Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2311703.05.2015, 14:42

pajdek13

Nie no, ja strzelać nie będę, bo nie potrafię :P Ale masz rację, pewnie było w tym sporo przypadku.

Cóż, może to trochę uspokoi zachowania takich "kibiców", choć raczej wątpię. Cały czas słychać o jakichś problemach z kibolami u nas..

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:41

Kanonier: 1,5 bramki powyżej :D

kelob komentarzy: 86203.05.2015, 14:41

@arsenal159

to nie puszczaj 50 meczów za 2zł tylko 1 za 50zł. 100x wieksza szansa wygranej.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 14:41

arsenal159
To ty na kogo postawiles - Kortrijk czy Gent?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:40

Lille - Lens 0:1, oczywista sprawa, bo na kuponie mam, że Lille strzeli bramkę :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:37

mar12301: No z pewnością on też zapłaci surowo za to, że strzelił mu w szyję... Dokładnie tak jak mówisz, mógł strzelić w nogę. Jeden by dostał upadł, to podejrzewam reszta by się uspokoiła. Jednak i tak uważam, że większą winę ponoszą w tej sytuacji kibole, bo kibicami ich nazwać nie można.

pajdek13 komentarzy: 150703.05.2015, 14:36

@mar12301
Idź strzel z gładkolufowej w ruchomy cel, wystarczy podmuch wiatru, czy schylić się i bum. Bardzo dużo pecha i tyle. Zresztą strzelać do bandytów niszczących mienie i tyle!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:33

Już nie wspominając o ich zachowaniu po meczu, kiedy to zaczęli rzucać w szpital wszystkim co się dało, oraz robić jakieś zamieszki. To pokazuje ich "niewinność". Tak jak mówiłem, sami do tego doprowadzili...

mar12301 komentarzy: 2311703.05.2015, 14:32

arsenal159

Myślę, że jedynym (poważnym, nie podlega dyskusji) zarzutem w kierunku policjanta jest to, że nie powinien strzelać powyżej pasa. Mógł przecież strzelić w nogę. W takiej sytuacji źle się zachował, nie miał podstaw strzelać w szyję. Ale fakt, że jest problem u nas z tymi kibolami. Mogliby wreszcie podjąć poważne działania, tj. np w Anglii. Przecież tam też było kiedyś niezbyt ciekawie z "kibicami". Ale dali sobie wreszcie radę i teraz na stadion można spokojnie iść, bez obaw o jakąś ew. burdę.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:31

Kanonier: Kupon w grze, jeszcze 9 meczów! Dobrze, że napisałeś. Już byłem przekonany, że po kuponie...

dissault komentarzy: 326803.05.2015, 14:30

powiem tak, hołoty i bydła mi nie żal

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:30

Zawsze wielce poszkodowani, ale jak chcą się ustawiać na jakąś ustawkę czy rozrubę niech to robią poza stadionem.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:28

Szczerze powiem, że bardzo denerwuje mnie też postawa tych kibiców, wiecznie mają pretensje i używają wulgaryzmów w stronę Policji. Ale co by się działo w tym kraju bez Policji. Może faktycznie policjant mógł zachować się inaczej, ale tak jak mówicie, muszą sobie jakoś radzić, bo kiboli jest za dużo. Mimo wszystko, jakby nie zaczęli rzucać petardami i nie wbiegliby na murawę do takiej sytuacji by nie doszło. Jeśli chodzi o doping drużyny na boisku to bardzo fajna sprawa, ale kiedy już dochodzi do robienia rozruby na boisku to lekkie przegięcie. Niestety w Polsce często do tego dochodzi.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 14:26

arsenal
GZ :D

pajdek13 komentarzy: 150703.05.2015, 14:24

Co do reanimacji, to policją ją osłaniała, a większość "kibiców" wróciła za siatkę i rzucała w stronę policjantów, narażając trafienie reanimowanego. IQ podburzonego tłumi jest równa IQ najgłupszego przez ilość ludzi w tym tłumie.

mar12301 komentarzy: 2311703.05.2015, 14:23

arsenal159, dissault

Kibice zaczęli rzucać petardami i wbiegli na murawę. Policjant strzelił do jednego kibica w szyję, przez co kibic po czasie prawdopodobnie się udusił i zmarł.

pajdek13 komentarzy: 150703.05.2015, 14:23

Co do sytuacji z zabiciem "kibica" to żadna ze stron nie jest bez winy, 20 policjantów, kilkaset kibiców, po prostu spanikował jeden i zabił, dużo przypadku, na murawę nie wbiegali świętować, tylko robić rozróbę. Z drugiej strony jak teraz skażą policjanta, to przy następnej sytuacji będą się bali użyć broni i ucierpią niewinni, prawdziwi kibice.
A podpalanie szpitala i rozróby na mieście, pokazują z czym mamy do czynienia... Trzeba skopiować rozwiązania z naszej ukochanej ligi i po kłopocie ;)
sportfan.pl/artykul/tak-anglicy-poradzili-sobie-z-kibolami-poznaj-te-przepisy-25775

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:20

mar12301

Widziałem dziś w telewizji informacje, oraz wczoraj filmik jak go reanimowali tam na miejscu. Podejrzewam, że ten kibic nie był bez winy, ale czy policja, która do niego strzeliła mogła zachować się inaczej? Pewnie tak. A wiesz może z jakiego powodu on oberwał?

dissault komentarzy: 326803.05.2015, 14:19

coś słyszałem, ale co się dokładnie stało?

mar12301 komentarzy: 2311703.05.2015, 14:17

Słyszeliście o tej sprawie z policją, która zabiła kibica? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Ciekawy jestem.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 14:04

Panowie a mam takie pytanie, zaczynając rozprawkę we wstępie przepisujecie czasem temat? Lub np. zaczynacie od zwrotu Nawiązując do tematu,..... Może to głupie pytanie, ale zastanawiam się w jaki sposób jutro by rozpocząć :D :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 14:00

Też sobie wejdę na klp powkurzać maturzystów, a co. Było czytać lektury lenie śmierdzące :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 13:55

Wow, wbiłem na KLP. Cud!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 13:54

Jean Michel aulas (Chairman of Lyon) "We will reject all the offers for Lacazette, Fekir & Njie this summer"

Fanatic komentarzy: 599103.05.2015, 13:52

Może jednak matemaks wytrzyma oby wytrzymał ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.05.2015, 13:52

Co do walki Floyda z Mannym, to wiadomo było od samego początku jak ona będzie wyglądała.Money w deefensywie to jest cyborg i na ten moment nie ma na świecie nikogo, kto by mógł mu krzywde w ringu zrobić.Pare lat temu De La Hoya przegrał z nim w tym samym stylu chociaż atakował dużo częściej niż Filipińczyk dziś w nocy

Nie dziwie się, że kibice gwizdali na Floyda, bo w boksie szanowani są wojownicy, a o nim tego nie można powiedzieć.Wytrawny taktyk, który wykorzystuje każdą nadarzającą sie okazję, ale nic więcej.Jest najlepszy, ale obawiam się, że nikt nie będzie miał go za legendę boksu nawet jeśli pobije rekord Marciano (49-0)

Mieszkoos komentarzy: 2003.05.2015, 13:51

Nie uczcie sie matury z polaka jesli macie chociaz troche oleju w glowie. Tu zeszloroczny maturzysta 90% bez znajomosci zadnej lektury, wystarczy czytac ze zrozumieniem.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 13:47

Ehh, A Roma 1:0 wygrywa tylko. Mam na kuponie 1,5 bramki + może jeszcze coś ustrzelą

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.05.2015, 13:45

No patrząc na tabele to dla Arsenalu porażka City by była idealna.Wtedy to już 2 miejsce by bylo pewne na 99%

mrsomebody komentarzy: 602103.05.2015, 13:44

haxball.com/?roomid=~23c315a05bf77779dc6efe6bc3b8fed6af9c977aaccfeeaf9d36f1eee501a919b

kamilo_oo komentarzy: 2356703.05.2015, 13:43

A jutro pewnie matemaks padnie :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 13:42

Ja wole City niz Kuraki. Jednak patrzac na tabele to nikomu nie bede kibicowal z tej dwojki ;d

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 13:38

Ostatnio dzieje się to nadzwyczaj często (bo jakoś raz na pół sezonu), ale dzisiaj też za Tottkami :p

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.05.2015, 13:38

Widze, że wróciła coroczna podnieta dotycząca matur.Najwyższy czas przejść na k.com w tryb offline na ten magiczny okres ;)

MarcinQT komentarzy: 260403.05.2015, 13:37

Jakie święto? WTF? Mam nadzieję, że to właśnie Tottenham dziś wygra. I to nie tylko ze względu na to, że City traci punkty dla nas. Zawsze to będzie 1 szansa więcej do wywalenia MU z top4, zwłaszcza że oni nie grają jak Live z Chelsea na wyjeździe.

ja8pl komentarzy: 296603.05.2015, 13:37

meczyki.pl/floyd_mayweather_jr_vs_manny_pacquiao,46615,filmik.html

ja8pl komentarzy: 296603.05.2015, 13:36

simao

arsenallord komentarzy: 29715 newsów: 11703.05.2015, 13:36

Gerwazy---> Dzisiaj na dwie godziny staję się fanem Tottenhamu.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 13:35

Kowalczyk: Mi się tego nawet nie chce tam czytać, każde streszczenie po 12 stron +/- :D

arsenallord komentarzy: 29715 newsów: 11703.05.2015, 13:32

No i jednak Floyd wygrał. Tak jak myślałem.
Mimo wszystko Pacman pokazał się z niezłej stronie i kilka razy naruszył mistrza defensywy. Jeżeli dany zawodnik kręci głową, że ciosy nie doszły, to znaczy, że doszły.
No i komentatorzy dramat. Szczęsny wiedziałem, że jest słaby, bo znam go ze skoków. A Sosnowski? Mówił takie głupoty i już wiem dlaczego jest tak słabym zawodnikiem.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 13:31

Ja tam jednak zostaje przy swoim, wyczuwam Lalkę :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 13:30