Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Shinev komentarzy: 11405 newsów: 103.05.2015, 13:27

Eh, klp już zamula. A co dopiero wieczorem będzie.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 103.05.2015, 13:26

ja przeczytalem w ten tydzien prawie wszystkie streszczenia gorzej ,ze wszystko zaczyna mi sie pieprzyc ;D

Klama komentarzy: 3971 newsów: 203.05.2015, 13:25

Wokulski zawsze w formie.

Jak Wam mija Narodowy Dzień Czytania Streszczeń?
Wasz Stanisław Piotrowicz

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 103.05.2015, 13:22

mi sie wydaje ,ze dadza opowiadania borowskiego. 70 rocznica wyzwolenia Auschwitz byla w tym roku ;D

Klama komentarzy: 3971 newsów: 203.05.2015, 13:21

Shinev

Żabka otwarta :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.05.2015, 13:20

arsenal159
Nie pamietam dobrze, alewydaje mi sie ze nie.

Doktor komentarzy: 770603.05.2015, 13:19

A nie, najlepszy i tak był Borowski, który to po swoich traumatycznych przeżyciach wstąpił do Partii, przbywał z kochanką, gdy jego żona leżała ciężarna w szpitalu, a później nie wytrzymał i popełnił samobójstwo.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 103.05.2015, 13:19

A czarne długopisy są? Dzisiaj wszystkie sklepy pozamykane, hehe.

Doktor komentarzy: 770603.05.2015, 13:17

Gombrowicz był bi, Mickiewicz pił i chodził do burdeli, Szymborska i Mrożek podpisali list, w którym poprali niesłuszne i spreparowane skazanie polskich księży na śmierć w początkach PRL'u i pisała wiersze ku czci Lenina a Miłosz rzek, że Polska powinna być częścią Związku Radzieckiego (wspomnienia Herberta).

Cudowne, prawda? :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 13:16

FabsFAN: jak rok temu pisałeś o Weselu to tam też trzeba było odnieść się do drugiej lektury jakiejś?

Klama

Był bi. Jakieś dziewczyny też udało mu się tam wyrwać, choć więcej słychać o jego gejowskich ekscesach.

pajdek13 komentarzy: 150703.05.2015, 13:10

Ja 3 lata temu nie wiedziałem nic z książki, z której fragment użyłem i dostałem 90% z matury. W sumie to tylko do rozszerzonej matematyki się przygotowywałem, reszta to jest pic na wodę. Zero stresu i powodzenia :)

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 13:09

OptaJoe ‏@OptaJoe 15 min.15 minut temu

4 - Alan Pardew has won four of his last six Premier League matches as an opposition coach against Chelsea. Spoilsport?

Sanogo do boju!

Doktor komentarzy: 770603.05.2015, 13:09

Jeszcze co do Pana Tadeusza i Mickiewicza:
Był to cham i prostak, który swój wolny czas często spędzał w burdelach, szczególnie jeśli chodzi o Krym.

Słowacki >>> Mickiewicz

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.05.2015, 13:07

Ja mialem rok temu Wesele i punkty dawali za to, ze napsize sie, ze jakas tam postac fikcyjna odpowiada pewnej realnej. Trzeba bylo pamietac.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 13:07

mrsomebody: na próbnej był u mnie Pan Tadeusz. I nie napisałem o tym nic poza fragment, koleżanka tak samo. A polonistka bardzo ją pochwaliła i powiedziała, że bardzo ładnie opisała ten fragment, nie wiem jaką dała drugą lekturę jako przykład, ale łącznie miała około 45 punktów :D

Doktor komentarzy: 770603.05.2015, 13:07

@arsenal159

Wspomnij, że Gombrowicz był bi, zabłyśniesz.
A co do samej lektury - interpretacja jest dość prosta - po prostu chodzi o zależność człowieka od formy. I o gwałt w ucho.

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 13:07

arsenal
KUPA, GĘBA, KUPA, ŁYDKA, KUPA.
Prawdopodobnie coś jeszcze pominąłem :p

Klama komentarzy: 3971 newsów: 203.05.2015, 13:07

Jeśli o Łęckiej mowa, to...:

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-9/11203088_870229789718483_6506335412499370059_n.jpg?oh=103d95199a904bfd46743e6736e72446&oe=55CA65CF&__gda__=1439304697_32998410acfea9fa78cbd9e7f69f4876

mrsomebody komentarzy: 602103.05.2015, 13:06

"Nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie oficera"

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 13:05

FabsFAN
Teraz to ja prawie nic nie ogladam. Nie mam kiedy na to czasu. Jednak Wojtek dalej w formie - co mnie bardzo cieszy :D

Klama komentarzy: 3971 newsów: 203.05.2015, 13:05

FabsFAN

Rok temu - "Wesele", bardzo chętnie :D
Dwa lata temu - "Gloria Victis", nie wiem nic o tym :)

Doktor komentarzy: 770603.05.2015, 13:05

Potopu nie będzie, Wesela także, ja to miałem rok temu.

Będzie Lalka, najczęściej jest, a nie było jej przez co najmniej dwa lata.

Nie zapomnijcie wspomnieć tylko, że Łęcka była ku*wą. Wtedy egzaminator będzie pisać do Kluzik-Rostkowskiej, by wniosła zgodę o pomnij na Wiejskiej.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 13:04

Doktor: Jeszcze streść Ferdydurkę jak pozostałe lektury :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.05.2015, 13:04

Klama
Rok temu było Wesele i bodajże Potop. Sprawdz , co bylo 2 lata temu i mozesz to wykluczyc raczej na swojej:P

Kanonier204
OGladales wczoraj Barce? Komentowal Wojtek XD O obronie Cordoby powiedzial "ze wyglada jak 1000-letni mur chinski" XD

mrsomebody komentarzy: 602103.05.2015, 13:03

shinev
Mnie się wydaje, że jeśli daliby fragment z Makbeta, to nie byłoby w polecaniu, aby odwołać się do całości utworu, a wystarzczy analiza fragmnetu. Odwołanie do całosci utworu będzie potrzebne przy tych najważniejszych lekturach jak Lalka czy Pan Tadeusz.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 203.05.2015, 13:03

Shinev

No właśnie.
Tak samo masz w podstawie programowej, że trzeba przerobić jedną książkę z Trylogii Sienkiewicza...

ostał ci się ino sznur.

Akurat Wesele opłaca się przynajmniej przerobić. Poza tym warto zwrócić uwagę na Ferdydurke, Lalkę oraz Zbrodnię i Karę. Reszta Cierpień młodego Zenona Baryki i Konrada, który skakał z Mount Blanc jest tylko po to, by zniechęcić ludzi do czytania.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 103.05.2015, 13:01

Podajecie lektury, których nie czytałem.
Skoro w podstawie programowej jest DO WYBORU np. Makbet lub Hamlet to jak na maturze może być jedna z tych książek, skoro nie wszyscy ją przerabiali??

ziomek1245 komentarzy: 106703.05.2015, 13:00

Ja przed maturą przeczytałem streszczenia wszystkich lektur i tyle. Wystarczy znać ogólną fabułę i mniej więcej kto jest kim, resztę można spokojnie pisać na podstawie podanego fragmentu.

Lukas1134 komentarzy: 48103.05.2015, 12:55

Ej maturzyści ! Przypomnijcie mi. Szklane domy Baryki były w Przedwiośniu ?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 12:55

Ja coś czuję, że Wesela nie dadzą, tak samo Chłopów. Byłyby jaja jakby dali np. Glorie Victis :D :D

Klama komentarzy: 3971 newsów: 203.05.2015, 12:54

arsenal159

pokazuje to, że nie są gotowi na niepodległość, te zjawy przychodzą do konkretnych osób - wytykają im błędy, początek wesela jest nudny, ale gdy przychodzą te zjawy (chochoł, widmo, stańczyk, rycerz, wernyhora, hetman i ktoś tam jeszcze to akcja się rozkręca). Oczywiście nie czytałem..

Doktor komentarzy: 770603.05.2015, 12:54

Jeju, w takich Dziadach to wystarczy pisać o wielkim męczeństwie, poświeceniu, heoriźmie i wspaniałej postawie młodzieży polskiej, która wychodzi na przeciw złemu i brzydkiemu caratowi.

W Ludziach Bezdomnych walnijcie informację na temat wspaniałego poświecenia się w imię idei jaką jest oczywiście pomoc najbiedniejszym z margniesu społecznego.

W Weselu wystarczy pisać na temat braku zgody między szlachtą a chłopami, stagnacji polskiego ludu, niekonsekwencji w rozumieniu siebie nawzajem, pysze i słabościach chłopów oraz braku jakiejkolwiek reakcji elit.

W Przedwiośniu natomiast mamy piękny i wspaniały mit szklanych domów, który zostaje obrócony w proch i w pył.

A w Granicy wystarczy walnąć, że tępy Zenek był idiotą.

Na 100% wtedy zdacie
#potwierdzoneinfo

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 12:52

Ja pamiętam, że rok temu obiecałem sobie powtórkę lektur. O 22 w końcu się za to zabrałem, ale stwierdziłem, że tylko jedną, bo chcę się wyspać. Wylosowałem "Wesele" - wygrałem życie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 12:52

Klama: A co w Weselu jest fajnego i easy wg. Ciebie? :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 103.05.2015, 12:52