Pokaz bezsilności: Arsenal 0-3 Man City

Pokaz bezsilności: Arsenal 0-3 Man City 01.03.2018, 21:53, Łukasz Wandzel 1323 komentarzy

Kiedy Arsenal w trakcie sezonu przegrywa ważne spotkanie, Arsene Wenger zawsze ma do powiedzenia, że najważniejszą rzeczą jest to, aby odpowiedzieć na porażkę w kolejnym spotkaniu. Tak się składa, że Kanonierzy nie ręczą za słowa francuskiego menedżera swoją postawą na boisku. W niedzielę zostali rozbici przez Manchester City w finale Carabao Cup, a tym razem, w rozgrywkach Premier League, z tym samym rywalem zagrali jeszcze gorzej. Ostatnio całe spotkanie przegrali 0-3, a teraz taki rezultat widniał na tablicy wyników już po 45. minutach. To oznacza, że znacznie szybciej niż poprzednio dali się zdominować. Kogo winić za taki (nie)obrót spraw? Wydaje się, że wielu wspomni w tym przypadku o szkoleniowcu Arsenalu, ale trzymając się jedynie boiskowych wydarzeń, należy wskazać na obrońców. Blok defensywny był odpowiedzialny w tym meczu za bramki stracone oraz te niezdobyte. Tym samym, zabił ten mecz jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. Londyńczycy jeszcze bardziej oddalili się od swoich bezpośrednich rywali w lidze, a jeżeli ich dyspozycja przerodzi się w dłużej trwający kryzys, trudno będzie im wróżyć przejście przez wiele etapów Ligi Europy.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Kolasinac - Ramsey, Xhaka - Mchitarian, Özil, Welbeck - Aubameyang.

Manchester City: Ederson - Walker (71' Zinchenko), Kompany, Otamendi, Danilo - De Bruyne, Gundogan, D. Silva (86' Jesus) - Bernardo, Aguero (82' Toure), Sane.

Wyglądało na to, że ofensywa gospodarzy przez pierwszy kwadrans miała ochotę pograć w piłkę. Niejednokrotnie zagroziła Edersonowi i brakowało szczęścia, aby piłka wpadła do siatki chociaż raz. Ale przez kardynalne błędy kolegów z obrony okazało się, że nie mieli już o co grać. Mimo przewagi trzech bramek dla City, Arsenal próbował jeszcze powalczyć w ataku. Jednakże, jako że mecz był już przegrany po ponad półgodzinie, brakowało walki, zacięcia i starań, aby dokładnie dogrywać futbolówkę do partnerów.

W niecałe 20 minut, licząc od drugiego kwadransa, Obywatele wpakowali Cechowi trzy gole, jakby grali na własnym stadionie przeciwko małym dzieciom. Strzelanie rozpoczął w 15. minucie Bernardo Silva, ale to Leroy Sane pokazał obrońcom Arsenalu, jak łatwo można ich ograć. Najpierw omijał ich jak pachołki, a później dograł do swojego portugalskiego kolegi, który strzałem w stylu Arjena Robbena, z zejściem na lewą nogę, uderzył na bramkę i trafił do siatki.

Na 2-0 podwyższył David Silva po kombinacyjnej akcji swojego zespołu. Na jej końcu Sergio Aguero posłał świetną piłkę do Hiszpana, a ten popisał się znakomitym dryblingiem i minął Hectora Bellerina jak niedoświadczonego juniora. Wynik do przerwy, po kilku minutach, ustalił niekryty Leroy Sane. Kiedy piłkę w pole karne posłał jego partner z drużyny, młody Niemiec dopadł do piłki szybciej niż obrońcy Arsenalu i futbolówka niemal sama wpadła do bramki.

Uratować honor Kanonierów miał okazję Pierre-Emerick Aubameyang na początku drugiej połowy. Sędzia, pan Andre Marriner, zagwizdał przy faulu Nicolása Otamendiego na Mchitarianie w szesnastce Manchesteru City. Do strzału podszedł Gabończyk, ale chyba zbyt przewidywalnie uderzył dla Edersona, który wybronił jego uderzenie i nie dał gospodarzom szans nawet na jednego gola.

Trudno cokolwiek pisać o drugiej połowie meczu, kiedy to The Gunners byli kompletnie zrezygnowani, a podopieczni Pepa Guardioli już nic nie musieli. Mecz wygrali jeszcze przed przerwą, a jednak hiszpański menedżer Obywateli ciągle żył tym spotkaniem i krzyczał do swoich piłkarzy. Odmienną postawę prezentował Arsene Wenger, który najprawdopodobniej miał ochotę zapaść się pod ziemię. W tym przypadku postawy obu szkoleniowców odwzorowywały to, co działo się na murawie w drugiej połowie. Jedna ekipa grała w piłkę, a druga wyczekiwała końcowego gwizdka. Doczekała się nie tylko gwizdka arbitra, ale i gwizdów rozczarowanych

kibiców Arsenalu przebywających na stadionie.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Manchesterem City!

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pumeks komentarzy: 2080801.03.2018, 22:52

"A ja naiwnie myślałem, że Arsenal z Djourou czy Bentdnerem był najbardziej drewnianym Arsenalem z wszystkich Arsenalów w historii..."

Marioht komentarzy: 611401.03.2018, 22:52

Wenger powie, że nie ma pretensji do swoich podopiecznych. Będzie opowiadał jak to wyszli zdeterminowani, grali dobrze, stwarzali groźne sytuacje, ale znów niestety, rywal dysponował odpowiednią jakością i strzelił w niespodziewanym momencie bramkę.
Potem graliśmy słabiej, ale przy odrobinie szczęścia mogliśmy jeszcze wrócić do gry.
Na koniec doda, że bierze odpowiedzialność za ten wynik, ale kurczę musimy być wszyscy zjednoczeni.

Swoją drogą Auba już odnalazł DNA tego klubu. Wygląda jak Kanonier Wengera.

WinstonSmith komentarzy: 12401.03.2018, 22:51

@Womanizer: Nie wierzę w to twoje wyrzekanie się zespołu, bo jeszcze niedawno pisałeś, że jak Milan (czy jak ich określiłeś: "wacki") załaduje Arsenalowi trójkę to wyskoczysz z okna, ale już się rakiem wycofujesz, wieszcząc porażkę z Włochami ;)

Ja tam trzymam cię za słowo w obu przypadkach, ale jestem sceptyczny :P

PS. Co Anglicy zrobili Aubameyangowi, że tak spuścił z tonu po transferze? Przecież to był wulkan energii w Dortmundzie!

praptak komentarzy: 883801.03.2018, 22:51

To nie wina Wengera tylko piłkarzy, Papcio nie ma wpływu na transfery, ławkę, zmiany i trenowanie, tak naprawdę on jest tylko od wwiadów

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268301.03.2018, 22:51

@Marioht:

W rzeczy samej :)

"No, z wyjątkiem takich elementów jak drewnianekrzeslo czy imprescis."

... i (Mlk)

mam nadzieje, że spotkacie się razem i opijecie ten wspaniały pokaz klasowego futbolu.
Prawde mowiąc 10 -9 w strzałach. Na pewno znajdziecie rozwiązanie ;)

Alonso komentarzy: 1282401.03.2018, 22:51

Co tam wynik meczu, nowy filmik na YT dodali xD

GKS_AFC komentarzy: 872001.03.2018, 22:50

Jedyny plus dzis to to ze barca remisuje z Las Palmas.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 201.03.2018, 22:50

Propozycja do redakcji na zdjęcie newsa:

ZielonyLisc komentarzy: 2029401.03.2018, 22:50

Chcieliście stabilizację to macie. Top 4 odchodzi do lamusa. Nastały czasy Top 6. Wenger jako gwarant stabilizacji zapewni nam miejsce w Top 6 na kolejne lata. Radzę wbić sobie do głowy nowe powiedzenie: Top 6 jak trofeum.

3rdpitch komentarzy: 456701.03.2018, 22:50

Jeszcze tylko wpie*dol z Milanem i wakacje

dziamdziol1 komentarzy: 15201.03.2018, 22:50

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 101.03.2018, 22:50

Nie ma co się oszukiwać Wenger musi odejść podobnie zresztą jak Xhaka, Cech, Koscielny, Mustafi, Bellerin i Welbeck. Marzę o wywaleniu Wengera. Najbliższa okazja w przyszły czwartek.

Papaciok komentarzy: 438701.03.2018, 22:49

Aubameyang nie trafia karnego !

Lacazette i Błaszczykowski lubią to.

GKS_AFC komentarzy: 872001.03.2018, 22:48

Nieoficjalnie : Wenger zwolniony z Arsenalu!
Zrodlo:
Kibice

Marioht komentarzy: 611401.03.2018, 22:48

@Artu: Wszyscy notują regres. Żadnego progresu.
Piłkarze są pozbawieni pewności siebie, charakteru, nie wiedzą co maja robić na boisku, jak grać, jak się poruszać z piłką, bez piłki.

No, generalnie to ja na miejscu właściciela odwołałbym wszystkich odpowiedzialnych za ten wynik.
Cały sztab szkoleniowy i połowę kadry na sprzedaż w lecie.
Wenger, Primorac, Bould w pierwszej kolejności.

paciu06 komentarzy: 10901.03.2018, 22:48

Poraża mnie, że Arsene nie dokonał żadnej zmiany o.O

Kysio2607 komentarzy: 1336001.03.2018, 22:47

@MarkOvermars: on tam jeszcze 3 sekundy wcześniej genialnym podaniem się popisał :D szkoda że nie ma

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10301.03.2018, 22:47

7 - Arsenal have lost more matches in all competitions in 2018 than any other Premier League team (7)

FanekAFC komentarzy: 511201.03.2018, 22:46

Nie zagraliśmy tak źle XD

Kysio2607 komentarzy: 1336001.03.2018, 22:46

Pomyłka? Moja żona miała ma drugie pomyłka.

Dzięki Killer :D haha

Gerwciu komentarzy: 372201.03.2018, 22:46

Wenger powie, że natężenie spotkań jest zbyt duże. Nie ma kiedy odpocząć. Kibice też za dużo wymagają i nie wspierają.

@PrinceBosman:

Kogokolwiek? No ja wiem, że na ławce szału nie ma i nikt nie poprowadziłby nas do wielkiego comebacku. Ale u nas w ofensywie każdy grał piach, a właśnie wtedy są potrzebni rezerwowi. Może Iwobi, czy Nketiah zagraliby na podobnym poziomie, ale przynajmniej widziałbym, że Wenger stara się coś zmienić. Nie robiąc żadnych zmian, zachowuje się, jakby już mu nie zależało na poprawie gry, czy wyniku spotkania.

Woof komentarzy: 25301.03.2018, 22:45

Bardziej niż na mecze z City czekam na pomeczowe oceny. Zawsze są ciekawsze od meczu i przynajmniej nie zawodzą oczekiwań kibiców.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190901.03.2018, 22:45

Kurde, nie zagraliśmy wcale tak źle, jak na spokojnie to przemyślę.

FanekAFC komentarzy: 511201.03.2018, 22:45

Przegraliśmy w standardowym dla nas ostatnimi laty stylu, ale dziś zauważyłem jeden pozytyw podczas tego meczu. Nie wiem czy zwróciliście uwagę na to jak Elneny sprawnie i z zaangażowaniem podawał piłkę przy wyrzutach z autu, piłkarz z niego marny, więc może chociaż w tym się sprawdzi.

Rider komentarzy: 242201.03.2018, 22:45

Każdy z zawodników po tym meczu dostanie taką tygodniowke co ja na 5 lat pracy. Żyć nie umierać.

softgreat komentarzy: 208101.03.2018, 22:45

10 meczow do konca 30 pkt straty. miejmy nadzieje ze man city i inni wszystko wysoko przegraja i idziemy na miszcza

Dominik11 komentarzy: 2022701.03.2018, 22:45

A tu jutro rano Wenger zwolniony marzenia.

izrael komentarzy: 63701.03.2018, 22:45

Tylko nie nazywajcie Wengera Kapciem. Protestuję.

kamo99111 komentarzy: 693101.03.2018, 22:45

No i tyle bylo z rehabilitacji elnenyego:-D

Wenger na konferencji:

O przegranej.
Wszystki przez niebieskie linienoraz padajacy snieg. Moi zawodnicy nie widzieli przez to pilki i nie mogli bronic. Dodatkowo mielismy pecha bo Aubameyang przez niesprzyjajace wiatry i pelnie ksiezyca nie strzelil rzutu karnego. Gdyby nie te okolicznosci mielibysmy szanse na wygranie meczu 4:3. Mam tez zal do sedziego ze doliczyl 2 minuty a nie 3 bo moze bysmy dali rade wyrownac.

O fanach opuszczajacych stadion
Rozumiem ich frustracje. Tez jestesmy niezadowoleni. Musimy byc silni i trzymac sie razem. Fani powinni wspierac klub w trudnych chwilach. Mamy jednak jakosc i odpowiemy w nastepnym meczu.

O braku zmian
Sluchaj, koniec koncow uwazalem, ze zawodnicy pierwszego skladu mieli duzo odpoczynku wiec nie widzialem potrzeby zmian. Nie byl to najgorszy mecz w naszym wykonaniu i mielismy swoje sytuacje. Uwazalem ze sklad ktory byl na boisku byl w stanie wyrownac.

O Welbecku
Czuje sie dobrze. Ciezko pracuje na treningach i widac postep w jego grze.

Marioht komentarzy: 611401.03.2018, 22:45

@izrael: Jedyny plus tego, ze Wenger pozostał tak długo to brak wątpliwości słuszności o jego zwolnieniu.
Gdyby do takowej zmiany nastąpiło 2-3 lata wcześniej a zastępca Wengera miałby trudny okres przejściowy to zwolennicy Francuza pisaliby o największym błędzie w historii tego klubu.
A tak, chyba nikt nie ma wątpliwości, ze jego czas w piłce dobiegł końca.
Nawet jego najbardziej zagorzali fani.
No, z wyjątkiem takich elementów jak drewnianekrzeslo czy imprescis.

Szkoda, ze Wenger sam nie odszedł wcześniej, ale cóż... wrzucał do maszyny kolejne monety i próbował się odkuć.
Nie udało się.

Czeczenia komentarzy: 1249701.03.2018, 22:44

Jedno jest pewne. Jutro przeczytacie jak Wenger mówi o braku szczęścia.

Reakcja Wengera na trzy szybkie gongi? Głowa w dół i oglądamy buciki.

hanzo88h komentarzy: 166001.03.2018, 22:44

Nasz atak w następnym sezonie Miki=30 lat, Ozil=30 lat, Auba=30 lat, na ławce Wenger prawie 70 lat haha.

pumeks komentarzy: 2080801.03.2018, 22:44

Przy 0-3 i niestrzelonym karnym bez szans na wygraną trzeba oszczędzać siły na kolejny mecz i wpuszczać obojętnie kogo ale dobrze wybrać zawodników, których trzeba zdjąć z boiska.

Kolejny mecz za 3 dni więc taki Ramsey, Kościelny, Aubameyang powinni już zejść zaraz po przerwie, bo i tak byśmy nie wygrali.

Gryzek komentarzy: 379701.03.2018, 22:44

Serio, chciałoby się coś napisać, ale... Cóż, jeśli w każdym kolejnym sezonie mamy się kompromitować to lepiej odpuścić i zaorać tę murawę, zasadzić tam ziemniaki, buraki albo marchewkę. Przynajmniej jakiś pożytek z tego wszystkiego będzie. Człowiek kibicuje temu klubowi od przeszło 15 lat, ale gołym okiem widać, że jest coraz gorzej. Obecny sezon to jest w ogóle jakiś koszmar.

Artu komentarzy: 190501.03.2018, 22:44

Wanger OUT, miej honor odejdź.Ile jeszcze można znosić tego dziadostwa. W niedziele dostaniemy drogi oklep od Brighton. U nas drużyna mentelnie leży. Wenger z dobrych zawodników robi bardzo przecietnych, słabych grajków ( Kolasinac, Laca, Auba, Xaka, Özil). Zostajemy pośmiewiskiem Anglii

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 201.03.2018, 22:43

@Kysio2607: Kasa i tak wleci, niezależnie co DT i Troopz krzykną.

@arsenallord: Właśnie skręciłem, tylko załatw transport.

ZielonyLisc komentarzy: 2029401.03.2018, 22:43