Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Koti komentarzy: 127719.11.2015, 22:42

Dziwne bo myślałem że Wenger wziąłby przyszłego menedżera jako swojego asystenta no ale chyba Łysy jak na razie zostanie nie odejdzie. Osobiście chciałbym w klubie Piresa, Henrego i Bergkampa aby pracowali tu ;)

Singularis komentarzy: 42619.11.2015, 22:41

@pauleta

To w sumie ma sens, gdzie czytałeś?

A Bergkamp to się za trenerkę weźmie dopiero, jak będzie można się swobodnie teleportować ^^

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 22:39

Bergkamp ma w sercu chyba Ajax a nie Arsenal. Także nic z tego.

Mihex komentarzy: 2360419.11.2015, 22:37

Ale teraz poszedł Pawłowski. Nieźle. Choć mecz do czterech liter :p

AaronLieber27 komentarzy: 612719.11.2015, 22:37

Dla mnie tez Bergkamp bylby najlepszym kandydatem z grona bylych pilkarzy AFC. Albo Campbell :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2015, 22:34

Singularis, z tego co czytałem to dlatego, że jego gra w obronie bardzo kuleje, a Ranieri chciał poprawić fatalną grę w obronie Leicesteru. Stanęło na tym, że Algierczyk gra, bo z Vardym wykręcają w ofensywie niewyobrażalne staty.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 22:33

Singularis
Pytanie czemu Sanchez u nas nie siadał na ławce?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 22:30

simpllemann
Też odnoszę wrażenie, że to Pires będzie następcą Wengera. Czai się w koło niego jak politycy wkoło pieniędzy.

Singularis komentarzy: 42619.11.2015, 22:25

Pytanie tylko, czemu Mahrez nawet w obecnym, świetnym sezonie siadał na ławce.

A na ławce trenerskiej widzę Keitha Millena.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52419.11.2015, 22:23

InArseneWeTrust123
Nie wiem, który ale mam nieodparte wrażenie, że to nasz były pomocnik może być lepszym szkoleniowcem.

simson16 komentarzy: 460219.11.2015, 22:22

Ja osobiscie widze Dennis Bergkampa moje Marzenie:)

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 22:18

A tak z innego szamba, widzicie na stanowisku menedżera Arsenalu po Wengerze, Henry'ego czy Roberta Piresa?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 22:12

Mahreza bym przywitał. Jak ktoś oglądał Leicester w tamtym sezonie to wie, że już wtedy Riyad pokazywał swoje umiejętności tylko nie strzelał jak na zawołanie i nie asystował. Mogła to być wina taktyki, ustawienia, innych napastników - jednym zdanie- za trenera dobrego przyszedł bardzo dobry i pokazał "skilla" Mahrez.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52419.11.2015, 22:11

Ozila na skrzydło można rzucić tylko w kryzysowych momentach. Ale nie po to by zastąpić go innym graczem na "10".

Novazzy komentarzy: 351019.11.2015, 22:11

@Ziebka
Wenger niech poświeci hajs na Cavaniego.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 22:08

Ile trzeba tłumaczyć, że Oezil na skrzydle to 347/512 Oezila?

Ziebka komentarzy: 265819.11.2015, 21:55

meczyki.pl/newsy/wenger-poswieci-lm-dla-mistrzostwa/13141-n

widzieli? :)

Singularis komentarzy: 42619.11.2015, 21:23

Powiedzcie, że to prowo... ;x

Simao12 komentarzy: 775219.11.2015, 21:21

Tylko, że po Mahrezie widać, że ma skilla, Michu to tylko strzelał bramki.
Jest spora różnica

AaronLieber27 komentarzy: 612719.11.2015, 21:16

A propo Michu to slyszalem ze ma grac w IV lidze hiszpanskiej. Niezly upadek

AlexVanPersie komentarzy: 806419.11.2015, 21:12

A te wszystkie podziały lewo, prawo skrzydłowy nie są trochę sztuczne.

Sanchez prawonożny na lewej, Ox prawonożny na prawej, Robben lewonożny na prawej.

Wszystko względnie, w jednym ustawieniu więcej się strzela jak u Robbena/Sancheza, w drugim więcej wrzuca jak Ox czy dawny Theo.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40019.11.2015, 20:58

Nie jestem fanem polskiej pilki, ale fajnie, ze Zaglebie weszlo do polfinalu :)

kefas komentarzy: 3519.11.2015, 20:58

*oczywiście prawoskrzydłowy, grający lepiej lewą nogą, o to mi chodziło :)

kefas komentarzy: 3519.11.2015, 20:53

Strasznie się dziwie czemu jeszcze nikt nie wspomniał o kupnie Riyada Mahreza. Przecież to młody lewoskrzydłowy dobrze znający PL, świetny drybler strzelajacy i asystujący na zawołanie mogący grać w CL i grający w drużynie, która nie robiłaby zapewne problemu gdyby ktoś chciał go kupić za powiedzmy jakies 30 mln funtów. Nic tylko kupować.

michalm1 komentarzy: 702019.11.2015, 20:47

Arsenallord

Tak lewe skrzydło, nam chyba brakuje kogoś na prawe. No chyba że Sanchez powedruje do środka. Według mnie to idealna opcja. Wszyscy już wiedzą jak gra Alexis, bo właściwie i tak ma niewiele do wyboru poza scinaniem do środka... w zeszłym sezonie jak grał za plecami napastnika zdobył 8 goli w 6 meczach. Tam ma największe pole manewru bo może wszystko, Ozil teoretycznie na prawym skrzydle coś jak Ramsey, schodził by do środka, w jego miejsce wbiegal by Bellerin a Coquelin by zabezpieczal ten prawy sektor.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 319.11.2015, 20:37

Monreal dlugo sie nie zastanawial i teraz jest czolowym bocznym obronca ligi

Od dawna jaram sie jego gra!

Mihex komentarzy: 2360419.11.2015, 20:22

lays
No to trzeba dać Szczęsnemu telefon i niech po kolegach wydzwania. Jak dobrze, że się najlepiej dogaduje z Lewym i Krychowiakiem :V

lays komentarzy: 3987119.11.2015, 20:06

Monreal admits he was surprised by Arsenal’s interest and claims it was his Spain team-mate who first broke the news to him on the final day of transfer window.

“It was so quick, the transfer,” Monreal said in an interview with Arsenal’s official website.

“I remember on January 31, I woke up, looked at my phone and has two [missed] calls from Santi. And I thought it was really strange, Santi calling me in the morning. So I called him: ‘Santi, how are you? What’s happened? [he replied] Nacho, do you want to come to Arsenal? [I replied] What, pardon me? Yes, of course’.

“So the transfer was really quick. On one day I was training in the morning with Malaga and I didn’t know anything, and then 10 hours later I was signing my contract with Arsenal.

“It was a really, really strange day for me, really happy of course, a good day for me.”

hehehe

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11719.11.2015, 19:56

Przyznam szczerze, że Nolito pamiętam tylko z Barcelony. On jest raczej lewoskrzydłowym?

michalm1 komentarzy: 702019.11.2015, 19:48

Alexis Sanchez zaakceptował nowy 5-letni kontrakt z Arsenalem! Chilijczyk będzie inkasował na tydzień 155 tysięcy funtów

Niezła plota hehe

KArooo23 komentarzy: 190319.11.2015, 19:43

Dziekuje Cracovia, nawet 1 gola nie strzelic

AlexVanPersie komentarzy: 806419.11.2015, 19:41

Nolito psuje jak ulał do układanki Wengi.

Po pierwsze mamy Oxa, Welbza i Jeffa na skrzydła.
Ale, ale, ale oni się łamią, są młodzi i niedoświadczeni(Welbz nie spełnia tego kryterium).

Nolito to przekozak, którego można mieć tanio i którego można za dwa lata sprzedać bez żalu z jego strony.

Papcio potrzebuje kogoś pewnego na stronę, a nikt z naszych zawodników nie jest zdrowotno-jakościowym pewniakiem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.11.2015, 19:41

Singularis
Spokojnie. Jeszcze trochę i wcale będzie jak na stronie Tottenhamu.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.11.2015, 19:37

Teraz pora na Leszka :)

kamilo_oo komentarzy: 2356719.11.2015, 19:36

Zagłebie Sosnowiec w półfinale PP

Ziebka komentarzy: 265819.11.2015, 19:36

juz sprawdzilem 2:1 dla Cracovii :) no to mamy niespodzianke :)

Ziebka komentarzy: 265819.11.2015, 19:30

hey Zaglebie Sosnowiec wygrywa z Cracovia 2:0 jaki byl wynik w 1 meczu?

Ziebka komentarzy: 265819.11.2015, 19:28

@Singularis

poprostu przerwa na reprezentacje, zaraz bedzie mecz co 3 dni wiec sie rozkreci :)

Singularis komentarzy: 42619.11.2015, 19:21

Ta strona nigdy tak bardzo nie zamulała, jak ostatnio. Jakaś legenda by mogła wrócić, żeby rozkręcić atmosferę (w WWE działa).

kamilo_oo komentarzy: 2356719.11.2015, 19:10

Jeszcze Glika do obrony i lecimy na majstra

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.11.2015, 19:01

Gryzek
Za taka "KAPUCHE" to czemu nie. Wart duzo nie bedzie :D

shark31 komentarzy: 601319.11.2015, 18:58

Singularis rok temu to Nolito byl 3 najlepszym zawodnikiem LL :) Od 3 sezonów jest w kapitalnej formie.

Gryzek komentarzy: 379619.11.2015, 18:54

Kupmy Bartosza Kapustkę :D

Singularis komentarzy: 42619.11.2015, 18:45

@Maciek

Paaanie, nie mam siły na ten temat teraz :D

La Liga stoi dla mnie na wyższym poziomie, ale kocham Premier League.

michalm1 komentarzy: 702019.11.2015, 18:42

Ja bym poważnie pomyślał nad skrzydlowymi Benfici lub Yarmolenko bo to lewnonozny a my bardziej na prawe skrzydło potrzebujemy

Nike1910 komentarzy: 7119.11.2015, 18:41

"Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale"

Powiem tak całą moja klasa zawsze myślała że to chelsea jest odwiecznym rywalem :) ale im uświadomiłem że to nie prawda i bez ruska byli słabi .

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52419.11.2015, 18:39

20 lat temu zadebiutował Gianluigi Buffon.