Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
TW_Szczepan komentarzy: 188401.02.2021, 17:56

Albo Tolaji Bola, cholera go wie. I tak lepiej niż jakiś gość po 30, którego w lato już będą chcieli się pozbyć.

FanekAFC komentarzy: 511201.02.2021, 17:56

Ze słabszym przeciwnikiem na LO od biedy może zagrać jeszcze Xhaka.

Dominik11 komentarzy: 2005701.02.2021, 17:56

Skhodran Mustafi to Schalke is a done deal.
[Christian falk]

Mustafa Goodbye

Jogurt komentarzy: 162901.02.2021, 17:55

jeszcze na LO moze zagrac xhaka

damianARSENAL komentarzy: 842601.02.2021, 17:54

Chyba lepiej ogrywać Cedrica na LO niż sprowadzać Bertranda czy van Anholta.

Rafson95 komentarzy: 1045101.02.2021, 17:54

@bokser83:
Pewnie Chambers będzie tym łatającym

sidtsw komentarzy: 303501.02.2021, 17:53

nasi chcieli ale zapewne nie bylo dostepnego LO o przyzwoitej jakosci..szkoda ale napewno probowali

Dominik17 komentarzy: 313001.02.2021, 17:51

@bokser83: a ja uważam że wiedza co robią , moze ktoś przyjdzie ?

bokser83 komentarzy: 40901.02.2021, 17:49

Coś słabo to widzę. Jeśli odejdzie AMN to zostajemy z kontuzjowanym Tierneyem, Baleronem i Cedriciem. Trzech zawodników na dwie pozycje to trochę mało. Przy naszym szczęściu będzie tak że dwóch będzie miało dłuższe kontuzje i dopiero się będzie działo, łatanie pozycji kimś z akademii. Czuje że to strzał w kolano i to konkretny. Komuś w Arsenalu się coś odkleiło

LukaModric komentarzy: 67501.02.2021, 17:48

@mallen: dobra wiadomość.

fabregas1987 komentarzy: 2570601.02.2021, 17:46

Martwi mnie, że Tierney tak często opuszcza spotkania. Nowy LO na zastępstwo naprawdę by się przydał

LukaModric komentarzy: 67501.02.2021, 17:45

Rhian Brewster (kto to jest?) 26 mln to jest ogórek

aguero10 komentarzy: 852301.02.2021, 17:42

@Garfield_pl:

Liczysz na TOP 4

@damianARSENAL:

Jeszcze dużo w tej szatni do sprzątania .

Garfield_pl komentarzy: 2707201.02.2021, 17:32

Szkoda że nie będzie LO już raczej, ale bardzo cieszą transfery out. Oby udało się osiągnąć top4 ewentualnie znów Le, bo lato będzie dla nas aktywne i głównie transfery in, może dość szybko, bo czystka w większości zrobiona ;) wypożyczeni zawodnicy, jeśli nie odpala, nie zablokuja miejsc, będzie można się tylko wzmacniać.

damianARSENAL komentarzy: 842601.02.2021, 17:31

Fantastyczne okienko w wykonaniu Mikela i Edu.
Nie ma Sokratisa, Ozila i prawdopodobnie Mustafiego. W lato będzie można działać.

Rafson95 komentarzy: 1045101.02.2021, 17:30

@Gunnerrsaurus napisał: "Jakiś przykład?"
Z Zawodników którzy przyszli do LFC, nie sprawdzili się i opuszczali klub będąc już w wieku ok 25-30 lat.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141901.02.2021, 17:30

@lukasz845 napisał: "szrot ma więcej niż rok/pół roku kontraktu, w takiej sytuacji klub ma niewiele do powiedzenia"

wina klubu, że go nie sprzedał wcześniej. Mustafi dwa sezony temu powinien być sprzedany. Klub odzyskałby z 20 mln na luzie

lukasz845 komentarzy: 453101.02.2021, 17:27

@Pietraszko: pod warunkiem, że szrot ma więcej niż rok/pół roku kontraktu, w takiej sytuacji klub ma niewiele do powiedzenia

Bart1313 komentarzy: 26901.02.2021, 17:25

BREAKING NEWS

Arsenal have agreed a loan deal with West Bromwich Albion for midfielder Ainsley Maitland-Niles.

He will undergo a medical in London in the next few hours.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185101.02.2021, 17:20

@arsenallord napisał: "Za Musafe ani grosza? Fajnie, że pozbywamy się szrotu, ale za takich ogórków taki Liverpool wyciąga po 20 mln."

Jakiś przykład?

Podobają mi się czystki Artety. Pogodził się z rzeczywistością, nie dostaniemy za tych gości pieniędzy, ale można trochę zyskać rozwiązując im kontrakty, a i wpłynie to na morale jeśli nie będzie w składzie gości zarabiających miliony, obrażonych na klub i trenera, bo nie grają

mallen komentarzy: 2123801.02.2021, 17:18

David zamknął nam okno.

Rafson95 komentarzy: 1045101.02.2021, 17:17

i całe szczescie, ze zaden emeryt do nas nie zawita w tym okienku

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 501.02.2021, 17:10

Źródło Ornstein.

Arsenal set to complete a remarkable window of departures with Mustafi to Schalke, Willock to Newcastle & Maitland-Niles to West Brom all on track. May go late but should get done. No more incomings expected

Nie czekajcie do 24 na Bertranda, Mitchella czy innego LO.

Joker_224 komentarzy: 517501.02.2021, 17:09

@aaron_maj: chodzą plotki, że ta kwota jest w ratach i Inter może mieć problemy z resztą należności

djmacius komentarzy: 375501.02.2021, 17:08

Panowie, dla podsumowania - oddajemy dziś Mustafiego, Willocka i AMN, a nikt nie przychodzi?

aaron_maj komentarzy: 182201.02.2021, 17:06

@Kub4 napisał: "Dziennikarze The Athletic podają, że Achraf Hakimi może latem opuścić Inter, a zainteresowanie przejawia Arsenal i Chelsea"

Przecież za niego Inter położył rok temu bodajże 40 baniek, zatem jeżeli miałby odejść (grając zajebisty sezon) to pewnie za minimum drugie tyle. Już widzę jak kładziemy 80 milionów za prawego obrońcę. Oczywiście Hakimi to byłoby spełnienie marzeń, moim zdaniem zawodnik z wyższym sufitem niż TAA.

Kub4 komentarzy: 42901.02.2021, 17:03

@Kub4: dodam, że z powodu problemu finansowych klubu z Mediolanu

kwiatinho komentarzy: 1311401.02.2021, 17:02

Do południa było info że Schalke płaci 2-3 mln ? Coś od tego czasu się zmieniło?

aaron_maj komentarzy: 182201.02.2021, 17:01

W ogóle zastanawia mnie jak my mamy spełnić wymagania HG skoro mówi się o odejściu w tym okienku Chambersa, Willocka, Nelsona i AMN. Przecież to niemożliwe. Ja wiem ze nie liczy się ilość HG a limit non-HG ale tym tropem to my będziemy mieli max 20 seniorów w składzie. Także albo przyjdzie tu jeszcze ze 2 chłopa ze statusem HG albo z powyższej trójki odejdzie max 1.

Vassiriki komentarzy: 17801.02.2021, 16:55

@arsenallord: 20 mln na pół roku przed końcem kontraktu?

ZielonyLisc komentarzy: 2020201.02.2021, 16:54

Oddajemy za darmo, a potem dziwota czemu nie ma hajsu na transfery.

Kub4 komentarzy: 42901.02.2021, 16:54

maniekuw komentarzy: 258701.02.2021, 16:54

Zadziwiające, że się Arsenal męczył z nimi tyle lat, a właściwie szatnie udało się w dużym stopniu oczyścić w 2 okienka

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141901.02.2021, 16:54

@Matelko napisał: "Swoją drogą kibice powinni Mustafiemu jakiś "szpaler" pożegnalny zrobić z konfetti, balonami, zimnymi ogniami, szampanem itp.
Oczywiście z radości, że odchodzi z klubu:)"