Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52419.11.2015, 12:14

Skoro już o kontuzjowanych graczach mowa:
squawka.com/news/how-the-international-break-affects-arsenals-likely-xi/522406

Mihex komentarzy: 2360419.11.2015, 12:11

Brak Oxa i Ramseya oznacza tylko jedno. Zajezdzanie Sancheza ciag dalszy. On to chyba najszybciej po śmierci odpocznie. Watpie aby Gibbs zagrał na LS od początku. To tylko opcja rezerwowa na ostatnie minuty by dać komuś odpocząć.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1419.11.2015, 12:08

Rivaldo700,
nie ma szans. A szkoda, bardzo lubię gościa.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1419.11.2015, 12:07

Żeby czasem nie przyszło mu do głowy gonić pewnego Francuza.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52419.11.2015, 12:06

Walcott to chyba chce dogonić innego Anglika jeśli chodzi o nieobecność.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.11.2015, 12:05

Juz kiedys to pisałem , jestem ciekaw czy Rosa zagra w tym sezonie chociaz 5 meczów w AFC.

Szczerze dla mnie to jest taki diaby II na ta chwile w AFC.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1419.11.2015, 12:02

prawdziwa*

Fajnie, ze Ox i Ramsey nie wracają. Przynajmniej Campbell z Gibbsem na skrzydłach sobie pobiegają.

A o Theo Wenger w ogóle przestał gadać, czyli ta informacja o rzekomym powrocie w Lutym może być brawdziwa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.11.2015, 11:53

kelob

Wiem , ze były ale wkoncu wypadołoby by wkoncu cos ruszylo? A nie wygrywac 1 mecz na 5 .

kelob komentarzy: 86219.11.2015, 11:52

rivaldo

po 1 przerwy rep. już były wcześniej
po 2 nie może się tym ratować bo trenerzy nie raz mówili, że jak są takie przerwy to praktycznie nic nie moga zrobić bo zawodników nie ma. Proste i logiczne

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.11.2015, 11:49

Co do nolito to jako ciekawostke podam , ze whoscored ocenia go w tym sezonie jako 5 najlepszego piłkarza w Europie od poczatku sezonu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.11.2015, 11:44

Ciekawe czy jak teraz chelsea przegra ze 2 mecze na 3 , to mou poleci , bo jeszcze mógl sie ratowac przerwa reprezentacyjna , ze wszystko naprawi.

Nasri wypada na 3 miesiace City.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52419.11.2015, 11:28

Sztab robi źle - powinien od razu powiedzieć, że kontuzjowani gracze wrócą za miesiąc lub dwa. A jak wróciliby szybciej to lepiej by brzmiało, że trwało to krócej niż miało.

A tak na marginesie, wciąż Was to zaskakuje? Parafrazując klasyka - kontuzjowani piłkarze wrócą kiedy wrócą. Na pewno nie wcześniej.

lays komentarzy: 3987119.11.2015, 11:25

A co do Samego Nolito to moglby grac tez w LM jakbysmy awansowali.

lays komentarzy: 3987119.11.2015, 11:24

Telegraph tez pisze, ze Barcelona dolaczyla do wyscigu po Stonesa

Czyli ploteczky. W Hiszpanii to już wgl XDD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.11.2015, 11:23

lays
The Telegraph ktory powoluje sie na zrodla z Hiszpanii.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 319.11.2015, 11:21

Arsenal kupi świetnego Nolito a chelska ma "geniusza pedrola" za 30 baniek >.

lays komentarzy: 3987119.11.2015, 11:21

A co do Nolito to skad info? To ploty na 100 %, jak odejdzie to będzie to na pewno Barcelona

DexteR_000 komentarzy: 756219.11.2015, 11:21

shark31
Bez przesady, myslalem ze ten Nolito jest jakis mlodszy a tu juz 29 lat...

new_star komentarzy: 6850 newsów: 919.11.2015, 11:20

Pewnie na Dinamo już będą gotowi.

lays komentarzy: 3987119.11.2015, 11:20

Welcome to our Press Conference Digest.
We'll list the headlines from Arsène Wenger's media briefing here so you can digest the main news before our stories appear on the homepage.
Soon after the press conference has ended you can watch video footage on this page.

mallen komentarzy: 2123819.11.2015, 11:20

Gdzieś czytałem info, że już trenowali z zespołem.
Może zadecydowali, że na ten mecz to jeszcze za wcześnie. Zobaczymy czy pojawią się na zdjęciach z treningu.

Skad info, ze Ox nie wraca rowniez?

Haha mial byc po przerwie Ramsey i OX i narzekanie tylko, ze nie ma Theo, a tu nie ma nada lcalej trojki?

new_star komentarzy: 6850 newsów: 919.11.2015, 11:12

To może też któryś z nich zagrać u boku Coquelina a Cazorla zagra wyżej.

Bellerin wraca.
Kto zagra na skrzydle jak Papa da odpocząć Alexisowi? Campbell i Gibbs?

shark31 komentarzy: 601319.11.2015, 10:53

Oby to z Nolito było prawda. Idealny piłkarz dla AFC. Przede wszystkim nie drogi, dostępny i prezentujący bardzo wysoki poziom.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.11.2015, 09:14

Już lepiej Iseke ściągnąć lub ewentualnie jego starszego brata.

Kaczaza komentarzy: 719219.11.2015, 08:56

IMO Nolito -omg, jak dziadka to Hulka. Michy Batshuayi to nuta przyszłości

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.11.2015, 08:40

Co do Martiala:
Piłkarz jest jak roslina. Nie wystarczy tylko zasiać nasionko. Każda flora, by dynamicznie i skutecznie kwitnąć i prosperować potrzebuje odpowiednich warunków. Roślina potrzebuje również adekwatnego ogrodnika, który doprowadzi do ewoluowania, a następnie zebrania plonów. Bowiem obdarzony w iskrę bożą piłkarz, a pozbawiony mentora to wciąż tylko piłkarz pozostający z nieuksztaltowanym darem.
Influencją tego wszystkiego z kolei może być chimeryczność i gderliwość w wydawaniu owoców przez roślinę.

bolomaster28 komentarzy: 118019.11.2015, 08:16

Doktor@
, oby bo Nolito to dobry napastnik.

bialysul komentarzy: 369919.11.2015, 07:37

Doktor

akurat w to moglbym uwierzyc

Nolito to idealny pilkarz dla Wengera, wysoka technika uzytkowa, uniwersalnosc pozycji, gra w slabym klubie wiec i kasa nie bedzie za duza... realny transfer nawet na zimowe okienko

sobpiotr komentarzy: 121819.11.2015, 02:32

Mnie akurat gra Martiala bardzo przekonuje, uważam że tutaj akurat United trafili w 10. A Costa z Bayernu to wiadomo, brak słów...

Doktor komentarzy: 770619.11.2015, 02:04

Celta Vigo forward Nolito has hinted on social media that he will complete a move to Arsenal, after liking a post linking him to the Gunners on Instagram.

Doktor komentarzy: 770619.11.2015, 00:56

O, super, niech Alexis z Ozilem podpisują.

lays komentarzy: 3987119.11.2015, 00:53