Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ziomek1245 komentarzy: 106720.11.2015, 11:18

WilSHARE
Depay póki co gra słabo, a w Wilsona już nawet Van Gaal nie wierzy chyba, tak więc Martiala nie mają kim zastąpić. Mogą zgubić punkty z Watfordem.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.11.2015, 11:12

Mihex,
''[...]w porównaniu do nas to dalej nic'' z prostego powodu - mają szerszą kadrę. Za Carricka i Fellainiego wciąż jest Sweinsteiger, Schnederlin czy nawet Blind, a na żądło po kontuzji wraca Wilson, a dzięki tym kontuzją szansę dostanie Depay. Mają kim ich zastąpić, my nie mamy tego komfortu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 11:01

Zaplanowane na piątek treningi i kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Klingenthal zostały odwołane. Organizatorzy będą próbowali przygotować Vogtland Arenę do rywalizacji w sobotę i niedzielę.

Mihex komentarzy: 2360420.11.2015, 10:55

Manchester United @ManUtd 9 min.9 minut temu Zobacz tłumaczenie
Louis van Gaal tells #MUTV Carrick, Martial, Fellaini and Valencia are all injured, while Rooney is ill. All will miss Watford.

U nich też się nieźle wysypali, choć w porównaniu do nas to dalej nic.

Piotrek95 komentarzy: 964520.11.2015, 10:50

Dzięki wielkie, TVP totalnie schodzi na psy. Ciekawe ile odcinków jakichś seriali musza wyemitować, żeby mieć taka oglądalność jak np. podczas skoków czy meczy reprezentacji

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 10:46

Co do komentatorów.

Dziś:
Po raz pierwszy w nowym sezonie widzowie Eurosportu 1 usłyszą Adama Małysza już w najbliższy weekend podczas transmisji z kwalifikacji do konkursu w Klingenthal (początek o godz. 17:45). Czterokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie komentował zawody wraz z Igorem Błachutem.

Jutro:

TVP 1: Marek Rudziński (z Klingenthal)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.11.2015, 10:38

Piotrek95
W tym sezonie TVP wciąż będzie miało skoki i biegi narciarskie. Od przyszłego obie dyscypliny będą na wyłączność tylko w Eurosporcie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 10:36

Kwalifikacje tylko na Eurosport. W TVP 1 oraz TVP Sport skoki dopiero jutro.

Mihex komentarzy: 2360420.11.2015, 10:36

W TVP też będą emitować skoki, z tym, że tylko konkursy, bez kwalifikacji, a czy Małysz będzie tam komentował? Nie wiem, ale wątpię.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 920.11.2015, 10:36

@simpllemann

Dzięki.

Piotrek95 komentarzy: 964520.11.2015, 10:30

Wiecie może jak to będzie z transmisją skoków? Będzie tylko w eurosporcie z komentarzem Małysza, a czy w TVP też ?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.11.2015, 10:06

new_star
youtube.com/watch?v=aeeKT5i4uJw

new_star komentarzy: 6852 newsów: 920.11.2015, 10:00

Potrzeba mi bramek Ronaldinho kiedy to dostał owację na stojąco na Santiago Bernabeu. Ktoś? Coś?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.11.2015, 09:55

Flamini dzięki mediom na pewno przykuł uwagę sponsorom i pewnie taki był jego zamiar. Jednak zło idzie w parze z dobrem. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby ten interes wzbudził zainteresowanie ludzi, którym ten obrót spraw nie odpowiada.

simson16 komentarzy: 461420.11.2015, 09:52

losnumeros
Niedokonca sponsor i tyle...w Duzych miejscowosciach jest bardzo duzo sponsorow a klubu nie ma..Np. miejscowosc skads jestem Lodz, kiedys Widzew i Lks, teraz paletaja sie po nizszych ligach;/ wiec chyba tal latwo klubu nie stworzyc i utrzymac w Naszym kraju niestety...

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.11.2015, 09:51

thide
Ta trybuna była przebudowana. Nie powstała od podstaw aczkolwiek tak jak piszesz - szybko się z tym uwinęli ale były obawy, że nie skończą na czas. Jednak wciąż jakieś prace przy niej będą trwały. Poza nową trybuną doszło oświetlenie (maszty z Lubina), podgrzewana murawa. Cały remont trwa od maja choć widok dawnej trybuny głównej był jeszcze w lipcu.

simson16
Zbudować to jedno ale teraz trzeba te 4666 miejsc zapełnić.

Qarol komentarzy: 1450220.11.2015, 09:50

@Doktor

Dlatego nie chciałbym, aby Henry został kiedykolwiek trenerem Arsenalu. Pamiętamy go jako legendę z boiska i niech tak zostanie.

Gdyby mu się nie powiodło na stanowisku managera to jego status mógłby zostać wystawiony na próbę.

simpllemann
Jestem pod wrazeniem ze taka mala wioska ma taki stadion, kibicow i druzyne na miare Ekstraklasy;Dmam nadzieje ze sie utrzymaja:)Stadion Fajny;D

losnumeros komentarzy: 1318920.11.2015, 09:01

Moim zdaniem Carlo Ancelotti mógłby zastąpić Wengera to chyba dla nas najlepsza opcja

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.11.2015, 09:01

Tak wygląda nowa trybuna główna w Niecieczy:

Doktor komentarzy: 770620.11.2015, 01:10

@simplle

Zgadzam się, Henry jako ekspert sprawdza się bardzo średnio. Do takiego Garry'ego Neville'a jest mu jeszcze daleko.

Tak w sumie to Neville byłby dobrym kandydatem na menedżera w przyszłości. Ogólnie to ludzie chcą widzieć w najlepszych piłkarzach doskonałych trenerów, a to prawie zawsze mija się z prawdą.

Doktor komentarzy: 770620.11.2015, 01:08

@youngboy

Roy Keane ;)
Tylko czekać, aż Barton będzie aplikować.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267220.11.2015, 00:48

A może ktoś ma to po prostu w dupie?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267220.11.2015, 00:46

Teraz pytanie, czy wszyscy oglądają film ode mnie czy może wszyscy śpią?

youngboy komentarzy: 196820.11.2015, 00:28

Menadżerem powinien zostać ktoś z charakterem kto zafunduje piłkarzom porządną szkołę życia - Martin Keown ;)

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267220.11.2015, 00:28

facebook.com/video.php?v=648349618600967&fref=nf

Aż strach pomyśleć co to będzie za kilkanaście lat.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.11.2015, 00:21

Henry to średnim jest nawet ekspertem telewizyjnym.

Doktor komentarzy: 770620.11.2015, 00:15

Henry także nie bardzo mi się widzi w roli menedżera. Zdecydowanie bardziej nadaje się do tego Bergkamp, może Pires jeszcze, Vieira raczej nie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 00:12

Wtedy nastąpi zmiana pokolenia. Ludzie zaczną klaskać.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267220.11.2015, 00:09

A Flamini będzie właścicielem Arsenalu jak mu interes wypali (to nie jest amoralny eufemizm).

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.11.2015, 00:03

A dlaczego by nie? prawie każdy ma swojego faworyta jeśli mowa o byłych piłkarzach AFC.

Henry to mi się totalnie nie widzi w roli menadżera. Bergkamp za kilka lat kto wie. Pires czy Vieira to samo. Każdy tam niby jakieś szanse ma. Jednak teraz to takie wróżenie z fusów.

Po Wengerze zabawa w stylu "Ej ty Legendo zostań na ławce trenerskiej Arsenalu" nie ma sensu. Po Siwym trzeba znaleźć kogoś kto to pouklada i mówiąc krótko weźmie za mordę.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.11.2015, 23:50

InArseneWeTrust123
Np. Fabio Capello.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.11.2015, 23:49

IAWT123

Dokładnie, dlatego ze zdziwieniem czytam takie komentarze typu,że Bergkamp, Vieira czy Henry na trenera Arsenalu

DontCry komentarzy: 760819.11.2015, 23:44

Wspominałem już o moim wymarzonym trenerze po Wengerze - Carlo Ancelotti, z byłych piłkarzy - Król Henry o ile okaże się choć w połowie tak dobry jak był napastnikiem.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 23:43

kamilo_oo
A nawet wręcz przeciwnie. Rzadko się trafia aby wybitny zawodnik zrobił świetną karierę trenerską. Nawet sobie nie przypominam takich postaci. Podałbym jako przykład Koemana ale zacznie się tsunami na mnie. Nawet o tej porze.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.11.2015, 23:39

Hmm, to że ktoś był wybitnym zawodnikiem, to nie znaczy, że musi być dobrym trenerem

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.11.2015, 23:20

Możliwych zastępców Wengera z piłkarzy Arsenalu*

matias1717 komentarzy: 48619.11.2015, 23:20

Siema
Orientuje się ktoś w przeciętnych cenach biletów do kin w UK? Chodzi mi o Cineworld, Odeon, ewentualnie jeszcze Vue.
Z góry dzięki za odpowiedź :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.11.2015, 23:19

Z trenerów to tylko Bergkamp. Niestety problem z samolotami więc z tej listy albo Dennis albo NIKT.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 23:17

Na którym stadionie było darmowe piwo dla kibiców? na King Power Stadium?

Ziebka komentarzy: 265919.11.2015, 22:58

@novazzy

ja tam bym nie chcial Cavaniego :)

Singularis komentarzy: 42619.11.2015, 22:56

@pauleta

Ah, myślałem, że jakiś fajny artykuł był :<

Nie próbował jeszcze jednego szitu - wrzucenia Inlera do podstawowej jedenastki. Ja bym od tego zaczął kombinowanie. Świetny zawodnik i to z tej mega taktycznej Serie A.

Mihex komentarzy: 2360419.11.2015, 22:52

pauleta
Może by pomogło jakby obiecał im jakieś dietetyczne potrawy :V

Simao12 komentarzy: 775219.11.2015, 22:48

Może Vieira?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2015, 22:48

Singularis, na jakimś angielskim forum. Napisał to fan Leicesteru. Co z resztą miałoby sens, bo Ranieri odwalał różne szity, żeby poprawić grę w obronie np. przed jednym meczem obiecał piłkarzom pizzę jak będzie czyste konto. I wiecie co? Nie pomogło :/

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.11.2015, 22:46

No ja też nie widzę jako pierwszego trenera człowieka, który boi się latać.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.11.2015, 22:44

Pawłowski mnie ożywił tą akcją na koniec, bo delikatnie mówiąc to ten mecz byl słaby

Mihex komentarzy: 2360419.11.2015, 22:44

Bergkamp chyba nie chciał być w klubach kimś więcej jak np. trenerem napastników. Chyba nie chciał być tą osobą decydującą o wszystkim