Po kolejne derbowe zwycięstwo. West Ham - Arsenal

Po kolejne derbowe zwycięstwo. West Ham - Arsenal 11.01.2019, 11:13, Michał Kruczkowski 902 komentarzy

Po przerwie związanej z rozgrywkami pucharowymi wracamy z rywalizacją w Premier League. Kanonierów co prawda czeka mecz w delegacji, jednak nadal pozostaną w Londynie. Biorąc pod uwagę fakt, że Arsenal przegrał zaledwie jeden z ostatnich sześciu derbowych pojedynków, można z optymizmem podchodzić do sobotniego meczu na Stadionie Olimpijskim. Z drugiej strony, West Ham dysponuje odpowiednią jakością, żeby zepsuć weekend wszystkim fanom The Gunners.

Trzeba przyznać, że ostatnia forma podopiecznych Manuela Pellegriniego jest mocno zbliżona do tej, którą prezentuje Arsenal. Oba zespoły grają w kratkę, nie mogąc utrzymać stabilnej dyspozycji. Dowodem, który potwierdza podobieństwo obu ekip, jest to, że na dziesięć ostatnich meczów Młoty zgarnęły siedemnaście punktów, a Kanonierzy zainkasowali o jedno oczko więcej. Co więcej, bolączką West Hamu także jest gra obronna. Mimo że Łukasz Fabiański rozgrywa świetny sezon, to już od ośmiu meczów na własnym boisku nie potrafi zachować czystego konta. The Hammers są jednak zapewne świadomi, że blok defensywny Arsenalu nie jest żelaznym murem, i będą chcieli wykorzystać swój niewątpliwy potencjał ofensywny. Marko Arnautovic, Felipe Anderson, Michail Antonio, a także dogrywający dokładne piłki Robert Snodgrass i Mark Noble mogą w sobotę niejednokrotnie sprawić, że serca kibiców Kanonierów szybciej zabiją. Dodatkowego smaczku całemu spotkaniu może stanowić występ Samira Nasriego, który nieco niespodziewanie dołączył do drużyny Pellegriniego. Francuz wyznał, że nie może się doczekać najbliższego spotkania. Cóż, my możemy być jedynie pewni, że ze strony przyjezdnych kibiców nie otrzyma on owacji na stojąco.

Środowisko kibiców Arsenalu sfrustrowała ostatnio informacja, którą Unai Emery przekazał na przedmeczowej konferencji. Hiszpan wyznał, że w styczniowym okienku jego klub nie może sobie pozwolić na zakup nowych piłkarzy, jedyną opcją są wypożyczenia. Złość względem Stana Kroenkego wzrosła jeszcze bardziej, zaczęły już się pojawiać pomysły o bojkotowaniu meczów. Ta saga pewnie szybko się nie skończy, dlatego najlepiej skupić się teraz na wynikach sportowych. Arsenal nadal utrzymuje bliski kontakt z czwartą lokatą, głównie dzięki ostatniemu potknięciu Chelsea. Pokonanie West Hamu będzie o tyle ważne, że naszym kolejnym rywalem będą właśnie The Blues. Powodem do uśmiechu może być to, że do składu najprawdopodobniej wrócą Bellerin, Mustafi i Monreal, co daje o wiele więcej opcji w ustawieniu obrony. Z przodu może natomiast pojawić się znów Mesut Özil. Wiemy jednak, że Niemiec potrafi wrócić na jeden mecz, żeby potem zniknąć na kolejne trzy. Stoi za nami także dobry bilans na stadionach West Hamu. Ostatni raz przegraliśmy na boisku Młotów w 2006 roku. Dobrze jednak wiemy, że nie wystarczy nie przegrać, konieczny jest komplet punktów. Dobrym pomysłem może być zagranie formacją z wahadłowymi, z Seadem Kolasinacem na lewej stronie. Bośniak tworzy naprawdę sporo sytuacji w ofensywie, a występujący na prawej obronie West Hamu Pablo Zabaleta najlepsze lata ma już za sobą. Takie ustawienie mogłoby zabrać miejsce dla Mesuta Özila, jednak zdążyliśmy się już przekonać, że w składzie Unaia Emery’ego nie ma miejsca na święte krowy.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą 139 razy. Arsenal okazywał się lepszy w 65 przypadkach, padło 40 remisów, West Ham ma na koncie 34 zwycięstwa. Należy też dodać, że w erze Premier League Młoty przegrały z Kanonierami 29 meczów. Z żadnym innym klubem nie mają tak złego bilansu. Unai Emery w sobotę nie będzie mógł skorzystać z Henricha Mchitariana, Roba Holdinga i Danny’ego Welbecka. Lista kontuzjowanych w West Hamie jest znacznie dłuższa. Na mecz z Arsenalem z pewnością nie wybiegną Fabian Balbuena, Javier Hernandez, Jack Wilshere, Ryan Fredericks, Andrij Jarmołenko, Carlos Sanchez, Winston Reid i Manuel Lanzini.

W meczu otwierającym 22. kolejkę Premier League staną naprzeciw siebie zespoły dobrze usposobione ofensywnie, z jednoczesnymi problemami w tyłach. Nie powinniśmy być zatem zdziwieni, jeśli zobaczymy sporo strzelonych goli. Mimo że oba kluby zbierają ostatnio podobną liczbę punktów, faworytem nadal jest Arsenal. The Gunners jeszcze trzymają się czołówki, jednak kolejna strata punktów może mieć znaczący wpływ na osiągnięcie głównego celu na ten sezon, czyli powrotu do Ligi Mistrzów. Miejmy nadzieję, że jutro będziemy świadkami otwartego, pełnego emocji spotkania, a co najważniejsze, zakończonego triumfem gości.

Rozgrywki: 22. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Stadion Olimpijski

Data: Sobota, 12 stycznia, godzina 13:30 czasu polskiego

Transmisja: Canal+

Skład Kanonierzy.com: Leno - Mustafi, Sokratis, Koscielny - Bellerin, Torreira, Xhaka, Kolasinac - Iwobi, Lacazette, Aubameyang

Typ Kanonierzy.com: 2:3

West Ham UnitedZapowiedź autor: Michał Kruczkowski źrodło: własne
kanapka komentarzy: 3033 newsów: 712.01.2019, 14:59

Wenger wróc!

wiolanczela1995 komentarzy: 5512.01.2019, 14:47

@Tevez: Faktycznie, bo to za to powinien go rozliczać... masz pojęcie rzeczywiście :D

maci3j komentarzy: 44912.01.2019, 14:43

Zero reakcji na sytuacje na boisku, ZMIANY!!!

Tevez komentarzy: 408712.01.2019, 14:42

Trojka stoperów próbuje rozgrywać wymieniając między sobą piłkę.

Kiepomen komentarzy: 432912.01.2019, 14:40

@kwiatinho: Święte krowy w składzie już mieliśmy i za dobrze się to nie kończyło. Gra dziś fatalnie i nie broni go to że strzelił dla nas trochę bramek w tym sezonie, trochę mniej ignorancji, trochę więcej trzeźwego myślenia życzę :)

lordpat komentarzy: 336512.01.2019, 14:39

Nasri najlepszy SPO na boisku.
Lepszy Ramsey na lawce, nie mowiac o Ozilu.

maci3j komentarzy: 44912.01.2019, 14:38

Niech któryś z tych statystów weźmie grę na siebie bo wstyd

Xanthi komentarzy: 98412.01.2019, 14:38

Xaka to jest taki gamoń. Ma prostą pilke na glowe, podaje w srodek pod nogi przeciwniki
W u6 ucza zeby do boku grac on gra w srodek...

Tevez komentarzy: 408712.01.2019, 14:38

Emery zaraz zdejmie Lacazetta za ten przegrany pojedynek z Andersonem.

Reucik komentarzy: 93712.01.2019, 14:36

Środka nie ma z dwoma powolnymi chłopami. Torreira szybciej operuje jakby nie patrzyć

GROMALL komentarzy: 509012.01.2019, 14:36

nowy news

_marecki komentarzy: 30412.01.2019, 14:36

Rozpoczynamy druga połowę od posiadania piłki. Nie mija 25 sek. i rywal ma groźny rzut wolny.
Co się dzieje z tymi ludźmi?

luko_PL komentarzy: 109812.01.2019, 14:35

Mustafar jaki sprinter

Tevez komentarzy: 408712.01.2019, 14:35

Wenger w 3-4-3 to przynajmniej ofensywnego Ramseya w środku wystawiał.

Kysio2607 komentarzy: 1336012.01.2019, 14:34

35 sekund drugiej polowy i w debilny sposob zarabiamy zoltko..

mar12301 komentarzy: 2311712.01.2019, 14:33

@kylo100: COYI

Vendeful komentarzy: 236612.01.2019, 14:32

@Arsenal96l
Nie wiem co przez to rozumiesz. Zdawało mi się, że byłą to dość ostra wymiana zdań,a tym właśnie jest kłótnia.

kylo100 komentarzy: 367612.01.2019, 14:32

COYG na telebimie ;p

Cdarwin1 komentarzy: 26112.01.2019, 14:31

#EMERYOUT
Wenger wróć!

Kysio2607 komentarzy: 1336012.01.2019, 14:31

@_Dennis_Bergkamp_: no jak Laca nie poda, to jeszcze moze Kolasinac wyłoży do pustaka xD

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997312.01.2019, 14:30

tragiczny dzial kreacji, a Mesut poza skladem, Auba zyje z podan a dzis niby kto mu podal?

kwiatinho komentarzy: 1312812.01.2019, 14:30

Fajnie czyta się komentarze że Aubameyang do zmiany bo nie nadaje się do ataku pozycyjnego....
Pytam się grzecznie czy Cię trzyma jeszcze po sylwestrze Kiepomen? Jeden z nielicznych piłkarzy którzy z pół sytuacji potrafi strzelić gola a to jakiś chłopiec zauroczony Fifą dokonuje roszad w składzie. Śmiechłem
Coraz więcej znafcóf na stronie

Kysio2607 komentarzy: 1336012.01.2019, 14:30

Was tez juz meczy to przypominanie jacy to my nie jesteśmy w drugich polowach? ile mozna tego sluchac. Tak naprawdę, to ostatnia DOBRA druga połowa na wyjeździe to mecz z Fulham. No a kiedy to było..

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 812.01.2019, 14:30

Po pierwszych 45 minutach nic nie wskazuje na to, żebyśmy zdobycli tutaj komplet punktów. Gra tragiczna jak na razie. Zawodnicy wyglądają jakby byli totalnie wypompowani.

Marioht komentarzy: 611412.01.2019, 14:30

@mallen: Ja również na to zwróciłem uwagę. Dziwnie to wyglądało. Jakby odcieło mu prąd.

Wierzę, że w drugiej połowię Arsenal podkręci tempo.

KingAugust komentarzy: 88812.01.2019, 14:30

@Mixerovsky ale League One to ty szanuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Arsenal96l komentarzy: 501712.01.2019, 14:29

@Vendeful: kłótnie? Ty chyba kłótni nie widziałeś..

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.01.2019, 14:29

Nasri sobie poczekał, jak na poczcie w kolejce.

Przyszedł kierownik Anderson i walnął pieczątkę.

melek90 komentarzy: 65712.01.2019, 14:29

@Vendeful: A były jakieś?

lays komentarzy: 3987112.01.2019, 14:28

Juz to widze jak przejdziemy na 4-3-3, zaraz mozna spodziewac sie zmiany laca na aarona xd

Ps. Auba dzis tragiczny, jego kontrola pilki, a Laci to roznica diametralna.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020412.01.2019, 14:28

xhaka nic nie wnosi do tego zespołu boi się zaryzykować , podaje tylko do najbliższego to już lepiej wpuścić torreire

melek90 komentarzy: 65712.01.2019, 14:28

Vendeful komentarzy: 236612.01.2019, 14:28

Ktos zwrocil uwage na klotnie przy linii Granita i Unaia?

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1612.01.2019, 14:28

Pierwsze połowy Arsenalu (szczególnie na wyjeździe) to zazwyczaj poziom League One. Wytrwali z 0-0 i teraz powinno być lepiej.

DontCry komentarzy: 760812.01.2019, 14:28

Z tym marudzeniem też proponuję ogarnąć nieco swoje konie, bo dopiero pierwsza połowa. Tragedii przecież nie ma.

mallen komentarzy: 2123912.01.2019, 14:28

Chyba, że taka była taktyka Emerego.
Pierwsza połowa bunkrujemy 3 z tyłu, żeby tylko czyste konto zachować o co ostatnio u nas trudno. Druga połowa pełna moc.

darek250s komentarzy: 10292 newsów: 512.01.2019, 14:28

Dawno nie widzialem tak nieofensywnego Arsenalu xd

Danielo_Gunners komentarzy: 264112.01.2019, 14:27

Cos tam szarpali na początku,ale pozniej to to mloty lepiej.Nasri zrobi robote dla West Hamu.Nadal ten sam styl gry

Kysio2607 komentarzy: 1336012.01.2019, 14:27

No tez zwrócilem uwagę na te powroty Nilesa. Moje ulubione słowo na takich dzbanów - kryminał :D

Tevez komentarzy: 408712.01.2019, 14:26

Wychodzenie trójką stoperów na ekipy pokroju WHU to jakieś nieporozumienie. Krzaka i Matteo sztywno trzymają się pozycji więc nie ma kto łączyć linii pomocy z atakiem. Wahadłowi grają zbyt nisko jakby byli bocznymi obrońcami. W przerwie zmiana systemu na 4-3-3 i wejście Ramseya za któregoś ze stoperów jeśli chcemy walczyć o zwycięstwo.

tomonito komentarzy: 50112.01.2019, 14:26

Można link do meczu?
Teraz wróciłem ale po komentarzach dużo nie straciłem.?

mallen komentarzy: 2123912.01.2019, 14:26

Niles zachowuje się na boisku jak gwiazdeczka. Te powolne powroty, gościu obok niego przebiega a on nic. Gość zaczyna mnie wkurzać.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 212.01.2019, 14:26

nie wiem co za problem wystawić choć raz ramseya w wyjściowym zamiast tych drewien