Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rafson95 komentarzy: 1056531.01.2021, 17:29

Bamford ma dobre pół sezonu po 6 latach przeciętniactwa i już go brać do AFC XD

DawidKan komentarzy: 28931.01.2021, 17:29

Torreira zmieniony po pierwszej połowie, gdy patrzyłem na jego grę oczy krwawiły, podania do tyłu lub na bok. Taki Simeone gdy patrzy na grę takiego Lucasa musi sobie myśleć mieliśmy takiego super zawodnika jak Thomas.

gabrys80COYG komentarzy: 43631.01.2021, 17:25

Nie mogę z tego składu Liverpoolu xd Bez firmino manę fabinho van dajka matipa to skład drużyny walczącej o top6 a nie mistrzostwo

aaron_maj komentarzy: 182231.01.2021, 17:19

Ta, Bamford który odbijał się od 4 czy 5 klubow, był cała karierę rażąco nieskuteczny nagle wejdzie na poziome Kane’a :D

Lysy1111 komentarzy: 51131.01.2021, 17:16

@Pietraszko: Mam przeczucie ze bedzie dobry kozak.Cos jak Kean z KFC.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141931.01.2021, 17:10

@Lysy1111 napisał: "Powinnismy kupic Bamforta,poki nie za pozno."

Nie chcę go krytykować, ale u Bielsy nawet średniak Klich gra bardzo dobrze. Trzeba być ostrożnym w tego typu transferach.

Lysy1111 komentarzy: 51131.01.2021, 17:06

Powinnismy kupic Bamforta,poki nie za pozno.

sWinny komentarzy: 783631.01.2021, 17:05

Wisła Kraków wygrywała 3:0 na swoim boisku, żeby przegrać 3:4.
Dobrze, że ekstraklasa wróciła. Nudno było.

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 131.01.2021, 17:04

@lukasz845: gość, który całą karierę w Arsenalu grał na równym bardzo dobrym poziomie. Przydałby się nowy LO. Tierney jest trochę zajechany, a dodatkowo nie jest okazem zdrowia.

Artu komentarzy: 190031.01.2021, 17:02

Wspaniały, najciekawszy ( śmiem twierdzić) sezon od kilkunastu lat w Premier League, sezon bardzo nieobliczalny. Każdy może wygrać z każdym. Np. Arsenal po fatalnej pierwszej części sezonu powalczy o top6, Liverpool może znaleźć się poza top4 kosztem np. West Ham lub Evertonu. Brak murowanego faworyta do mistrzostwa jak i do spadku z Premier League.
Czekamy na West Ham vs Liverpool

swistak86 komentarzy: 120831.01.2021, 17:01

@LukaModric: my gonimy i nas gonią co w tym sezonie PL jest na porządku dziennym, wszyscy wszystkich gonią...

swistak86 komentarzy: 120831.01.2021, 16:50

@thegunners101: nie wiadomo czy się cieszyć czy nie bo Leeds do nas 2 pkt. odrobione...

Moegi14 komentarzy: 177431.01.2021, 16:50

Miał człowiek Bamforda to go wymienił bo z lester grają...

lukasz845 komentarzy: 455431.01.2021, 16:47

@metjuAFC: może Monreal wróci jako rezerwowy LO, byś się zdziwił :D

thegunners101 komentarzy: 248131.01.2021, 16:47

Brawo Leeds, punkt do Leicester odrobiony.

Artu komentarzy: 190031.01.2021, 16:46

Co Klich zagrał, brawo

mruw komentarzy: 413531.01.2021, 16:44

Mógł strzelać Bamford, Klich by miał asyste

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 831.01.2021, 16:44

1-3 Leeds. Już wiadomo, że Rudzki w Kick Offie będzie się rozpływał nad Chelsea i nad Leeds.

Kub4 komentarzy: 42931.01.2021, 16:43

Demarai Gray w Bayerze Leverkusen

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141931.01.2021, 16:39

Z takim składem Liverpool jest bez szans na wygranie meczu.

polishbrigadesx komentarzy: 1020831.01.2021, 16:38

Lisy chyba lekki spadek formy .

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 131.01.2021, 16:35

Brakuje mi zimowego DD podobnego do tego z udziałem Monreala czy Arshavina. Szczególnie ostatni dzień okienka z Rosjaninem w roli głównej wywoływał u mnie spore emocje. Ciekawe czy jutro coś się wydarzy.

mruw komentarzy: 413531.01.2021, 16:33

@Rowerinho: Mecze z Burnley są zwodnicze, wystarczy sobie przypomnieć występ Ceballosa i jego dalszą karierę u nas :D

Gunner72 komentarzy: 167831.01.2021, 16:21

@kwiatinho: @kwiatinho napisał: "Z tym że te pieniądze niewiele im dają poza napychaniem kieszeni właścicieli. Nie przekłada się to w żaden sposób na wyniki sportowe."
I tak i nie. Popatrz sobie na taki Manchester Utd, gdyby nie fakt, że są najpopularniejszą drużyną na świecie, dzięki czemu mają ciągły nieprzerwany największy dochód ze wszystkich klubów to już dawno by popłyneli ze swoją polityką finansową. Zresztą, Arsenal w pewien sposób, dzięki popularności za czasów prime Wengera również może sobie pozwolić na transfer za 50 baniek nie grając 4 sezon w LM

Arsenal 0-0 Man Utd

Manchester United have only scored one goal in 6 games against the 'big six' this season. Zarumieniona twarz"

I? Na tę chwile są wiceliderem i mają nad nami 10 pkt przewagi. Ja bym się chętnie zamienił.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141931.01.2021, 16:06

Chcę Harveya Barnesa w Arsenalu od nowego sezonu.

MatczaK komentarzy: 62231.01.2021, 16:05

@FilipCz: jest transmisja na Canal+ Premium

Laczekzette komentarzy: 62931.01.2021, 16:02

To ze Xhaka przez cały czas kopał się po czole nie znaczy ze nie może wejść na wyższy level i być liderem drużyny

To ze Auba 2 lata pod rząd strzelił w lidze po 22 bramki nie oznacza ze nie może złapać go gorsza forma i będzie fatalny

To ze Ozil był największa gwiazda drużyny nie oznaczało ze po podpisaniu kontraktu utrzyma ten poziom

To ze Alexis w Arsenalu był jednym z najlepszych na świecie nie oznacza ze nie może być failem w United

W piłce niczego nie można przewidzieć

KapitanJack10 komentarzy: 5410 newsów: 431.01.2021, 15:30

@DeKa napisał: "Ogrywamy gracza, on robi błędy, my narzekamy. Zaczyna grać dobrze, to sprzedajemy, bo kiedyś robił błędy. Powtórz x1000 #kanonierzy"
No to super sprawa dla piłkarzy. Wystarczy zagrać w styczniu i czerwcu dobre mecze i można siedzieć w klubie do końca życia :D bo nie ma co oceniać ogólnej przydatności zawodnika, który gra tu 4 sezony, ważne są ostatnie 3 mecze. Trochę za wcześnie Xhaka się ogarnął, bo jeszcze może mu spaść forma do końca sezonu. Jakby zagrał tak jak teraz w czerwcu, to byłby spokojny o letnie okienko, a jakby jeszcze maj do tego dołożył, to by mu dali nowy kontrakt 5-letni i 200k/week.

Moegi14 komentarzy: 177431.01.2021, 15:14

@LukaModric: no myślę że Arsenal tyle nie zarobił co Fene wyciągnie z Turka

FilipCz komentarzy: 189031.01.2021, 15:12

@grzegorz1211: a faktycznie. Nie sprawdziłem dokładnie.

Joker_224 komentarzy: 520731.01.2021, 15:07

Xhaka był.fla.mnie pierwszym gościem na wylocie z klubu, niereformowalny, głupie zachowania, stopowanie akcji itd itd... jednak od meczu z Chelsea gość nie schodzi z pewnego wysokiego poziomu. I to nie jest tak że to jedno spotkanie, ta passa już trochę trwa. Nie wiem skąd ta zmiana w stylu gry, bo i podania do przodu i dobre ustawianie się, o odbiorach nie wspominając. Może ta (kolejna już) czerwona kartka w końcu coś zamieszała w tym albańskim kotle. Portal whoscored na ostatnie 6 na 7 meczów dał Granitkowi ocenę ponad 7 co już jest dobrym wynikiem. Jeżeli Xhaka ma utrzymać taki poziom jak w ostatnich 6-7 spotkaniach to jak najbardziej będę zadowolony.

Pepe dopiero drugi lepszy mecz z rzędu, ale może to podobna zmiana na lepsze.

kwiatinho komentarzy: 1313131.01.2021, 15:06

Na Transfery.info na FB podali szczegóły kontraktu Messiego z Barceloną.