Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
new_star komentarzy: 6850 newsów: 920.11.2015, 19:45

Iwobi gra dziś, czyli jutro pewnie nawet na ławce go nie będzie. To może Renata zajmie jego miejsce.

Kanonier204
Dasz link?

Mihex komentarzy: 2360420.11.2015, 19:08

Arsenal FC @Arsenal 7 min.7 minut temu Zobacz tłumaczenie
.@Arsenal Under-21 team to play Stoke: Macey, Bola, Pleguezuelo, Bielik, Kamara, Sheaf, Willock, Iwobi, Mavididi, Hinds, Crowley #AFCU21

Widać Bielik znowu na ŚO. Ciekawe jak mu tam idzie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.11.2015, 18:33

CO MECZ
5' 0-1 Piast
26' 2-1 Nieciecza
30' 2-3 Piast

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.11.2015, 18:27

10 rzutów różnych w 25 minut w meczu Nieciecza-Piast.

Mihex komentarzy: 2360420.11.2015, 18:24

youtube.com/watch?v=9EP5eTP8TIs

Same figurki mnie nie kręcą, ale sam proces ich tworzenia wydaje się ciekawy :O Chyba jakieś zboczenie przez studia techniczne.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 17:42

Widzę że już jest HD na vimeo. Także moim zdaniem najładniejsze gole z 12. kolejek.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 720.11.2015, 17:37

Ja jak ogladam skroty meczy polskiej kopanej to zawsze chce mi sie smiac i zarazem oczy mi krwawia gdy widze te babole. Naprawde jesli chcialbym zobaczyc na zywo takie kiksy podczas interwencji bramkarza obroncow czy napastnikow to wybralbym sie na boisko z kumplami :D Dziwie sie ze ludzie decyduja sie poswiec swoj czas na ogladanie czegos takiego majac do wyboru najlepsze ligi europy.

AlexVanPersie komentarzy: 806420.11.2015, 17:24

Kto z ofensywnych na ławie?

Alex "Biegam jak w gumowcach" Iwobi i Renat Adelajdow chyba tylko dostępni?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 16:11

vimeo-prod-src-std-eu.storage.googleapis.com/videos/442674279?GoogleAccessId=GOOGHOVZWCHVINHSLPGA&Expires=1448035721&Signature=IsDBw0wEoWN67cFFg2qtbYQnGGQ%3D

vimeo.com/146395574

Jak komus nie idzie pierwszy link to na glownym vimeo. Jednak radze pobrac w zakladce download bo na SD slabizna jest. No chyba ze komus to nie przeszkadza.

kaziu874 komentarzy: 671120.11.2015, 16:03

lays --> no to dobrze, bo na oficjalnej stronie nie widzialem.

Singularis
Wszystko w swoim czasie. Wrzuca sie na vimeo.

I oczywiscie nie jest to TOP5. Z tego mozecie sobie wybrac lub dodac cos od siebie bo sugeruje sie tym co posiadam.

Singularis komentarzy: 42620.11.2015, 15:43

@K204

Kiedy zobaczymy co tam skleciłeś?

kaziu874 komentarzy: 671120.11.2015, 15:41

Tak w ogole to zastanawia mnie brak obecnosci Cecha na zdjeciach z treningu, podczas gdy Ospina jest na dwoch. Czyzby Petr nam wylecial?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 15:38

new_star
Mialem wrzucic Barkleya ale go olalem :D jednak zostawilem pewna bramke z pierwszej kolejki. Coutinho jest ale nie z Chelsea.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 920.11.2015, 15:32

Kanonier204
Z tego meczu łądniejszy już gol Barkley'a. Tak na szybko, to ładny gol Coutinho w meczu z Chelsea.

Qarol komentarzy: 1450220.11.2015, 15:28

Przykład Manchesteru United pokazał, że wybieranie swojego następcy przez obecnego szkoleniowca nie zawsze wychodzi na zdrowie drużynie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 15:27

Z calym szacunkiem dla Ighalo ale gol z Evertonem nie w moim zestawieniu. Jednak fakt ze Stonesa to objechal jak dziecko (mlody jest wiec sie zgadza :D)

Tak patrze na Top5 goli z kazdej kolejki to wyszlo kilka ladnych bramek.

Singularis komentarzy: 42620.11.2015, 15:22

Z tego co ja pamiętam, to Wenger mówił, że wybieranie następcy to nie jest jego rola - on chce tylko zostawić drużynę w jak najlepszej kondycji.

kaziu874 komentarzy: 671120.11.2015, 15:07

Nastepca Wengera? Po co typowac i liczyc na jakiegos znanego trenera typu Guardiola, Klopp czy Ancelotti, skoro sam Wenger wypowiadal sie kiedys, ze Dragan Stojkovic bylby idealnym kandydatem na to stanowisko? Zobaczycie ze to Serb bedzie nastepnym trenerem Arsenalu.

lays komentarzy: 3987120.11.2015, 14:50

Sa foteczki z treningu, Adelaide trenuje :D Bardzo bym go chciał zobaczyć, pod nieobecnośc skryzdłowych mógłby wyrosnąć namm nowy gwiazdorek jak Hector! :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.11.2015, 14:45

Co do ładnych bramek to polskiej kopanej nie ogladam , ale zawsze sobie odpalam skróty 2 minutowe z kazdej kolejki na ekstraklasa tv i na powaznie tam padło w tym sezonie z minimum 15 pieknych goli. Mam wrazenie , ze nawet w PL tyle ładnych nie było.

lays komentarzy: 3987120.11.2015, 14:43

Ash

Głupi przykład. Ancelottiego Real wyrzucał bo Perez to idiota, wygrał LM, chwile pozniej musiał odejść. Pozdro :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.11.2015, 14:43

Przed kazdym meczem premier league w tej kolejce bedzie grana....marsylianka.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 920.11.2015, 14:25

United podobno na Watford bez Roo i Martiala.

Fanatic komentarzy: 599120.11.2015, 14:19

Chelsea ancelottiego też wywaliła

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52420.11.2015, 13:57

Kanonier204
Gdybym oglądał inne mecze to mógłbym pokusić się o takie zestawienie. Z meczów Arsenalu to Sanchez (strzał zza pola karnego) z United i Giroud z Crystal Palace mi przychodzą do głowy.

Singularis komentarzy: 42620.11.2015, 13:55

Ighalo vs Everton.

Nie pamiętam żadnych fajnych bramek... :o

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 13:48

Najladniejsze bramki po 12. kolejkach waszym zdaniem? Top5 lub 10 jak sie da :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.11.2015, 13:24

mi się wydaje, że po odejśćiu Wengera będzie straszna posucha i słaba gra. zwolnią tego trenera, wezmą Bergkampa.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.11.2015, 13:22

co do tvp, to wolą zapełnić ramówkę tureckimi serialami. już islamizują polskę!!!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 13:19

Lysy z lawki Arsenalu :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.11.2015, 13:05

Jako, że nastepcą Wengera będzie ktoś mianowany przez samego Fracuza to oczekujemy kogoś nieoczekiwanego.

Qarol komentarzy: 1450220.11.2015, 12:56

@AlexVanPersie

Nie zapominaj, że w tej drużynie był też van Persie, Fabregas czy Nasri, bo dziwnym trafem wymieniasz tylko te słabsze ogniwa ; ]

Qarol komentarzy: 1450220.11.2015, 12:50

@arsenallord

Też myślę, że to trio zdominuje. Ostatecznie stawiam na Prevca, w końcu musi coś wygrać.

AlexVanPersie komentarzy: 806420.11.2015, 12:47

Trenerem zostanie jakiś misiek, który pokazał już, że potrafi wykonać takie rzeczy jak:

- dobrze grać słabszą drużyną(każdy potrafi grać drużyną gwiazd, ale być w TOP4 grając Denilsonami, Bendtnerami, Chamakhami, SS, Silvestrami i Almuniami to znak największej klasy)
- zdobyć jakieś trofeum
-grać efektowny futbol
-stawiać na młodych
-wyłapywać tanie talenty

Nazwiska nieważne. Na razie stawiam na obecnego trenera BVB.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52420.11.2015, 12:26

Na ostatnie 10 konkursów w Kuusamo odwołano ledwie raz. Łącznie na 28 nie odbyły się 2. Ale prawdą jest, że wiatr często sprawia problemy w płynnym rozgrywaniu konkursów

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11720.11.2015, 12:19

W Kuusamo było jeszcze gorzej niż teraz w Klinghenthal. Tak w ogóle to jak obstawiacie ten sezon? Wydaje mi się, że będzie trójka dominatorów: Stoch, Freund oraz Prevc.

Ashburton---> Real to każdego wywal jak się im znudzi. Carlo to kapitalny trener.

michalm1 komentarzy: 702020.11.2015, 12:18

Skoro Wenger nie rotuje i teraz ma problemy ze składem tzn że ma za słabą ławkę. A przed sezonem mówił że ma bardzo silny skład i nikogo nie musi kupować.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.11.2015, 12:14

@simpllemann: No właśnie nie do końca, bo zawsze sezon rozpoczynał się w Kuusamo i dosyć często były problemy z rozgrywaniem zawodów przez mocny wiatr (parę razy zdarzało się odwołanie zawodów).

kamilo_oo komentarzy: 2356720.11.2015, 12:13

Przeważnie zaczynali w Kuusamo, gdzie o śnieg nie musieli się martwić, ale za to często wiał tam silny wiatr

Ashburton komentarzy: 446120.11.2015, 12:12

Ancelottiego to Real sam wywala, nie wiem jak było w innych klubach.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52420.11.2015, 12:10

Kanonier204
Zastanawia mnie czemu właśnie zaczynają w Klingenthal. Kiedyś rozpoczynali w Skandynawii i tego problemu nie było.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 12:05

simpllemann
Wiem widzialem juz. Dlatego napisalem jak jest.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52420.11.2015, 12:03

Kanonier204
Nie ma się co dziwić skoro skocznia wygląda tak:

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.11.2015, 11:52

Dla mnie wcale nie ma wielu trenerów o podobnych zdolnościach co Wenger. Wystarczy go posłuchać. Klasa. Bardzo inteligentny, doświadczony i oddany swojej pracy człowiek.

lays komentarzy: 3987120.11.2015, 11:21

Co do trenerów to Ancelotti bardzo fajny trener, jednak ja poszukiwałbym kogoś na lata w 1 klubie, a nie 2-3 sezony.