Podział punktów na Emirates Stadium: Arsenal 0-0 Newcastle

Podział punktów na Emirates Stadium: Arsenal 0-0 Newcastle 03.01.2023, 21:39, Łukasz Wandzel 2548 komentarzy

Po Mistrzostwach Świata Arsenal bardzo dobrze wznowił swój udział w kolejnej części sezonu Premier League. Najpierw wygrał z West Hamem, a później pokonał Brighton. Nadchodzący terminarz będzie dla Kanonierów prawdziwym testem, a pretendenci do tytułu już dzisiaj pomęczyli się ze świetną w tym sezonie ekipą Newcastle United. Sroki Eddiego Howe'a postawiły gospodarzom twarde warunki, mimo że mowa tu głównie o obronie w wykonaniu przyjezdnych. Fantastyczny Nick Pope i ostra gra przeciwko Arsenalowi pozwolił rewelacji tego sezonu zremisować i opuścić Emirates Stadium z jednym punktem.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (76' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli – Nketiah.

Newcastle: Pope – Trippier, Schar, Botman, Burn – Guimaraes, Longstaff, Willock (87' Saint-Maximin) – Almiron, Wilson (68' Wood), Joelinton.

W pierwszej połowie zespół Newcastle najbardziej zaskoczył liderów tabeli. Grający u siebie Kanonierzy zaliczyli charakterystyczny dla siebie intensywny początek na połowie rywali, którzy przetrwali początkowy atak, a później dobrze grali w drugiej linii i nie pozwolili gospodarzom swobodnie operować futbolówką. Londyńczycy do przerwy mieli mało z gry w ofensywie, bo goście poza skuteczną obroną nie omieszkali faulować za każdym razem, kiedy zawodnikom Artety udało się wyprowadzić piłkę. Zamiast grzybów po deszczu padającym na Emirates Stadium, w całym meczu rosła tylko liczba żółtych kartek (dziewięć) pokazywanych przez arbitra.

Po przerwie Arsenal znowu zaserwował mocne dziesięć minut, ale tym razem także i później utrzymał kontrolę nad grą. Dużo częściej bezpośrednio atakował bramkę Nicka Pope'a, który miał pełne ręce roboty. Angielski golkiper nie skapitulował nawet w 87. minucie, kiedy miejsce do strzału wywalczył sobie Eddie Nketiah. Napastnik zastępujący kontuzjowanego Gabriela Jesusa wyróżniał się na tle kolegów, dlatego że był to dla Arsenalu mecz trudny, a Nketiah potrafił wyprowadzić świetną kontrę, wypracować sobie sytuację na strzał czy postarać się o żółtą kartkę dla rywala, dając się sfaulować.

W drugiej odsłonie spotkanie to zdecydowanie Arsenal był bliższy złotego, zwycięskiego gola, na którego liczyły obie drużyny. W końcówce piłkarze Newcastle skutecznie grali na czas. Ostatnią szansą meczu była akcja z 95. minuty, po której Granit Xhaka i reszta Kanonierów domagali się rzutu karnego za zagranie ręką przez zawodnika gości. Ostatecznie sędzia nawet nie sprawdził tej sytuacji na monitorze i po chwili zakończył mecz.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
new_star komentarzy: 6851 newsów: 908.01.2023, 20:44

Macie jakąś godna polecenia naukę do szlifowania języków obcych?

kwiatinho komentarzy: 1312608.01.2023, 20:41

@aguero10 napisał: "Felix w pierwszym . Ciągle grzał ławę a teraz w podstawie na Barce xd"

W ostatnim meczu ligowym grał w podstawie i strzelił gola.

Perconte komentarzy: 62708.01.2023, 20:41

United wygrało kilka meczów dołem tabeli i już śpiewają, że z City I Nami lecą i potem po mistrza
Hahaha xD marzyciele xD

aguero10 komentarzy: 854508.01.2023, 20:38

Ciekawe czy nasi mają jeszcze jakoś alternatywę w przypadku kiedy nie wypali Mudryk/Felix ?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.01.2023, 20:25

Zaraz się okaże że nikogo nie kupimy

aguero10 komentarzy: 854508.01.2023, 20:20

Felix w pierwszym . Ciągle grzał ławę a teraz w podstawie na Barce xd

Matelko komentarzy: 320508.01.2023, 20:13

Siema ziomeczki, były dzisiaj jakieś ploteczki?

Dominik17 komentarzy: 313608.01.2023, 20:06

@TOmm1: ta

Moczyknur komentarzy: 179808.01.2023, 20:02

@grzegorz1211: @Joker_224: aaaa to przepraszam. Miałem na myśli Newcastle.

grzegorz1211 komentarzy: 1028308.01.2023, 19:51

@Moczyknur: @Joker_224: Katar ma PSG w Anglii nie mają klubu

Joker_224 komentarzy: 519808.01.2023, 19:48

@Moczyknur: a jaki inny klub mają? Newcastle to Arabia, ManCity to Zjednoczone Emiraty, Katar nie ma swojego "przedstawiciela"

TOmm1 komentarzy: 121508.01.2023, 19:35

Przy jutrzejszej wygranej, mecz z City bd na Etihad?

Moczyknur komentarzy: 179808.01.2023, 19:26

No chyba że spuszczą Spurs do Chmpionship i tam będą potęgą Katarską co roku nie dopuszczając do awansu.

Moczyknur komentarzy: 179808.01.2023, 19:24

@Joker_224: a to nie jest tak że oni już mają jeden klub i wg przepisów nie mogą być w posiadaniu kolejnego?

Moczyknur komentarzy: 179808.01.2023, 19:21

Villa 1-2 Stevenage :O

Joker_224 komentarzy: 519808.01.2023, 19:21

@kylo100: Amerykanie będą walczyć z Arabami na angielskich boiskach :D

kaziu874 komentarzy: 672908.01.2023, 19:21

Auba w ostatnim meczu dostał wędkę, a dzisiaj nawet go na ławce nie było. To nic osobistego, ale jakoś mi go nie szkoda.

kylo100 komentarzy: 364608.01.2023, 19:17

@Joker_224 napisał: "Katarskie szejki chcą przejąć Tottenham : |"

3rdpitch komentarzy: 453208.01.2023, 19:14

Man City 2 karniaczki wiecej niz my w calym sezonie. Co robimy zle?

Joker_224 komentarzy: 519808.01.2023, 19:10

Qatar Sports Investments are ramping up efforts to find another team to minority-invest in this year. They're actively talking to EPL clubs, including Tottenham. Nasser Al-Khelaifi met with Spurs chairman Daniel Levy earlier this week to hold an exploratory meeting.
@Ben Jacobs

Katarskie szejki chcą przejąć Tottenham : |

kaman17 komentarzy: 497808.01.2023, 19:09

City/Chelsea w następnej rundzie FA Cup jeśli przejdziemy Oxford.

AleksandraAngielska komentarzy: 312 newsów: 908.01.2023, 19:06

Z jednej strony Jordan Nobbs odeszła z Arsenalu po 12 latach i tak jakoś smutno. Z drugiej strony przychodzą dwie obiecujące zawodniczki - Kuhl i Pelova.

Damper komentarzy: 227108.01.2023, 18:51

"60 milionów funtów za Mudryka ma sens. Lubię młode talenty. Obserwuję go od 2019 r. i chwalę jego umiejętności. Jest bardzo groźny w grze 1 na 1. Ten transfer byłby dobry, mógłby grać w Arsenalu przez wiele lat."

"Obecnie rynek się zmienił. Jego wiek, pozycja, na której gra, wkład w grę Szachtara są powodem, dla którego cena jest wysoka. Mudryk jest wart swojej ceny."

Bacary Sagna o potencjalnym transferze Mudryka.

ArsenalChampion komentarzy: 802108.01.2023, 18:44

@Dzulian napisał: "Porażki z Fulham na wyjeździe i na Anfield i Potter może wylecieć 21 stycznia.
Tego sie nie da oglądać, nawet za Lamparda nie byli aż tak słabi."

Co się dziwić skoro ten trener nie przygotował okresu przygotowawczego, Tuchelowi tam naściągali zawodników na chybił trafił i teraz weź z tego lep.
Dziwię sie ze Potter w to wdępnął, ale moze wyszedł z załozenia ze moze przegapić szanse na przejecie klubu z top6

krzykus1990 komentarzy: 516408.01.2023, 18:44

Dużo pesymistów widzę. Sam osobiście się wypowiem jak zobaczę spotkania z Spurs i MU. To będzie dobry sprawdzian bo korzystne wyniki pomogą nam wzmocnić morale i walczyć w dalszej części sezonu. Kolejny trudny terminarz dopiero w kwietniu. Jeśli chodzi o transfery to najbardziej bym się cieszył jakbyśmy kupili godnego zastępcę do rotacji dla Parteya. To nasz trzon. On wypada i nie ma zgrania padaka w defensywie. Różne są pomysły skrzydłowy czy napastnik. No są potrzebni nie powiem. Jednak to nie jest letnie okienko tylko zimowe. Tutaj tylko niektóre kluby dokonują korekty w składzie a na to jest tylko miesiąc. Osobiście bym zaczął od defensywnego pomocnika albo środkowego pomocnika jednak, wtedy, Xhaka będzie musiał się trochę wycofać i będzie lutował w kartki.

Dzulian komentarzy: 254308.01.2023, 18:41

Porażki z Fulham na wyjeździe i na Anfield i Potter może wylecieć 21 stycznia.
Tego sie nie da oglądać, nawet za Lamparda nie byli aż tak słabi.

Garfield_pl komentarzy: 2778108.01.2023, 18:41

@damianARSENAL napisał: "Głębia składu do pozazdroszczenia.
Mogą posadzić de Bruyne, Haalanda, Gundogana, Ake, Cancelo, Stonesa i klepią Chelsea 3:0 do przerwy.

A u nas nie ma Parteya w składzie i nie potrafimy grać."

Dlatego nam jeszcze zajmie co najmniej dwa okienka stworzenie takiej głębi, żeby móc co sezon grać ponownie w LM , ale póki co idzie to całkiem dobrze i kadra będzie się poszerzać nie tylko ilościowo, ale i jakościowo.

Garfield_pl komentarzy: 2778108.01.2023, 18:39

@Slaviola napisał: "To jest chyba najważniejszy punkt XD"
Zdecydowanie;) moja nie chce moim samochodem jeździć,boi się więc nie mam stresu, ale jakby już chciała, to tylko na zimówkach,tych mi nie szkoda;)

ArsenalChampion komentarzy: 802108.01.2023, 18:36

Ciekawe czy Potter wytrzyma do końca tego sezonu

kylo100 komentarzy: 364608.01.2023, 18:31

@Slaviola: To jak nazwać tych co dają im jałmużnę? :)

adias komentarzy: 726 newsów: 808.01.2023, 18:31

@Simao12: Gundogan w tym sezonie zastępował Rodriego bodaj w meczu z United, poszło całkiem niezle :D

Slaviola komentarzy: 1237608.01.2023, 18:29

Właśnie czekam na księdza z kolędą.

Dość że Baran zaspał godzinę, to jeszcze poszedł od drugiej strony i musimy czekać jak takie barany xD

AR14 komentarzy: 130208.01.2023, 18:29

Chelsea to przykład takiej typowej karmy, która przychodzi za złe czyny. W tym wypadku zwolnienie Tomka Tuchela było podstawą do pojawienia się karmy w takiej postaci jak te 3-0 z City do przerwy : D

kwiatinho komentarzy: 1312608.01.2023, 18:21

Daily Mail Sport”: Benfica jest podejrzewana o ustawianie meczów w latach 2016-2020.

Prezydent klubu, Rui Costa też będzie przesłuchiwany w tej sprawie.

Simao12 komentarzy: 775208.01.2023, 18:19

@damianARSENAL: ale weź rodriego, philipsa i też już nie będzie taki cwany

Damper komentarzy: 227108.01.2023, 18:18

Rodri też jest niesamowicie ważny dla City, tylko po pierwsze- chłop ma zdrowie i praktycznie nie wypada, a po drugie, nawet jeśli wypadnie to mają jeszcze Kalvina Phillipsa. Z całym szacunkiem, ale Elnenyemu do Phillipsa to jednak sporo brakuje.

Slaviola komentarzy: 1237608.01.2023, 18:18

@Garfield_pl napisał: "i żona niech uważa;)"

To jest chyba najważniejszy punkt XD

Garfield_pl komentarzy: 2778108.01.2023, 18:16

@Slaviola napisał: "A no tak. Czasami jak Ktoś dobierze sobie kiepskie ET to może to źle wyglądać mimo ładnej felgi.

Te Wedssport są Made in Japan. Świetne są pod względem wykonania i stylistyki.

Dawmac faktycznie robią pod zamówienie ale to trzeba u nich wyłożyć prawie 20k za 20tki.

Te Wedssport SA-25R w kolorze Metal Black, w rozmiarze 20x8,5 i ET45 to z przesyłką i vatem około 9k PLN."

To jeszcze cena nie taką straszna, jak za taką jakość i wagę,niech służą i żona niech uważa;)

sonic komentarzy: 56808.01.2023, 18:12

Nawet nie oddali strzału

damianARSENAL komentarzy: 851108.01.2023, 18:12

Głębia składu do pozazdroszczenia.

A u nas nie ma Parteya w składzie i nie potrafimy grać.

sonic komentarzy: 56808.01.2023, 18:11

Chelsea mi przypomina Arsenal z przed paru lat , szpital i kiepska gra.

Furgunn komentarzy: 921008.01.2023, 18:10

@Garfield_pl: chyba już jest, przynajmniej do przerwy.

Slaviola komentarzy: 1237608.01.2023, 18:07

Czyli jeszcze w tym sezonie zagramy co najmniej 3 razy z MC, oczywiście jeśli jutro wygramy.