Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 23.08.2014, 21:57, Michał Kowalczyk 32 komentarzy

Czy Boss wierzył w uratowanie remisu w tym spotkaniu?

W piłce nigdy nic nie wiadomo. Przy wyniku 0-2 mogło się to skończyć różnie. Rywale mogli łapać nas na kontry, ponieważ musieliśmy się bardziej angażować w ofensywie, ostatecznie odpowiedzieliśmy w świetny sposób i ugraliśmy jeden punkt. Duch walki był fenomenalny, udało się nam strzelić dwie bramki i zremisować. To cenny punkt, ale także zasłużony, szczególnie patrząc na liczbę sytuacji, jakie mieliśmy w tym pojedynku. W drugiej połowie mieliśmy wiele okazji za strzelenie bramki, naszą postawą zasłużyliśmy na ten punkt.

O różnicach pomiędzy dzisiejszym meczem a kwietniową porażką...

Kiedy polegliśmy tu 0-3, to miałem wrażenie, że wynik mógł być znacznie wyższy. To był niecodzienny rezultat jednak dzisiaj zasłużyliśmy na punkt, szczególnie przegrywając dwiema bramkami z drużyną, która gra dobrze z kontry, pewnie się broni i gra z wiarą do samego końca. Ponadto, drugi gol przed przerwą padł ze spalonego, a nieco wcześniej powinien był odgwizdany faul dla nas. Ciężko było to przełknąć, ale wzięliśmy to na siebie i powróciliśmy do gry.

O Ramseyu...

Ma świetną motorykę i często ryzykuje wejścia w pole karne, ma świetne wyczucie i umie się znajdywać w dogodnych sytuacjach. Został za to nagrodzony bramką, jak wszyscy zawodnicy o tej charakterystyce.

O Giroudzie...

Miałem dzisiaj więcej napastników w składzie, więc mogłem mu dać odpocząć. Rozegrał tylko jeden mecz od powrotu z mundialu, więc w pierwszej połowie posadziłem go na ławce. Ponieważ dominowaliśmy w drugiej połowie przydał się ktoś, kto dał nam fizyczną przewagę z przodu, Olivier świetnie wywiązał się ze swoich zadań.

Z nim w składzie drużyna wyglądała groźniej...

Ponieważ nie graliśmy nastawieni tylko na kontry. Graliśmy w dziesiątkę na połowie rywala i w takich sytuacjach przydaje się ktoś taki, jak Olivier z przodu.

O grze Alexisa...

Nie chcę oceniać poszczególnych zawodników. Alexis nie jest jeszcze w stu procentach gotowy do gry, ale nie martwię się o niego.

Czego mu brakuje?

Zdaje sobie sprawę, że jeszcze odstaje nieco pod względem fizycznym. Jak tylko wróci do pełni dyspozycji, to będzie pewniejszy siebie. To jest ze sobą powiązane. Ciężko grać, jeśli nie jest się pewnym swoich poczynań na boisku. Ale w jego przypadku chodzi głównie o przygotowanie fizyczne.

Co ten mecz mówi o walce o mistrzostwo?

To był dla nas wielki test, sprawdzający nasze ambicje. W drugiej połowie odpowiedzieliśmy w dobry sposób i jeśli utrzymamy takiego ducha walki, to zajdziemy daleko. Musimy jednak grać konsekwentnie i jakościowo, tak jak w drugiej odsłonie spotkania. Zaczęliśmy dziś zbyt nerwowo, a w mecz weszliśmy na dobre dopiero przy stanie 0-1. Do utraty bramki graliśmy niepewnie. Poza tym Everton to bardzo dobry zespół.

Arsene WengerEvertonPomeczowa wypowiedź autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
Sobi1886 komentarzy: 4025.08.2014, 12:43

Trochę żałuje teraz transferu Alexisa. Te pieniądze można było przeznaczyć na światowej klasy ŚN :(

Verminator97 komentarzy: 1490024.08.2014, 21:09

Ten mecz mnie zszokował. :D Trzeba przyznać, że wynik lepszy niż sama gra, ale nie było najgorzej. Martwi sporo niedokładności w naszym zespole, ale pokazaliśmy, że potrafimy walczyć do końca. Najbardziej mnie rozwaliło to, że zawodnicy których najbardziej hejtowałem za początek sezonu (Cazorla i Giroud) uratowali nam cenny punkt. Dzięki i oby tak dalej z formą żebym już nie musiał się na Was denerwować. :P Giroud zaliczył dobre wejście, ale mógł już szybciej strzelić bramkę. :P Jak dla mnie bardzo ważny punkt na trudnym terenie po ciężkim meczu. :)

Paniu76 komentarzy: 1246424.08.2014, 16:08

Dzisiaj go wszyscy wychwalają, po następnym meczu znów będziemy na niego zwalać winę :)

dudekns komentarzy: 605024.08.2014, 15:08

Oby Alexis się jak najszybciej ograł, bo potencjał drzemie w nim wielki.

spazi_28 komentarzy: 85024.08.2014, 15:03

@Matthefff

w 24 minucie wręcz w spektakularny sposób pracował w obronie pod nieobecność naszych defensorów - Ozil powinien brać przykład

piter1908 komentarzy: 510324.08.2014, 11:14

Giroud właśnie by częściej mógł tak wchodzić bo Obrońcy pobiegali trochę za Alexisem to później Wypoczęty Francuz miał nad nimi fizyczną przewagę.
Oby szybko przyszła lepsza forma bo póki co poza meczem z City nie zachwycamy swoją grą.

Matthefff komentarzy: 190224.08.2014, 10:25

Kto jak kto, ale w pierwszej połowie tylko Alexis grał.

Acapulco komentarzy: 119224.08.2014, 10:01

Giroud ale bohaterrr :P

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125124.08.2014, 09:51

Giroud hejtowany z każdej strony, a tu nam mecz ratuje :)

rayuuuu komentarzy: 313224.08.2014, 04:26

"Giroudzie" bosze jak to brzmi XD

fabregas1987 komentarzy: 2581524.08.2014, 00:45

Sanchez już 4 mecze rozegrał (co prawda niepełne) i cały czas bez bramki, ciekawe czy wystrzeli szybciej od Giroud, bo ten jak pamiętam potrzebował 7 meczy.

zly_kanonier komentarzy: 511124.08.2014, 00:27

Teraz tylko mieć nadzieję, że ten powrót z 0-2 na 2-2 da nam pozytywnego kopa przed starciem z turasami.

Malenki84 komentarzy: 79324.08.2014, 00:18

Wazne, ze mimo, ze w ogromnych bolach, to jakos ciagniemy ten wozek i mamy te 4pkt, bo rownie dobrze moglibysmy miec ledwo 1. Bedzie lepiej, przeciez to jeszcze nie jest forma na sezon. Wole bramki w 93' niz w ogole.

Malenki84 komentarzy: 79324.08.2014, 00:16

Zasluzylismy czy nie, liczy sie wynik na tablicy. Wyrwalismy punkt i tyle. Everton gral taka sama biede jak my, w ktoryms momencie meczu ok 70min mieli dwa celne strzaly. My standardowo nieskuteczni i chaotyczni, ale przynajmniej byla pasja i zaangazowanie w 2 polowie, ktore wystarczyly do remisu.

kaden komentarzy: 170324.08.2014, 00:13

Skoro to był test sprawdzający nasze ambicje ... To o mistrzostwie możemy zapomnieć, nie zasłużyliśmy na wygraną

Malenki84 komentarzy: 79324.08.2014, 00:11

Giroud out na 2tyg

michalm1 komentarzy: 702024.08.2014, 00:10

Jesli Sanchezowi brakuje przygotowania fizycznego to nie powinien go Wenger powolywac nawet na spotkania, bo grajac juz 5 mecz z rzedu wcale nic nie polepsza. Powinien przepracowac odpowiedni okres i po jego uplywie zaczac normalnie grac, bo narazie to tylko psuje jego wizerunek i zarazem sam sobie odbiera dobre wyniki. Ta sama styuacja z mistrzami swiata, wszystko zbyt wczesniej, Wenger jak by byl w goracej wodzie kompany.

losnumeros komentarzy: 1318924.08.2014, 00:01

Niestety nie ogladałem 2 połowy bo musiałem sobie wyjść, ale po 1 połowie widać że Wenger jest beznadziejnym taktykiem, jaki sens ma wystawianie Ozila na skrzydle, skrzydłowego jako napastnika, 0 pressingu. I znowu kiepska 1 połowa, a 2 musiała być znacznie lepsza. Jeszcze przez kilka kolejek bedziemy oglądać taki Arsenal, widać że przerwa była zbyt krótka.

Holloway komentarzy: 60523.08.2014, 23:59

Brak typowego, szybkiego i technicznego napastnika jeszcze przeboleję, bo Sanchez w końcu dojdzie do dobrej formy, ale brak konkretnego defensywnego pomocnika i kolejnego środkowego obrońcy brutalnie się zemści. Mertesacker to kłoda. Długo tak twierdziłem i nie zmienię zdania. Wolałbym duet Kościelny i wciąż niedoświadczony Chambers niż oglądać niemieckiego wieżowca, który jest wolny jak czołg i nadal nie wie jak podskoczyć i unieść 4 litery. Niech Wenger stara się o dobrego defensywnego i lewo skrzydłowego. Inaczej deklaracje o mistrzostwie można sobie wsadzić w przedzoałek między pośladami.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.08.2014, 23:12

gdyby babcia miała wąsy

stovegunner komentarzy: 238223.08.2014, 23:07

skończyło się z 2:0 na 2:2
ale gdyby był ktoś z prawdziwego topu to byłoby 5:1

mar12301 komentarzy: 2313623.08.2014, 22:46

to był bardzo słaby mecz i ten 1 pkt musi nas zadowalać.

Nie wiem o znaczy "Miałem dzisiaj więcej napastników w składzie"? Przecież my mamy z typowych napastników tylko Żyru i Jaja, więc nie wiem jakich "więcej napastników" ma Wenger, ale ok niech będzie.

Z taką grą jak dziś w pierwszej połowie z Besiktasem będzie ciężko. Martwi mnie ta gra, bo tak na prawdę męczymy się od meczu z CP. Z City graliśmy świetnie, ale potem zaczęliśmy się męczyć i to od meczu z CP się nie zmieniło. To nie ten Arsenal, którym się dużo osób zachwycało. Oby wrócili do swojej formy.

No i Ozil na skrzydle to nie jest dobry pomysł. Podobna sprawa co z Cazorlą. Martwi też forma Ramseya. Strzelił co prawda gola, ale poza tym jego gra nie zachwyca. Jeszcze się musi poprawić.
Co do Sancheza to myślę że stawianie go na ŚN nie jest dobrym pomysłem, co pokazał dzisiejszy mecz. Może w La Lidze to przechodziło, ale w siłowej BPL nie ma na to szans. Tacy napastnicy jak Aguero to wyjątki. Zresztą Argentyńczyk to typowa "9", a Sanchez może tam grać tylko w razie konieczności. To nominalny skrzydłowy i niech tak zostanie.
Aha. Para Mertersacker-Chambers to nie to samo co Kosa-Chambo. O ile 19-latek nadal zachwyca swoją grą, to jednak w parze z wolnym Niemcem nie jest to obrona nie do przejścia. Kosa to nadal nasz lider defensywy i mam nadzieje że z Besiktasem to on zagra.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 123.08.2014, 22:32

Ostatnio zbyt czesto tracimy bramke jako pierwsi. Trzeba to poprawic. No i strzelac bramki wczesniej.
Gra byla brzydka, pilka sie nie kleiła i 1 pkt to cud.

Dominik11 komentarzy: 2017023.08.2014, 22:22

ciekawe na ile wypada Giroud

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 123.08.2014, 22:16

To nie jest wywiad z Wengerem. Nie padły słowa "charakter" oraz "jakość"

mitmichael komentarzy: 4924323.08.2014, 22:09

Nic nie mowi o urazie Sancheza wiec mozna odetchnac. Zmienił go bo przy 0-2 Giroud bardziej pasował. Szkoda, ze wczesniej przed golem zmarnował trzy doskonałe okazje bo moglismy to nawet wygrac. Remis na Goodison jest dobry, za tydzien Chelsea bedzie miała tu ciezko.

Koroniarz komentarzy: 1016323.08.2014, 22:06