpływ na zwycięstwo w grupie miał także mecz pomiędzy Marsylią a Olympiakosem na Stade Velodrome, który zakończył się wygraną mistrzów Grecji 1:0.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy przystąpili do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Koscielny - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Początek spotkania zdecydowanie należał do drużyny gości, która bardzo szybko chciała wyjść na prowadzenie. Już w pierwszej minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Robert Lewandowski, ale to polski golkiper był górą w tym pojedynku. Kilka minut później z indywidualną akcją ruszył Shinji Kagawa, który, mimo że mógł podawać do lepiej ustawionego Lewandowskiego, zdecydował się na przeciętny strzał na bramkę Szczęsnego, który bezproblemowo sobie z nim poradził.

Kolejne minuty skoncentrowały się głównie w środku pola. Obie drużyny próbowały grać swój futbol, jednak wyglądało to tak, jakby cały czas się badały i szukały słabych stron. Kanonierzy zdecydowali się zaatakować dopiero w 21. minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z Wiedenfellerem znalazł się Theo Walcott. Niemiecki golkiper wyszedł z tego starcia obronną ręką i w świetnym stylu zatrzymał nacierającego Anglika.

W 25. minucie w ekipie gości doszło do zmiany. Sven Bender sfaulował biegnącego Thomasa Vermaelena, na wskutek czego... sam odniósł uraz. Jak się okazało, był on na tyle poważny, że młody Niemiec opuścił murawę Emirates Stadium. Zastąpił go 18-letni Leitner.

Minutę później ze świetnej strony pokazał się Robert Lewandowski, który odważnie huknął z okolicy 25. metra. Polak był bardzo bliski umieszczenia piłki w bramce Szczęsnego, ale zabrakło mu dosłownie kilkunastu centymetrów. Było naprawdę blisko...

W 28. minucie doszło do... kolejnej wymuszonej zmiany w szeregach Borussii. Tym razem urazu doznał Mario Goetze, którego zastąpił Ivan Perisić, który zdążył już zapisać się w pamięciach kibiców Arsenalu. To on przepięknym strzałem w 88. minucie pierwszego starcia pomiędzy obiema ekipami zapewnił mistrzom Niemiec cenny remis.

Drastycznie zmiany w szeregach BVB spowodowały, że podopieczni Kloppa zaczęli grać o wiele bardziej niepewnie. Inicjatywę natychmiastowo przejęli gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie fantastycznie spisującej się defensywy gości dowodzonej przez fenomenalnego Hummelsa.

W 44. minucie Kanonierzy stanęli przed świetną szansą na zdobycie bramki do szatni. Prawym skrzydłem szarżował Theo Walcott, po czym zdecydował się na płaskie dośrodkowanie w pole karne do wybiegającego Van Persiego. Holender był naprawdę bliski dopadnięcia do bezpańskiej futbolówki i zdobycia bramki, ale kolejny raz indywidualny popis dał Roman Weidenfeller, który pewnym wyjściem przeciął dośrodkowanie.

Druga połowa zaczęła się od szaleńczego ataku ze strony Borussi. Lewandowski świetnie uwolnił wybiegającego Kagawę, który stanął oko w oko ze Szczęsnym. Kąt dzielący go do bramki okazał się jednak zbyt duży, by Japończyk mógł w jakikolwiek sposób zaskoczyć Wojtka Szczęsnego.

W 50. minucie kapitalną solową akcją lewym skrzydłem popisał się... SONG! Kameruńczyk uruchomił tryb Songinho i pięknym rajdem przeforsował całą defensywę Borussii, po czym dośrodkował prosto na głowę wybiegającego kapitana Arsenalu. Van Persie nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce, 1:0!

Dziesięć minut później dogodną szansę na pokonanie Weidenfellera zmarnował Gervinho. Obywatel WKS wyszedł w akcji sam na sam z niemieckim golkiperem, zwiódł go i... Hummels wybił mu piłkę spod nóg.

Borussia postawiła wszystko na jedną kartę. W 64. minucie Sebastiana Kehla zmienił Lucas Barrios.

Kanonierzy zaczęli coraz bardziej naciskać. W 67. minucie dobre podanie do Walcotta posłał Aaron Ramsey. Anglik zbiegł z prawem skrzydła do środka, po czym oddał soczysty strzał na bramkę mistrzów Niemiec. Niestety był on niecelny.

W kolejnych minutach gra się wyrównała. Oba zespoły rozgrywały głównie w środkowej strefie boiska, jednak nie potrafiły stworzyć żadnego zagrożenia. W 74. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, a miejsce Gervinho zajął Benayoun. Izraelczyk mógł nawet zdobyć bramkę osiem minut po wejściu na murawę, ale nie potrafił się odnaleźć w polu karnym po podaniu z lewego skrzydła Andre Santosa.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził dwie zmiany w krótkim odstępie czasowym. Najpierw za Laurenta Koscielnego wszedł Johan Djourou, a dwie minuty później Abou Diaby zmienił Theo Walcotta. Warto dodać, że dla francuskiego pomocnika był to pierwszy występ w barwach Arsenalu w tym sezonie.

Rzut rożny wykonywany przez Mikela Artetę wreszcie przyniósł efekt! Hiszpan dośrodkował na głowę Thomasa Vermaelena, który zgrał do wybiegającego Van Persiego. Holendrowi pozostało jedynie dostawić nogę do pustej bramki, co też uczynił. 2:0 dla Arsenalu!

W doliczonym czasie gry drużyna gości jeszcze podjęła walkę. Stratę Djourou na prawej stronie boiska wykorzystał Robert Lewandowski, który dograł do wybiegającego Kagawy. Japończyk nie dał szans interweniującemu Szczęsnemu. 2:1.

Czasu na odrabianie strat było za mało, bowiem arbiter chwilę po kontaktowej bramce BVB zakończył bardzo dobre spotkanie. Oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko, w którym nie zabrakło indywidualnych akcji, jak i dobrej gry zespołowej. Kanonierzy odnieśli oczekiwany efekt i w pewnym stylu zwyciężyli swoją grupę.

Borussia DortmundLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mizzou komentarzy: 605324.11.2011, 19:32

Jak się obstawia to te kursy się dodaje czy mnoży?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2011, 19:31

Tak wiem, oszalałem

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2011, 19:29

Narazie mi wszystko wchodzi. Postawiłem dla jaj. Kurs mały 6.70. 10zl postawiłem. Jednak taktyka "na pałe i ile wlezie" zawsze działa :D

KondzioElite komentarzy: 618724.11.2011, 19:27

Arsenal23: OMFG! O.O

Ile postawiłeś, i ile miałeś do wygrania?

Kanonier9p komentarzy: 99424.11.2011, 19:27

Maciekbe

Tak , pisze Gdy Cesc strzela , bo jest to pilkarz który wiele dał Arsenalowi . Którego nadal Lubie . Wieć Twoja teoria obalona niczym domek z kart .

Kanonier9p komentarzy: 99424.11.2011, 19:26

No i co z tego ze tak pisze ? to oznacza ze Jestem "podszywanym " Kibicem Arsenalu ? Żenujące .

A Z którymś z tych komentarzy sie nie zgodzisz ?

Jedynie "sredniak " budzi kontrowersje . reszta to prawda.

maciekbe komentarzy: 1245824.11.2011, 19:25

i oczywiście wiele wiele innych + obowiązkowy meldunek na K.com, kiedy Cesc strzela bramkę dla barcelony

Mizzou komentarzy: 605324.11.2011, 19:24

@Kanonier9p
teraz nie, ale za tydzień będziesz

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 924.11.2011, 19:24

Song nie jedzie bo Kamerun się po prostu nie dostał na PNA, to pewna informacja :)

maciekbe komentarzy: 1245824.11.2011, 19:24

to jest kataloniarz

"a na co im Song ? Maja Mascherano który świetnie się spisuje w LaLiga , no i jeszcze Jest Keita , Sergio i w Ostatecznosci Thiago"

"buahahaha a na co im taki sredniak ?" w newsie o Songu w Barcelonie

"niesamowicie gra Real czy tam Barca . My gramy po prostu dobrze"

"bez gracza takiej klasy jak
Cesc , nie wróci ... :)" - w temacie "Wenger: Efektowny styl powróci z pewnością siebie"

concrete13 komentarzy: 869824.11.2011, 19:18

ja to mam szczęście ..trafiam tutaj ostatnio tylko na "buców"

ArseneAl komentarzy: 2341724.11.2011, 19:18

@Kanonier9p
Chyba ci się z Barceloną pomyliło. Jedyne mecze Arsenalu jakie oglądałem w Polascie to ten wczorajszy i mecz z Barcą na Emirates.

maciekbe komentarzy: 1245824.11.2011, 19:17

@Condzio ŁatŁatŁat? :D pierwsze słyszę. Albo i nie? W każdym razie super.

maciekbe komentarzy: 1245824.11.2011, 19:12

trzeba kogoś kupić, Songinho Marou i Gerwazy jadą na PNA więc MUSIMY kogoś kupić. Ale Wenger powie, że wraca Sagna, Wilhere i przecież wrócił Diaby(o ile znowu się nie popsuje do tego czasu) i nie trza nikogo sprowadzać :D Nasz kochany Papcio :D

14THIERRY14 komentarzy: 5124.11.2011, 19:11

Henry na trybunach.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2011, 19:09

Trafimy na Milan, czuje to w trzewiach

koczan_4 komentarzy: 330224.11.2011, 19:07

W zime przydał by się nowy skrzydłowy, a jeśli nie to już latem musi być priorytetem. Tak jak mówicie Mario jest uniwersalny moze grac i na skrzydle i na środku pomocy. Jak nie uda nam sie sprowadzić Niemca to może Hazard(osobiście bardziej bym go chciał od w/w, a poza tym mam wrażenie że Boss będzie go bardzo chciał sprowadzic). Innymi wyjściami może być Reus, Muniain, Ayew, Shaqiri. Kwestia wyboru nalezy do AW.

maciekbe komentarzy: 1245824.11.2011, 19:06

jeśli utrzymamy obecną formę, to widzę zagrożenie jedynie w Napoli, Milanie i Valencii

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.11.2011, 19:04

Depending on results, Arsenal could face Napoli, Basel, Lille, Trabzon, CSKA, Ajax, Lyon, Leverkusen, Valencia, APOEL, Zenit, Porto, Milan

ArseneAl komentarzy: 2341724.11.2011, 18:53

*No i jeszcze jest Rosa.

ArseneAl komentarzy: 2341724.11.2011, 18:52

@Kanonier9p
A moim zdaniem Goetze u nas sprawdziłby się lepiej na skrzydle. Nie mamy żadnych kreatywnych skrzydłowych. Gervinho tylko drybluje i nic z tego nie wychodzi, Walcott owszem potrafi zagrać kapitalny mecz ale jego główna strategia to pędzić ile sił w nogach do lini końcowej i dośrodkować w ciemno.
Po powrocie Jacka w środku będziemy mieli wystarczająco dużo kreatywności (jest jeszcze Arteta, Ramsey, Diaby), a skrzydła kuleją. Już teraz widać, że jak chcemy uspokoić grę to Wenger wpuszcza Benayouna za kogoś z tej dwójki.

Kanonier9p komentarzy: 99424.11.2011, 18:47

Ale Moim zdaniem Goetze najlepiej dać na środek . a nie na skrzydło . Środek pomocy Song , Jack Goetze wyglądałby znakomicie .

Sckanonier

skoncz prowokacje .

Martin998998 komentarzy: 36324.11.2011, 18:44

Bardzo dobra gra tylko nie potrzebna było ta ostatnia stracona bramka w doliczonym czasie ;)
Ale wygrana jest i przejście do Fazy Pucharowej

scKanonier94sc komentarzy: 318924.11.2011, 18:43

Mid
nie wierze w to;p kibice Barcy mysla ze Bousq jest najlepszy na swiecie i nikt po za nim....a tu dupa

ArseneAl komentarzy: 2341724.11.2011, 18:42

@Kanonier9p
A w Borussi to gdzie on gra? Z resztą on jest bardzo uniwersalny, potrafi grać na obu skrzydłach i na środku pomocy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.11.2011, 18:41

Kanonier9p > Gotze jest uniwersalny .
Potrafi grać na środku jak i na skrzydłach .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.11.2011, 18:35

Persie98 > Jeżeli przyjdzie ktoś w jego miejsce , ktoś jak Gotze ,który jest uniwersalny czy Reus to będę za i wtedy niech se Rusek wraca do Rosji czy idzie gdzieś indziej . Mam dość jego jednego dobrego meczu na 10 . Mógłby z pewnością więcej pokazać jakby grał tuż za napastnikiem ,lecz u nas na takiej pozycji nie zagra . Dalej się będzie marnować na skrzydle .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2011, 18:33

Tak podczas tego meczu przypomniały mi się słowa niektórych "kibiców" Barcelony. Gdy pojawiły się pogłoski o ich zainteresowaniu Songiem, wszedłem specjalnie na ich stronę by poczytać komentarze. Były tam takie perełki jak: "po co nam takie drewno?" :]

@madderns29
Gibbs kiedyś też wróci i zobaczymy na kogo Wenger będzie stawiał. Kieran ma potencjał na stanie się jednym z najlepszych LO w europie ale co z tego jak pół sezonu pauzuje..

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.11.2011, 18:27

Poniżej czytam komentarze i widzę fanów Santosa ,więc dodam ,bo znalazłem kompilację jego występu przeciwko Borussi ;p
youtube.com/watch?v=mRTHsF59W78

Wcześniej podawałem również kompilację Aarona z wczorajszego meczu ,ale podam jeszcze raz ,bo ktoś mógł nie zauważyć -
youtube.com/watch?v=OpBg__AqlFc&feature=player_embedded

Persie98 komentarzy: 49424.11.2011, 18:27

A właśnie jak już zacząłem mówić o FM2012 wczoraj grałem mecz arsenal vs borussia też wygrałem 2-1 tylko RvP u mnie 2 bramek nie strzelił tylko 1

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 224.11.2011, 18:26