Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kiepomen komentarzy: 432801.02.2021, 11:16

@sidtsw napisał: "The Athetic pisze ze rozwazamy Hakimiego na prawa strone w lecie bo Inter nie ma kasy na raty. To by dopiero bylo"
Hakimi na prawej to byłby ogromny skok jakościowy względem bellerina. Mega bym się jarał

dtdtdod komentarzy: 43301.02.2021, 11:15

@Matelko napisał: "Barcelona nie tak dawno zapłaciła Liverpoolowi 5 mln euro za to , że Coutinho wygrał ligę mistrzów z ... Bayernem..."
Nie, nie zapłaciła. Reszty nie komentuje, bo nie sprawdzałem czy to ściema.

tom8203 komentarzy: 150401.02.2021, 11:13

Auba , Saka, Thirney nie będą brani pod uwagę na mecz z wilkami! Nie dobrze ,ale trzeba przyznać że Cedric dobra robotę robi na lewej flance !

veron komentarzy: 459201.02.2021, 11:13

Auba
"There is still things to clear up. Maybe yes, maybe no. We are still doing paperwork at the moment."

czyli Auba raczej też niedostępny

TW_Szczepan komentarzy: 188401.02.2021, 11:12

Nie płaciła, zostało to dawno temu zdemontowane.

Ech0z komentarzy: 1040301.02.2021, 11:08

@GenzoArs: bo Nahorny to jest buc który wszystko wie najlepiej i nikomu nie pozwoli dojść do głosu. On jest gorszy od Borka po kilku głębszych

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189301.02.2021, 11:06

Ktoś wie co z Saką?

sidtsw komentarzy: 307901.02.2021, 11:05

@Bednar: tylko nie z Benfiką, to bedzie mega cuezki mecz, juz lepiej dac mu pograc w Premier League z u siebie z teoreycznie slabsza druzyna

KapitanJack10 komentarzy: 5379 newsów: 401.02.2021, 11:03

@krystiannn: Gdzie Ozil a gdzie Messi xd

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 901.02.2021, 11:03

@Ech0z napisał: "akurat Roslon to najlepszy komentator. W meczu 0:0 trudno komentować miał być hit i wyszedł kit"
zgoda, ale zauważyłeś, że Rosłoń przy Nahornym jest bardziej przygaszony w porównaniu z innymi meczami?
Oni podczas sobotniego meczu nawet ze sobą nie rozmawiali.
o ile Rosłoń odnosił się do meczu o tyle zanim zaczął to musiał poczekać aż Pan Rafał skończy czytać kolejną statystykę.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57901.02.2021, 11:00

Barcelona zapłaci latem Leo Messiemu 39 mln euro premii za lojalność nawet, jeśli odejdzie on z klubu. [El Mundo]

a my narzekalismy, że Ozil 8 mln dostal :D

veron komentarzy: 459201.02.2021, 11:00

ostatnie 3 ligowe zwycięstwa Brightonu u siebie przypadały kolejno na 2019, 2020 i 2021 rok :D
wprawdzie nie grają ogólnie źle, też zawsze mieliśmy z nimi problemy ale z taką domową formą to aż cud, że wciąż się utrzymują w lidze

SMTX komentarzy: 204801.02.2021, 10:59

@veron: Leno nie da rady grać wszystkich meczów od deski do deski. Moim zdaniem Ryan powinien dostać pierwszy mecz z Benficą do rozegrania, a przy korzystnym dla nas wyniku, również kolejny.

sidtsw komentarzy: 307901.02.2021, 10:59

jak chcecie śmieszny komentarz to oglądajcie mecze z watchalong na aftv :-)

Matelko komentarzy: 320501.02.2021, 10:53

Abstrakcja?

Obecnie rzekomo opłacają część pensji Suareza (mówi się , że 6 mln rocznie) za to, że strzela bramki dla Atleti (14) i w znacznej mierze przyczynia się do triumfu Altletico w LL.

Można?

Dla porównania Arsenal przez 5 miesięcy zaoszczędzi około 12 mln f na odejściach niechcianych zawodników czyli Ozila , Sokratisa i Kolasinaca.

Można!

Dobrego tygodnia!

veron komentarzy: 459201.02.2021, 10:51

@Bednar: tylko że Ryan w fazie pucharowej LE przypuszczam i tak by nie grał, ale no niestety nie ma tutaj idealnego rozwiązania,

veron komentarzy: 459201.02.2021, 10:49

@GenzoArs: tragiczny komentarz, idzie groźna akcja a Nahorny napieprza jakie kursy są na zwycięstwo w lidze, jeden z najgorszych komentatorów, głównie przez niego zrezygnowałem z C+ online i oglądam na strims world

SMTX komentarzy: 204801.02.2021, 10:49

@GenzoArs: @amiapsycho: Ja jestem z tych co uważają, że Nahorny jako komentator wylansował się przy Twarowskim. Sam Nahorny jest spoko trenerem, ale flegmatyk z niego straszny i do prowadzenia meczów potrzebuje kogoś pokroju Twarowskiego, co nadrabia ten jego flegmatyzm.

@veron: Nie zgłoszenie Ryana to byłby straszny nonsens. Runarrson niech sobie pyka z młodzikami, a Ryan niech gra skoro już za niego płacimy te pół roku.

Ech0z komentarzy: 1040301.02.2021, 10:47

@GenzoArs: akurat Roslon to najlepszy komentator. W meczu 0:0 trudno komentować miał być hit i wyszedł kit

simson16 komentarzy: 461401.02.2021, 10:47

@GenzoArs: masz rację, o komentarz na bardzo niskim poziomie...

veron komentarzy: 459201.02.2021, 10:45

w LE tylko 3 zmiany można zrobić w zgłoszonym składzie
więc Odegaard, Ryan, Martinelli a na ewentualnego LB już nie ma miejsca
chyba że Ryana nie zgłoszą

Rafson95 komentarzy: 1052901.02.2021, 10:43

@Jacek1s: Ja myślę, że pogra rok-dwa, szału nie zrobi.
Bardziej transfer-ciekawostka niż faktyczne wzmocnienie.

amiapsycho komentarzy: 78801.02.2021, 10:42

@GenzoArs: wcześniej na to nie zwracałem uwagi, ale jakiś czas temu przeczytałem podobny komentarz do Twojego i nie mogę od tamtej pory słuchać Pana Nahornego, mimo całej sympatii to niestety Pan Rafał nie komentuje a czyta z kartki

Rafson95 komentarzy: 1052901.02.2021, 10:38

@BarcArsenal napisał: "Ściągniecie Bertranda lub Van Aanholta to byłby sztos."

Oj tak. Emerytów nigdy za wielu, kolejne genialne transfery 30+ :P

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 901.02.2021, 10:34

Jako, że oglądałem mecz, ale dopiero teraz po meczu mam dostęp do komentowania, chciałbym zadać wam jedno pytanie.
Czy tylko mnie szlag trafiał słysząc sobotni komentarz podczas meczu?
jak dla mnie panowie Rosłoń i Nahorny nie prezentowali żadnego poziomu. poczytali co mieli na kartce ze statystykami i tyle.
Też tak to słyszeliście?

Jacek1s komentarzy: 764601.02.2021, 10:34

"Sergio Ramos latem najprawdopodobniej zmieni klub. Według "Mirror" sam piłkarz najchętniej przeniósłby się do Manchesteru United."

Co myślicie?

sidtsw komentarzy: 307901.02.2021, 10:32

The Athetic pisze ze rozwazamy Hakimiego na prawa strone w lecie bo Inter nie ma kasy na raty. To by dopiero bylo.

Rumunia komentarzy: 87401.02.2021, 10:27

@BarcArsenal: @Rowerinho: no to miejmy nadzieję, że to proroczy sen :)

sWinny komentarzy: 781801.02.2021, 09:55

Ostatni dzień okienka, czyli Grosik ruszy na łowy nowego pracodawcy.

Gofer999 komentarzy: 1465701.02.2021, 09:44

@Kub4: Jak cała kariera Czapiego u nas i dotychczasowa Pepe. :D

Kub4 komentarzy: 42901.02.2021, 09:30

@Rowerinho: ja bym z tym Wlillianem poczekał chwilkę bo z United obiecująco to wyglądało, ale to tylko złudzenie optyczne znając życie

Rowerinho komentarzy: 225201.02.2021, 09:08

@Rumunia napisał: "Śniło mi się, że Arsenal wymienił z Liverpoolem Williana za Shaquiriego :D Poszlibyście na takie coś?"

Dwa sezony temu? Oczywiście że tak.

Obecnie? Oczywiście że tak

BarcArsenal komentarzy: 135301.02.2021, 09:07

@Rumunia: jak w dym!

Rumunia komentarzy: 87401.02.2021, 09:05

BarcArsenal komentarzy: 135301.02.2021, 09:03

@Taki: romano potwierdza że pracują nad jeszcze jednym ruchem w tym kierunku, więc nie przestawajmy wierzyć

BarcArsenal komentarzy: 135301.02.2021, 09:02

Ściągniecie Bertranda lub Van Aanholta to byłby sztos.

Ciekawostką jest, właśnie to sobie znalazłem przypadkiem xdd że agencja reprezentująca Bertranda prowadzi też interesy.... Cohena Bramalla, więc jakieś kontakty, wspomnienia, przysługi już są :D

Taki komentarzy: 204601.02.2021, 08:53

@madderns29: Nie ma szans. Live już kupili obrońcę.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 201.02.2021, 08:35

Dziś ostatni dzień okienka? Może jakiś Liverpool zrobi nam jeszcze niespodziankę i kupi od nas Mustafiego

cycatewiewiorki komentarzy: 41201.02.2021, 08:26

@damianARSENAL: żebyś nie musiał jutro wilkom dziękować.

Garfield_pl komentarzy: 2793101.02.2021, 07:45

@adrianjestem napisał: "Zakładając ze laca i saka dalej maja kontuzje. A wraca Tierney. Bo Auba i tak nie zagra"
Zaczekajmy do raportu zdrowotnego, dopiero będzie można się zastanawiać. Jest duża szansa że Laca zagra, jak już to największą niewiadomą jest Saka, ale też Pepe może go bez problemu zastąpić, jeśli forma będzie jak do tej pory, to wilki są do ogrania spokojnie, nawet bez Saki. Zobaczymy dzisiaj, ale nie ma co panikować, bo nic nie wiemy pewnego.

damianARSENAL komentarzy: 851701.02.2021, 02:58

Jeden lajk to jedno podziękowanie dla chłopaków z Brighton!

Matelko komentarzy: 320501.02.2021, 01:18

Martinelli dzisiaj dwie brameczki dla Fluminese xD

adrianjestem komentarzy: 45701.02.2021, 00:05

@kaman17:
Zakładając, ze laca i sama kontuzja.
ESR tez potrzebuje trochę odpoczynku bo ostatnio wszystko gra.
Partey tez wraca po kontuzji i trochę to było widać.
Auba jest na kwarantannie to innego wyjścia nie mamy, rotacja z przymusu kilku rzeczy wychodzi sama

kaman17 komentarzy: 498431.01.2021, 23:59

Taaaa, rotacje... Arsenal nie może zmienić pół składu jednocześnie, bo będzie w plecy jak z w FA cup. Rotować też trzeba umiejętnie. A w lidze już nie ma miejsca na wpadki.

adrianjestem komentarzy: 45731.01.2021, 23:55

adrianjestem komentarzy: 45731.01.2021, 23:54

Ja bym na miejscu Arteta trochę wprowadził rotacji na wtorkowy mecz. Graliśmy 3 śni przed tym meczem z united, gdzie na pewno taki mecz kosztował nas dużo sił.