Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

kaziu
No tak, potrzeba uzupełnień aktualnie, nie tak jak jeszcze dwa lata temu porządnych wzmocnień. Już mamy bardzo dobry zespół.
Może jakby była możliwość wyciągnięcia Reusa za jakąś fajną cenę, bo BVB nie będzie w LM to można skorzystać.

DM obowiązkowy.

No i za rok liczę na przynajmniej jedną drużynę z Anglii w 1/2 LM, a przynajmniej 2-3 w 1/4 :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 16:56

michalm: Teraz mam jeszcze 11 złoty obecnie na koncie na sts, miałem koło 30, ale przerąbałem :D Wygrać to chce cokolwiek :D Oby wyjść na plus :D

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 16:54

arsenal159

Napisz ile chcesz postawic i ile mniej wiecej wygrac to Ci zloze kupon :)

Kaidus komentarzy: 62603.05.2015, 16:54

Ciekawe czy na paradzie Chelsea będzie używać tego samego autobusu, który ostatnimi czasy stawiają co tydzień na boisku :D

mic_now komentarzy: 218903.05.2015, 16:53

#Zuczek
chelsea bez abramowicza zakwalifikowała się do ligi mistrzów

kaziu874 komentarzy: 673203.05.2015, 16:50

skrobinho --> wzmocnien nie potrzeba duzo, DP i jakis NP. Reszta to dodatki. Co do kontuzji to juz jest lepiej, nie ma ich tyle co wczesniej. W tym sezonie wicemistrz i puchar beda dobre, w nastepnym sezonie mierzymy wyzej! ;d

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 16:48

Simao: To doradź co obstawić, jakoś trzeba tak obstawić, żeby coś wygrać i mieć za co stawiać dalej :P

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 203.05.2015, 16:47

kaziu
Jeśli się odpowiednio wzmocnimy i nasz skład będzie w miarę zdrowy to możemy powalczyć.

Jednak graliśmy przez 3-4 miesiące z dziurą w środku pola, potem pojawił się Coq.

Coś co zdecydowanie jest mocą bronią CFC to ich niska podatność na kontuzje, tego możemy im zazdrościć.

Ja to bardzie Mou i Costy nie lubię, tak to Czelsi pokazała, że naprawdę zasłużyła, początek miazga :D

kaziu874

Pełna zgoda, ja też za Arsenalem nie przepadam, ale szacunek do Waszego klubu mam. A co do przewagi punktowej, to jestem pewien, że w przyszłym sezonie walka będzie jeszcze bardziej zacięta i o tytule przesądzi ostatnia kolejka.

Danielo_Gunners komentarzy: 264103.05.2015, 16:44

Szkoda ze nie ma zakonczenia takiego jak w 2012r :D

kaziu874 komentarzy: 673203.05.2015, 16:41

ChelseaFC_forever --> to nie ma co dziekowac, mozna lubic albo nie lubic chelsea (ja jestem w tej drugiej grupie), ale szacunek jakis tam trzeba miec, a co do mistrzostwa to jak najbardziej zasluzone, nie podlega to zadnej dyskusji. Oby tylko w nastepnym sezonie Arsenal nawiazal jakas mocniejsza walke o mistrza, bo jednak 10 pkt straty (przy wygraniu 2 zaleglych meczach) to spora roznica ;>

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 16:41

Kanonier: Ja to co nie postawie to nie wejdę, teraz dałem no taki kupon, że byłem pewien, że wejdzie. Mała wygrana by była bo co prawda 20 złoty, ale od czegoś muszę zacząć :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 16:38

arsenal159
Aktualnie nie grywam. Zrobilem sobie przerwe od obstawiania. I jak widac wszystko wchodzi (prawie)

rysiek098 komentarzy: 248903.05.2015, 16:37

Mihex; niby był kontakt, ale to bardziej Hazard zahaczał o nogę niż facet z CP faulował...
Dla mnie słabo to wygląda, sędzia by się wybronił jak by nie dał karnego, just imho

ChelseaFC_forever komentarzy: 31403.05.2015, 16:36

Chciałbym podziękować wszystkim fanom Arsenalu, którzy potrafią się b.ładnie zachować i pogratulować tytułu przeciwnej drużynie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy hejtowanie jest takie 'fajne'.

Simao12 komentarzy: 775203.05.2015, 16:36

Arsenal, Valencia i over 1.5/2 w City
i 120 na pocieszenie za wczorajsze przewalenie 120zł(50 bonus) więc w sumie to 70

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 16:35

Nie widziałem sytuacji, ale zdania podzielone. Znając życie jakiś kontakt tam jednak był, skoro są dyskusje.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 16:34

Kanonier: Ty grasz na stsach? Prawie zawsze dobrze typujesz :)

rysiek098 komentarzy: 248903.05.2015, 16:32

Hazard tam trochę nie zanurkował przy tym karnym? Nie że jestem antyfanem CFC czy coś, ale dla mnie to bardziej żółta kartka dla Hazarda niż karny -.-

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 16:31

arsenal159
No coz. Trzeba bylo mnie posluchac :D

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 203.05.2015, 16:30

To był mecz z Utd jesienią, sory, na 1:1

AdamCFC_88 komentarzy: 28603.05.2015, 16:30

Kanonierzy teraz wy powalczcie o vice-mistrzostwo kraju:) nalezy sie Wam:)

taxi_driver komentarzy: 117903.05.2015, 16:29

Niech Fabregas pocałuje sobie teraz szaliczek Chelsea.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 203.05.2015, 16:29

Tak, Chelsea zasłużyła na mistrzostwo, kapitalny start sezonu, potem dobrze, bez szału, ale stabilnie.

Ale bardzo mnie denerwuje po prostu to, że oni w meczach, w których przecież mogą wygrać stawiają autobus.
Jeszcze zrozumiem ostatnie mecze z United i Arsenalem, ale mecze bodajże z Live w rundzie jesiennej czy dwumecz z PSG to bezsens.

Obyśmy my teraz zgarnęli wicemistrza i FA Cup!

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 16:27

Gratulacje dla Chelsea. Już czekam na ten spam jednodniowych kont "kibiców na zawsze" tj. do następnego sezonu.

kaziu874 komentarzy: 673203.05.2015, 16:25

Gratulacje dla chelsea, jak najbardziej zasluzyli na mistrzostwo w tym roku.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 16:23

Kanonier: Cholera. Czysta 2 na Gent by weszła :D

mitmichael komentarzy: 4924303.05.2015, 16:23

No to Chelsea Mistrzem Anglii, 4 Mistrzostwo Abramowicza i 5 w historii klubu. Co Oni by bez ruska zrobili

FadeIn komentarzy: 354703.05.2015, 16:23

Nie wiem o co chodzi niektórym z tym karnym dla Chelsea. Karniak prawidłowy jak tak lala nie ma co płakać. To, że Hazi strzelił jak ostatni patałach to już inna sprawa. Gałe dobił więc się cieszą. Genialny sezon Belga. To trzeba mu oddać a całe te głosy, że jest przereklamowany to chyba wychodzą od ludzi którzy chyba nie widzieli ani jednego meczu Chelsea, nie widzą statystyk i miejsca Chelsea w tym sezonie ale proszę bardzo. Zagrajcie lepiej niż ten przereklamowany Hazard.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 16:20

Jak myślicie, Napoli rozwali Milan?

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 16:20

@haszclique

Oczywiście, że tak. Takiego zawodnika to bym wziął z pocałowaniem ręki.

haszclique komentarzy: 10303.05.2015, 16:15

Depay w Arsenalu by się sprawdził waszym zdaniemm?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 16:06

Amkar Perm - Lokomotiv Moskwa super kursy :D

FadeIn komentarzy: 354703.05.2015, 16:06

A moim zdaniem dziś Totki pocisnął City 1-0 albo będzie 1-1 wtedy wice majster w którego nawet najwięksi jasnowwidze w gwiazdach nie dostrzegli stanie się prawie faktem. Nie ma co beczeć bo od zeszłego sezonu jest progres. Wygrywamy puchary, nie jesteśmy bliżej 2 miejsca niż to miało miejsce w ostatnich kilku ładnych sezonach. Wiadomo jak było. Wiecznie czwarci. Jeżeli Wenger i zarząd wyciągną z tego wnioski czyli nie będą szczędzić na wzmocnienia takie jak Ozil czy Sanchez to jestem przekonany, że w przyszlym sezonie będziemy nie tylko blisko mistrzostwa pod względem pozycji ale będziemy do niego blisko punktowo. Jeżeli papa zakupi 2 światowej klasy grajkow i może jednego rezerwiste i pozbędziemy się pilkarzy zbędnych to jestem dobrej myśli. Go Go Gunners

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 16:06

arsenal159
Bilans w starciu Kortrijk v Gent wygrywa Gent wiec nie jest to jakas rewelacja :D. I to jaka mieli koncowke sezonu i jak graja w playoffach tez nie :P

Jednak poczekajmy moze jeszcze bedzie 1-1.

schnor25 komentarzy: 1854603.05.2015, 16:03