Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Joker_224 komentarzy: 520231.01.2021, 23:07

Małe sprostowanie, źle spojrzałem - Daka jest z Zambii. :|

kwiatinho komentarzy: 1312831.01.2021, 22:45

Taka ciekawostka.

Wolverhampton od 29.11 tj kiedy pokonali nas na the Emirates wygrali tylko 1 (słownie jeden) mecz w lidze. Była to Chelsea :D

Przegrali aż 7 meczów w tym np z Burnley i WBA a zremisowali 3 z Chelsea Tottenhamem i Brighton.

Jak widać na mecze z dużymi firmami potrafią się zmobilizować (przegrana z Liverpoolem i United odstąpienieod reguły) i zdecydowanie leży im Londyn.

We wtorek muszą oddać to co zabrali pod koniec listopada.

Joker_224 komentarzy: 520231.01.2021, 22:27

Tak patrzę na Salzburg i " spadkobierców" Haalanda:
-Patson Daka 11 bramek i 3 asysty w 11 meczach, rocznik 1998
-Sekou Koita 12 bramek i 5 asyst w 14 meczach, rocznik 1999
Obaj z Mali, obaj potrzebują poniżej 70 minut na strzelenie bramki. Jeżeli dalej będą się tak rozwijać to RBS zrobi jeszcze lepsze pieniądze niż na Haalandzie. Wiem, że słaba liga, ale Norweg wypalił...

Naburator komentarzy: 278431.01.2021, 22:26

@Barney napisał: "Z Parteyem to trochę śmiech na sali gość co rusz łapie urazy"
no masz racje, facet ze szpitala nie wychodzi

stanev (zawieszony) komentarzy: 6131.01.2021, 22:25

Maksymalna strata do TOP 4 po wszystkich zaległych meczach innych drużyn - 8 pkt
Punktów do zdobycia do końca sezonu - 51

Z furą szczęścia, zdrowia i gry dobrej jak w ostatnim miesiącu, to jest całkiem realne : )

metjuAFC komentarzy: 5700 newsów: 131.01.2021, 22:22

Auba chyba na kwarantannie, nie wiadomo też co z Lacą. Jeśli zostaniemy z Nketiahem to nie wróży zbyt dobrze. Jest jesscze Bolagun ale wiadomo, że to opcja rezerwowa.

Jacek1s komentarzy: 764631.01.2021, 22:22

@Perconte napisał: "Gdybyśmy nie stracili punktów z marnym United juz byśmy mieli Tottki w garści"

Nie byli marni. Mecz był wyrównany i powie Ci to każdy kto mecz oglądał.

sidtsw komentarzy: 309031.01.2021, 22:19

nasze nastepne mecze sa mega ciezkie, do tego Benfika,
duzo bedzie zalezec od zdrowia

Slaviola komentarzy: 1237731.01.2021, 22:17

Ten sezon serio jest jak jedna wielka karuzela.

Wiem, że inni mają mecze zaległe, że może Nam być ciężko. Ale wierzę że top6 jest w Naszym zasięgu, a przy odrobinie szczęścia i maksymalnej determinacji, top4 jest osiągalne!

caliero913 komentarzy: 125431.01.2021, 22:15

wspaniały prezent od Mew

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 831.01.2021, 22:12

Warto dodać, że to pierwsze zwycięstwo Brighton na własnym stadionie w tym sezonie :-)

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141931.01.2021, 22:10

@Dziadyga napisał: "Jak Kane'a nie ma to Son jest cieniutki,tak jak juz nieraz pisałem i sie potwierdza.Goscia nie ma na boisku"

to jest wina taktyki Mou która była oparta o ten duet, a teraz siwy nie ma pomysłów. W przeszłości jak Kane był kontuzjowany to Son godnie go zastępował

LukaModric komentarzy: 67531.01.2021, 22:10

1 0 najniższy wymiar kary
cieszy porażka lester i czikenow

Perconte komentarzy: 62831.01.2021, 22:10

Gdybyśmy nie stracili punktów z marnym United juz byśmy mieli Tottki w garści

majormati komentarzy: 191531.01.2021, 22:09

Będzie jazda na koniec sezonu, górna polowa tabeli bedzie walczyć do ostatniej kolejki o LM i LE

Slaviola komentarzy: 1237731.01.2021, 22:03

Kurłaki wyglądają jakby nie mieli siły grać.

Slaviola komentarzy: 1237731.01.2021, 21:59

Jaką sytuację zmarnował teraz piłkarz Brighton.

Oby się to nie ze mściło!

Dziadyga komentarzy: 828031.01.2021, 21:58

Jak Kane'a nie ma to Son jest cieniutki,tak jak juz nieraz pisałem i sie potwierdza.Goscia nie ma na boisku(moze z dwa razy widziałem)

Naburator komentarzy: 278431.01.2021, 21:57

Brighton właśnie marnuje 200% okazję, oby to się nie zemściło

sidtsw komentarzy: 309031.01.2021, 21:56

dzis zapewne nasi wolne mieli, jutro trening to sie dowiemy wiecej, ale napewno duzo pyrajnikow jest ze zdrowiem

mruw komentarzy: 413431.01.2021, 21:47

@xValorx: też się zastanawiam. Partey i ESR ledwie wytrzymują jeden cały mecz, nie wyobrażam sobie, żeby mieli grać kolejny za 3 dni. Może zagramy Odegaardem i Ceballosem od pierwszych minut?

metjuAFC komentarzy: 5700 newsów: 131.01.2021, 21:45

@hetfield88: myślę, że jutro od rana zaczną się plotki. Wiele transferów będzie zapewne wewnątrz Anglii. Możliwe, że powalczymy o LO, który bardzo by się przydał, ale fakt cisza dzisiaj straszna. Jedyne co się pojawiło to info o Willocku i Nilesie. Czekam na info o potencjalnym transferze/rach IN.

dan komentarzy: 59531.01.2021, 21:41

@wojtek1256:
Jaka kasa ? Mam w najbliższej rodzinie do sprzedania, mega zadbany :)

xValorx komentarzy: 38031.01.2021, 21:41

Ciekawe jak wygląda sytuacja zdrowotna naszych zawodników. Boję się na ile będą gotowi na następny mecz bo pojedynek z mułami mocno nas wymęczył kondycyjnie.

mruw komentarzy: 413431.01.2021, 21:38

Brigthon wygląda na tle kurczaków jakby to oni byli w top 6 xD

wojtek1256 komentarzy: 298631.01.2021, 21:38

Miał ktoś może jakieś doświadczenia z volkswagenem CC? Jaka ocena i czy nie za niski na 190 cm faceta? :D

ElToro89 komentarzy: 1831.01.2021, 21:33

@hetfield88
Okno transferowe trwa do jutra. Pewnie czekają na ostatnią chwilę z ogłoszeniem.

hetfield88 komentarzy: 38331.01.2021, 21:27

Rozumiem ze dzis nic sie nie dzieje w zwiazku z transferami? Jakies wypozyczenia out cos? Liczyliśmy tez na LO in. Cisza straszna

LukaModric komentarzy: 67531.01.2021, 21:05

totenham w ataku dziś.nie istnieje i oby tak.zostalo
brighton ładnie ale przydałaby się druga bramka.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11731.01.2021, 21:02

@coooyg11: Też im go zazdroszczę. Taki głęboki rezerwowy by nam się przydał.

grzegorz1211 komentarzy: 1030231.01.2021, 21:01

@Pietraszko: No i co z tego??? To że po słabych wynikach straciłem wiarę w Artete , nie znaczy że nie jestem kibicem. Czy np. ci wszyscy kibice co mogliśmy oglądać na AFTV, co po słabych meczach jechali po zawodnikach i trenerze( wcześniejszych trenerach) też są chorągiewkami?? Twój komentarz uświadamia mnie że ty nie jesteś trolem, ty jesteś baranem

mruw komentarzy: 413431.01.2021, 20:53

@coooyg11: no dobrze to robi, powiedziłbym taki słabszy Partey z niego

coooyg11 komentarzy: 318631.01.2021, 20:46

Kurde ale tego Ndombele to im zazdroszczę, co facet ma wyjście spod pressingu to jest aż niemożliwe ...

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 831.01.2021, 20:39

25 minuta meczu i Tottenham nie oddał ani jednego strzału na bramkę Mew :-D

losnumeros komentarzy: 1318931.01.2021, 20:34

@kwiatinho: Odnośnie kamery. Ja lubię powtórki za pleców atakującego, ponieważ wtedy widać jaką sytuację ma napastnik do strzelenia gola. Prawie wszyscy piszą, jak można nie strzelić gola w sytuacji sam na sam, a odpowiednia pokazana powtórka, pokazuje jak bramkarz potrafi zasłonić całą bramkę i wtedy trudno strzelić gola. .

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 431.01.2021, 20:33

Totki bez Kane'a będą kombinować z ustawieniem i składem, na pewno będą mieć problemy dopóki nie ma Anglika, więc miejmy nadzieję, że Brighton dziś to skrzętnie wykorzysta, tak samo jak przyszli rywale kogutów.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141931.01.2021, 20:33

@grzegorz1211 napisał: " Arteta to bardzo słaby trener, coś tam się nauczył od Pepa, ale na pierwszego trenera nie ma jaj"

Z Ciebie też jest prawdziwy kibic czy może raczej chorągiewka ;)

losnumeros komentarzy: 1318931.01.2021, 20:31

@kwiatinho napisał: "Na stronie Arsenalu na FB świetny skrót z meczu z Soton. Kamera jakby z boiska. Świetne 3 min.
Warto obejrzeć

2 najśmieszniejsze momenty z filmiku to: zwierzątko (nie chce gafy strzelić), Sipmpson xd.

Joker_224 komentarzy: 520231.01.2021, 20:30