Pewne zwycięstwo z Borussią. Arsenal wygrywa grupę F

Pewne zwycięstwo z Borussią. Arsenal wygrywa grupę F 23.11.2011, 21:49, Sebastian Czarnecki 839 komentarzy

Kanonierzy pewnie uporali się z Borussią Dortmund 2:1, czym zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie F. Kolejny raz fantastyczną formą strzelecką popisał się vantastyczny Robin van Persie, który dwoma trafieniami pomógł drużynie zdobyć trzy punkty. Wpływ na zwycięstwo w grupie miał także mecz pomiędzy Marsylią a Olympiakosem na Stade Velodrome, który zakończył się wygraną mistrzów Grecji 1:0.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy przystąpili do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Koscielny - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Początek spotkania zdecydowanie należał do drużyny gości, która bardzo szybko chciała wyjść na prowadzenie. Już w pierwszej minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Robert Lewandowski, ale to polski golkiper był górą w tym pojedynku. Kilka minut później z indywidualną akcją ruszył Shinji Kagawa, który, mimo że mógł podawać do lepiej ustawionego Lewandowskiego, zdecydował się na przeciętny strzał na bramkę Szczęsnego, który bezproblemowo sobie z nim poradził.

Kolejne minuty skoncentrowały się głównie w środku pola. Obie drużyny próbowały grać swój futbol, jednak wyglądało to tak, jakby cały czas się badały i szukały słabych stron. Kanonierzy zdecydowali się zaatakować dopiero w 21. minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z Wiedenfellerem znalazł się Theo Walcott. Niemiecki golkiper wyszedł z tego starcia obronną ręką i w świetnym stylu zatrzymał nacierającego Anglika.

W 25. minucie w ekipie gości doszło do zmiany. Sven Bender sfaulował biegnącego Thomasa Vermaelena, na wskutek czego... sam odniósł uraz. Jak się okazało, był on na tyle poważny, że młody Niemiec opuścił murawę Emirates Stadium. Zastąpił go 18-letni Leitner.

Minutę później ze świetnej strony pokazał się Robert Lewandowski, który odważnie huknął z okolicy 25. metra. Polak był bardzo bliski umieszczenia piłki w bramce Szczęsnego, ale zabrakło mu dosłownie kilkunastu centymetrów. Było naprawdę blisko...

W 28. minucie doszło do... kolejnej wymuszonej zmiany w szeregach Borussii. Tym razem urazu doznał Mario Goetze, którego zastąpił Ivan Perisić, który zdążył już zapisać się w pamięciach kibiców Arsenalu. To on przepięknym strzałem w 88. minucie pierwszego starcia pomiędzy obiema ekipami zapewnił mistrzom Niemiec cenny remis.

Drastycznie zmiany w szeregach BVB spowodowały, że podopieczni Kloppa zaczęli grać o wiele bardziej niepewnie. Inicjatywę natychmiastowo przejęli gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie fantastycznie spisującej się defensywy gości dowodzonej przez fenomenalnego Hummelsa.

W 44. minucie Kanonierzy stanęli przed świetną szansą na zdobycie bramki do szatni. Prawym skrzydłem szarżował Theo Walcott, po czym zdecydował się na płaskie dośrodkowanie w pole karne do wybiegającego Van Persiego. Holender był naprawdę bliski dopadnięcia do bezpańskiej futbolówki i zdobycia bramki, ale kolejny raz indywidualny popis dał Roman Weidenfeller, który pewnym wyjściem przeciął dośrodkowanie.

Druga połowa zaczęła się od szaleńczego ataku ze strony Borussi. Lewandowski świetnie uwolnił wybiegającego Kagawę, który stanął oko w oko ze Szczęsnym. Kąt dzielący go do bramki okazał się jednak zbyt duży, by Japończyk mógł w jakikolwiek sposób zaskoczyć Wojtka Szczęsnego.

W 50. minucie kapitalną solową akcją lewym skrzydłem popisał się... SONG! Kameruńczyk uruchomił tryb Songinho i pięknym rajdem przeforsował całą defensywę Borussii, po czym dośrodkował prosto na głowę wybiegającego kapitana Arsenalu. Van Persie nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce, 1:0!

Dziesięć minut później dogodną szansę na pokonanie Weidenfellera zmarnował Gervinho. Obywatel WKS wyszedł w akcji sam na sam z niemieckim golkiperem, zwiódł go i... Hummels wybił mu piłkę spod nóg.

Borussia postawiła wszystko na jedną kartę. W 64. minucie Sebastiana Kehla zmienił Lucas Barrios.

Kanonierzy zaczęli coraz bardziej naciskać. W 67. minucie dobre podanie do Walcotta posłał Aaron Ramsey. Anglik zbiegł z prawem skrzydła do środka, po czym oddał soczysty strzał na bramkę mistrzów Niemiec. Niestety był on niecelny.

W kolejnych minutach gra się wyrównała. Oba zespoły rozgrywały głównie w środkowej strefie boiska, jednak nie potrafiły stworzyć żadnego zagrożenia. W 74. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, a miejsce Gervinho zajął Benayoun. Izraelczyk mógł nawet zdobyć bramkę osiem minut po wejściu na murawę, ale nie potrafił się odnaleźć w polu karnym po podaniu z lewego skrzydła Andre Santosa.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził dwie zmiany w krótkim odstępie czasowym. Najpierw za Laurenta Koscielnego wszedł Johan Djourou, a dwie minuty później Abou Diaby zmienił Theo Walcotta. Warto dodać, że dla francuskiego pomocnika był to pierwszy występ w barwach Arsenalu w tym sezonie.

Rzut rożny wykonywany przez Mikela Artetę wreszcie przyniósł efekt! Hiszpan dośrodkował na głowę Thomasa Vermaelena, który zgrał do wybiegającego Van Persiego. Holendrowi pozostało jedynie dostawić nogę do pustej bramki, co też uczynił. 2:0 dla Arsenalu!

W doliczonym czasie gry drużyna gości jeszcze podjęła walkę. Stratę Djourou na prawej stronie boiska wykorzystał Robert Lewandowski, który dograł do wybiegającego Kagawy. Japończyk nie dał szans interweniującemu Szczęsnemu. 2:1.

Czasu na odrabianie strat było za mało, bowiem arbiter chwilę po kontaktowej bramce BVB zakończył bardzo dobre spotkanie. Oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko, w którym nie zabrakło indywidualnych akcji, jak i dobrej gry zespołowej. Kanonierzy odnieśli oczekiwany efekt i w pewnym stylu zwyciężyli swoją grupę.

Borussia DortmundLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
maciekbe komentarzy: 1245824.11.2011, 16:09

youtu.be/nzqm6zsawlc zapomniałem? serio ? :D

maciekbe komentarzy: 1245824.11.2011, 16:08

@cudny plax

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.11.2011, 16:06

Ma ktoś pod ręką linka do wideo gdzie Chambo wymiata na treningu repry?

Szalai005 komentarzy: 37024.11.2011, 16:06

piotra700--> Nie przesadzajmy z tym "świetnie", wystarczy 'dobrze'

mskafc komentarzy: 579624.11.2011, 16:06

Mizzou

najs, moj ojczulek niesamowicie sie musi cieszyc, a ja razem z nim.:D

concrete13 komentarzy: 869824.11.2011, 16:04

Arsenal23 - > bzdury..specjalnie sobie zatrzymałem w momencie podania i Robin stał za dwójką obrońców

Szalai005 komentarzy: 37024.11.2011, 16:00

concrete --> Klopp zachowuje sie jak chory psychicznie, Weidenfeller zawsze musi wtrącić swoje 3 grosze (przecież on dostał kilka kartek w tamtym sezonie za głupie zachowania), Błaszczykowska do niczego się nie nadaje, Grosskreutz idiotycznie wygląda, a co najważniejsze TO MAINZ MIAŁO BYĆ MISTRZEM NIEMIEC!!!!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2011, 16:00

Trololo. Czytam sobie komentarz kibica BVB i mówi że przy tym rożnym był spalony.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 224.11.2011, 15:58

C13

A, no sorki. To ja źle zrozumiałem zasady konkursu.. Żal mnie ;D

Przemo810 komentarzy: 11224.11.2011, 15:58

kiedy wraca Carl ? prawa strona to najgorszy punkt wczorajszego spotkania .

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 624.11.2011, 15:55

Ma ktoś zdjęcie Henry'ego i Federera na Emirates Stadium?

Mizzou komentarzy: 605324.11.2011, 15:55

Ja lubię jak Arsenal gra z BVB, przynajmniej mam tą pewność, że Lewy nic nie strzeli :P wczoraj oddawał piłkę obrońcom jak dziecko

concrete13 komentarzy: 869824.11.2011, 15:55

Szalai005 - > a co Ci takiego zrobili ? o.O

madderns - > 120 zł ..a nie 30 zł ?..chyba , że nie zrozumiałem zdania..a to bardzo możliwe

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.11.2011, 15:54

Haha, jakie mocne słowa tu padają.

Szalai005 komentarzy: 37024.11.2011, 15:52

concrete13--> A ja ich nienawidzę jak psów (jak Barcy i Realu)

concrete13 komentarzy: 869824.11.2011, 15:50

a ja życzę w tej chwili BVB jak najlepiej..niech rozjadą Marsylie 5:0..choć to mało realne

Mizzou komentarzy: 605324.11.2011, 15:50

@maderns29
... o którym nie miałem pojęcia, bo zginał w natłoku newsów ;/

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 224.11.2011, 15:49

Wygrałem 120 zł w konkursie ;D

Szalai005 komentarzy: 37024.11.2011, 15:48

No to cudownie - wygrywamy grupę. Na OP możemy wystawić skład rezerwowy ;p a ja mam nadzieję, że Dortmund zajmie 4 miejsce i nie wejdzie nawet do LE.
Ale w 1 połowie przeżywałem horror. Serce baaaardzo szybko biło.

Cesku komentarzy: 106124.11.2011, 15:48

Mizzou

concrete13 komentarzy: 869824.11.2011, 15:48

czyli Benayoun>Arsza>Gerwazy ^^..bez jaj

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2011, 15:46

Powiem wam, Wenger ma dużo racji nie szastając forsą na lewo i prawo. Tak w skrócie można przeanalizować potencjalne zakupy Wengera z ostatniego okienka.

Oczywiście ominąłem zawodników grających w klubach o sile podobnej do Arsenalu i/lub mających bogatych sponsorów.

Ligue 1

Lucho Gonzalez- mimo mojej sympatii do Argentyńczyka, mam spore wątpliwości czy przebiłby się do 11-stki Arsenalu. Mizerny obecny sezon.

Valbuena-o ile w lidze ciągnie OM, to na poziomie LM zawodzi na całej linii.

Ayew-najlepiej i najrówniej prezentuje się z tego trio.

Hazard-prawdopodobnie najlepszy gracz ligi francuskiej, a na pewno najbardziej obiecujący, ma w tegorocznej edycji Champions League tylko jedną asystę, co można uznać za rozczarowanie. Jeżeli Lille wyjdzie z grupy będzie to jego zasługa

Sow-o ile w LM można na niego liczyć (3 bramki na 5 meczów), to w L1 mocno obniżył loty

Martin- jak dla mnie duże rozczarowanie. po genialnym ubiegłym sezonie spodziewałem się więcej.

M'Vila-trzyma wysoki poziom, bardzo lubię oglądać jego grę...tylko ta cen...

Gourcuff-szuka dawnej formy, którą obecnie można ocenić na średnią...

Bundesliga 1

Kagawa-po świetnym pierwszym sezonie w Bundeslidze, oczekiwałem od niego dużo więcej

Hummels-naprawdę Bayern wiele stracił, potwierdza swoją dobrą grę z sezon 2010/2011

Gotze-najbardziej obiecujący zawodnik Bundesligi, nie zabłyszczał w tegorocznej Champions League, zaliczył solidny debiut

Augusto-był podobno w orbicie zainteresowań Arsenalu, obecnie rozczarowuje

Cisse- utrzymuje dobrą skuteczność, jednak prezentuje styl nie pasujący do Arsenalu

Premier League

Baines-nadal najlepiej grajcy zawodnik Evertonu

Jagielka-gdzieś zgubił dawną formę

Cahill-duuuużo więcej się po nim spodziewałem, rozczarowanie

Serie A

Lavezzi-świetne występy przeplata kiepskimi, taki Argentyński Arshavin

Cavani-niesamowity poprzedni sezon, obecnie jedynie dobry, poza naszym zasięgiem finansowym

Hamsik-jak dla mnie jeden z bardziej przecenionych piłkarzy, z tego co mówił prezes Napoli poza naszym zasięgiem finansowym

Jovetic-zupełnie nie pasuje do stylu Arsenalu, kiepska celność podań i słabość w utrzymywaniu się przy piłce. Nadrabia to dryblingiem i genialnymi strzałami z dystansu, jednak jak wspomniałem "nie pasuje do naszego stylu".

Vargas-słabiutki obecny poziom, także nie pasuje do Arsenalu

De Rossi-poza naszym zasięgiem finansowym

Inne ligi

Banega-genialny obecny sezon, średnia liczba 83
podań na mecz musi robić wrażenie

Dzagoev- 1 gol i 2 asysty w 5 meczach LM to dobry rezultat, jednak nie miałem okazji przyjrzeć się jego grze w obecnym sezonie

Shaqiri-dobra gra w LM, którą mogą potwierdzić kibice United

Willian-najjaśniejszy punkt rozczarowującego na całej linii Szachtaru

Ajax-specjalna kategoria, dla zawodników tej druzyny. Na poziomie Eredivisie czarują, w LM dobre występy: de Jong, Sulejmani, Eriksen, Vertonghen. Osobiście najbliżej mi do Belga i dziwię się, że jeszcze nie dołączył do swojego byłego kolegi z Ajaxu-Vermaelena.

Do powyższych zawodników, można śmiało zaliczyć: Pitroipa, Piszczek, Raffael, Farfan, Reus. Na tą piątkę zwróciłem uwagę w obecnym sezonie.

Reasumując, wielu zawodników straciło swoją formę, a jeżeli Arsene będzie chciał rozsądnie wzmocnić zespół będzie musiał słono zapłacić.

Pozdrawiam wszystkich, kórzy to przeczytali:D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2011, 15:46

A ja wole Benayouna od Arshavina.

Mizzou komentarzy: 605324.11.2011, 15:46

@Charles
***** *****owi nierówny. :P Nie wszystkie *****y są takie złe, ale każdemu trzeba dokopać. *****y do domu!

maciekbe komentarzy: 1245824.11.2011, 15:38

ale mnie irytował wczoraj jeden typek z BVB, Schmelzer chyba... powinien dostać od Vermy z buta w pysk. Bardzo podobała mi się zmiana, jaką dał Yossi. Miał niezłe pomysły na grę i chciałbym, żeby dostawał więcej czasu bo wierzę, że mógłby zrobić sporą różnicę. BTW wczoraj jeszcze się po tym meczu trochę podchmieliłem i obstawiłem w nocy jakieś beznadziejne zakłady :D Ciekawe czy wygram...:/

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3024.11.2011, 15:37

@c13
Schmelzer to gnój, cały wieczór polował na Robina. Zatłuc dziada.

TomekZ komentarzy: 78224.11.2011, 15:35

Henry i Federer to tacy dobrzy przyjaciele? :P
Najpierw Henry z Federerem byli na meczu Arsenalu, teraz Francuz ogląda mecz Federera z Fishem :)

concrete13 komentarzy: 869824.11.2011, 15:35

Charles- > wolałbym, żeby to Schmelzer miał taki problem..

ksowa90 komentarzy: 146724.11.2011, 15:34

dzięki Marex

ksowa90 komentarzy: 146724.11.2011, 15:31

gdzie można zobazyć bramki z wczoraj i z wtorku? macie jakąś dobrą kompletną stronkę?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3024.11.2011, 15:31

Bender złamana szczęka w dwóch miejscach. Cóż, tak się kończy podskakiwanie do Verminatora. Szkopek.

Mizzou komentarzy: 605324.11.2011, 15:30

W 1/8 nie ma łatwych rywali. Przecież to LM

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34124.11.2011, 15:30

@sWinny
Teraz nie możemy trafić na angielski klub, więc z tych które wymieniłeś istnieją szansę tylko na trafienie Milanu..

Zaloguj komentarzy: 216624.11.2011, 15:28

@sWinny
Ile razy można mówić, że nie trafimy na angielskie drużyny? Poza tym MU nie wyjdzie i trafimy na Basel:D
I faktycznie nasz skład jest za słaby żeby rywalizować z Chelsea, ostatni mecz szczególnie to pokazał.

sWinny komentarzy: 783324.11.2011, 15:25

jesli trafimy na mu, smerfy lub milan to ja dziekuje. Nasz sklad nie jest az tak mocny aby z nimi rywalizowac. Chyba ze sa w dolku jak obecnie chelsea. Mu tez po malu sie tam stacza:)

Mizzou komentarzy: 605324.11.2011, 15:25