Pokaz bezsilności: Arsenal 0-3 Man City

Pokaz bezsilności: Arsenal 0-3 Man City 01.03.2018, 21:53, Łukasz Wandzel 1323 komentarzy

Kiedy Arsenal w trakcie sezonu przegrywa ważne spotkanie, Arsene Wenger zawsze ma do powiedzenia, że najważniejszą rzeczą jest to, aby odpowiedzieć na porażkę w kolejnym spotkaniu. Tak się składa, że Kanonierzy nie ręczą za słowa francuskiego menedżera swoją postawą na boisku. W niedzielę zostali rozbici przez Manchester City w finale Carabao Cup, a tym razem, w rozgrywkach Premier League, z tym samym rywalem zagrali jeszcze gorzej. Ostatnio całe spotkanie przegrali 0-3, a teraz taki rezultat widniał na tablicy wyników już po 45. minutach. To oznacza, że znacznie szybciej niż poprzednio dali się zdominować. Kogo winić za taki (nie)obrót spraw? Wydaje się, że wielu wspomni w tym przypadku o szkoleniowcu Arsenalu, ale trzymając się jedynie boiskowych wydarzeń, należy wskazać na obrońców. Blok defensywny był odpowiedzialny w tym meczu za bramki stracone oraz te niezdobyte. Tym samym, zabił ten mecz jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. Londyńczycy jeszcze bardziej oddalili się od swoich bezpośrednich rywali w lidze, a jeżeli ich dyspozycja przerodzi się w dłużej trwający kryzys, trudno będzie im wróżyć przejście przez wiele etapów Ligi Europy.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Kolasinac - Ramsey, Xhaka - Mchitarian, Özil, Welbeck - Aubameyang.

Manchester City: Ederson - Walker (71' Zinchenko), Kompany, Otamendi, Danilo - De Bruyne, Gundogan, D. Silva (86' Jesus) - Bernardo, Aguero (82' Toure), Sane.

Wyglądało na to, że ofensywa gospodarzy przez pierwszy kwadrans miała ochotę pograć w piłkę. Niejednokrotnie zagroziła Edersonowi i brakowało szczęścia, aby piłka wpadła do siatki chociaż raz. Ale przez kardynalne błędy kolegów z obrony okazało się, że nie mieli już o co grać. Mimo przewagi trzech bramek dla City, Arsenal próbował jeszcze powalczyć w ataku. Jednakże, jako że mecz był już przegrany po ponad półgodzinie, brakowało walki, zacięcia i starań, aby dokładnie dogrywać futbolówkę do partnerów.

W niecałe 20 minut, licząc od drugiego kwadransa, Obywatele wpakowali Cechowi trzy gole, jakby grali na własnym stadionie przeciwko małym dzieciom. Strzelanie rozpoczął w 15. minucie Bernardo Silva, ale to Leroy Sane pokazał obrońcom Arsenalu, jak łatwo można ich ograć. Najpierw omijał ich jak pachołki, a później dograł do swojego portugalskiego kolegi, który strzałem w stylu Arjena Robbena, z zejściem na lewą nogę, uderzył na bramkę i trafił do siatki.

Na 2-0 podwyższył David Silva po kombinacyjnej akcji swojego zespołu. Na jej końcu Sergio Aguero posłał świetną piłkę do Hiszpana, a ten popisał się znakomitym dryblingiem i minął Hectora Bellerina jak niedoświadczonego juniora. Wynik do przerwy, po kilku minutach, ustalił niekryty Leroy Sane. Kiedy piłkę w pole karne posłał jego partner z drużyny, młody Niemiec dopadł do piłki szybciej niż obrońcy Arsenalu i futbolówka niemal sama wpadła do bramki.

Uratować honor Kanonierów miał okazję Pierre-Emerick Aubameyang na początku drugiej połowy. Sędzia, pan Andre Marriner, zagwizdał przy faulu Nicolása Otamendiego na Mchitarianie w szesnastce Manchesteru City. Do strzału podszedł Gabończyk, ale chyba zbyt przewidywalnie uderzył dla Edersona, który wybronił jego uderzenie i nie dał gospodarzom szans nawet na jednego gola.

Trudno cokolwiek pisać o drugiej połowie meczu, kiedy to The Gunners byli kompletnie zrezygnowani, a podopieczni Pepa Guardioli już nic nie musieli. Mecz wygrali jeszcze przed przerwą, a jednak hiszpański menedżer Obywateli ciągle żył tym spotkaniem i krzyczał do swoich piłkarzy. Odmienną postawę prezentował Arsene Wenger, który najprawdopodobniej miał ochotę zapaść się pod ziemię. W tym przypadku postawy obu szkoleniowców odwzorowywały to, co działo się na murawie w drugiej połowie. Jedna ekipa grała w piłkę, a druga wyczekiwała końcowego gwizdka. Doczekała się nie tylko gwizdka arbitra, ale i gwizdów rozczarowanych

kibiców Arsenalu przebywających na stadionie.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Manchesterem City!

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2029401.03.2018, 23:04

@MarkOvermars: ja pisałem o tym na stronie bardzo dawno temu! Cham ze wsi zgapił ode mnie!

pumeks komentarzy: 2080801.03.2018, 23:04

Pep on Henry becoming Arsenal manager:

If he wants to be manager he has the talent to do it. But he has to decide, not me.

Armata500 komentarzy: 4368 newsów: 13001.03.2018, 23:03

Jeśli by zwolnili Wengera po dzisiejszym meczu, to byłbym niezwykle zdziwiony. To wręcz niemożliwe...

MarkOvermars komentarzy: 914801.03.2018, 23:03

obczajcie profil na FB - Siwy z Arsenalu. Wywiad z Wengerem i podłożona piosenka Peji - nie zmienia się nic xD

Dominik11 komentarzy: 2021401.03.2018, 23:03

@mistiqueAFC: To trochę nie tak jest ,jak odejdzie to pewnie ci będzie smutno że tak skończyła się jego przygoda z Arsenalem , i pewnie będzie ci smutno z tego powodu ale będziesz wiedział że innego wyjścia nie było , teraz jest tragedia i każdy jest załamany i chcę żeby dziadziuś odszedł , i ja też , ale po tym jak odejdzie każdy ochłonie i będziemy pamiętali te dobre chwile.

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144801.03.2018, 23:02

@Marioht: jeszcze ma kolejny sezon, także spokojnie

pumeks komentarzy: 2080801.03.2018, 23:02

Pep o wengerze:

I’m sure he is going to take the right decision for him, for the players, for the club.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11701.03.2018, 23:02

Już nie raz to pisałem. Arsene Wenger to najgorszy trener Premier League? Zapraszam do dyskusji :D

Marioht komentarzy: 611401.03.2018, 23:01

@MarkOvermars: Tak jak Meg Ryan nie jest już tą samą piękną, przaśna kobietą, tak jak Wenger nie jest już tym samym wybitnym menadżerem.
Oboje są na peryferiach swoich karier.

pumeks komentarzy: 2080801.03.2018, 23:01

Najlepszym wyjściem byłoby zwolnienie wengera już dzisiaj ale przez jego historię niestety tego nie zrobią.

Ważniejsze jest uratowanie tego sezonu i być może awans do Ligii Mistrzów czy godne pożegnanie managera?

Ziebka komentarzy: 265901.03.2018, 23:00

Mógłby ktoś zebrać te wszystkie negatywne statystyki do kupy i wysłać je w jednym komentarzu. Typu ten niżej Arsenal nie stracił u siebie nigdy 3 bramek w 1 połowie?????

Kanonier961205 komentarzy: 1401.03.2018, 22:59

Masakra co mecz to samo, czyli kompromitacji ciąg dalszy... jedyny pozytyw tego meczu to że coś w tym ataku się działo, mieliśmy trochę strzałów i groźnych akcji, za to w defensywie stagnacja... Yebać ligę, i Ligę Europy, dograć ten sezon i Wenger musi odejść, już niech szykują kandydata bo to nieuniknione!! Ciekawe co Wenger powie na konferencji, że odpowiemy w następnym meczu? Serce boli jak patrzy się na tak bezradny Arsenal!!

Dominik11 komentarzy: 2021401.03.2018, 22:59

@Marioht: Każdy go szanuje bo wiele dla nas zrobił , ale sam do tego doprowadził mógł odejść jako Legenda , jako wielki trener , no ale co teraz się dzieje to jest dramat kocham Arsenal szanuje i to bardzo Wengera , ale prawda boli ale jest jedna z nim już nie przyszłości w tym klubie , nie widać nic dobrego nie już światełka w tunelu, jest tylko co raz gorzej i gorzej.

MarkOvermars komentarzy: 914801.03.2018, 22:59

tak jak była bezsenność z Seattle tak ulubionym filmem Wengera jak chyba Bezsilność w Londynie - taki suchar na dobranoc

Wojt80 komentarzy: 1401.03.2018, 22:59

A może by tak Probierz odpalił na Emirates...?!?

pumeks komentarzy: 2080801.03.2018, 22:58

Zaraz konferencja po meczu...

SoulStorm komentarzy: 744501.03.2018, 22:58

@Ranczomen: Bardzo to lubię. :D

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36201.03.2018, 22:57

Guardiola nie chciał dzisisj upokorzyc wengera strzelając mu co najmniej pięc bramek. Ten przynajmniej pokazał klasę

SowinhoO komentarzy: 100801.03.2018, 22:57

" Arsenal nigdy w historii Premier League nie stracił trzech bramek w pierwszej połowie na własnym stadionie. Do dzisiaj. "

Ranczomen komentarzy: 1236101.03.2018, 22:57

Hhahaha! Mistrzostwo.

Dominik11 komentarzy: 2021401.03.2018, 22:57

Wenger od pierwszej minuty siadł na krzesełku, i patrzył w dół przez cały mecz to jest trener.

Marioht komentarzy: 611401.03.2018, 22:57

A tak w ogóle, nienawidzę Wengera na ławce Arsenalu, ale niezwykle szanuje go jako człowieka.
Zwyczajnie jest mi go żal.
Też chciałem by na koniec zdobył mistrzostwo z swoim ukochanym klubem, po tylu latach.
To byłaby historia jak z bajki, jak z filmu.
Tak dla niego jak i dla nas.
Historia, która jak już wiemy nigdy nie będzie miała miejsca.
Szkoda, ze tak się to wszystko kończy.

Sam Wenger zasługiwał na lepsze zakończenie. Pożegnanie w innych okolicznościach.
Niestety, piłka, życie nie zna skrupułów, sentymentów.

Epitafium rodem Szpakowskiego po nieudanych eliminacjach Benhakera. :D

Gofer999 komentarzy: 1472901.03.2018, 22:57

@imprecis: Auba już pokazuje tą jakość i udowadnia wszystkim jak to się gra z prawdziwym napastnikiem. :D

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 201.03.2018, 22:57

@ares765: A to dopiero dwa miesiące z dwunastu!

Kysio2607 komentarzy: 1336001.03.2018, 22:56

Z wywalaniem ludzi jeszcze bym się wstrzymał. Niech przyjdzie ktoś nowy, i zobaczymy co wtedy będą grali. Dla Wengera to już im się nie chce.

Bez żalu można pożegnać Holdinga, Elnenego i Welbecka. Reszcie dałbym zagrać z kimś z nowym spojrzeniem na to wszystko.

pipolina komentarzy: 33001.03.2018, 22:56

Zwolnić Wengera jak najszybciej kur..za staż go trzymają czy co do ruiny zespół doprowadził.

"Nastały czasy Top 6"

Ja tam nie wiem. Na edycji limitowanej ciuchów ostatnio się tu ukazujących były też 8mki. Co prawda szóstki też ale ósemek nie można zlekceważyć.
Do końca sezonu na pewno się zdecydują ;)

SoulStorm komentarzy: 744501.03.2018, 22:55

Oo widzę,że można oceniać.

Nie ma to jak obiektywna jedyneczka. :D

pumeks komentarzy: 2080801.03.2018, 22:55

@ares765:

Ciekawe jak Arsenal wypada w tabelce uwzględniającą tylko mecze w tym roku?

maniekuw komentarzy: 264101.03.2018, 22:55

@Alonso: No i jest fajnie miło, kolorowo każdy się cieszy, po co komuś jakieś zwycięstwa

daniken komentarzy: 351701.03.2018, 22:54

Iwobi jak się najra to widzi takie omamy jak te "Happy Holi" ahahah

izrael komentarzy: 63701.03.2018, 22:54

Welbeck na boisku, Wenger na ławce zaprezentowali dziś ten sam - kabaretowy poziom. Oczekiwałem sportowych emocji, dostałem teatralną rozrywkę. Mimo wszystko, nie o to mi chodziło.

TomHen1990 komentarzy: 67701.03.2018, 22:54

Siema. Ja tylko DWA słowa bo naprawdę mam już dość (moja żona powiedziała ze jestem naiwny wierząc w nie przegranie tego meczu...)
Wenger OUT !!!
P.S. Mógłby mi któryś administrator usunac pare ostrzeżeń? Mam już 4 a w niedziele różnie może być. Pozdro

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10301.03.2018, 22:54

Arsenal w 2018 roku. Przecież to jest jakiś dramat.

maniekuw komentarzy: 264101.03.2018, 22:53

Wenger to potrafi ostatnio jedynie z każdą straconą bramką zapadać się coraz głębiej w fotelu

Ranczomen komentarzy: 1236101.03.2018, 22:52

@praptak: Zgadzam się. Za wszystko odpowiedzialni są Bould i Gazidis- gang łysych wieprzy.

Wojt80 komentarzy: 1401.03.2018, 22:52

Burnley przy naszych defensorach to mur chiński ...aż strach pomyśleć co to będzie z Milanem...bo jeśli będzie trzeba to Gatuso im wszystkim da po ryjach w szatni..kwartet ofensywny dzisiaj to jeden wielki żart...jeśli Wenger by miał trochę wstydu to zakończyłby tę farsę...od miłości do nienawiści jeden krok...Welbeck odkrycie dekady Papcia