Pogrom na Etihad, Arsenal przegrywa z City 3-6!

Pogrom na Etihad, Arsenal przegrywa z City 3-6! 14.12.2013, 14:39, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

Bardzo groźny u siebie Manchester City potwierdził przedmeczowe przewidywania. Pomimo tego, że Arsenal utrzymuje się na prowadzeniu w tabeli Premier League, to widać, że nie grają tak, jak na początku sezonu, a gracze gospodarze skrzętnie to wykorzystali spychając przyjezdnych do defensywy i pewnie pokonując rywali aplikując im sześć goli, tracąc przy tym tylko trzy. Po 90 minutach na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć 6-3 dla City.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Walcott, Özil, Wilshere - Giroud.

Manchester City: Pantilimon - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Nasri, Fernandinho, Yaya Toure, David Silva - Aguero, Negredo.

Już od pierwszych minut gospodarze zdecydowali się na frontalny atak, przez co podopieczni Wengera zmuszeni byli do cofnięcia się do defensywy. Na całe szczęście akcje ofensywne City nie były zbyt dokładne i nie stwarzały większego zagrożenia Szczęsnemu.

Bardzo groźną akcję przeprowadzili Obywatele w 7. minucie. Prostopadłym podaniem Silva obsłużył wbiegającego Zabaletę, ten ładnie dośrodkował, jednak i tę piłkę przejął Koscielny.

W 11. minucie Kanonierzy przeprowadzili jedną z nielicznych ofensywnych akcji. Prawą flanką popędził Walcott, udało mu się wrzucić piłkę do Wilshere'a, którego nikt nie pilnował, lecz jego uderzenie nie było do końca ani strzałem ani podaniem. Chwilkę później dośrodkowania próbował jeszcze Monreal, jednak defensorzy City zażegnali niebezpieczeństwo.

W 14 minucie stało się to, na co zanosiło się od dłuższej chwili. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Nasriego piłkę przedłużył Demichelis, a idealnym wolejem Aguero załadował ją do bramki bezradnego w tej sytuacji Szczęsnego. 1:0 dla City.

W 21. minucie dryblingiem i prostopadłym podaniem do Negredo, jakich nie powstydziłby się najlepszy rozgrywający świata, popisał się Vincent Kompany, jednak ostatecznie strzał hiszpańskiego snajpera został zablokowany.

W 30. minucie zagrożenie pod bramką Pantilimona stworzyli gracze Arsenalu. Ładnym dośrodkowaniem popisał się Walcott, futbolówkę sparował jednak rumuński bramkarz. Ta spadła wprost pod nogi Flaminiego, który bez zastanowienia huknął w stronę bramki, jednak jego strzał został zalokowany.

Jednak już minutę później przyjezdni cieszyli się z bramki! Piłkę płasko dośrodkował z lewej strony Özil, przed polem karnym dopadł do niej Walcott który uderzył zza szesnastki i zaskoczył Pantilimona. 1-1 na Etihad!

Dosłownie chwilę później rozjuszeni gracze City byli bliscy ponownego wyjścia na prowadzenie. Prostopadłą piłkę do Negredo zagrał Silva, jednak strzał Hiszpana minimalnie minął bramkę Szczęsnego.

39. minuta i kolejna bramka. Niestety dla Manchesteru City. Yaya Toure przerzucił piłkę na prawą stronę do wbiegającego Zabalety, ten płasko dośrodkował do Negredo, który wyprzedził obrońców Arsenalu i z najbliższej odległości zapakował piłkę do bramki Szczęsnego. 2-1 dla City.

Poza straconą bramką bardzo złą wiadomość otrzymał Arsene Wenger. Francuz zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany, gdyż urazu doznał Laurent Koscielny. W jego miejsce na placu gry zameldował się Thomas Vermaelen.

W 49. minucie za faul taktyczny żółtą kartką ukarany został David Silva. Minutę później do pierwszej zmiany zmuszony został Manuel Pellegrini. Kontuzji doznał Sergio Aguero, a w jego miejsce wszedł Jesus Navas.

W 50. minucie po kardynalnym błędzie defensywy Arsenalu piłkę przed polem karnym przejął niepilnowany Fernandinho. Miał on bardzo dużo czasu na przyjęcie i złożenie się do strzału, dzięki czemu bez większych problemów pokonał Szczęsnego ładnym, podkręconym strzałem. 3-1 dla Manchesteru City.

W 54. minucie do świetnej okazji strzeleckiej doszedł Olivier Giroud, stanął on oko w oko z Pantilimonem i oddał cudowny strzał wprost w bandy reklamowe.

63. minuta przywróciła nadzieję w serca kibiców Arsenalu! Ramsey pięknie przerzucił piłkę nad obrońcami City, doszedł do niej Theo Walcott i fantastycznym technicznym strzałem po długim słupku pokonał próbującego interweniować Pantilimona. 3-2 dla City, około pół godziny gry do końca meczu.

Niestety dwie minuty później Jesus Navas posłał płaskie dośrodkowanie w pole karne Kanonierów, a tam do piłki dopadł David Silva i pokonał Szczęsnego. 4-2 dla City.

W 69. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Jack Wilshere. Po tym uderzeniu piłka zmierzała wprost pod poprzeczkę, lecz naprawdę fantastyczną interwencją opisał się Pantilimon i uchronił City przed stratą bramki.

W 71. minucie na boisku w miejsce Davida Silvy pojawił się James Milner. Zmiana nastąpiła także w szeregach Arsenalu. Flaminiego zastąpił Serge Gnabry.

Trzy minuty później blisko strzelenia kolejnego gola byli gracze Manchesteru City, jednak uderzenie Navasa trafiło w boczną siatkę.

W 76. minucie Arsene Wenger stwierdził, że pora przestać się patyczkować i najwyższy czas wprowadzić na plac gry swoją tajną broń, która ma zagwarantować wygraną - samuraja z Danii. Nicklas Bendtner pojawił się w miejsce Oliviera Girouda.

Kolejne minuty przynosiły kolejne ataki drużyny City. Gracze gospodarzy ewidentnie chcieli upokorzyć przyjezdnych i pokonać ich jak największą liczbą bramek i nie odpuszczali do samego końca.

Swego dopięli w 88. minucie. Gracze City przejęli piłkę w środku pola, przeprowadzili szybką akcję, którą strzałem do bramki Szczęsnego zakończył Fernandinho. 5-2 dla Manchesteru.

W 89. minucie Pantilimona pokonał strzałem głową duński super snajper, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

W 94. minucie bramkę na otarcie łez strzałem głową zdobył Per Mertesacker. 5-3 dla City.

Minutę później kolejny atak przeprowadzili gracze City, a Szczęsny faulował Milnera. Sędzia bez wahania wskazał na wapno, a piłkę ustawił sobie Yaya Toure. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej spokojnym strzałem po ziemi pokonał Wojtka Szczęsnego. 6-3 dla City.

Manchester CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
lolkoznoob komentarzy: 96815.12.2013, 22:19

wejście smoka :D

songoku95 komentarzy: 2348615.12.2013, 22:19

ludzie Costa nie jest do wyjęcia w styczniu, opanujcie się.

GKS_AFC komentarzy: 872015.12.2013, 22:19

Dac 35 mln funtów i go oddaja :)

rafi_i komentarzy: 421815.12.2013, 22:17

Myślę, że Costę można wyciągnąć nawet w styczniu, wiadomo, że Atletico nie jest potęgą finansową, 30-35 mln na stół i jest nasz IMO.

Koroniarz komentarzy: 1023015.12.2013, 22:17

kurcze niedawno wylaczylem Atletico :( a tu Costa gool

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3015.12.2013, 22:17

@Arsenalfcfan
Cieszę się, że to Wenger jest menadżerem, a nie ty :)

rafi_i komentarzy: 421815.12.2013, 22:15

Costa też mega kozak. Ładnie teraz strzelił.

Merk19 komentarzy: 63015.12.2013, 22:14

Costa co zrobił... 16 gol w lidze.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.12.2013, 22:13

Marzag,

Czyli nie jest winą Wengera, że aktualnie mamy Girouda w 1 składzie i Bendtnera jako super rezerwowego... ?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 115.12.2013, 22:09

trzeba jakies trunki owocowe o nazwie "Wina Wengera" produkować, Arsenalfcfan wykupi cały nakład

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.12.2013, 22:05

Charles
Czytam, i jeszcze zastanawiam się jak to jest możliwe, że ja tak genialny jestem.

TW_Szczepan komentarzy: 188415.12.2013, 22:02

GKS_AFC
Ten artykuł nie ma sensu, pare argumentów rzuconych na wiatr w stylu: "Wenger nie ma już pomysłu na Arsenal" bez potwierdzenia w jakiejkolwiek analizie. Coś takiego to i ja mógłbym napisać na kolanie

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 115.12.2013, 22:02

TW_Szczepan, jakby Udine się zgodziło to by była IMO najlepsza opcja na styczeń ;p

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3015.12.2013, 22:02

@A1886
Nie najlepszy, a jeden z głównych i owszem, jest takowym.

Ty się słyszysz? Czytasz?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.12.2013, 22:02

pisze na tej stronie jaka cienizne gra chelsea, ale to co dzis zagraly koguty to gra chelsea przy tym to piekno futbolu. Smerfy jak graja tak graja, ale cos tam kreuja przynajmiej z przodu, a koguty? Matko gdyby odjac im karniaki to goli z gry na 16 kolejek maja w granicy 10, to jest mega porazka to malo powiedziane. Tottenham w kreowaniu sytuacji bramkowych w tym sezonie to istne bagno.

songoku95 komentarzy: 2348615.12.2013, 22:01

youtube.com/watch?v=MLGq5UPznp4&sns=fb

JEZU!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.12.2013, 22:01

fabik,

Czyli raczej nie będzie priorytetem w okienko. Ale skoro kibice BVB się nim jarają, a pewnie częściej go oglądają, to może to być dobry gracz, zwłaszcza, że jest młody, więc w sumie warto się interesować kimś takim.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.12.2013, 21:57

carlosV,

Wiesz do czego można porównać poszukiwania Wengera? Tak jak lenia o prace. Czyli szuka pracy, umawia się na rozmowę, ale na nią się nie wstawia i potem dziwi się, że nie dostał pracy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.12.2013, 21:57

Arsenalfcfan > No fakt, ale to nie zmienia, że mało strzelił z główki. Miał to być jego najlepszy atut, a nie jest.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2715.12.2013, 21:57

Aha, zapomniałem dopisać, to raczej nie jest napastnik do samotnej gry na szpicy, bardziej skrzydłowy/ss z tego co wiem.

kuba289 komentarzy: 216015.12.2013, 21:57

Czy ultimate team na PS4 to ten sam co na PS3? Na futheadzie sa tylko ceny z PS3 i nie wiem czy na nie patrzeć :D

TW_Szczepan komentarzy: 188415.12.2013, 21:57

Ta, Di Natale. Bez sensu

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2715.12.2013, 21:56

Arsenalfcfan, kibice BVB się nim jarajo i go chcą u siebie, wczoraj swoją drogą strzelił przeciwko nim ładnego gola. Miałem włączonego strima z meczem, ale nie zwracałem na niego jakiejś specjalnej uwagi.

GKS_AFC komentarzy: 872015.12.2013, 21:55

czasfutbolu.pl/arsenal-w-finale-lm-nie-z-wengerem/

przeczytajcie ten artykul i wypowiedzcie sie co o tym sadzcie bo ja sam nie jestem pewien.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 115.12.2013, 21:55

A1886
Di Natale właśnie mógłby wyrazić chęć przejścia do nas. Zagrałby w LM w końcu. W zamian my moglibyśmy powysyłać im młodych na wypożyczenia i wszyscy szczęśliwi.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.12.2013, 21:55

Arsenal1886,

z Crystal Palace strzelił z główki, po świetnej koszykarskiej piłce Ramseya :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.12.2013, 21:55

Giroud to mi się czasami wydaje robi takie miny aby mu mogli zrobić dobre zdjęcia. Lovelas jeden.
Nawet raz jak słuchałem wywiadu z jakimś naszym graczem kto najdłużej czasu spędza przed lustrem czy jakieś tam takie podobne pytanie było to Giroud był odpowiedzią. Narcyz jeden :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.12.2013, 21:55

Się zesrał za przeproszeniem, a nie przespał. Skąd Ty człowieku możesz wiedzieć, czy Wenger o kogoś zabiegał czy nie? Starał się o Suareza - nie wyszło. Miał być Higuain - nie wyszło, tak to już bywa. Ale wszystko wina Wengera, bo on przecież spał.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11715.12.2013, 21:54

Arsenalfcfan---> Volland to bardzo dobry zawodnik. Dużo kibiców BVB widzi w nim następce Lewego.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.12.2013, 21:53

A kto może być dostępny klasowy w lato? Bądźmy szczerzy, w to okienko było wielu klasowych napastników dostępnych i Wenger przespał ciekawe możliwości. :/

TW_Szczepan komentarzy: 188415.12.2013, 21:53

Volland ? W Football Managerze gra jako fałszywa dziewiątka :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.12.2013, 21:53

Niby Giroud gra dobrze głową, ale ja tego często nie widzę w meczach. Fakt, może nam pomaga przy SFG, ale ile on goli zdobył z główki dla nas ?
Z LFC tylko pamiętam. Wczoraj zmarnował szansę z główki minimum jedną, a także z Crystal Palace w październiku okropnie przestrzelił po świetnej wrzutce Sagny.

sledziooo komentarzy: 88015.12.2013, 21:53

A1886 - wnerwia tym swoim podnoszeniem się jak 70-letnia staruszka. Zamiast przeżywać powinien wstać i walczyć dalej. Ponarzekać może sobie po meczu.

Koroniarz komentarzy: 1023015.12.2013, 21:52

hehe juz widze jak Barkley chce isc do ManU w styczniu, a Martinez go puszcza pffff

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.12.2013, 21:52

Do znawców Bundesligi.

Kto to jest ten Volland? Statystyki dobre i młody, ale jak gra to nie mam pojęcia.

btw. to nie dziwi zainteresowanie takim Vollandem. Wenger planuje w przeciągu 2-3 lat zrobić niemiecki Arsenal, tak jak kiedyś zrobił francuski, a że Niemcy aktualnie mają najwięcej perełek to wiemy dlaczego niemiecki...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.12.2013, 21:52

afcforever

Lacina Traore ? Grubo

tomekafc95 komentarzy: 413615.12.2013, 21:51

@1886 zgodze sie to jest strasznie denerwujace ....

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3015.12.2013, 21:51

A1886
Uśmieszek uśmieszkiem, ale co ma zrobić? Rozpłakać się? Każdy reaguje inaczej, a dołowanie się po każdym failu mu na pewno nie pomoże w przełamaniu.

@turysta
Wybacz, taki mały żarcik na rozładowanie atmosfery :)

No Lyon po wyprzedaży totalnej gra głównie wychowankami, ładnie to dziś wygląda. A Gomis akurat teraz przyfarcił :P lubię go, ale normalnie potrzebowałby koło 8 takich piłek do wykorzystania...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.12.2013, 21:50

gomis jesli lyon bedzie chcial go sprzedac bo maja dlugi itp, to sadze ze na 90 procent trafi do BPL.
I can't wait

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 115.12.2013, 21:49

1886
Panie, albo uśmieszek, albo wystawia język, albo jeszcze leży pół minuty na murawie. Nosz kuźw jakby bez tego się nie obyło.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.12.2013, 21:49

Mico17 > Przecież to jest tam legenda to wypożyczyć go nam nie wypożyczą.
Co najwyżej byśmy mogli go kupić, ale i tak mógłby sam gracz tego nie chcieć, bo może się czuje szczęśliwy tam. Teraz wypożyczyć kogoś dobrego, a w lato kupić kogoś porządnego. No jeśli jest jednak okazja teraz to powinniśmy kupić kogoś klasowego, ale czy będzie ? Oby Wenger kogoś znalazł.

rafi_i komentarzy: 421815.12.2013, 21:49