Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356719.11.2015, 18:32

Ciekawie się zrobiło w Krakowie

Singularis komentarzy: 42619.11.2015, 18:28

@Maciek

Ależ Wenger to wie. Skoro nikogo nie kupił to uznał, że kadra jest wystarczająco mocna. Transfery (wypożyczenia) zimą można rozważyć, gdy dużo zawodników wypadnie, a przecież teraz wszyscy wracają ;)

Nie widzę wielu podobieństw między sytuacją Nolito i Cazorli.

Santi to była promocja z sypiącej się Malagi, gdzie Pires krzyczał Wengerowi do ucha SANTI TO KOT SANTI TO KOT od lat :D

Na Nolito jest teraz hype, rok temu nikt o nim nie słyszał i za rok nikt nie będzie o nim pamiętał*

*Z ludzi którzy kompletnie ignorują ligę hiszpańską.

lays komentarzy: 3987119.11.2015, 18:18

Osvaldo pajac, znow chce zerwac kontrakt :D Tym razem z Porto i powrot do Juve.

Ten to jest as, pol roku, czy rok i nowy klub

Singularis komentarzy: 42619.11.2015, 18:16

Latem też było wielu takich piłkarzy - 30% taniej.

A Nolito mi tak bardzo nie pasuje do modelu transferu Wengera, że aż nie wiem co napisać.

DexteR_000 komentarzy: 762519.11.2015, 18:08

MaciekGooner
Dopiero po odswiezeniu strony zobaczylem twoj komentarz ;)

DexteR_000 komentarzy: 762519.11.2015, 18:06

A ja to bym chciał Alexa Teixeire z Szachtaru.
Gosciu w 13 meczach w ukrainskiej lidze strzelil 19 bramek plus 3 asysty.

shark31 komentarzy: 601319.11.2015, 17:32

Singularis tyle ze jest duuuzo gorszy od Nolito.

shark31 komentarzy: 601319.11.2015, 17:31

I Nolito i Alexis moga grac na obu skrzydlach. Tutaj nie widze najmniejszego problemu. Idealny zawodnik na "zimowy impuls". Doswiadczony, technika miazga, kreatywny i bardzo dobre staty.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2015, 17:31

InArseneWeTrust123, jest "technika", technika i jest Technika przez duże "T". Pisząc o Nolito mam na myśli, że jest to piłkarz Techniczny, któremu nie sprawia problemu założenie siatki, przerzucenie piłki nad przeciwnikiem, zagranie piłki obiema nogami czy zakręcenie piłki rogalem w okienko zza szesnastki.

Co do naszych piłkarzy to każdy widzi, że jest duża dysproporcja pomiędzy A.Sanchezem, a resztą skrzydłowych. Nie sądzę, żeby któryś się łapał do podst. składu Hiszpanii.

Singularis komentarzy: 42619.11.2015, 17:29

Co tam Nolito. W Celcie biega też inny kocur, Iago Aspas. Wykręca niezłe staty, 2 bramy Barcelonie strzelił. Jestem przekonany, że poradziłby sobie w Premier League, aż dziwne, że taki klub jak Liverpool się nim nie zainteresował.

Yyy

lays komentarzy: 3987119.11.2015, 17:24

Ale wgl cos pewnego z tym Nolito? Przeciez to ploty ludzie, nie ma co się zgłębiać. Gdyby Wenger go chcial to by go latem kupil pod koniec, a teraz nagle kupi Nolito, gdy akurat wraca Welbeck?

Plote dał AS... yhy ten sam AS, ktory nam rezerwowych z Madrytu wrzucal do skladu.

michalm1 komentarzy: 702019.11.2015, 17:09

simpllemann

10 mln ?? oczywiście że za tyle go nie kupimy... gdyby nie miał klauzuli 18 mln to pewnie więcej by za niego chcieli...

Jeszcze jedna kwestia, Nolito gra na pozycji Sancheza więc rozumiem że to zawodnik na ławkę?

MarkOvermars komentarzy: 913319.11.2015, 17:04

szkoda , że Aaron i Theo jeszcze nie wrócili. 10 pkt w najbliższych 4 meczach będzie dobrym rezultatem

michalm1 komentarzy: 702019.11.2015, 16:57

.bleacherreport.com/articles/2590777-uk-back-pages-arsenal-to-offer-alexis-sanchez-new-40m-deal?utm_source=facebook.com&utm_medium=referral&utm_campaign=programming-UK?is_shared=true

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 16:57

technika, technika, technika... a który piłkarz pierwszego składu Arsenalu jej nie ma?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2015, 16:53

18mln też się spokojnie zwróci. Wiadomo Nolito ma już swoje lata, ale jest to piłkarz bazujący przede wszystkim na technice. Z resztą nie widzę tu pola do dyskusji.

Nolito jest wychowankiem Barcy i wcale nie odrzutem, bo proponowali mu 5-letni kontrakt. Zdecydował się odejść do Benfiki, żeby grać w LM. Po świetnym pierwszym sezonie, w drugim Jorge Jesus przydzielił mu pozycję zaledwie rezerwowego. Później wypożyczenie do Grandy i utrzymanie w La Lidze. Następnie wykupienie przez Celtę i eksplozja formy, która trwa już 3 lata i poskutkowała powołaniem go do kadry reprezentacji Hiszpanii. Od jakiegoś czasu mówi się, że Nolito ma szanse na transfer do Barcy, czyli do zespołu z najlepszym atakiem na świecie. Co wcale nie jest niemożliwe, bo trenerem Barcy jest piłkarski ojciec Nolito - Luis Enrique, który ściągnął go do Barcy B, a później do Celty.

Patrząc na jego karierę jest to piłkarz z dużym talentem, ale też przez cały ten okres musiał udowadniać swoją wartość. Myślę, że pasowałby do nas, bo na skrzydłach nadal nie mamy równowagi dla świetnego Alexisa, a Wenger jest trenerem, który potrafi wydobyć z piłkarzy to, co w nich najlepsze.

AaronLieber27 komentarzy: 612719.11.2015, 16:37

Chociaz moze masz troche racji

transfermarkt.pl/franck-ribery/verletzungen/spieler/22068

AaronLieber27 komentarzy: 612719.11.2015, 16:31

Mihex

Juz nie przesadzaj on nie jest tak podatny na kontuzje jak oni, a poza tym ja napisalem tylko o wypozyczeniu

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 16:28

kaman
Oglądam czasem mecze Ajaxu. Gra dobrze, czasem mu sie zdarzy słabszy mecz, jak każdemu zawodnikowi, a Nolito gra każdy mecz perfekcyjnie?

Mihex komentarzy: 2360419.11.2015, 16:25

Ribery? To ten który przybijałby sobie piątki z Wilsherem, Rosą, Welbeckiem, Aaronem i Theo w szpitalu przez cały rok?

AaronLieber27 komentarzy: 612719.11.2015, 16:15

Ogolnie to chcialbym Bellarabiego na prawe skrzydlo, ale watpie by odszedl z Leverksusen na pol roku przed ME. Tez tak mysle o tym ze Ribery niedlugo wraca po kontuzji, skrzydla Costa - Robben dzialaqja rewalcyjnie, wiec nie wiadomo czy Francuz bedzie mial sznase na gre w pierwszej jedenastce, wtedy mozna sprobowal go przynajmiej wypozyczyc. Wiem ze nawet jego wypozyczenie graniczy z cudem , ale skrzydla Ribery - Alexis to byloby cos, nawet wiedzac o tym ze Francuz ma juz 32 lata.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 16:13

Ajax bierze taką kwotę z pocałowaniem tyłka, a Milik grałby w swojej ulubionej lidze(przynajmniej tak podał w ankiecie kadrowicza). Arsenal w takim przypadku ma młodego, na pewno nie słabszego od Nolito zawodnika.

kaman17 komentarzy: 498619.11.2015, 16:13

Nolito już jest ukształtowanym zawdonikiem, Milik dopiero będzie. Taka różnica.
Radzę pooglądać kilka meczów Ajaxu, nie zawsze gra tak dobrze jak w reprezentacji.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 16:11

Jak chcecie tego mistrzunia Nolito to już lepiej zapłacić te 18 mln za Milika. Na pewno lepszy i ciekawszy w perspektywie czasu.

aguero10 komentarzy: 855819.11.2015, 16:06

Z tego co wiem Nolito ma klauzulę 18 mln euro.Watpie żeby puścili go taniej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2015, 16:04

Nolito to jest topowy zawodnik i wcale nie wczoraj nauczył się grać. Nie ma co się zastanawiać tylko go brać. Szczególnie, że kwota jest śmieszna.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.11.2015, 15:42

10 mln euro za Nolito to w porównaniu 16 mln funtów za Caluma Izbę bezcen.

Mihex komentarzy: 2360419.11.2015, 15:12

whoscored.com/Matches/959687

Ciekawa sprawa z tymi przewidywaniami co do meczu. O ile pierwsze trzy się zgodzę to z tym, że prawdopodobnym jest nasz gol z dystansu to się zdziwiłem. Bo kto u nas zza 16 strzeli? Alexis ostatnio coś wykończony i raczej traci przed strzałem jak uderza, Ozil typem snajpera nie jest, Cazorla od dwóch sezonów nie pamięta jak się strzela z dystansu w lidze. Może ew. Campbell, ale nie wiem.
No, ale w sumie dla mnie nie istotne jak strzelą byleby strzelić więcej jak WBA :V

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.11.2015, 14:57

"Bild" twierdzi, że podczas wtorkowego meczu Niemcy - Holandia, który został ostatecznie odwołany miało dojść do eksplozji kilku bomb.

Teraz mam całkiem inne, bardziej poważniejsze zdanie na temat możliwego podłożenia ładunku wybuchowego na Anfield kilkanaście dni temu. Kto wie, czy to nie miało się wtedy zacząć?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.11.2015, 14:51

Ziebka
Chyba chodzi o to co stało się ostatnio w jego kraju. Podczas minuty ciszy w meczu z Anglią ocierał łzy. Widocznie uderzyła go ta cała sytuacja.

Ziebka komentarzy: 265919.11.2015, 14:48

o co chodzi z forma psychiczna koscielnego?

Mihex komentarzy: 2360419.11.2015, 14:36

Ja tam do Nolito nie jestem przekonany. Wcześniej tutaj ludzie krzyczeli, że Jackson Martinez się nie nada, bo za stary, że w tym wieku nie ma czasu na aklimatyzację w nowej lidze itp. W przypadku Nolito się zgadzam, fakt liga Hiszpańska jest lepsza od Portugalskiej, a 10 mln to mała cena pomyłki, ale mimo to jak nie odpali będzie robił to co spora grupa tutaj zarzuca Welbzowi i Wilshere'owi, blokowanie miejsca w składzie.

zuczek1987 komentarzy: 640319.11.2015, 14:31

tak nawiasem to świetny przykład jak duży progress może zrobić nawet zawodnik doświadczony pod koniec zawodowej kariery

zuczek1987 komentarzy: 640319.11.2015, 14:29

nolito za 10 milionów z wielką chęcią bym u nas widział. pogra spokojnie jeszcze z 4 sezony na wysokim poziomie. I nie wierze że nie chcialby do nas przejść dla takiego zawodnika grającego w takim klubie to świetne zwieńczenie i podsumowanie kariery.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.11.2015, 14:09

"Organizator zamachów terrorystycznych w Paryżu Abdelhamid Abaaoud nie żyje. Francuska prokuratura poinformowała, że ciało mężczyzny zidentyfikowano wśród zabitych we wczorajszej obławie w Saint Denis."

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.11.2015, 14:07

AaronLieber27
10 milionów euro.

AaronLieber27 komentarzy: 612719.11.2015, 14:02

Na ile wyceniaja tego Nolito?

Mihex komentarzy: 2360419.11.2015, 14:00

W tej chwili te pozornie proste mecze stają się niesamowitym wyzwaniem. Kilka meczy z rzędu tą samą 11, bez możliwości przeprowadzenia jakiejkolwiek ofensywnej zmiany w meczu :C Czuję, że zaliczymy same mecze 1-0, z co najmniej jedną wpadką z jakimś WBA po 0-0

Barney komentarzy: 2091019.11.2015, 13:55

Już zostało potwierdzone, że Ox i ramsey nie wrócą

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.11.2015, 13:41

simpllemann
Zawsze to jakas nowosc jak widac. Mnie juz tak skoki nie kreca jak kiedys ale moze zobacze w Pucharze Swiata jakies zawody.

Najwazniejsza teraz sobota - tyle ze z pilka nozna.

Fanatic komentarzy: 599119.11.2015, 13:36

Było info, że Ox i Ramsey wrócą po przerwie na repke ale data powrotu nie była określona, więc niecdziwi mnie, że na west brom ich nie będzie, lecz oby na grudzień byli gotowi bo czekają nas trudniejsi rywale w BPL.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.11.2015, 13:25

Kanonier204
Małysz to był mistrz ale jako komentator - miałem okazję go słuchać - jest delikatnie mówiąc średni.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.11.2015, 13:18

W sezonie 2015/2016 transmisje Eurosportu z Pucharu Świata w skokach narciarskich będą wyjątkowe. Kibice będą mogli oglądać wszystkie konkursy, a także kwalifikacje, do których Eurosport posiada prawa na wyłączność. Ekscytującą informacją dla fanów skoków narciarskich będzie również fakt, iż w roli komentatora stacji usłyszą Adama Małysza, najbardziej utytułowanego polskiego skoczka w historii.

– Od wielu lat jestem związany ze skokami i chcę dzielić się swoją wiedzą z innymi. Tym bardziej, że oglądając relacje telewizyjne, często nie zgadzałem się z tym, co mówili komentatorzy. Wiem, co czują skoczkowie w różnych sytuacjach, bo sam to przeżywałem, dlatego pewne rzeczy widzę i oceniam w zupełnie inny sposób niż osoby, które nigdy nie skakały. Jednocześnie cieszę się, że mogę dołączyć do ekipy profesjonalistów, którzy pracują w Eurosporcie

– mówi Adam Małysz.

Po raz pierwszy w nowym sezonie widzowie Eurosportu 1 usłyszą Adama Małysza już w najbliższy weekend podczas transmisji z kwalifikacji do konkursu w Klingenthal (początek o godz. 17:45). Czterokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie komentował zawody wraz z Igorem Błachutem.

camsbruken komentarzy: 125819.11.2015, 12:47