Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Moegi14 komentarzy: 177401.02.2021, 12:36

@Gofer999 napisał: "Panowie ale mam streak. Na zakładach live zrobiłem z początkowego wkładu 500%, z 10PLN zrobiłem 50PLN. Hahahahah."
ja za 100 zrobiłem 1272 ;p

FaxingBerlin komentarzy: 94101.02.2021, 12:36

2 mln za Mustafę liczyłem na 5

Glajskor komentarzy: 106101.02.2021, 12:36

@mallen napisał: "Schalke 04 jest zainteresowane pozyskaniem Skhodrana Mustafiego i skontakowało się już z Arsenalem, który wycenia Niemca na dwa miliony euro. 28-latek chciałby zmienić klub i nie ma nic przeciwko takiemu ruchowi. Jedynym warunkiem jest odejście Ozana Kabaka z niemieckiej drużyny w tym oknie.

/ Sky Germany"

Daj boziu *.*

Gofer999 komentarzy: 1465701.02.2021, 12:36

Moegi14 komentarzy: 177401.02.2021, 12:35

@FaxingBerlin napisał: "Po co się szczypać brać brać Ramosa,(najlepszy obrońca świata) i Dayota"
Ramos bedzie chcial takiej tygodniówk ze Arsenal nie stac, a znając zycie dostał by kase to zamienił by sięw Luiza 2,0

mallen komentarzy: 2123901.02.2021, 12:35

/ Sky Germany

FaxingBerlin komentarzy: 94101.02.2021, 12:35

@Matelko: Alaba coś przebąkiwał że chciałby grać u nas a idzie do realu :/

sWinny komentarzy: 781901.02.2021, 12:34

Saka & Tierney "They haven’t been able to train yet, so I think it will be really difficult for them."
On Laca
"I expect him to be available."
On aubemayang
There is still things to clear up. Maybe yes, maybe no. We are still doing paperwork at the moment."

Matelko komentarzy: 320501.02.2021, 12:33

@FaxingBerlin: Ramosa i Alabę można brać xD

FaxingBerlin komentarzy: 94101.02.2021, 12:33

Po co się szczypać brać brać Ramosa,(najlepszy obrońca świata) i Dayota

Bart1313 komentarzy: 27501.02.2021, 12:30

taki news na Meczyki.pl
"Schalke puści Ozana Kabaka do Liverpoolu, jeśli znajdzie zastępcę. Do klubu może przyjść Shkodran Mustafi."

Matelko komentarzy: 320501.02.2021, 12:30

@Alonso: Zgadzam się ale Saliba kosztował klub około 30 mln a Dayot jest do wyjęcia za 40 mln. Zamienić tych dwóch i nasza defensywa byłaby bardzo mocna żeby nie napisać znakomita:)

FaxingBerlin komentarzy: 94101.02.2021, 12:30

@Kaczaza: Marvo ma już albo dooiero 23 lata jest u nas 3 sezon powinien już co najmniej regularnie wchodzić z ławy lub grać w pucharach oby saliba nie poszedł w jego ślady

Kaczaza komentarzy: 722201.02.2021, 12:28

@Matelko: Panie, to trzeba piniondze mieć. Chciałbym go w składzie ale wątpię czy nawet jest brany pod uwagę.

Alonso komentarzy: 1282401.02.2021, 12:27

Dajcie spokój już z tymi obrońcami. Na następny sezon Holding, Mari, Gabriel i oby Saliba a nie Luiz i to starczy.

Kaczaza komentarzy: 722201.02.2021, 12:27

@FaxingBerlin: 345 minut w Arsenalu w lidze, jeden mecz w LE, 869 minut w Numbergu i 460 w Stuttgardzie, jeśli chodzi o poziom 1 ligi + europejskie to daje 10 meczy

FaxingBerlin komentarzy: 94101.02.2021, 12:25

Upamecano wygląda na niezłego dzika ale Werner też wyglądał. Ja bym widział u nas Janka albo Tarkowskiego.

arsenalfreak komentarzy: 26801.02.2021, 12:25

Zwyczajnie może jest za słaby. No ale jeśli u nas na lawe łapie się czasem Chambers i Mustafi a w pierwszym składzie bezkarnie od roku walą babole Luiz i Holding to znaczy że ten Saliba musi być NAJGORSZYM OBROŃCĄ ŚWIATA!!

sidtsw komentarzy: 308001.02.2021, 12:25

@Matelko: Upamecano zbyt piekne, mielismy go szanse wyciagnac rok temu ale hajsu nie bylo, teraz nie ma szans,
pojdzie do topu

Taki komentarzy: 204601.02.2021, 12:23

Dziękujemy panie Klopp.

@DaveOCKOP
Schalke have approached Arsenal to sign Mustafi who was linked with Liverpool as a replacement for Kabak who is linked with Liverpool. [Sky Germany]

Matelko komentarzy: 320501.02.2021, 12:19

@Kaczaza: Z czego Saliba i Mavro nie otrzymali jeszcze u nas szansy.
A gdyby był Gabriel i Upamecano a do rotacji Holding i Mari?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52401.02.2021, 12:19

@lordpat napisał: "Ja chciałem tylko gwoli ścisłości przypomnieć, że Wenger kupił Holdinga za 12 milionów."

Holding kosztował 3 miliony euro.

Kaczaza komentarzy: 722201.02.2021, 12:18

@GenzoArs: On jest po to żeby strzelał. Miał okazję i słusznie że podjął ryzyko. Nie wracajmy do czasów miliona podań i dwóch strzałów.

FaxingBerlin komentarzy: 94101.02.2021, 12:17

Ile meczy zagrał Marvo od 2018 kiedy dołączył może 5 ja kojarzę go dosłownie z jednego meczu kiedy wszedł z ławki.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141901.02.2021, 12:17

Jeżeli dzisiaj Liverpool nie kupi defensora dobrego to można ogłosić City mistrzem Anglii 20/21. Nie podlega to dyskusji

Kaczaza komentarzy: 722201.02.2021, 12:17

@Matelko: Holding, Gabriel, Mari, Saliba, Mavropanos. Linia na kilka dobrych lat.

Ech0z komentarzy: 1040301.02.2021, 12:12

@GenzoArs: jeśli dokładnie zobaczysz tą sytuację to zauważysz że Laca był kryty. Poprostu w momencie strzału obrona zrobiła krok do bramki i Laca wydawał się niekryty . Ogólnie Pepe też skupił się na obrońcy i bramkarzu żeby oddać strzał na wykroku dlatego tego nie widział Laci no bo to już było praktycznie nierealne

Matelko komentarzy: 320501.02.2021, 12:05

Holding swoją grą przypomina nieco Pera. Z tym ,że Mertesacker swoje braki szybkościowe nadrabiał umiejętnym czytaniem gry i znakomitym ustawianiem na boisku.

@Kaczaza miejmy nadzieję bo z Salibą raczej nie wypali chociaż nie skreślam chłopaka.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 901.02.2021, 12:05

@Ech0z: co do Pepe, ja podtrzymuję swoje zdanie: jeździec bez głowy.
Rozumiem, że musisz ryzykować, brać na siebie odpowiedzialność i oddawać strzały. w końcu któryś wpadnie. Ale gdyby on nie był jak koń - klapki na oczach - to może zobaczyłby w sobotę niepilnowanego Lacazeta na 12 metrze czekającego na ostatnie podanie.
Wiem, że gdyby to wpadło to bym tego nie pisał.

Kaczaza komentarzy: 722201.02.2021, 12:03

@Matelko: Mavro otrze nasze łzy, zobaczysz :)

Placio komentarzy: 255501.02.2021, 12:01

@mallen
Holding to dobry zawodnik, ale piłka mu pod nogami niestety przeszkadza.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57901.02.2021, 11:58

Czy w ostatnim dniu okienka transferowego może dojść do jakichś transferów...

Ostatni dzień okienka transferowego jest zawsze nieprzewidywalny, więc różne rzeczy mogą się zdarzyć lub nie. Pracujemy nad tym.

o potencjalnych odejściach...

Podjęliśmy decyzję [kto mógłby dziś odejść na wypożyczenie] i pracujemy nad tym. Dowiecie się tego przed 23:00.

o Ainsleyu Maitland-Nilesie...

Nie wiem, nie mogę mówić o poszczególnych zawodnikach. To, co chcemy zrobić, rozmowy, które odbyliśmy, różne powody... Zobaczymy, czy uda nam się coś załatwić dziś wieczorem.

na temat tego, czy Maitland-Niles odejdzie na zasadzie wypożyczenia czy na stałe...

Ponownie, nie mogę mówić o poszczególnych zawodnikach i o tym, jakie są nasze plany wobec nich na teraz lub na przyszłość.

na temat tego, jak podsumowuje swoją działalność transferową...

Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Wiecej powiem prawdopodobnie po dzisiejszym wieczorze, ponieważ są rzeczy do zrobienia, które trzeba załatwić.

na temat tego, czy lubi deadline day...

Czasami tak, czasami nie! Jest jak jest, przynajmniej kiedy wiesz, co chcesz zrobić, co chcesz osiągnąć, jest łatwiej. Mam nadzieję, że nie będziemy mieli żadnych złych niespodzianek i będziemy mogli kontrolować to, co chcemy zrobić.

o zawodnikach, którzy mogą odejść...

Wymieniasz kilku zawodników, więc masz większe szanse. Im więcej ich wymienisz, tym większa szansa, że się nie pomylisz! Ponownie, dyskutujemy z niektórymi zawodnikami i niektórymi klubami, a jeśli zrobimy coś przed terminem, to dlatego, że wierzymy, iż jest to właściwa rzecz dla ich rozwoju.

o tym, czy teraz czujemy się jak w jego składzie...

Mieliśmy pewne priorytety, które chcieliśmy zrealizować, niektóre udało nam się zrealizować, innych jeszcze nie, więc poczekajmy i zobaczmy, jak rozwinie się sytuacja dzisiaj i co jesteśmy w stanie zrobić, a czego nie.

na temat tego, czy jest zaskoczony, że Edu udało się załatwić tak wiele spraw...

Myślę, że wykonuje świetną robotę w klubie od kiedy do niego dołączyłem, jasność, jaką pokazał, kiedy przyszli spróbować przekonać mnie do dołączenia do klubu, a potem trzymać się planu, jaki mamy i sposób, w jaki do tego podchodzi, jestem pod jego wielkim wrażeniem.

na temat tego, czy będą jakieś problemy z liczebnością składów PL i EL...

To będzie zależało od tego, co się dzisiaj wydarzy, będziemy musieli podjąć decyzję, którą prawdopodobnie będziemy chcieli opóźnić tak bardzo, jak to tylko możliwe, ale trzeba będzie to zrobić.

czy jacyś znani gracze zostaną pominięci jak ostatnio...

Miejmy nadzieję, że nie!

Matelko komentarzy: 320501.02.2021, 11:57

Szlag trafia , że aktualnie za 40 mln do wyjęcia jest Dayot Upamecano.
Z Gabrielem mogliby stworzyć solidny duet na lata:)

lordpat komentarzy: 336501.02.2021, 11:57

City dokładnie w tym samym czasie kupiło Stones’a za 50milionów.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189401.02.2021, 11:54

@Pietraszko:

Żartujesz? Grę Arsenalu w tym sezonie ciągną nastolatkowie, a ty chcesz ściągać kolejnego wypalonego staruszka z dużą tygodniówką?

mallen komentarzy: 2123901.02.2021, 11:54

Rob Holding jest w tym sezonie fantastyczny. Wcześniej miał kilka kontuzji, które regularnie wytrącały go z formy, ale teraz wrócił na dłużej i pokazuje, na jakim poziomie potrafi zagrać.
W spotkaniu z Manchesterem United zaliczył kilka świetnych wybić głową, usuwając piłkę z bardzo groźnych rejonów boiska. Naprawdę wszedł na swój poziom i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, bo wyglądało na to, że opuści Arsenal, ciągle trapiły go kontuzje, a on wyszedł nawet z tej sytuacji obronną ręką.
Od swojego wejścia do podstawowej jedenastki Arsenalu definitywnie jest jednym z największych pozytywów w drużynie.

/ Sol Campbell

Kaczaza komentarzy: 722201.02.2021, 11:50

@Nicsienieda napisał: "W naszym składzie widzę rotacje bez większej straty jakości:
- Xhaka / Ceballos"

Cóż za wybór

Ech0z komentarzy: 1040301.02.2021, 11:50

Ale jestem naładowany emocjami po ostatnich miesiącach depresji przez naszą grę wkoncu gramy o wyniki. Jeszcze teraz trudną sytuacja bez Saki Auby Tierneya. Z całych sił kibicuje Pepe żeby wkoncu odpalił. To typ zawodnika który będzie notował straty ale po to żeby zrobić akcje na miarę całego meczu . Te wszystkie pociski na pewno nie pomagają w pewności siebie. Kilka wybranych i koleś już prawie sam wygrał z United tylko właśnie brakuje tej pewności siebie

Kaczaza komentarzy: 722201.02.2021, 11:49

Tymczasem Mavropanos MOTM w ostatniej kolejce, to będzie pociecha dla fanów Arsenalu.

mihaal komentarzy: 24301.02.2021, 11:48

@enrique: Arsenal to jacyś mistrzowie inaczej rozmów kontraktowych - dać trzyletni gruby kontrakt Brazylijczykowi po trzydziestce.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141901.02.2021, 11:43

Powrót syna marnotrawnego Alexisa do Arsenalu. Co byście powiedzieli? Transakcja byłaby tania w stosunku do potencjalnej jakości.

69Hunter1997 komentarzy: 63901.02.2021, 11:42

@Nicsienieda: martinelli może być zmiennikiem saki

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 901.02.2021, 11:39

@mallen: czyli Arsenal ciągle na rynku transfrerowym

mallen komentarzy: 2123901.02.2021, 11:31

Ostatni dzień okienka zawsze jest bardzo nieprzewidywalny. Coś może się w tej kwestii wydarzyć, ale równie dobrze może nic z tego nie wyjść. W każdym razie, pracujemy nad tym.

/ Mikel Arteta

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141901.02.2021, 11:25

@madderns29 napisał: "Dziś ostatni dzień okienka? Może jakiś Liverpool zrobi nam jeszcze niespodziankę i kupi od nas Mustafiego"

Oby nie bo znając Kloppa jeszcze wyciągnąłby z Mustafiego wszystko to co umiał robić w la lidze.

enrique komentarzy: 1909701.02.2021, 11:23

@krystiannn: Barcelona to jacyś mistrzowie inaczej rozmów kontraktowych - tylko u nich możliwe jest dostać bonus lojalnościowy PO odejściu z klubu.

mallen komentarzy: 2123901.02.2021, 11:22

Inter Mediolan ma problemy finansowe, przez co nie mógł zapłacić pierwszej raty za Achrafa Hakimiego. Sytuacja związana jest z pandemią, która znacząco odcisnęła piętno na włoskim klubie.
Co tutaj związanego z Arsenalem? Ano to, że jeśli "Nerazzurri" nie uregulują płatności za Marokańczyka, może on odejść z zespołu. Prawdopodobnym kierunkiem jest Anglia.
"Kanonierzy" śledzą zawodnika od czasów, gdy grał w młodzieżowych drużynach Realu Madryt. Uważa się, że Hakimi znajdował się na liście życzeń Arsenalu do czasu swojej świetnej gry w Dortmundzie, gdzie jego wartość wzrosła powyżej 30 milionów funtów.
"The Gunners" rozważali ściągnięcie Marokańczyka do swojego zespołu zeszłego lata, natomiast cena, forma płatności i pozostanie Bellerína w zespole sprawiły, że Edu i spółka ostatecznie odpuścili temat.

- Auba / Pepe

Saka, Laca, Partey, Tierney nie mają sensownych zmienników.

dtdtdod komentarzy: 43301.02.2021, 11:19

@GenzoArs: Kilka miesięcy temu zastanawiałem się czy nie wykupić Canal+ online, żeby oglądać mecze po polsku, ale stwierdziłem, że nudzi mnie słuchanie suchych statystyk przez 90 minut i odpuściłem (cena też nie zachęca). Wolę słuchać angielski komentarz, dużo bardziej fachowy i faktycznie komentują mecze.