Pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie: Arsenal 1-0 Norwich

Pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie: Arsenal 1-0 Norwich 11.09.2021, 17:02, Patryk Bielski 1783 komentarzy

Po trzech ligowych porażkach z rzędu Kanonierzy wreszcie dopięli swego i na Emirates Stadium pokonali beniaminka Premier League Norwich 1-0, a tym samym opuścili strefę spadkową i na ten moment znajdują się na 16. miejscu w tabeli. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył kapitan zespołu, Pierre Emerick-Aubameyang.

Mikel Arteta zdecydował się desygnować na plac gry dwóch debiutantów. W wyjściowej jedenastce Leno zastąpił Aaron Ramsdale, zaś w obronie po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć Takehiro Tomiyasu. Swoją szansę w środku pola dostał też Maitland-Niles. Oto składy, w jakich grały oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu (62' Smith Rowe), White, Gabriel, Tierney, Saka, Lokonga (62' Thomas), Odegaard, Maitland-Niles (82' Soares), Pepe, Aubameyang.

Norwich: Krul, Aarons, Omobamidele, Hanley, Williams, Lees-Melou, Dowell (62' Cantwell), McLean, Rupp (80' Idah), Tzolis (69' Rashica), Pukki.

The Gunners dobrze weszli w ten mecz. Od początku częściej utrzymywali się przy piłce, jednak brakowało konkretów. Aktywny, choć nieefektywny, na prawym skrzydle był Pepe. Na tle kolegów z drużyny pozytywnie wyróżniali się natomiast Tomiyasu, White, Lokonga i Odegaard. Najlepsze sytuacje do zdobycia bramki miał Aubameyang, jednak Gabończyk potwierdził, że nie znajduje się obecnie w najlepszej formie. Najpierw po świetnym długim przerzucie Tierneya pospieszył się z decyzją i uderzył obok bramki, a później w sytuacji sam na sam po prostopadłym podaniu Odegaarda przegrał pojedynek z Krulem. Ostatni kwadrans gry należał do Kanarków, które przejęły inicjatywę, choć nie potrafiły realnie zagrozić gospodarzom. W końcówce pierwszej części gry swojego gola w debiucie mógł zdobyć jeszcze Tomiyasu, jednak Japończyk w trudnej sytuacji z woleja uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Po gwizdku sędziego inaugurującym drugą połowę spotkania Kanonierzy starali się od początku zaznaczyć swoją przewagę. W 57. minucie londyńczycy powinni prowadzić, ale jakimś cudem strzał Pepe z piątego metra wyblokował jeden z obrońców gości. Niespełna dziesięć minut później było już 1-0, a bohaterem Emirates został Aubameyang. Gabończyk wykorzystał spore zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce. Goście reklamowali jeszcze pozycję spaloną napastnika Arsenalu, jednak temu piłkę wślizgiem zagrywał Williams, a nie jak początkowo podejrzewano, Pepe, który wcześniej trafił jeszcze w słupek bramki Krula. Po zdobyciu gola Arsenal nieco zwolnił i oddał pole gry przeciwnikom, nastawiając się na kontry. Kanonierzy stworzyli sobie wiele sytuacji, ale w szeregach ofensywnych panował spory chaos, co uniemożliwiło im podwyższenie rezultatu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i faktem stały się pierwsze trzy punkty w nowym sezonie dla Mikela Artety.

Bonus STS - sprawdź ofertę na kolejne mecze Arsenalu!

Reamoner komentarzy: 467414.09.2021, 20:16

@Garfield_pl: No ja tak za 2 dyszki ale wcale nie kibicuje United, fajnie jak by przegrali ;p

enrique komentarzy: 1922514.09.2021, 20:13

To jest LM tutaj brak jednego zawodnika robi różnicę.

Nie do końca jednak rozumiem Solskjaera, on od razu po kartce poddał mecz momentalnie powstawiał obrońców - chciał on 35 minuty bronić wyniku 0:1 grając na wyjeździe ?

Garfield_pl komentarzy: 2821614.09.2021, 20:12

@Reamoner napisał: "United robi zamach na mój kupon :("
Rzadko stawiam, dziś to zrobiłem i na tą chwilę kupon się idzie... ;) z drugiej strony to 1€ do przeżycia, ale liczyłem na dłuższe emocje w drodze po wygraną haha

Reamoner komentarzy: 467414.09.2021, 20:10

United robi zamach na mój kupon :(

grzegorz1211 komentarzy: 1030514.09.2021, 20:09

@Paul77: Raczej zawsze sie kłóciłem z tobą o Laca, nic innego nie pamiętam

Paul77 komentarzy: 986914.09.2021, 20:07

@grzegorz1211: zawsze kwestionowałes co pisze, więc kontynujesz swoje.

Paul77 komentarzy: 986914.09.2021, 20:05

Większość z Was pracuje. Więcej jak wyglądają relacji w pracy myślicie że w Arsenalu jest inaczej niż w np w korporacji, czy w firmie produkcyjnej? Otóż nie,! Gryzą się wszędzie, a na spisku widać gu..o.

grzegorz1211 komentarzy: 1030514.09.2021, 20:01

@Paul77: No i co widziałeś, skoro ja widziałem gówno ???

Skotii komentarzy: 1711 newsów: 814.09.2021, 20:01

Może ktoś z Was będzie wiedział, bo mnie to nurtuje od kilku dni. Jestem na wakacjach, gdzie jest masa angoli. Wiecie może czemu 90 procent brytoli ma obleśne tatuaże rodem z kolegi z zakładu w Rawiczu? To jest jakaś moda na beznadziejnie wykonane tatuaże, czy o co tu chodzi? xD

Paul77 komentarzy: 986914.09.2021, 20:00

@grzegorz1211: Piszę dlatego że widziałem sporo jego występów... Inaczej bym nie poruszał tematu.

mruw komentarzy: 413514.09.2021, 19:56

Nasz przyszły gwiazdor dostał czerwo właśnie. I Piątkowski wchodzi, więc mecz warty oglądania

Marcel90 komentarzy: 817014.09.2021, 19:56

Nasz przyszły zastępca Laci - En Nesyri, właśnie wyleciał z boiska za symulowanie

grzegorz1211 komentarzy: 1030514.09.2021, 19:53

@Paul77: A ty co widziałeś ???

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 114.09.2021, 19:52

@grzegorz1211 napisał: "Jakby wszystko dało się załatwić transferami to po co trenerzy?? Wystarczy byle wuefista z podstawówki"
Bo trzeba jeszcze po pierwsze podejmować decyzje odpowiednie co do składu, taktyki i ewentualnie jeśli ktoś ma jakieś predyspozycje to zauważyć je, podpowiedzieć coś i mieć nadzieję że zawodnik będzie na tyle inteligentny i zdyscyplinowany że będzie w stanie się doskonalić.

Wbrew temu co mówią kołcze na youtubie nie każdy może być każdym. Ludzie mają swoje ograniczenia których muszą być świadomi żeby wycisnąć z życia jak najwięcej. Jesli ktoś panikuje pod bramką albo jest słaby technicznie z jakichś warunków to trener nie załatwi tego treningami. Gracz sam musi nad tym popracować i może się uda a może nie.

Paul77 komentarzy: 986914.09.2021, 19:46

@grzegorz1211: czyli guwno widziałeś.

enrique komentarzy: 1922514.09.2021, 19:43

@Ech0z: Ja zapalonym wielce fanem to nie jestem, w sumie to tylko NieR'y i Drakengardy trawię z jrpg ale to giera jest dobra a fabuła mega.

jurasmolas44 komentarzy: 184914.09.2021, 19:17

Siemka Pany. W tych niekorzystnych dla nas czasów proponuję przeczytać książkę "futbolową gorączka" nick hornby. Jakby zdarł że mnie skórę

enrique komentarzy: 1922514.09.2021, 19:17

Ja tam nawalam ostro w Tales Of Arise dawno już nie grałem w tak dobrą grę.

Ech0z komentarzy: 1042414.09.2021, 19:17

Zanosi się na najlepszy sezon United tej dekady a muszą grać w piżamach . Nie da się patrzeć na te stroje , to są najbrzydsze stroje w całej Europie

Ech0z komentarzy: 1042414.09.2021, 19:16

@DawidAFC: a masz wybudowany ten domek w dokach który służy do rzecznych najazdów ? I w którym akcie jesteś który lvl ?

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11714.09.2021, 19:15

Mówię wam że United powalczą o tytuł

enrique komentarzy: 1922514.09.2021, 19:13

Ronaldo przywróci United mentalność zwycięzców.

ZielonyLisc komentarzy: 2028714.09.2021, 19:12

Ronaldo w MU przeżyje drugą młodość, piękny widok dla fanów futbolu, a dla fanów MU to bezgraniczne szczęście.

grzegorz1211 komentarzy: 1030514.09.2021, 19:09

@Paul77 napisał: "A ile voltów odwalił? Bo lidze to"
Blababla. Wystarczająco mało by awansować dalej

Paul77 komentarzy: 986914.09.2021, 19:04

@grzegorz1211: A ile voltów odwalił? Bo lidze to..

studentmedycyny komentarzy: 9014.09.2021, 19:03

Ronaldo to jest transfer. A nie połowa z Was się jara tymi piłkarzami, których nam udało się pozyskać, ale na transfer takiej klasy piłkarza to już chyba nie ma co liczyć.

EZ_22 komentarzy: 124914.09.2021, 19:00

Bruno asystuje, Ronaldo gol.

Ale to smutne

Marcel90 komentarzy: 817014.09.2021, 18:59

Ronaldo maszyna

grzegorz1211 komentarzy: 1030514.09.2021, 18:59

@Paul77 napisał: "@DavidSilva21: ile Szwajcar grał wtedy? Proszę przypomnij mi."
630 minut w LM w sezonie 05/06. Zagrał 7 pełnych meczów z czego tylko 2 w fazie grupowej. W fazie pucharowej 2x90 minut z Realem, 2x90 minut z Juve i 90 minut z Villareal

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125114.09.2021, 18:57

@Ech0z: no to nie mam właśnie tej opcji, nie wiem czemu

Paul77 komentarzy: 986914.09.2021, 18:54

@DavidSilva21: ile Szwajcar grał wtedy? Proszę przypomnij mi.

MCX018 komentarzy: 138814.09.2021, 18:49

@Ziebka napisał: "no ja bede bronil Artety, bo moim zdaniem ktory trener by tu nie przyszedl to to nie ruszy od kopa."

Heh, fajne tłumaczenie, już nawet sam Wenger 70 letni, by z taką kadrą o TOP 4 nawiązał walkę, nie mówiąc już o wolnym Conte, któremu 1 okienko by wystarczyło do gry o majstra, a nie porażki z Brentford 2-0 ;)

Ech0z komentarzy: 1042414.09.2021, 18:38

@DawidAFC: no bo tych rzek nie ma na mapie. Musisz podejść do murzyna wikinga ( żałosne -.-) i z nim pogadać że chcesz wyruszyć na rzeczny najazd . Tak one działają bo to jest darmowy dodatek

sickstick komentarzy: 278314.09.2021, 18:28

@losnumeros napisał: "Marcelo Bielsa, gdy został menadżerem Leeds United chciał wiedzieć, jak długo przeciętny kibic musi pracować, aby zapłacić za bilet. Kiedy powiedziano mu, że około trzy godziny, kazał zawodnikom przez taki sam okres zbierać śmieci wokół ośrodka treningowego. Żeby docenili poświęcenie swoich fanów...

Klasa"

Cwaniak kazał graczom zbierać śmieci, a jak mu posłaliśmy Nketiaha na wypożyczenie to go nie zebrał. Hipokryta.

Ziebka komentarzy: 265914.09.2021, 18:24

@MCX018:

sWinny komentarzy: 784314.09.2021, 18:20

Ivan Toney (napastnik Brentford) o Arsenalu: "Sam nie wiem, czy Arsenal wypadł tak słabo, czy to my byliśmy aż tak podekscytowani powrotem do Premier League oraz grą z nimi. To już nie jest ten sam zespół co kiedyś. W przeszłości patrzyłeś na Arsenal i wiedziałeś, że przyjechali wygrać ten mecz."

Zr armatki

MCX018 komentarzy: 138814.09.2021, 18:17

@Ziebka napisał: "najlepiej zmieszac z blotem po 3 meczach gdzie nie grali zawodnicy ktorymi sie wzmocniles. dajcie juz spokoj i zobaczymy w grudniu jak to bedzie wygladac"

A kto mówi o 3 meczach? Ja Artete zmieszałem z błotem już dobre pół roku temu, jak przegrał półfinał LE z Villarealem Emeryta ;)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125114.09.2021, 18:16

@Ech0z: no właśnie nie zrobiłem, zrobiłem tylko misję gdzie popłynęliśmy z jakimś typem jako taka "pokazówka" i na tym koniec. A rzek Exe i Severn nie widzę w ogóle na mapie, nawet jak wpisuje w google :|

Ziebka komentarzy: 265914.09.2021, 18:14

@MCX018 napisał: "Jakim cudem na dzień dzisiejszy tj. 14.09.2021 roku, na tej stronie znajdują się jeszcze obrońcy Artety?

Z całym szacunkiem, ale takie zachowania trzeba wytępiać!"