Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lukasz845 komentarzy: 455403.05.2015, 05:58

PhiLife

Robienie rzeźby(;D), piłka nożna i tenis stołowy, a ty?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.05.2015, 05:58

lukasz845
Mam na Pacmana od tygodnia kupon.

PhiLife komentarzy: 96803.05.2015, 05:57

Ja na Floyda... a takie prywatne pytanko, Trenujecie cos Panowie?

lukasz845 komentarzy: 455403.05.2015, 05:56

Jak tam typujecie panowie?

PhiLife komentarzy: 96803.05.2015, 05:56

Nie no, spoko ;) i tak to nie jest mecz, zebym sprawdzal na livescore, czy bramki przed tym co ogladam nie ma .... takze, i tak bym tylko patrzyl na to co widze. Tylko chcialem wiedziec, czy mam opoznienie, bo jestem w pracy na laptopie na mobilnym internecie, myslalem, ze to moze dlatego takie opoznienia

lukasz845 komentarzy: 455403.05.2015, 05:54

PhilLife

Gościu na bokser.org puścił fejka sorki ;)

lukasz845 komentarzy: 455403.05.2015, 05:53

Żyjecie? ;) Let's get ready to showtime, it's rumble! :D

PhiLife komentarzy: 96803.05.2015, 05:53

Lukasz845.

U Ciebie wychodzil Pac o 5:24~~ bo u mnie dopiero teraz, i nie wiem czy to az tak duze opoznienie mam?

lukasz845 komentarzy: 455403.05.2015, 05:24

Podobno już Manny wychodzi i ci dalej studio...

lukasz845 komentarzy: 455403.05.2015, 05:11

pauleta19

Największy bokserski ekspert ever, nie wyobrażam sobie co to by było gdyby to on komentował walkę z tym jego głosem ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 05:09

lukasz845, Olbrychski ma ten jedwabisty głos, ale przed chwilą pomylił pięściarzy. Uznał, że to Santa Cruz miał mocną szczękę i nieźle pracował nogami :p

lukasz845 komentarzy: 455403.05.2015, 04:28

Gościu już zaczyna pływać w 2 rundzie, ale co się dziwić skoro dali Santa Cruzowi takiego ogórka...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 04:27

Tu chyba też się zakończy przed czasem. Santa Cruza poluje na nokaut.

wojtec41 komentarzy: 23703.05.2015, 04:18

Siemka :)

Zadzwoni mi ktoś przed walką mp fmj żeby mnie obudzić? Xd Z góry dzięki :d 730996070

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 04:12

lukasz845, wiadomo. Dwukrotny mistrz olimpijski, już o pozostałych tytułach nie wspominając. Powinien być teraz Santa Cruz vs Jose Cayetano Vasquez.

lukasz845 komentarzy: 455403.05.2015, 03:58

Wasyl genialna praca nóg, teraz chyba Santa Cruz nie?

haszclique komentarzy: 10303.05.2015, 03:23

jest gdzieś transmisja z oficjalnego kanału tvp1 na neccie?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 03:15

Matkobosko, nie liczyłbym na to. Grube ryby przyjdą pewnie dopiero na główną walkę około 5-tej.

Matkobosko komentarzy: 13203.05.2015, 02:09

Witam,
Mam pytanie co do dzisiejszej gali. Czy walka Pacquiao - Mayweather będzie o godzinie 4:55, czy np. jeżeli wcześniejsze pojedynki skończą się wcześniej to pojedynek tych 2 zawodników też będzie wcześniej?

bee komentarzy: 16203.05.2015, 00:45

Co za piękny dzień panowie, mało co potrafi mnie tak uradować jak porażka mulow :)

pumeks komentarzy: 2080803.05.2015, 00:34

I ten kurs... 14/1

pumeks komentarzy: 2080803.05.2015, 00:33

Ja postawiłem na remis w tym boksie ... obaj mają za dużo do stracenia, a następna walka to kolejna kasa :P

MarcinQT komentarzy: 260403.05.2015, 00:32

Mam nadzieję, że wygra Tottenham i to nie tylko ze względu na nas. Zawsze to będzie jeden klub więcej mający szanse na wywalenie MU z top4. Zwłaszcza, że w przeciwieństwie do Live nie grają na wyjeździe z Chelsea.

mar12301 komentarzy: 2314203.05.2015, 00:32

pumeks

To pewnie przez TV się tak każdy nauczył, "dziś o 1.25 w jedynce...", mimo że to już jutro :D

pumeks komentarzy: 2080803.05.2015, 00:31

arsenal159

$ity z kogutami nie grają jutro tylko dziś :P

...takie tam czepianie się :D

mitmichael komentarzy: 4924303.05.2015, 00:31

@arsenal159
Oby Tottenham, wtedy wszystko bedzie nalezec do Nas.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 00:28

Ciekawe jutro kto wygra, City czy Tottenham.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 103.05.2015, 00:24

pauleta

Dzięki Juninho bardzo lubię Lyon :D
Ogólnie, to za jakieś 2 lata, po odejściu Santiego i Rosy widziałbym u nas Calhanoglu

MarcinQT komentarzy: 260403.05.2015, 00:22

@pauleta19

To złe stwierdzenie, bo Calhanoglu lubi przestrzelić karniaka.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 00:19

Mayweather - Pacquiao kursy 1.55 na Mayweathera, 2,40 na Paca. Z kolei że zawodnik 1 wygra przed czasem jest kurs 6, a że zawodnik 2 wygra przed czasem kurs już mniejszy, bo 5.
Wynika z tego, że Sts obstawia, że jeśli Pac ma większe szanse wygrać przed czasem :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 00:15

Kyrtap, tak dobrych mamy, ale tacy by się nawet przydali. Santi i Ozil fajnie te wolne biją. Natomiast Calhanoglu i Grenier to są takie cracki, że mogliby specjalnie z ławki wchodzi na wolnego. Przypomina mi się Juninho, który może nie trafił do wielkiego klubu, ale był najlepiej wykonującym rzuty wolne piłkarzem jakiego widziałem.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 103.05.2015, 00:04