Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 15:59

Kanonier: Gent bramka :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 15:58

Raman jednak. To moze byc jeszcze 2-0.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 15:58

Kanonier: Myślę czy nie zaryzykować i postawić coś na City/Tottenham 1 lub 2. Ale ja do tego stsa już nie mam siły :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 15:57

arsenal159
No zobaczymy. Moze Neto znow zaczaruje i Milicevic cos strzeli.

Lukas1134 komentarzy: 48103.05.2015, 15:56

Szkoda, że kanonierzy.com schodzą na psy. Coraz mniej artykułów, a na 29 godzin przed meczem nie ma jeszcze zapowiedzi... szkoda wielka szkoda

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 15:55

Kanonier: Wydaje mi się, że Gent wygra to spotkanie jeszcze, oby 2 bramkami :)

arsenallord komentarzy: 29716 newsów: 11703.05.2015, 15:55

MG---> Tylko Tottenham. Oni już nas na 100% nie wyprzedzą. A jeżeli ten jeden punkt ma o czymś decydować?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 15:52

arsenal159
No wlasnie widze. I jestem troche w szoku..

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 15:52

Dziś City niestety wygra #sprawdzoneinfo

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:50

dziś BTS w meczu City powinien wpaść lekko, albo gol Aguero jeżeli zagra.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.05.2015, 15:50

No to Chelsea ma majsta. Szkoda, bo niedosyt zostaje.

@Kwietnik

Dlatego własnie kocham tą ligę. Pełno emocji. Walka o mistrza do ostatniej kolejki.

Kwietnik komentarzy: 62703.05.2015, 15:39

@arsenallord, nie tyle co pod względem niestrzelonych karnych, ale ile czerwonych się posypało :O

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 15:39

O Santiego się nie obawiam.

arsenallord komentarzy: 29716 newsów: 11703.05.2015, 15:38

Tak w ogóle to dziwna na kolejka. Gerrard, Hazard, Persie nie strzelają karnych. Oby jutro Santi - jak będzie miał okazję - strzelił.

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 15:38

Się przejmujecie, po prostu nie oglądajcie meczu. Mistrz jest znany od kilku kolejek, a tu niektórzy przejmują się co najmniej jakby nas z niego okradli.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 15:38

Jakoś Hazarda strzelającego głową nie pamiętam. Przytomnie się zachował i znowu ciągnie Chelsea za uszy.

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 15:38

Tym się właśnie różnią Mourinho-rzemieślnik i Wenger-artysta. Papa nigdy by nie postawił autobusu już na początku drugiej połowy z tak słabym rywalem.

helzing komentarzy: 327303.05.2015, 15:36

nie wierze juz broni wyniku?

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 15:35

taxi_driver

To prawda lecz bez walki mistrza sie nie zdobedzie. City tez sie liczy w walce o majstra. Jak bedziemy miec zdrowych zawodnikow a nie szpital jak zawsze to mozemy powalczyc.

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:35

Mikel. Autobus

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 15:35

Cuadrado koks.

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 15:33

kelob

Kto sie smieje ten sie smieje. Z Hazarda tez sie smieja na wielu stronach i wielu uwaza ze jest przereklamowany :)

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:33

W przyszłym roku ich pociśniemy.

Ashburton komentarzy: 450203.05.2015, 15:33

kelob Boleslaw

Tak, akurat takich jak wy.

taxi_driver komentarzy: 117903.05.2015, 15:33

A niech się kibice Chel$ea cieszą. Mourinho ma zazwyczaj drugi sezon najepszy (tak było np. w Interze oraz Realu), później jego zespoły grają poniżej oczekiwań. W Interze nawet nie rozpoczął 3 sezonu bo sam odszedł, w Chelsea został już przez Romka wyrzucony, a z Realem wiadomo jak było, zespół grał przeciętnie, dostawał lanie jak w LM z Dortmundem i dobrze wiedział, że kolejny sezon byłby jeszcze gorszy w dodatku pokłócony był z paroma osobami. Więc czekajmy cierpliwie na następny sezon :D

Kaidus komentarzy: 62603.05.2015, 15:32

Nie napisałem, że strzela te karne źle. Tak jak już wcześniej wspomniałem, chodziło mi o to, że gdy trafi to jest wychwalany a gdy spudłuje w ten sam sposób to już komentatorzy twierdzą, że beznadzieja.
Zresztą, nie ma sensu taka dyskusja :D COYG!

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 15:31

@kelob

Akurat pośmiewiskiem to jesteś teraz Ty. Wybacz mi, ale nie mogę czytać twoich wypocin. Są po prostu żałosne.

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 15:31

Sam sposob strzelania w srodek w wykonaniu Hazarda jest znakomity i bardzo skuteczny. Dlaczego ? Bo bramkarze zawsze wybieraja jakis rog. Sam stosowalem ten sposob gdy kiedys gralem w pilke i w zyciu rowniez zmarnowalem tylko 2 rzuty karne podczas meczu.

arsenallord komentarzy: 29716 newsów: 11703.05.2015, 15:31

Gol to gol. Nie lubię Hazarda, ale trzeba mu przyznać, że karne bije pierwsza klasa. Nie ważne czy przy słupku, czy w środek.

@michalm1

Dlatego cieszę się, że go nie kupiliśmy.

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:30

Michalm1

I przez takich jak ty na różnych stronach śmieją się z komentarzy na k.com

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 15:29

Hazard jest przereklamowany moge to napisac jeszcze 100 razy :)

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:29

@Kaidus

Czaje, ale tylko mówię, że w BPL się nie pomylił aż do teraz.

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 15:29

@Kaidus

Z tą hipokryzją komentatorów to masz rację. Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Nie od dziś wiadomo, że tam to połowa kiboli cfelsi.

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:28

Kaidus - Kiedy nie trafil? W Premier League na 100% nie trafił po raz pierwszy.

marimoshi komentarzy: 472603.05.2015, 15:27

Ważne,że sędzia widział... Zakończmy już o tym dyskusję. Po co sobie podnosić ciśnienie w piękny dzień ;)

Matkobosko komentarzy: 13203.05.2015, 15:27

15 euro oczywiście :)

Kaidus komentarzy: 62603.05.2015, 15:26

@kelob
Chodzi o to, że za każdym razem strzela tak samo - słabo, blisko środka bramki. Nie trafił już drugi raz w tym sezonie - to po pierwsze. Po drugie - chodzi mi o to, że gdy strzela w ten sposób i trafia to komentatorzy spuszczają się do mikrofonu, jak to zajebiście uderzył. Chciałem ukazać komentatorską hipokryzję, nic więcej.

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 15:26

@kelob

No nie mów, że tutaj widziałeś karnego... Bo w to Ci nie uwierzę.

Matkobosko komentarzy: 13203.05.2015, 15:26

arsenal159
haha to dobrze :) tylko się zastanawiam czy postwaić wszystko (15 €) czy zostawić sobie coś w razie czegoś :D

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:26

Jakby tak u nas Alexis padł to byś już 10 postów wywodów się pieklił, że karny.

arsenallord komentarzy: 29716 newsów: 11703.05.2015, 15:26

Kaidus---> Może sobie strzelać w środek bramki 10km/h. Jeżeli praktycznie zawsze będzie bramka, to o czym my mówimy?

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 15:25

Boleslaw
Co ty gadasz, przecież Mou mówił, że sędziowie zawsze się mylą przeciwko Chelsea. A jak on tak mówi to jest prawda.

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:25

michalm1

Serio? Karny ewidentny.. Nie wiem co ty oglądasz, ale ta nienawiść Ci oczy mydli. Hipokryci

Kaidus komentarzy: 62603.05.2015, 15:24

Obrońcy Chelsea to lubią się generalnie pobawić w piłkę ręczną. Z Liverpoolem Cahill zagrał ewidentnie, tydzień temu z nami też Cahill i dzisiaj Terry. Śmieszne jest to, że ani razu sędzia nie podyktował za to rzutu karnego.