Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 12:50

Na próbnej CKE dało bardzo łatwy temat, więc ciekawe co dadzą teraz.

marz2 komentarzy: 521903.05.2015, 12:50

Dobra ja to lecę finał PP obejrzeć, bo wczoraj nie miałem okazji :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.05.2015, 12:49

z tych lektur to nikt nic nie rozumiał. powinni zmienić te wszystkie książki, bo czytać pana tadeusza, cierpienia młodego wertera na trzeźwo się nie da.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 12:49

Jutro to bedziesz mial wojne o 30%

:DD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 12:48

Klama: Lalke, Makbeta, Wesele, Ludzie Bezdomni, Przedwiośnie, Dziady cz. III, Granica. Najgorzej wg mnie z tych lektur, Granica, Przedwiośnie i Wesele. Inne są dość proste, łatwo się do nich odnieść.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 203.05.2015, 12:48

thide

taki żyd na kwasie pisał o swoich snach, generalnie nic nie rozumiesz, lanie wody

Matthefff komentarzy: 190203.05.2015, 12:47

Oby jutro było coś o wojnie :) Na próbnej był wiersz Baczyńskiego więc teraz będzie jakaś lektura z wojny ;) Obym się nie pomylił ;)

Jakie streszczenia czytacie? Wypadałoby zacząć a średnio pamiętam co ogarnąć :D

Pan Tadeusz, Lalka, Ferdydurke, Dziady, Sklepy cynamonowe, Król Edyp, Przedwiośnie - co tam jeszcze jest takiego ważnego?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.05.2015, 12:45

teraz nawet po zawodówkach nie ma pracy, a do biur szukają tylko i wyłącznie kobiet 18-25 z doświadczeniem i miseczką D.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 12:45

marz2
No nie ma wyjscia! WWO - Damy rade! ; p

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 303.05.2015, 12:44

thide Oczywiście częstowali sake i śledziami więc co miałem do stracenia.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.05.2015, 12:44

@mihex, no nie do końca. jak ktoś ma łeb na karku to bez matury może zarobić więcej, niż 3/4 absolwentów szkół wyższych. według mnie nie ma sensu iść na byle jakie studia, bo i tak nie znajdzie się pracy w zawodzie tylko straci 5 lat, dodatkowo dojdzie masa stresu i portfel też mocno ucierpi. jak studia to tylko lepsze

igiszu komentarzy: 44603.05.2015, 12:44

Amerykanie mówią po polsku. Niezłe. Kiedyś nie pomyślałbym, że nasz język jest aż tak trudny :/
vstars.pl/amerykanie-testuja-jezyk-polski

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 12:42

Shinev: Ale w sumie dobry pomysł :) Ja miałem o emigracji na lekcji rozprawkę, to był fragment Lalki, ale drugiego argumentu nie pamiętam jakiego użyłem. Ale może być też chyba np. doktor Judym z Ludzi Bezdomnych, on też w sumie był zmuszony wyjechać.

marz2 komentarzy: 521903.05.2015, 12:42

U mnie był większy stres angielskim, bo matma i polski to na spokojnie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.05.2015, 12:41

po 1 dniu matur będzie łatwiej, bo zejdzie to całe ciśnienie, ale większość osób stresuje się też matmą

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 12:40

thide
Po maturze raczej nigdy nie miało się pracy :P Matury się pisało by iść na studia. Jak się chciało mieć pracę to się kończyło zawodówki.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 12:39

marz2
Takze przypomniec im o tym meczu i bedzie gitara. Mam nadzieje ze sie zbierze kilka osob :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 103.05.2015, 12:39

Drugi argument...

Na próbnej był temat emigracji. Odniosłem się do Kordiana, co moim zdaniem było idiotyczne, ale nie miałem innego pomysłu. No ale dostałem propsy od nauczycielki.

Chyba trzeba sobie przygotować kilka tekstów i na siłę się do nich odnieść, zamiast szukać pasujących.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.05.2015, 12:39

rok od matury i właściwie rok bez pracy xD
#polskarzeczywistość

marz2 komentarzy: 521903.05.2015, 12:37

Kurde to już rok od matury minął.. Szybko leci ten czas :D Żebym wpadł na takim luzie jak teraz jestem to pewnie więcej procent by było :D

marz2 komentarzy: 521903.05.2015, 12:36

K204
No oby. W każdym razie może być nawet deszcz ze śniegiem aby Swansea ograli :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 12:36

Szogun: Mówiła nam o nim polonistka, nikt nawet nie zajrzał :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 12:35

cyniek: Ja tylko powtórzyć chcę główne problemy danej lektury, żeby móc się odwołać jako drugi argument w rozprawce :P

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 303.05.2015, 12:34

Ja korzystałem z tego dwutygodnika Cogito i tam było absolutnie wszystko. A raz w roku przed maturę była przekrojówka którą warto było znać.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 12:31

Zna ktoś może dobrą stronkę z lekturami, taką żeby było jasno opisana problematyka utworu?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 12:29

marz2
No to byle w dniu meczu bylo spoko. Mecz moze i w srodku ale mimo wszystko wracac w deszcz to slabo tak samo isc tam.

No w kazdym razie dzieki.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29703.05.2015, 12:28

Mihex: łatwo powiedzieć: " nie stresuj sie " :D To też zależy od typu człowieka, ja niby teraz czyli dzień wcześniej jakoś nie bardzo się przejmuję, ale znając życie jutro z rana to nie będę mógł zejść z kibla :P Nie wspomnę już o matmie, która jest we wtorek :(

marz2 komentarzy: 521903.05.2015, 12:27

K204
Nie no ostatnie tygodnie takie sobie ale od piątku jest ładnie :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 12:26

marz
Mam nadzieje ze sie nie zgrywasz teraz ;d jesli powaznie mowisz to super. Bo z tego co widzialem "niby" w prognozie to za tydzien ma padac. Jednak mam nadzieje ze to "FAKE" i oby tak bylo :)

marz2 komentarzy: 521903.05.2015, 12:24

K204
Idealna. Słoneczko, cieplutko :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 12:23

marz
No to jeszcze tydzien ;D

A tak w ogole jaka pogoda teraz panuje ?

Mihex komentarzy: 2360403.05.2015, 12:22

Shinev
Piękne. Ale w sumie coś w tym jest. Pytania jak poszło były bardziej irytujące jak te, które zadają mi teraz na temat moich dojazdów na uczelnię.
Ile można odpowiadać na pytanie "a chce ci się?"

Co do matury, chciałbym wam doradzić, żeby się nie stresować, bo to w niczym nie pomoże, ale takie gadanie nic nie da. Ja w sumie stresowałem się tylko ustnym polskim, ale miałem trochę kolegów, którzy bali się wszystkich. Mówienie im "spokojnie" nie pomagało :D

marz2 komentarzy: 521903.05.2015, 12:22

Cały wczorajszy dzień grille/ogniska.. Odpalam dzisiaj kompa i widzę wynik United.. Ahhhh :D

Gunner48 komentarzy: 792903.05.2015, 12:20

@Shinev
Po co straszysz ;D

bobslej22 komentarzy: 834403.05.2015, 12:17

Panowie. Nie wiem czy mnie zrozumieliście. My musimy mieć w tym sezonie drugie miejsce. To będzie duży progres. Jeszcze większy zaliczymy w następnym sezonie no bo pierwsze miejsce to już jest skok :) To tak w lekkim ale realnym żarcie. Wiem na pewno . Wszystko w tym klubie idzie w odpowiednim kierunku . Kupowanie za większe pieniądze, stabilizacja finansowa ,wygranie FA CUP , może drugie miejsce, co najważniejsze coraz mniej kontuzji. Tak więc kto wie. Całkiem możliwe że w przyszłym sezonie ogarniemy mistrza. Miejmy nadzieję że w końcu będzie równa forma przez cały sezon a nie jak wcześniej dobry początek tragiczny środek sezonu i trochę lepszy koniec. W tym słaby początek , miazga od stycznia . Widać jak na dłoni że nasi się zgrali a do tego jest mniej kontuzji tych podstawowych graczy.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 303.05.2015, 12:13

Matura był prosta.Uczyłem się tak już maksymalnie 3 dni przed i zdałem śpiewająco.Studia przez moją niekumację matematyki to był dopiero horror ale jakoś poszło.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 103.05.2015, 12:11

AAAAA JUTRO MATURA!!!

To jest ten czas, kiedy oczy wszystkich członków rodziny zwrócone są na Ciebie. Babcie chwalą się sąsiadkom, że ich wnuczek zdaje maturę. Dowiadują się, że ich wnuczkowie również. Jesteście rywalami. Jak osiągniesz słaby wynik, albo - co gorsza - nie zdasz... zostaniesz wykluczony z rodziny. Teraz musisz zapomnieć o wszystkim innym i skupić na maturze. Odpowiadać na pytania "jak poszło?" z pewnością. Bo odpowiedź trafi do członków rodziny o których istnieniu nie masz pojęcia... i ich sąsiadów. A przecież nie chcesz być uznawany za tępaka i skreślony z testamentów, prawda?

Tylko bez stresu na egzaminach, pozdrawiam.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 11:56

bobslej
Tez nie zobacze tego spotkania bo mi niedziela nie pasuje. Juz sporo spotkan nie zobaczylem przez ten wlasnie dzien. Dlatego ciesze sie ze z Hull i Swansea sobie mecz zobacze oraz Sunderlandem. A "HIT" z United trzeba bedzie sobie niestety darowac.

harry86 komentarzy: 81903.05.2015, 11:49

@bobslej22
Na tam się boję o mecz NA OT. Zapewne będziemy już mieli TOP4 a więc Wenger może odpuścić, no bo po co się meczyć jak jest trofeum.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457303.05.2015, 11:47

boblej
Jeśli wygramy w poniedziałek i zaległy mecz będziemy mieli 8pkt przewagi. Po porażce z United zostanie już tylko 5 pkt. Wtedy wystarczy jeden remi i prze United na pewno będziemy. Gorzej z City bo oni są nieobliczalni