Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 15:24

Matkobosko: Też mam to na kuponie :D

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 15:24

chelsea989

Nie bylo zadnego kontaktu, wyraznie widac na wideo ze zawodnik cofnal nogi, a Hazard polecial jak razony piorunem. Pieknie zanurkowal i wykorzystal naiwnosc sedziego. A teraz zawijaj sie spuszczac na niebieska strone.

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:24

Kaidus

I nie trafia? Pierwszy raz spudłował więc twoja wypowiedź jest bez sensu.

Matkobosko komentarzy: 13203.05.2015, 15:24

pytanko,
mam trohcę kasy na williamhillu, opłaca się postawić, że obie drużyny strzelą w meczu Totki - City ?

Kaidus komentarzy: 62603.05.2015, 15:23

Hazard karne wykonuje genialnie? Ja tam za każdym razem widzę ten sam schemat, lekki strzał po ziemi, nie w róg tylko bliżej środka bramki. Jak trafia - NIESAMOWICIE, PERFEKCYJNIE UDERZYŁ. Jak uderza w ten sam sposób i nie trafia - BEZNADZIEJNIE TO WYKONAŁ.

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 15:23

@chelsea989

Ja grałem parę lat można powiedzieć na wysokim poziomie. I takie sytuacje?.. To po prostu nie przystoi. Jestem zniesmaczony.

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 15:22

arsenallord

W sezonie juz drugi karny zmarnowany, wczesniej w LM z Mariborem.

mitmichael
Dokladnie, bramkarz po prostu zachowal sie tragicznie przy tej obronie. Ten strzal to mogl nawet noga przyjac bo sila strzalu byla mega slaba.

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:22

Kibole CFC już tu są.

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 15:22

Są równi i równiejsi.

chelsea989 komentarzy: 26703.05.2015, 15:21

Boleslaw akurat w tym sezonie wiecej chelsea nieodgwizdali niz podyktowali karnych :) Kontakt byl kazdy kto gra w pilke wie ze przy duzej predkosci i zwrocie najmniejszy kontakt wyprowadza z rownowagi.

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 15:21

Skandal

mitmichael komentarzy: 4924303.05.2015, 15:20

Speroni gdyby umiał wybijac pilke to by nic nie było a ten ledwo co przed siebie ja wybil

marimoshi komentarzy: 472603.05.2015, 15:20

Terry bawi się w ręczną brak karnego. Hazard chce popływać to od razu karny. Szkoda tego CP

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 15:19

Ale nic na to nie poradzimy, że sędziowie w tym sezonie są ewidentnie za cfc.

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11703.05.2015, 15:19

Karny zasłużony.
Też uważam, że Hazard jest przereklamowany, ale karne wykonuje genialnie. To mu trzeba przyznać. Dzisiaj pierwsza pomyła w PL.

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 15:19

Ej no panowie nie czepiajcie się go przecież, Hazard nie strzela z karnych. Nigdy też nie upada w polu karnym ej.

Novazzy komentarzy: 351003.05.2015, 15:18

Karny z dupy...

Boleslaw komentarzy: 25103.05.2015, 15:18

Karny z dupy, ale ok... wola cfc jako mistrza niz arsenal

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 15:17

Aha. No to dobitka okazala sie udana. Coz trudno.

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 15:16

Nie dosc ze nurek to jeszcze slaby karny a tak sie spuszczaja ludzie nad jego karnymi...

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 15:14

Chambo też tylko odbił piłkę w meczu 6-0 z Chelsea.

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 15:13

Kanonier204

No ja wczoraj poleglem na Atletico przez zle decyzje sedziego. To jedyny powod dla ktorego nie powinno sie stawiac ligi hiszpanskiej.

Ja jednak postawilem dzisiaj Valencie.
Wczoraj rowniez Barcelone i wygralem 400 pln.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 15:11

arsenal159
La Lipe obstawiac to juz jest wyzwanie. Nie jeden kupon poszedl do smieci ;d

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11703.05.2015, 15:10

marimoshi---> Odbił piłkę? Odbił.

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 15:08

Nie rozumiem dlaczego sedziowie nie widza tych fauli Ivanovicia. To byl faul i na zolta kartke ostatecznie na czerwona. W obu meczach jak z nimi gralismy to rowniez powinien wyleciec Branislav za faule na Sanchezie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 15:07

Kanonier: Boje się o mecz Malagi, dałem 1,5+ bramki. No i obstawiłem zwycięstwo Chelsea :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 15:04

mitmichael
Zawsze to lepsze niz te trzy pasy co mamy "niby" miec na nastepny sezon. Jednak mam nadzieje ze to fake.

arsenal159
To mysle ze nie powinno byc z tym problemow. W drugiej polowie cos strzela ewentualnie w koncowce pierwszej.

marimoshi komentarzy: 472603.05.2015, 15:03

Tak się rzucił,że łapą odbił piłę...

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11703.05.2015, 15:02

Widzieliście jak się Terry rzucił? Wyobraźcie sobie teraz co robi Per.
Niby detale, ale decydują o wszystkim.

mitmichael komentarzy: 4924303.05.2015, 14:58

Speroni dzisiaj cos odwinie

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:55

Kanonier: Nie zauważyłem, że pytałeś. Tak, jak będzie wynik 1-1, 2-0 lub więcej to wchodzi :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:53

haha, fajne te koszulki :D

mitmichael komentarzy: 4924303.05.2015, 14:52

Koszulki juz gotowe

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:49

Marzag: Mógłby wrócić za zabicie pewnie tylko gdyby zrobił to w obronie własnej, lub po prostu byłby do tego zmuszony. A tak, chłop ma przerąbane do końca życia. W dodatku sam fakt myśli, że zabił człowieka...

mar12301 komentarzy: 2311703.05.2015, 14:47

Marzag

Na pewno poniesie poważne konsekwencje i do służby - jak napisałeś - raczej nie wróci. Zabił - co by nie mówić.

arsenal159
pewnie nie, tak tylko nadzieją żyję :]

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:45

Lille wchodzi! Jeszcze 8 spotkań :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:44

thide: fakt, ale błąd :D

kelob: Wiem, wierzę :D Tylko po prostu z ciężkim sercem bym postawił te 30 złotych na jedną drużynę, bo znając moje szczeście to by przewalili do 0 :D

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 103.05.2015, 14:44

mar12301, jak strzelił w szyję to ma po karierze raczej, to nie była próba obezwładnienia, on wiedział, że zabije.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.05.2015, 14:43

@a159 tylko na maturze nie napisz 10 złoty :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 14:43

"Mi na kuponie zostało jeszcze 13 meczów i będzie 100zł :D"

A matko jedyna...

arsenal159
Czyli jak bedzie 0-2 lub 1-1 to wejdzie?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:43

mar12301: Nie uspokoi się :)

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 14:43

@arsenal159 zamiast puszczać codziennie za 2-5zł i przegrywać to lepiej pozbierać te 50 uwierz:D. Nawet 20-30 robi różnicę.

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 14:42