Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123901.02.2021, 16:13

Skhodran Mustafi dogadał się również z Arsenalem w sprawie rozwiązania kontraktu. Transfer Niemca do Schalke 04 oraz Kabaka do Liverpoolu to kwestia czasu.

/ Fabrizio Romano

Gofer999 komentarzy: 1462401.02.2021, 16:12

@Jacek1s: O kurde, jakby Balerina byl PS to bylby chyba najgorszym w lidze, srednia predkosc, mizerny drybling, mizerne dosrodkowania.

JessyJames7 komentarzy: 39101.02.2021, 16:11

Fabrizio Romano: Shkodran Mustafi dogadał się z Arsenalem! Niemiec rozwiąże kontrakt za porozumieniem stron i przeniesie się do Schalke, gdzie ma zastąpić Ozana Kabaka. Wieści Romano potwierdzają dziennikarze "Bildu".

gabilondo komentarzy: 102001.02.2021, 16:09

@RoMbi napisał: "Kogo polecicie w ataku FPL za Kane'a? Jest u mnie Wilson i Bamford.
Ayew? Może Firminho?"

Mam identyczna sytuacje jak Twoja, gdybym nie miał 3 ludzi z AFC w składzie to wylądowałby w składzie Laca, a tak wziąłem DCL, choć z budżetowych opcji ciekawi są jeszcze Watkins i Antonio

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 701.02.2021, 15:58

Kogo polecicie w ataku FPL za Kane'a? Jest u mnie Wilson i Bamford.
Ayew? Może Firminho?

adikovski_ komentarzy: 31001.02.2021, 15:57

Baleron lateksiarzu

Garfield_pl komentarzy: 2778601.02.2021, 15:54

Understand Pierre-Emerick Aubameyang is back with Arsenal today. Unsure whether he will feature tomorrow night, however, given he's gone over a week without training.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.02.2021, 15:53

@mallen:

No i z takimi newsami Cię tu witamy serdecznie. Bellerin ogarnął w końcu jakiś poważny temat.

Dobrze, że związany z jego aktualną formą piłkarską.

mallen komentarzy: 2123901.02.2021, 15:31

News dnia ;)

Héctor Bellerín we współpracy z H&M wyda 18 lutego serię męskich ubrań stworzonych z ekologicznych, odnawialnych materiałów.

Fajnie że pozbywamy się Mustafiego.

Dobrze również że Wilkock idzie na wypożyczenie.

Same dobre ruchy transferowe.

Jeszcze żeby Nketiah poszedł na wypożyczenie byłoby super :)

aguero10 komentarzy: 854701.02.2021, 15:17

@Kaczaza:
Lorenzo ciekawa opcja na 8 . Tylko Roma pewnie dużo krzyknie za Włocha . Choć przez Mikiego powinno być łatwiej w negocjacjach.

Glajskor komentarzy: 106101.02.2021, 15:16

@Taki napisał: "To Schalke dało się wydymać. Live dostali do końca sezonu dobrego obrońcę za czapkę śliwek a jak się nie spodoba to nara. Dla Schalke ruch całkowicie bez sensu."

Jeszcze nic nie zostało potwierdzone, ale najlepsze źródła związane z LFC ćwierkają, że jest blisko. Co do samej transakcji - Edwards jest magikiem, jeśli faktycznie dostaniemy go na wypożyczenie za 2 bańki z opcją wykupu, a nie obowiązkiem. Jeśli odpali, to mamy obrońcę na lata, jeśli nie, zrobimy papatki.

Bart1313 komentarzy: 27501.02.2021, 15:16

bokser83 komentarzy: 41001.02.2021, 15:14

Czy ma ktoś link do DD na Sky spotrs?
Poprosiłbym

Bart1313 komentarzy: 27501.02.2021, 15:11

Chris Wheatley: 21-letni Joe Willock jest coraz bliżej wypożyczenia z Arsenalu do Newcastle United.

Taki komentarzy: 204601.02.2021, 15:11

@Glajskor napisał: ""Ozan Kabak of Schalke to Liverpool would be a loan with an option - not obligation - to buy permanently. Mustafi to Schalke still needs to happen first before the deal is finalised."

XandeR komentarzy: 965401.02.2021, 15:09

Chambers ze swoja dynamika moze grac jedynie na SO

mallen komentarzy: 2123901.02.2021, 15:08

Arsenal był otwarty na wypożyczenie Reissa Nelsona oraz Caluma Chambersa, ale dotychczas nie otrzymał żadnych konkretnych ofert za tych zawodników. Na ten moment obaj zostają w Londynie do końca sezonu.

/ Sky Sport

mallen komentarzy: 2123901.02.2021, 15:06

Skhodran Mustafi dogadał się w sprawie warunków kontraktu z Schalke 04!

/ Sky Germany

Glajskor komentarzy: 106101.02.2021, 15:05

@Taki napisał: "Świetnie, że Mustafi opuszcza statek. Niech mu się wiedzie.
Co do Kabaka to jeśli wypożyczenie to po wypożyczeniu musi być przymus wykupu za ustaloną kwotę, bo inaczej jaki jest sens dla Schalke żeby puszczać chłopaka do Live?"

Taki komentarzy: 204601.02.2021, 15:04

@Bart1313 napisał: "Shkodran Mustafi porozumiał się co do warunków sześciomiesięcznego kontraktu z Schalke [Sky], więc coraz mniej stoi na przeszkodzie do transferu Ozana Kabaka do Liverpoolu. Schalke potrzebowało znaleźć następcę stopera, by pozwolić mu odejść do Premier League. Szykuje się wypożyczenie Kabaka do końca sezonu z opcją lub przymusem wykupu."
Świetnie, że Mustafi opuszcza statek. Niech mu się wiedzie.

lordpat komentarzy: 336501.02.2021, 15:03

@Jacek1s napisał: "Moim zdaniem obecnie Bellerin bardziej nadaje się na grę jako prawy skrzydłowy niż jako prawy obrońca."
TAA też.
Powinieneś zrewolucjonizować dzisiejszy futbol, marnujesz się na tej stronie.

mallen komentarzy: 2123901.02.2021, 15:03

Wygląda na to, że Ainsley Maitland-Niles trafi dzisiaj do West Bromu.

/ David Ornstein

Bart1313 komentarzy: 27501.02.2021, 15:02

Według "Mirror" Ainsley Maitland-Niles zdecydował, że chce przenieść się na wypożyczenie do West Bromwich Albion. Ten klub może mu bowiem zagwarantować odpowiedni czas gry i występy na jego nominalnej pozycji.

Kaczaza komentarzy: 722001.02.2021, 15:00

@aguero10: nie czuje tej podpały Ałarem. Oglądałem mecze Lyou specjalnie żeby sprawdzić co to za kot. Z Rennes przeciętnie a z Bordeaux zagrał ogon.
Taki Ceballos tylko ze w bramkę trafia. Lorenzo Pellegrini to powinien być cel Arsenalu jesli Buendia nie przejdzie

Jacek1s komentarzy: 764601.02.2021, 15:00

Rafson95 komentarzy: 1051501.02.2021, 14:55

Heh juz niektorzy nie pamietaja jak CJ schował do kieszeni Arjena Robbena na Alianz Arena xd

lordpat komentarzy: 336501.02.2021, 14:54

@XandeR napisał: "nie wazne ze Chambers to drugi Jenkinson"
myślałem, ze komentarz o treści „Xhaka to beton” jest nie do przebicia. No postarałeś się, brawo :D

XandeR komentarzy: 965401.02.2021, 14:49

Na boki jest Chambers i Cedric to pewnie nie sciagniemy nikogo, nie wazne ze Chambers to drugi Jenkinson

sidtsw komentarzy: 307901.02.2021, 14:47

skoro AMN odejdzie to musi przyksc LB a tu cisza totalna

aguero10 komentarzy: 854701.02.2021, 14:46

Cebulę to trzeba pogonić . Nie ma z niego pożytku .
Co do Odegaarda to sie okaże . Oby nie aklimatyzowal sie 6 miesięcy .

Na moje to Edu i Arteta nie odpuszcza Ałrora i w lato ściągną Francuza .

Taki komentarzy: 204601.02.2021, 14:46

David Ornstein
@David_Ornstein
West Brom reignite talks to sign Ainsley Maitland-Niles on straight loan — deal should get done. #WBA looked out yesterday as 23yo targeted Leicester & Arsenal favoured Southampton. But #AFC won’t send to rival + AMN didn’t want #SAINTSFC

Bart1313 komentarzy: 27501.02.2021, 14:37

Isco czuje się upokorzony brakiem gry w Realu i najchętniej zmieniłby barwy klubowe, by ratować swoją sytuację przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy. Zainteresowany piłkarzem jest Arsenal, jednak "Królewscy" mają wątpliwości, czy chcą pozbyć się swojego pomocnika - donosi "Cuatro".